PDA

View Full Version : Nikon



Ganges
13. December 2007, 14:57
http://lov.mojforum.si/lov-about198.html


Zasledil sem tole stran, pa me zanima, če kdo uporablja dvogled znamke Nikon? Kako se kaj obnese? Za serijo Monarh mi je nekdo dejal, da je primerljiva z Evropskimi dvogledi.
/www.versandhaus-schneider.de/product_info.php/cPath/581_771_776/products_id/5293


Jaz imam Nikon dvogled. Action CF 7X50. Ima 10 let garancije, sem ga primerjav z fotrovim habictom 7x42 pa skoraj ni razlike pri nolmalni svetlobi ima celo malo boljšo ločljivost, v mraku pa je celo nekoliko svetlejši. Vprašanje pa kar bo čez čas.Edino kar me moti je velikost in teža. Glede na to, da ga dobiš za 30 jurjev mislim,da ni slab nakup. Kar je pa višji cenovni razred nikona so pa itak povsem primerljivi z "tabolšimi" znamkami.


še ima kdo dvogled od nikona

CREATIVE
10. February 2008, 11:55
Mene pa zanima, če ima mogoče kdo od solovcev dvogled NIKON MONARCH, oziroma kakšen drug dvogled NIKON in kako je z njim zadovoljen. Odločam se za nakup dvogleda in sicer NIKON MONARCH 8,5X56.

Veper
10. February 2008, 13:59
Creative moram ti povedati,da v okviru foruma -lov.org ravnokar poteka preizkušanje in testiranje kompletne linije Nikon ovih izdelkov in sicer od daljnogledov do fotoaparatov,kasneje pa pridejo na vrsto še strelni daljnogledi. Zelo na grobo ti lahko zagotovim,da sem bil nad prestižno linijo Monarch precej zadovoljen in so dobri daljnogledi in tudi cena je sprejemljiva.
KOt pa sem že omenil pridejo rezultati testiranja še na vrsto takrat,ko bodo testiranja tudi končana.

pumpa
10. February 2008, 15:42
veper kako jih pa testirate , bi se dalo da bi tudi mi imeli kakšen test.

ZR7
10. February 2008, 20:11
veper kako jih pa testirate , bi se dalo da bi tudi mi imeli kakšen test.

Ne gre za kakšen visoko tehničen test, temveč le za predstavitev serij teh daljnogledov in naše lastne vtise o njih. No saj konec koncev pri tem velja ravno to, kar nam povedo lastne oči.
Veper govori o tem, kako sva iz vrh hriba v oblačnem in rahlo deževnem vremenu opazovala oddaljene objekte čez doline ipd. Serija Monarch je res špica.

Se pa trenutno šele spoznavamo z Nikonovo tehniko, fotoaparatom D80, dvema spektivoma, digiskopsko kombinacijo teh in dvogledi. Obljubljeni so nam še strelni daljnogledi.
Se bo pa zares začelo marca in potem lahko pričakujete predstavitvene članke.

LP

pumpa
10. February 2008, 21:54
:icon_lol::icon_lol::limona::limona:

Franc
11. February 2008, 20:04
Veper,ko boš stestiral digiskopijsko verzijo spektiva,nam pa kaj več povej o njej!

Ganges
11. February 2008, 20:08
Se pa trenutno šele spoznavamo z Nikonovo tehniko, fotoaparatom D80, dvema spektivoma, digiskopsko kombinacijo teh in dvogledi. Obljubljeni so nam še strelni daljnogledi.


LP

To je zanimiva zadeva. A je zraven tudi kak objektiv? Ali je nastavek za digiskopijo original Nikon ali univerzalen?

Z veseljem čakamo članke :icon_biggrin:

lp

Veper
11. February 2008, 21:28
ZR7 je lepo napisal kdaj se bo začelo objavljati naše ugotovitve,do tedaj naj se vam pa sline cedijo:icon_twisted:neučakanci neučakani!!!!

Franc
12. February 2008, 23:10
Saj bo kmalu marec in potem 1,maj........ itd!

ZR7
13. February 2008, 08:27
Saj bo kmalu marec in potem 1,maj........ itd!

Članek o grobi razliki med zrcalno refleksnimi in kompaktnimi digitalnimi fotoaparati je že pripravljen. Tudi članek o predstavitvi D80 je že spisan.
Prvi bo objavljen v celoti ali brez reklamnega zaključka v odvisnosti od tega, ali se bomo s firmo dogovorili za podporo našim stranem, naslednji pa so sploh odvisni samo od tega.

zajec
24. April 2008, 13:28
Tudi mene zanimajo izkušnje z 8,5x56 monarh daljnogledom!

Prskač
7. June 2008, 14:57
Evo prišel je junij, kmalu bo julij...:icon_lol: Zanima me kako gre kaj z omenjenim preizkušanjem in testeranjem? Lp

ZR7
9. June 2008, 08:36
Evo prišel je junij, kmalu bo julij...:icon_lol: Zanima me kako gre kaj z omenjenim preizkušanjem in testeranjem? Lp

Ne gre. Firma s katero smo se dogovarjali se ne drži dogovora, zato verjetno ne bo nič. Na lepe oči pa tudi ne gremo delati, sploh pri takem odnosu.:icon_evil:

Škoda.

LP

Prskač
9. June 2008, 10:45
Hvala za odgovor. Če se pa slučajno kaj premakne, bi prosil, če stestirate dvogled serije monarh 8,5x56 in ga predstavite. lp

ZR7
9. June 2008, 10:56
Hvala za odgovor. Če se pa slučajno kaj premakne, bi prosil, če stestirate dvogled serije monarh 8,5x56 in ga predstavite. lp

Bil je v škatli, predvideni za test. Kolikor sva z Veprom ogledala v tistem deževnem oblačnem dopoldnevu, je to zelo dober daljnogled. Pogled skozi dež in meglo v oddaljeno dolino je bil čist. Verjamem, da se v mraku kosa z vsakim swarovcem (tudi po ceni), a kot rečeno preizkusila ga pa nisva.

mišica
13. June 2008, 22:47
http://www.frankonia.de/shop/Modell_3,5-10x50/_/bid/249102/cpage/0/tf/square/productdetail.html

GregaK
3. December 2009, 10:13
Ali kdo uporablja Nikonove strelne daljnoglede serije Prostaff!

Ugledna znamka in ugodne cene, samo zanima me, če je zadeva kaj preizkušena!

LZ
Grega

De_Tomaso
3. December 2009, 20:19
Sam sem uporabljal Buckmasters 4-12x50 in bi dal skoraj roko v ogenj, da je za ta denar nemogoče kupit kaj boljšega. S Prostaff pa lastnih izkušenj nimam.

jereb
20. November 2010, 22:03
Ali ima kdo izkušnje z Nikon Monarch 2,5 - 10 x 42 in 2,5 - 10 x 50?

Ko sem gledal malo tole serijo monarch, sem opazil, da se cenovno nekateri modeli kar razlikujejo, pa na vseh piše monarh. Ali kdo ve, koliko serij monarcha obstaja in katere so značilnosti, ki ločijo serije med seboj?

De_Tomaso
22. November 2010, 20:12
Monarchov je bilo že nekaj v preteklosti, trenutno pa je pri novih modelih tako:

Monarch (verzija 3, zato je ponekod zraven še številka 3)
Monarch E
Monarch X

2.5-10 x 50 je Monarch 3, torej kvalitetno najnižje med vsemi Monarchi. Ampak še vedno je za ta denar vseeno težko dobiti boljši daljnogled. Naj vas ne zavede, ker je cenejši kot Bushnell Elite 4200, po optičnih lastnosti je povsem enakovreden. Pa še fast focus ima, kar ga 4200tke nimajo. Tako, da razen če ga mislite montirati na kakšen .300 RUM ali .375 H&H je po mojem boljši nakup kot ostareli Bushnell Elite 4200 v enaki povečavi.

Slednje pišem iz lastnih izkušenj, ker imam oba daljnogleda in sem pripravil primerjavo med njima. Ker trenutno še čakam na dobavo monokromatorja bom lahko čez kak mesec zapisal kako se obneseta glede prepustnosti svetlobe pri različnih valovnih dolžinah. Pri klasičnem svetlobnem viru je razlika v prepustnosti med njima tako majhna, da je skoraj v območju merske napake. Je pa pri vsakem merjenju na Bushnellu bil rezultat za malenkost boljši, a dvomim da bi z očesom to bilo mogoče zaznati.

De_Tomaso
22. November 2010, 20:16
Pri prejšnji opredelitvi serij Monarch sem imel v mislih evropski trg, da se razumemo. Američani imajo še Monarch Gold, Monarch African in Monarch UCC.

jereb
22. November 2010, 20:20
Hvala za odgovor,

zanima me ravno zato, ker sem na nekih ameriških straneh gledal, pa je zraven 2,5 - 10 x 50 napisan le monarch, pri nekaterih ostalih pa še serija monarcha.

Je pa cena nekoliko sumljiva cca 400€ + poštnina, kar se mi zdi nekako hudo poceni in mi vzbuja dvom.

De_Tomaso
22. November 2010, 22:38
Evro trenutno pada in bo zato cena rasla, prav tako pa ne smeš pozabit na DDV in carino, ki jo boš plačal pri nas. Tako DDV kot carina se bosta računala na znesek skupaj s stroški pošiljanja. Se pa splača malo pogledat pri evropskih prodajalcih, ker se nekateri bližajo ameriškim cenam.

LOVEC GORC
22. April 2013, 12:06
Pozdravljeni! Mene pa zanima, če ima kdo kakšne izkušnje s strelnim daljnogledom Nikon prostaff 3-9x50. Sedaj uporabljam Meopto artemis 2100 7x50.
Omenjeni daljnogled bom dobil skupaj s puško.