PDA

View Full Version : Swarovski 7x42GA



Ganges
13. December 2007, 13:56
http://lov.mojforum.si/lov-about743.html


Zanimajo me vaše izkušnje z daljnogledom Swarovski 7x42GA?


Odličen in vreden svojega denarja!


Našel bi se zmogljivejši,vendar težko verjamem da primerljivo uporabnejši dalnogled. Vsekakor vreden svojega denarja saj je nakup doživljenski.


Sam ga imam in ti povem, da sem zelo zadovoljen z njim. Sicer je res, da ko sem gledal skozi Svarowski model EL se mi je zdelo še nekaj boljše, ampak je pa tudi cena EL-ja za 2 taka kot ga omenjaš. Zato sem se odločil za 7x42 GA in mi ni žal za odločitev.


Zanima me za kakšno vrsto lova ga uporabljaš in kakšna je okvirna cena takega strelnega daljnogleda.LP


Glock Swarovski 7x42 GA ni strelni daljnogled ampak dvogled in sicer ta:

http://swarovskioptik.com/UserFiles/swarovski_optik/Image/popup/popup_Habicht%207x42.jpg

V ospredju je negumirana verzija, v ozadju pa gumirana, ki ima oznako GA. Kupil sem ga pred kakimi 3 ali 4 leti in mislim, da je bila cena okrog 800 EUR, takrat pa sem dobil še povrnjen davek, ker sem ga kupil v Avstriji. Za natančnejšo ceno pa boš moral pogledati kak lovski katalog.

lp


Ganges sorry, sem še bolj "svetlo zelen" in zanimam se za nakup strelnega daljnogleda, zato sem mislil, da je strelni.LP


Za špeglarje je manj primeren, saj se z časom očesna mušla(ki jo zavihaš nazaj če želiš z očali videti celotno zorno polje).
To ni problem če je uporabnik eden če sta pa dva in eden ne nosi očal in se mušla stalno viha, gre hitro k hudiču.


Jaz posedujem sam gumijastega, je star že uf, ne vem točno, sem ga podedoval oziroma potastil od tasta. On ga je enkrat z traktorjem povozil, na srečo tako, da ni šel cel v ku...
Pol mi ga je pa svak dal direkt v firmo popravit in sem takrat plačal samo mislim, da še v šilingih 1.200. SO mi ga čisto na novo naredili pa še leče zbrusli ali kako temu pravijo, je prišel nazaj kot nov.

Ti ga pa toplo priporočam, je eden boljših izdelkov za tako ceno.

Upam , da bo meni še dolgo služil, saj služi vsem namenom.

Kar pogumno, kupi ga ne bo ti žal.