PDA

View Full Version : Ruger GP100 357 Magnum



Ganges
13. December 2007, 13:49
http://lov.mojforum.si/lov-about760.html


Evo, nisem mogu več čakat, pa sem ga kar nabavu. Zadeva je orng huda. Sprobal ga še nisem. Upam da ga bom lahko v soboto, če bo vreme.

Slike:

http://shrani.si/files/cimg110211v1j.jpg
http://shrani.si/files/cimg110111v1i.jpg
http://shrani.si/files/cimg109911v1g.jpg
http://shrani.si/files/cimg110311v1k.jpg

:jee: :lim: :rnr:


Čestitam,kolk si dal?


630€. Vzel sem ga pr Fanzoju. Sem se pač za tega odločil, ker se mi še najbolj dopade. Sem se odločal med S&W, Taurusom in Rugerjem. Po raznih primerjavah in sprobanju sem se odločil za Rugerja. Lepo mi leži v roki. Dopade se mi ročaj, kateri je iz gume in lesa (mislim, da je češnja). In pravijo, da je zadeva orng trpežna in kvalitetna. En kolega je reku, da je z svojim rugerjem (6 colski) spustil 30.000 šusov čez in zadeva dela kot nova.



To je to! Ta revolver sigurno spada med dirkalne žrebce športnega streljanja. In to take, ki se ne utrudijo zlepa! :lol:


No potlej si sig-a rešil osamljenosti - tako se dala.




Sig je dobil zdej Big Brotherja.


Sem strelo z to stvarco in moje mnenje:supeer!!


Ali si že preskusil Rugerja, ali sploh dela? :twisted:



Itak da dela.:ok: Sam nastrelit sem ga moral. Edino to me moti, ker je prednji merek črn in se ga zato slabo vidi. Se ga da pa zamenjat. Baje da en na Škofljici to dela. A ga mogoče kdo pozna? Ma kdo kako cifro od možakarja mogoče, da ga jaz pokločem in se malo pozanimam. Drgač pa zadeva dela SUPEEEER!!!! Pa še bol mi leži v roki k kak Taurus. Zdej se morem sam za kak tok pozanimat ali pa komu ga dat nardit. Bom zadevo prinesel drugič na Krko. Bote mal probal kak to laufa.

:mah:


rebec ima fobusa za s&w 686/KGP141, je sicer plastičen ampak to je itak +. Gre pa za zgoraj odprt disajn (se ni potrebno igrati s trakci), vzemi še tok za speedloaderje (na 2 minimum!).


Bom dal usnjen tok delat. Poznam enga k jih dela. Pa hvala za info glede speedloaderjev. Se bom pozanimal. Ker tole moram jaz še dokupit, ker jih ne dobim zraven.


Pri toku je marsikaj opomembno, a nekateri "usnjarji" pozabjajo na čisto osnovo - branik sprožilca mora biti čisto pokrit!


En naš član je dal usnjen tok delat pr tem možakarju za taurusa in za lugerja. Vse narejeno natančno in tako kor more bit. :ok:


Pravilno si se odločil....tudi jaz imam istega...in povem,da če bi se še enkrat odločil bi kupil isti revolver.Sploh mislim, da je malo lepše narejen oz. dovršen kot S&W, in dela kot urca.


Si kaj menjal sprednji merek mogoče?


:D Ne nisem menjal sprednjega merka....sem pa menjal ročaj.
Sem dal lesen grip, pa je dobil revolver res lepo podobo,
ga slikam in pripopam sem gor


To bi pa rad vidu kak zgleda.

orlova6
9. January 2008, 22:05
Evo pa je prišel ta trenutek, ko se je prašiček napihnil tako močno , da je poknil in iz njega so prišli € za RUGER GP 100.

Tudi orlova6 je danes bogatejši za revolver. Res takole na prijem, dotik in vse sploh naj o revolverju. Hvala vsem za vse informacije, da je na koncu potem prevladal ta nakup.

Jutri grem na prvo testiranje, danes nimam več kaj besed, verjetno ne bom mogel spati.

orlova6
9. January 2008, 22:07
:icon_lol::icon_biggrin::icon_lol::icon_wink:

Uribobo
9. January 2008, 22:32
OHO! Zdej pa bo nekaj. Bravo. Čestitam za nakup. Aja še to ti povem, da se ga da lahko "sfrizirat", pač naštimat proženje. zamenjaš merke itd. Če pa še kašn info rabiš pa povej.

l.p.

orlova6
9. January 2008, 22:45
Hvala, seveda več informacij bolj prav pride.

Glede nastavitev pa boš uredil ti ko pridem k tebi, saj si že majster.
Se že veselim srečanja.
Za tok ti pa še povem, kako in kaj.

tica
9. January 2008, 22:53
Dober nakup, naj ti lepo služi, bomo prišli spomladi na probo.

orlova6
9. January 2008, 23:52
Hvala tica, ni treba čakati na spomlad, na orlovi je že sedaj spomlad, je fejst toplo, pa tudi pozimi se da streljati. Saj veš najprej mene firbec matra, pol pa ni problema. Kak vikend sedaj ko je malo bolj fraj, pa se čujemo.

Kolovski
10. January 2008, 00:11
Morm rečt, da zadevca precej čudovito deluje na pogled, upam da ti bo tudi uporabno dobr služila. Obilo užitkov!

orlova6
10. January 2008, 08:19
Kolovski, seveda bo, hvala za besede, ko bom danes pa zadevo uradno stestiral, pa takoj javim občutke in mnenje. Samo po vseh prebranih tekstih, po pričanju naših forumcev, ki to zadevo imajo ali so z njo že rokovali, pa zadeva sploh nima negativnih strani, tako, da kaj drugega kot zelo pozitivno oceno tudi ne pričakujem.

Mi je pa žena včeraj rekla, da če se mora sedaj odstraniti iz postelje, ker sem dobil novo "ljubico". :icon_lol::icon_lol: (no comment)

capek
10. January 2008, 08:30
Pa mimo mene se pelješ, pa ne prideš pokazat!

orlova6
10. January 2008, 09:00
Ni res capek, včeraj, ko smo hodila iz Velenja sem te klical na gsm pa se nisi javil oziroma št. trenutno ni bila dosegljiva. Sem bi z Urošem , tako, da sem te iskal.

ZR7
10. January 2008, 09:26
Khmmmm...:icon_twisted:
On topics please!

janez valentic
10. January 2008, 10:29
Orlova 6, čestitke.
Pri kom pa si kupil in koliko evronov je zadeva stala?

janez valentic
10. January 2008, 10:44
Na zadnji fotografiji, kjer revover držiš v desni roki, prsta ne držiš na sprožilcu.Čestitam.
Sovražim fotografije, kjer je prst na sprožilcu.
Pozivam vse da ne objavljajo fotografij, ki kažejo nevarno rokovanje z orožjem.
Še enkrat orlova 6 - tako se dela.

orlova6
10. January 2008, 11:09
Hvala janez, da me vsaj nekdo pohvali, če kaj naredim, no malo za šalo, za res pa to, da je pri meni varnost vedno na prvem mestu in če tudi nisem pri volji se nikoli ne prisiljujem za streljanje.
Varnost pa kot sem povedal, to pa zelo pazim, ker se še vedno tako ali tako lahko kaj pripeti, pozornosti in pazljivosti pa nikdar ni dovolj.

orlova6
10. January 2008, 11:19
Janez, kupil sem ga pri Orbisu v Velenju, imam same pohvalne besede za to trgovino in možakarje, vse ostalo pa na ZS.

Uribobo
10. January 2008, 12:37
Na zadnji fotografiji, kjer revover držiš v desni roki, prsta ne držiš na sprožilcu.Čestitam.
Sovražim fotografije, kjer je prst na sprožilcu.
Pozivam vse da ne objavljajo fotografij, ki kažejo nevarno rokovanje z orožjem.
Še enkrat orlova 6 - tako se dela.


Se vsekakor strinjam. Pa tud glušnike ne pozabit. Tale BUDALA na sliki jih je.

http://shrani.si/f/p/jH/2ETpzXVi/funny-images-04.jpg

orlova6
10. January 2008, 12:55
:icon_confused::icon_confused:
no comment!!!!

janez valentic
10. January 2008, 13:35
Pa na zaščitna očala tudi! (revolverji "špricajo")

orlova6
10. January 2008, 13:48
Se razume Janez!

bobo
10. January 2008, 17:07
orlova6, če si se že odločil za revolver mag. 357, potem se bolje skoraj ne bi mogel. Sam se imel ravno takega, samo črnega. V mehanskem smislu je to več ali manj konstrukcijski vrh modernih revolverjev. Visokotlačni mikroliv, vse vzmeti spiralne pletene, sprožilni mehanizem na spodnji plošči, zlahka snemljiv, ročaj "par exelence", najboljši serijski ročaj, ki sili dlan v visok prijem, kar zelo pomaga pri hitrem streljanju. Res je, da dobiš revolverje, ki imajo posamezno lastnost boljšo, težko pa katerega s tako sintezo dobrih lastnosti. Edino za Rugerja firma garantira, da mu proženje na prazno ne škoduje! Izjemni francoski Manurnih je šel v kooperacijo z Rugerjem in male Rugerjeve magnume trži pod svojo marko in so v redni oborožitvi, predvsem žensk, v francoski žandarmeriji.
Čestitam k dobremu nakupu!

bobo:icon_smile:

orlova6
10. January 2008, 19:33
Hvala bobo, praviš, da si ga imel, a si ga prodal al kaj.

No skratka sem se vrnil iz testiranja in moram v eni sapi povedati samo eno besedo FANTAZIJA!

Seveda sem streljal z glušniki in očalami, pa tudi za varnost je bilo zelo poskrbljeno, nobenih težav.

Moram reči, da sem za prvo streljanje naredil super test, z .38 SPL sem naredil grupo velikosti kot je džezva za kavo kuhat, no z .357 mag pa je bila malo večja grupa, samo za prvič več kot super, vsaj za moje pojme.
Proženje v superlativih in vse ostalo, .357 je kar močnejši a zelo, zelo adrenalinski bom rekel, pravi odsun.

Ko ga še malo sfriziram kot je rekel uribobo pol pa bo to.

Skratka SUPER!

Uribobo
28. January 2008, 12:34
Tole je baje novo. Roger Redhawk 4, .44 Magnum.

http://www.ruger.com/redhawk44/images/Alt_Redhawk.gif

Spletna stran:

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.ruger.com/redhawk44/images/Alt_Redhawk.gif&imgrefurl=http://www.ruger.com/redhawk44/&h=330&w=700&sz=51&hl=sl&start=4&um=1&tbnid=BSkLvekSl3Rx8M:&tbnh=66&tbnw=140&prev=/images%3Fq%3Druger%2BRedhawk%2B4%26svnum%3D10%26um %3D1%26hl%3Dsl%26lr%3D%26rls%3Dcom.microsoft:sl:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7RNWE%26sa%3DN

jazbec
28. January 2008, 16:17
Super stvarca za na mrhovišče. Ko streljaš eden sigurno pade:icon_lol:

Erysimum
5. November 2008, 15:10
Odločil sem se, da nabavim revolver Ruger KGP 141 v inox izvedbi.
http://www.akah.de/structure_default/main.asp/G/111327/A/1/S//R/0/L/1031/N/-1/ON/1476858/ID/1694526/M/2/P/1
Sprašujem vas ali mogoče veste kje bi lahko opravil najcenejši nakup. Trenutno imam ponudbo 700 EUR z novim gumnjastim ročajem in z čakalno dobo treh tednov.

Hvala za informacije.

Jože
5. November 2008, 18:02
Jst sm takega kot je na prvi strani kupil pri xxxxxxxxleta 2006 pa je biu 599€, bi blo dobr poklicat na xxxxxxxxxxxxxxxx pa ti pove s prve roke kaka je cena pri xxxxxxxxxxxxx, možno da je kak popust glede na to de praznujejo 100 letnico, za popust ne vem splača se vprašat.

Brez reklamiranja!
admin

Uribobo
6. November 2008, 11:07
Poklič na tole številko: xxxxxxxxxxxx Tale zna bit poceni, ker je zadnič kolega pri njem uzel 6-colskega, ki je bil manj kot 700€. Je bil pa čist nov revolver.

Drgač je pa še xxxxxxxxxxxxxxxxx.

Moraš pa vedit da se Rugerji dražijo, Ko sm ga jaz lani kupoval sm dal 630€ pri xxxxxxx. Tok da je 700€ že kar dobra cena.

Uribobo, uporabi ZS. Reklam ne dovolimo.
admin

janez valentic
6. November 2008, 17:06
uri, dej še meni na ZS spusti info.

Erysimum
19. December 2008, 10:20
Hvala za pomoč, revolver je doma.

Uribobo
19. December 2008, 11:30
Slike??:icon_biggrin:

Erysimum
19. December 2008, 12:40
Ruger KGP 141

Uribobo
19. December 2008, 15:10
Vov! A maš to že original gumiast ročaj al si dodatno kupil?

Erysimum
19. December 2008, 15:23
Originalno. Po novem imajo gumjaste Hogue ročaje.

zlatorog
19. December 2008, 16:40
Ruger KGP 141

A mal Smitha kopirajo?:icon_wink:

Erysimum
13. January 2009, 15:11
Sedaj pa res kopirajo Smitha. Cena se je v Nemškem katalogu (kjer sem opravil nakup) letos dvignila na 790 EUR.

dolgin
16. June 2010, 22:49
Ali ima kdo Rugerja model KGP161,KGP161Shark ali pa Freestyle? Prosim za kakšn namig,ker bi bil boljši,oziroma,ali je sploh kakšna razlika (razn izgleda).
Hvala
lp

alojz1
17. June 2010, 00:10
Moje mnenje
GP100 je v cal.357 najboljša varianta zato drugih modelov ni treba gledati.
V močnejšem kalibru pa super reedhawk.

karel
17. June 2010, 08:08
KGP161 je osnovni tovarniški model. Ni slab!! Za športne namene pa sta "sfrizirana" modela Shark in Freestyle. Vsaj pri zadnjem so imeli glavno besedo v Frankoniji. Razen tistega, kar se že na oko vidi, je izboljšano proženje, nameščene so boljše cevi, komore v bobnu so dodatno polirane...Vsi takšni posegi nekaj stanejo in zato se, od osnovnega modela, razlikujejo tudi v ceni. Vsi modeli so v kalibru .357 Magnum.

dolgin
17. June 2010, 10:32
Ravno v Frankoniji sem gledal te modele,rabljen in "zelo dobro" ohranjen,že tudi sfriziran z boljšim proženjem,Houge platnicami itd. je kar ugoden.... Hvala za info.

ziljan
30. June 2010, 15:01
lep pozdrav
Sem lastnik Rugera GP100 357 Magnum 6 col. Zanima kakšno municijo uporabljate izključno za lovske namene ?