PDA

View Full Version : Walther P22



Ganges
13. December 2007, 13:35
http://lov.mojforum.si/lov-about1237.html


Zanima me kaj več o tej MK pištoli, zdi se mi zelo zanimiva, pa če jo kdo ima naj pove kako se kaj obnese ter cena.


Nimam je , je nisem imel še v roki. V ameriških forumih jo pohvalijo, da dela in je zanesljiva. Cena za novo 250-300 EUR. Za neformalno streljanje v tarče(plinking angl.) čisto O.K., za dlakocepenje manj primerna.


ja pri bocku je 280€ verjetno jo bom kupil, ker izgldea kar vredu, streljal še sicer nisem z njo vendar sem jo že imel v roki in je zelo priročna pištola.


zame ima prekratek ročaj


Js jo imam že eno leto, delovanje brezhibno, vsekakor vredna nakupa. Kupil sem jo v Bock Kranj.


torej deluje brez problema? sem se že pozanimal pri bocku cena je okrog 280€


Dej si še mal tole poglej. Tega zlo pohvalijo.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Ruger_mkiii_bull.jpg/800px-Ruger_mkiii_bull.jpg


Uribobo, ruger, model ????, kaliber verjetno .22lr, kaj pa cena in kje?


ubistvu rabim malo pištolo, zato mi je všeč p22, tale zelo dobr zgleda sam je prevelika.



Ruger MKIII .22lr, cene so med 300 in 400 eur, kje pa ne vem. Bi bogu mal naokol poklicat. Drgač pa jo ljudje po raznih forumih pohvalijo. Sem na SIGFORUM-u spraševal kaj se splača kupit, Wather P22 ali Sig Mosquito, pa so skoraj vsi rekli da naj rajši vzamem Rugerja.

Ruger MKIII Hunter
http://www.adamsauctioneers.com/images/1920/Guns/P1010150.JPG

germak
15. March 2009, 17:36
Mi lahko kdo kaj več pove glede pomanjšanega P99, govorim o pištoli P22, jo ima kdo? Kakšna je cena in kaj vse se dobi zraven pri nakupu? Še to zanima me kratka verzija P22, razni rugerji me ne zanimajo.

pmarijan
15. March 2009, 17:52
Tale pomanjšana verzija P99 je res - pomanjšana :icon_lol:! Ima jo prijatelj (W-P22 Camo), dobil jo je iz Frankonie za cca 200,00 EUR, kolikor smo streljali z njo je kar natančna, zastojev ni bilo (ne vem sicer z kakšno municijo smo streljali), vodila je baje potrebno mazati, pok je še kar močno slišen, meni osebno je tale igračka premajhna in bi bila primerna samo za plinkanje, za kaj drugega pa je ne bi imel (sem bolj pristaš target ali še raje target match varijant v .22lr kalibru)!:icon_wink:

germak
15. March 2009, 18:02
Ubistvu imam z očetom revolver S&W 357 mag. v souporabi, tako da težke pištole ne rabim zdaj bi si pa še kupil eno malo pištolo zato mi je ta najbolj padla v oči in zdaj zbiram informacije. malo za nabijanje v tarčo za hišo, bi bila dobra. mogoče bi si kupil zraven še ta target menjalni sistem.

Vojak
16. March 2009, 09:08
Jo imam in sem z njo zelo zadovoljen.
Municijo zelo dobro požira, grupa je tudi kar v redu, največ pa jo uporabljam za streljat kake pločevinke in podobno.
Priporočam nakup.
Ni pa prav tako pretirano majhna kot pravijo.
Tudi sam sem se bal da bo majhna, pa se jo kaj kmalu navadiš.

germak
16. March 2009, 17:29
Vojak, zanima me še kaj dobiš poleg pištole? Kar se pa tiče majhnosti pištole, so mi pa itak majhne všeč tako da to sploh ni problem.

Vojak
17. March 2009, 09:17
Zraven dobiš še eno ali dve plodlogi za ročaj, par ključev, še dve komplet muhici (sprednja in zadnja) in to je to.
Je pa res, da sem jaz kupil pištolo druge roke (no nova ampak je imela že prej lastnika)

germak
17. March 2009, 09:55
Hvala za informacijo. Je res to de se vodila zaklepa zelo obrabljajo?

vincenc
17. March 2009, 10:14
Jaz jo imam tri leta, deluje brezhibno, brez zastojev, obrabe ni zaznati. Prava stvar.

jancar
17. March 2009, 11:08
moja tud poka brez problemov in zastojev:icon_lol:

Vojak
17. March 2009, 13:30
Moja srkalca tudi poka, brez da bi kaj videl. Možnost pa obstaja, da se bo kakšen dan kaj pokvarilo. Tega dejstva ne moreš pri nobeni stvari izključiti.

germak
17. March 2009, 15:04
no ste me potolažli, ker sem nekje zasledil da se ta vodila zelo obrabljajo. to da se lahko zmeraj kaj pokvari je pa itak pri vsaki stvari. kakšno municijo pa streljate?

germak
21. March 2009, 17:04
Mogoče kdo ve kje bi se dalo dobit tole:

http://www.carl-walther.de/zubehoer.php?zid=279&lc=de

Klical sem uvoznika v lendavi ampak nima, drugje pa še nisem preverjal, mogoče kdo ve če jih imajo kje:

LAKL
30. March 2009, 19:31
Sem lastnik p22 Walther (kratka) in moram dati vse pohvale.V dobri roki precizna ,poceni pokanje,zanesljiva,lahka in enostavna.Cena pri Skobirju v Mb je 280 €. Vodila sem preprosto namazal z krtačko in uporabil redkejši vazelin tako da ni problemov. Edini problem so zastoji kateri se pa odpravijo z izbiro nabojev saj morajo biti krogle bolj okrogle oblike saj se koničaste rade zataknejo ob ustju cevi oziroma pod cevjo preden naboj zdrsne v cev.Potem pa bo delovala 100%.Za precizno streljanje je boljša dolga verzija katero sem tudi preizkisil a je bolj nerodna za nošenje čeprav bi jo takrat kupil a je ni bilo na zalogi.Pri kakšnih 5000 kosih istreljenih nabojih v 3 letih dela vse ok za samo preciznost pa priporočam menjavo merkov z tekmovalnimi pa bo v vložni tarči na 15 m vse v črnem krogu (6).Za moje potrebe je več kot zadovoljiva,glavno pa je da je zanesljiva in poceni,saj za pljackanje po tarči je važna količina.(Je pa glasna)
Lp Lakl