PDA

View Full Version : Sig Sauer in Glock



Ganges
13. December 2007, 13:22
http://lov.mojforum.si/lov-about458-0-asc-0.html


A lahko kdo pove kje sa de kupiti kratkocevno orožje od proizvajalcev Sig Sauer in Glock.Ali kdo je uvoznik za Slovenijo?

Hvala


Se mi zdi da ma te reči najbolj zanesljivo trgovina Ulov v Kopru!

lp


Glocke ima Fanzoj v Ljubljani, menda da je zanesljiva firma. Gotovo lahko nabavi tudi Siga.


kot mi je znano je najcenejši Glock v trgovini v Postojni. Model 17 za 153 čukov in je na zalogi.


Možakar je stestiral vztrajnist Glocka. Vrgel ga je celo iz aviona. Poglejte kaj se je zgodilo!


http://www.theprepared.com/index.php?option=com_content&task=view&id=90&Item


:? :shock: :shock:

Kaj vse enim pade na pamet!!! Je pa dobra reklama za podjetje in prikaz vzdržljivosti teh "plastičarjev"!


Vzdržljiva stvarca,vendar mu vse skupaj sega samo do prvega slabega naboja ,ki uprizori zastoj,pa čeprav je z igračko vse v redu. No na tem področju je pa revolver zakon.


Glocka so res "zmatrali" do konca in naprej,pa plastik zdržal vse,kar naj bi pištola mogoče nekje morala vzdržati.Test je mogče najti v reviji Kaliber kar nekaj let nazaj,mislim,da so takrat plastiki šele prihajali na svet.Je pa pri pištolah res tako,so popolne do prvega "frzorgerja".

Hunter87
26. January 2008, 21:19
V trgovini Rojal, prodajajo posnetke SIG-ov od firme Norinco, model NC228 stane nekaj čez 300€, zanima me če ima mogoče kdo to doma, pa če je tako zadevo sploh za kupit, ker je pač stvar kitajska.....??

LP

Uribobo
28. January 2008, 13:49
Zadeva je poceni ja in taka je tudi kvaliteta. Crvena Zastava tudi kopira te meodele(CZ-999). Rajši kopi original, mogoče tudi rabljeno. P228 od Sig Sauer se ne izdeluje več(v Ameriki), ker jo je nasledil model P229(jo jaz imam). Mogoče bi še dobil kako made in Germay.

Hunter87
28. January 2008, 20:19
Za mojo uporabo (lovski nameni) se mi zdi original mal predraga zadeva, prej nisem vedel da crvena zastava tudi kopira to, torej mislim da je še vseeno bolše od crvene zastave kot pa kitajska roba.

Uribobo
28. January 2008, 20:37
CZ-999
http://world.guns.ru/handguns/cz999-2.jpg

denis jež
3. April 2008, 15:42
Živjo
mislim da oboje prodaja koptex v n.gorici,lj,..
lp

janez valentic
6. April 2008, 11:32
V trgovini Rojal, prodajajo posnetke SIG-ov od firme Norinco, model NC228 stane nekaj čez 300€, zanima me če ima mogoče kdo to doma, pa če je tako zadevo sploh za kupit, ker je pač stvar kitajska.....??

LP

Če ti je SIG-SAUER serija 220 všeč zaradi sistema delovanja (SA/DA z sprostivenim vzvodom kladica), materijalov (jeklo/aluminij, zvenečega imena astetsko ali kako drugače, potem si nabavi SIG SAUER, vse ostalo je le pribljižek ni pa prava stvar. Tudi že ko zadevo vzameš v roke (probal ce CZ) vidiš da to ni to.
Nov SIG SAUER stane po debeli maloprodajni ceni okoli ca 1200 EUR.
Uribobo ti je svetoval rabljenega. Na e-gunu so cene za rabljene okoli 500-700 EUR pa nič pretirano obrabljene. Starejše serije P225/ P6, ki imajo enoredni nabojnik, pa se dobijo tudi bistveno ceneje.
Vsekakor pa zadevo prvo sprobaj, če je sploh primerna zate.

jancar
22. May 2008, 10:13
Tole je tud zanimiva stvar, preverjeno cal. 9x19

Uribobo
22. May 2008, 14:18
Kak se strela z tem? Vrjetno je isto k da bi Glocka v roki držal.

jancar
22. May 2008, 14:50
Moram ti povedat da z Glckom še nisem poku, ko da ti ne morem povedat, HS je pa zakon saj je bla pištola leta 2003 v ZDA, seveda pod imenom SPringfield XD.Ko sem kupoval pištolo sem se odločal med HS in Glockom 17.HS mehkejše proženje,kovinski nabojniki, itd.Ne vem mora še kjšen kej o Glocku napisat, da nem jz prveč brihtn.:icon_biggrin:

ZR7
22. May 2008, 15:19
Fantje, malo manj slenga prosim!
Hvala.:icon_lol:

janez valentic
22. May 2008, 15:33
Ne vem zakaj ste tako prestrašeni, da se ne upate odpreti novo temo:

Springfield XS / HS 2000

Sem sicer pristaš Glock-a, ampak sem imal nekajkrat priložnost HS2000 vrteti po rokah in enkrat sem skozenj spustil nekaj strelov. Vsekakor zelo solidna pištola. Za povprečnega strelca verjetno boljše ergonomije od Glocka.
Jekleni nabojniki omogočajo malce ožji ročaj.

Dve stvari, ki me motita (ne bistveno):
1. relativno dolg reset sprožilca
2. varovalka na hrbtišču ročaja

Uribobo
23. May 2008, 07:48
Kdo pa tole sploh prodaja in kaka je kej cena?

jancar
23. May 2008, 09:06
Rebec Postojna sam ne vem, kakšen je dobavni rok, ko sem jo jaz kupoval je ni imel na zalogi.Tako da sem jo kupil od kolega za 500 EUR dodal je še en nabojnik(2+1),tok za nošenje+350 kos nabojev.
Po smo pa pokal:icon_lol:
kakšm kos maš pa ti ?

Uribobo
23. May 2008, 09:23
http://shrani.si/f/2R/WN/2S9ua3tp/cimg1297-640x480.jpg
http://shrani.si/f/Q/1X/2W4zOqjx/sig-p229-p.jpg
http://shrani.si/f/1Z/v5/45KPUKrL/sig-p229-2-p.jpg
http://shrani.si/f/3s/Fb/13ste0Ec/sig-p229-3-p.jpg

Sig Sauer P229 9mm. Mam jo eno leto in pol, postrelil sem že skoraj 5000 kosom municije in zadeva še zmeri laufa. Z njo hodim tudi na IDPA kekmovanja. Sem pa orng zadovoljen z pištolo.

jancar
23. May 2008, 09:38
Lepa pištola, to je važen da si ti zadovoljen znjo, pa da ti leži.
No jaz še nisem pršu do take cifre(5000). se trudm:icon_biggrin:

Uribobo
23. May 2008, 09:41
A maš pištolo za na jago ali za šport?

jancar
23. May 2008, 09:47
Jago, se pa večkrat s kolegom(jager) dobiva na strelišču, odvisno od cajta po pa poka:limona:

pmarijan
26. September 2008, 00:46
Jaz sem do pred kratkim posedoval Glock 17, s katerim sem tekmoval v IDPA. Preizkusil sem tudi HS 2000, vendar se ne bi odločil za nakup (čeravno je za cca 50 EUR cenejši), če bi izbiral še enkrat med njima. Zraven dodatne varovalke na hrbtu ročaja pištole ima HS še spremenjeno notranjo varovalko, kar jo uvršča pri IDPA v drug razred in ne istega kot Glock. Dobra lastnost HSa je strel tudi ob prislonitvi cevi ob podlago, ter res za spoznanje bolj "čekiran" ročaj, čeravno je tudi Glockov nezdrsljiv. V G-17 sem dal toliko različne municije (kupljene in tudi različne domače laboracije), da niti ne vem več koliko, vendar mi niti enkrat ni zatajil - in to ob različnih vremenskih pogojih! Med "plastičarji" bi še enkrat kupil Glocka 17, želim in čakam samo še to, da bodo dali ven model z menjalnimi platnicami na ročaju, ter da izdelajo večji/bolj izbočen gumb za sprostitev zaklepa (kar sem moral sedaj zamenjati sam). No, zamenjal sem tudi vzmet trdote proženja in vgradil zadnji nastavljiv borbeni merek. Nabojnik za G-17 pa je drugače kovinski in dodatno oblečen v plastiko. Med polavtom. pištolami z polimerskim ogrodjem in v kalibru 9x19mm bi drugače izbiral med G-17 in H&K P30L V3.

Pomemben je tudi podatek, ali so na voljo aftermarket izdelki za tuning določene pištole, ter dobavljivost in cena le-teh.

Najpomembnejše pa je, da sprobaš različne vrste pištol (mogoče še kakšno W-P99, ČZ 110, Taurus 24/7,...) pa se potem odločiš glede na občutek in kriterije, ki si jih prioritetno zastaviš.:icon_wink:

LP-MP

miš93
2. May 2013, 23:09
Najpomembnejše pa je, da sprobaš različne vrste ... pa se potem odločiš glede na občutek in kriterije, ki si jih prioritetno zastaviš.:icon_wink:

LP-MP

...po občutku in prioritetah bi jaz glockal ...če še kdo dvomi :P:

http://www.youtube.com/v/E1m6Qct68wo%26rel%3d0%26hl%3den_US%26feature%3dpla yer_embedded

pek3c
18. September 2013, 12:43
Ja lepo video, uf, to bi bilo za imet!

alojz1
18. April 2014, 20:30
Kadar ima prijatelj dober dan.
Sig Sauer 9x19, razdalja 25m. Enoročno.14078

ravnohrib
19. April 2014, 19:18
Kadar ima prijatelj dober dan.
Sig Sauer 9x19, razdalja 25m. Enoročno.

Navadni merki ali kakšni dodatki?

alojz1
19. April 2014, 22:34
Navadni odprti.Ima pa strelec očala, ker je star penzionist.

Deerhunter
26. April 2014, 22:09
No, kolikor sta me danes R8 in X-bolt navdušila, toliko bolj me je moj "zvesti" spremljevalec Glock 23 razočaral. Strelja na 25 m sicer z malo truda zelo dobro. Me je pa toliko bolj razočaralo, ko sem po prvem strelu doživel zastoj in nato po odpravi še dva enaka zapored. Kaj je bilo narobe mi ni čisto jasno, po prvem strelu je zaklep ostal v zadnjem položaju, naboj pa se je nekako zataknil za zaklep, namesto da bi bil obrnjen s sprednjim koncem gor, je bil gor obrnjen s zadnjim koncem. In nato še dvakrat zapored enako. Ne vem ali je kaj narobe z nabojnikom ali kaj bi lahko bilo. Vem le, da če bi se mi to zgodilo ob bližnjem srečanju s kakim nezadovoljnim kosmatincem, bi bilo po meni.
Kakšna ideja, zakaj se gre?
Do zdaj pri Glocku še nisem doživel zastoja in tudi sicer naj bi Glock veljal za zelo zanesljivo pištolo, zato me je tole kar malo šokiralo.
Streljano je bilo s tovarniškim strelivom Geco, katerega je pištola do sedaj oboževala...

alojz1
26. April 2014, 22:13
Premajhna polnitev. Če ni pištola vidno poškodovana potem ni dilem.
Če bi jaz srečal nezadovoljnega kosmatinca mu pištole sploh kazal nebi. Čisto počasi bi zbežal.

Deerhunter
26. April 2014, 22:25
Neprijetno, da se to dogaja pri tovarniškem strelivu. Očitno bom moral dobiti drugo strelivo. Ampak katero? Preizkusil sem tudi S&B, pa mi v Glocku strahotno trosi.

alojz1
26. April 2014, 22:39
Težja krogla tudi pomaga.
Ali so iste kot prej?

Deerhunter
26. April 2014, 23:03
V 40 S&W se večinoma dobi 180 gr krogle. Drugih še nisem streljal... Zanimivo, da po 4 strelu pa je naslednjih 16 strelov delalo vse normalno...

MasterLesjak
26. April 2014, 23:09
Mogoče je bila slaba serija (oz. par slabih primerov).

Deerhunter
27. April 2014, 12:34
Kakorkoli že, sedaj razumem zagovornike revolverjev, da pri revolverju tudi če naboj zataji pač streljaš naprej. Pri pištoli, ko se zatakne, je pa konec. Zdaj, če je to na strelišču ni problem, ob srečanju z razdraženimi kosmatinci in ščetinarji pa ti pištola, ki uprizori zastoj, ne pomaga kaj prida...
Saj vem da boste rekli, da je ta kaliber prešvoh za veliko divjad, samo bolje tole, kot nič. Oziroma, kot je rekel Alojz, da bi raje bežal. Jaz pa pravim, bolje da bežiš s pištolo, kot brez nje :icon_lol:

žandar
27. April 2014, 12:48
Jaz pa pravim, bolje da bežiš s pištolo, kot brez nje :icon_lol:

Seveda je bolje pri srečanju z medvedom imeti pištolo. Ko mu jo pokažeš, se začne smejati:lol1: in takrat zbežiš:whistle: .

Deerhunter
27. April 2014, 13:06
Neskončne debate, tudi na tujih forumih. Ali 40 S&W zadostuje za ščetinarje in kosmatince? Za primerke čez 100 kg gotovo ne. Tudi pri lažjih primerkih padca v ognju verjetno ne bo :icon_lol: Govorim pa predvsem hipotetično - ker včasih lazim za obstreljenimi prašiči, ali je bolje v grmovju, ko je možen nenaden napad, imeti močno dolgo cev in ob potrebi po večih strelih repetirati, ali šibkejšo kratko cev s katero si bolj okreten in imaš možnost več hitrih zaporednih strelov? So seveda tudi dobro poznani primeri, ko je šel na prašiča ali medveda cel okvir iz pištole, brez efekta. Odloči naj se pač vsak sam, jaz na nič ne namigujem.
Sem se pa po včerajšnjih zastojih malo zamislil.




Seveda je bolje pri srečanju z medvedom imeti pištolo. Ko mu jo pokažeš, se začne smejati:lol1: in takrat zbežiš:whistle: .

alojz1
27. April 2014, 13:14
Saj vem, da bodo spet pripombe. Pa vseeno.
Mislim, da nihče pri nas ni pokončal toliko različne divjadi z kratkocevnim orožjem kot jaz. Zato si dovolim pisati o izkušnjah.
Najprej o moči. 9mm in lovska krogla je dobra za srnjad. Z polno strela v trup niti ne nakaže in se še naprej preganja z psom.
40S&W je malo boljši. Ne toliko zaradi moči (okrog 600J) kot zaradi malo večjega premera krogle.
Pri pištolah je pa že Derhunter ugotovil pomanjkljivost. Zastoj. Predstavljajte si, da lazite z pištolo skozi goščavo kjer padajo iglice in smeti. Tiste natančno izdelane (nemške) so za to sploh občutljive. In varnost je tudi pomembna. Pri pištoli lazimo naprej z napeto. Z revolverjem pa ne.
Revolver 357mag. ima lahko preko 1000J tovarniški naboj. Pa je treba prašiča v glavo ali hrbtenico zadeti, da pade. Adrenalin dela. Tudi z puško je to marsikdo izkusil.
Zato je bolj uporaben 44mag, Casul ali 500. Energija kot pri puški (2500J Casul)
Ti so pa tudi za medveda dovolj. Že sam premer luknje je podoben idealki biggrin

detel
27. April 2014, 14:51
2500 J na koliko m ?

MasterLesjak
27. April 2014, 14:58
na ustju.

alojz1
27. April 2014, 14:59
Energija se vedno meri na ustju.
Pa ne mi zdaj napisat, da ni dovolj za medveda. Vem in poznam naše predpise.
Govorimo o obrambnih namenih. Tu pa ima premer luknje velik vpliv na zaustavitev.

Deerhunter
27. April 2014, 15:15
Ne bom ti oporekal. Se strinjam s tabo, da je za krvosledniške namene revolver gotovo prava izbira. Prvič zaradi močnejšega streliva, drugič zaradi večje zanesljivosti in tretjič zaradi bolj varnega rokovanja.
Sam sem pač bistveno bolj navajen pištol kot revolverjev. S pištolami streljam že celo življenje. Z revolverjem sem pa prvič streljal verjeli ali ne šele pred dvema tednoma in to z 357 mag. Mi je bila zadeva všeč. Če bi se šel resno krvosledništvo bi gotovo izbral revolver.

Glede 454 Casull je pa tako. Marsikomu je že 357 mag na meji, 44 mag pa že prehud. 454 casull je pa med revolverskimi nekaj takega, kot 9,3×62 med puškovnimi. Ni za vsakega. To je vse kar bi rad povedal.


Saj vem, da bodo spet pripombe. Pa vseeno.
Mislim, da nihče pri nas ni pokončal toliko različne divjadi z kratkocevnim orožjem kot jaz. Zato si dovolim pisati o izkušnjah.
Najprej o moči. 9mm in lovska krogla je dobra za srnjad. Z polno strela v trup niti ne nakaže in se še naprej preganja z psom.
40S&W je malo boljši. Ne toliko zaradi moči (okrog 600J) kot zaradi malo večjega premera krogle.
Pri pištolah je pa že Derhunter ugotovil pomanjkljivost. Zastoj. Predstavljajte si, da lazite z pištolo skozi goščavo kjer padajo iglice in smeti. Tiste natančno izdelane (nemške) so za to sploh občutljive. In varnost je tudi pomembna. Pri pištoli lazimo naprej z napeto. Z revolverjem pa ne.
Revolver 357mag. ima lahko preko 1000J tovarniški naboj. Pa je treba prašiča v glavo ali hrbtenico zadeti, da pade. Adrenalin dela. Tudi z puško je to marsikdo izkusil.
Zato je bolj uporaben 44mag, Casul ali 500. Energija kot pri puški (2500J Casul)
Ti so pa tudi za medveda dovolj. Že sam premer luknje je podoben idealki biggrin

alojz1
27. April 2014, 15:25
Potem je tale zate biggrin https://www.youtube.com/watch?v=Xudrvq2kKoU
Takole pa pade, če ni vznemirjen (ni pod adrenalinom)

alojz1
27. April 2014, 15:46
454 casull je pa med revolverskimi nekaj takega, kot 9,3×62 med puškovnimi. Ni za vsakega.
Ni dobra primerjava. Rebolver držiš z obema rokama daleč stran od glave. Zato se tudi udarca z daljnogledom ni bati. Edino kar trpi so ušesa. Aktivni glušniki to odpravijo.
Probaj 500S&W ki je močnejši in boš prijetno presenečen.

žandar
27. April 2014, 16:54
Seveda se najdejo (z lučjo pri belem dnevu) strelci, ki so sposobni s kratkocevnim orožjem zadeti napadajočo zverino, vendar večina, pri kar dobrih pogojih, še hlevskih vrat ne zadene, kaj šele, da bi bili sposobni v nevarnosti, v hipu dobro zadeti premikajoči se cilj.
Torej, če izvzamemo tiste prve, je veliko bolje imeti v rizični situaciji v rokah kratko puško, ustrezno močnega kalibra, na katero je strelec navajen, verjetno bi bil še najboljši kompromis kaka polavtomatka z zanesljivo municijo.

karel
27. April 2014, 18:05
.. vendar večina, pri kar dobrih pogojih, še hlevskih vrat ne zadene.. :limona:

alojz1
27. April 2014, 18:36
Pred dvema letoma, ko sem začel objavljati o kroglah LOS ste se vsi norčevali. Poceni že ne more biti dobro itd
Ko sem napisal, da se lahko z gotovostjo ustreli na 300m je bilo isto.
Danes je oboje potrjeno. Če Deerhunter naredi 2cm grupo z LOS kroglo na 100m je to 6cm na 300. Še padec krogle je treba poznati pa gre.
Slabši strelci naj kar na svincu ostanejo. Iz izkušenj vem, da je za slab zadetek pri takih vedno krogla kriva.

Tole z kratkocevnim orožjem je podobno. Jaz v go?či pri srečanju z ranjenim prašičem revolverja ne zamenjam za nobeno puško. Je bistveno hitreje za premikat in tudi večji zorni kot. Je treba tudi na pse pazit. Da o mobilnosti ne govorimo.

detel
27. April 2014, 18:42
Pri iskanju medveda je več strelcev tako, da lahko greš kar z revolverjem...

alojz1
27. April 2014, 18:54
Vam opišem, kako so ta teden medvedko (2 leti) iskali.
Gost strelja tistega, katerega pokaže vodič. Medvedov je bilo 5 ker se medvedka goni. Strelja na podest kjer je mrhovina. V mraku okrog 8h.
Potem kliče čuvaja, da naj pride da bosta skupaj ugotovila, če je zadet. Čuvaj ima z sabo 5 mesečno bavarko. Ker se vzpenja na podest jo dvigne gor, da ne bo mešala sledi in jih motila.
Z baterijo iščejo kri okrog podsta. Medtem začne bavarka lajati v gozdu 100m stran. Tečejo tja, kjer mala trese mrtvega medveda in laja.

alojz1
27. April 2014, 19:07
Predstavljajte si, da je medved še živ. Skače, zraven je pes, tema, drevje in še dva lovca.
Z revolverjem vsaj 6" in ustreznega kalibra v roki dobrega strelca je zadevo bistveno lažje rešit kot z puško.

Probajte z puško v temi na blizu slediti premikajočemu cilju. Pa še pazit na okolico.

Deerhunter
27. April 2014, 19:07
Kot sem napisal že prej, variant je več, vsak se mora pa sam odločiti, kaj bo nosil s sabo. Gotovo pa Alojzovo mnenje ima težo, glede na to da kratkocevno orožje dejansko uporablja pri krvosledništvu. Vendar kljub temu se bo hitro našel kdo, ki se ravno tako ukvarja s krvosledništvom, pa bo zagovarjal kratko puško pred revolverjem ali pištolo.
Tukaj ne bomo prišli do konca. Vse kar lahko jaz še rečem je to, da je od zgornjih treh po vsej verjetnosti pištola še najslabša izbira. Mogoče je v redu kot dodaten kos orožja (lahek in nemoteč), če puška zataji ali je kako drugače ne moreš uporabit. Kot primarno orožje za krvosledništvo pa dovolj močan revolver ali kratka puška, pač po osebni izbiri in to je to.


Seveda se najdejo (z lučjo pri belem dnevu) strelci, ki so sposobni s kratkocevnim orožjem zadeti napadajočo zverino, vendar večina, pri kar dobrih pogojih, še hlevskih vrat ne zadene, kaj šele, da bi bili sposobni v nevarnosti, v hipu dobro zadeti premikajoči se cilj.
Torej, če izvzamemo tiste prve, je veliko bolje imeti v rizični situaciji v rokah kratko puško, ustrezno močnega kalibra, na katero je strelec navajen, verjetno bi bil še najboljši kompromis kaka polavtomatka z zanesljivo municijo.


Pred dvema letoma, ko sem začel objavljati o kroglah LOS ste se vsi norčevali. Poceni že ne more biti dobro itd
Ko sem napisal, da se lahko z gotovostjo ustreli na 300m je bilo isto.
Danes je oboje potrjeno. Če Deerhunter naredi 2cm grupo z LOS kroglo na 100m je to 6cm na 300. Še padec krogle je treba poznati pa gre.
Slabši strelci naj kar na svincu ostanejo. Iz izkušenj vem, da je za slab zadetek pri takih vedno krogla kriva.

Tole z kratkocevnim orožjem je podobno. Jaz v go?či pri srečanju z ranjenim prašičem revolverja ne zamenjam za nobeno puško. Je bistveno hitreje za premikat in tudi večji zorni kot. Je treba tudi na pse pazit. Da o mobilnosti ne govorimo.

alojz1
27. April 2014, 19:14
Se strinjam. V ravninskih in preglednih gozdovih bi tudi jaz imel bokarco.

Deerhunter
27. April 2014, 21:42
Alojz, zanima me tvoje mnenje o 10 mm AUTO. Naj bi imel 750 J energije na ustju. To se nekako sklada s standardnimi polnitvami v 357 mag. Glock v tem kalibru je moja skrita želja že od nekdaj.


Se strinjam. V ravninskih in preglednih gozdovih bi tudi jaz imel bokarco.

alojz1
27. April 2014, 22:00
Ta naboj preseže 357mag. Nekateri proizvajalci polnijo preko 1000J
Je bil premočan za klasične vojaške pištole zato so skrajšali tulec na 22mm in naredili tvoj naboj.
Premočan razumi tako, da ne gre 20 nabojev v okvir biggrin . Je predebel za držat. Enoredni imajo pa premalo kapaciteto.

Dule
27. April 2014, 22:12
Enoredni imajo pa premalo kapaciteto.
Kaka je potem kapaciteta revolverja

MasterLesjak
27. April 2014, 23:04
če bi rad imel 357mag v pištoli je še ena opcija 357 sig (sicer je malenkost bolj švoh od 357mag). sam, če bi že jemal bi vzel .45acp (sicer ni najboljši, mi je pa najbolj všeč).

za ranjenega medveda v gostem grmovlju je še ena opcija tole (+ 2x idealka):

14116

(malo za hec, da ne bo koga kap :))

alojz1
27. April 2014, 23:29
Kaka je potem kapaciteta revolverja
Govorimo o vojaški uporabi kjer imajo vse pištole 15+ nabojev v okvirju.
Od vseh naštetuh pištolskih (357sig, 45acp) dosega samo 10 auto preko 1000J

MasterLesjak
27. April 2014, 23:45
po mojem če se ti gre za energijo potem nimaš s pištolo kaj početi ampak vzameš lepo revolver. Če pa mora biti pištola, potem je pa tu še .50AE (spet malo za šalo :))

Tomaž Ražman
28. April 2014, 01:31
No, kolikor sta me danes R8 in X-bolt navdušila, toliko bolj me je moj "zvesti" spremljevalec Glock 23 razočaral. Strelja na 25 m sicer z malo truda zelo dobro. Me je pa toliko bolj razočaralo, ko sem po prvem strelu doživel zastoj in nato po odpravi še dva enaka zapored. Kaj je bilo narobe mi ni čisto jasno, po prvem strelu je zaklep ostal v zadnjem položaju, naboj pa se je nekako zataknil za zaklep, namesto da bi bil obrnjen s sprednjim koncem gor, je bil gor obrnjen s zadnjim koncem. In nato še dvakrat zapored enako. Ne vem ali je kaj narobe z nabojnikom ali kaj bi lahko bilo. Vem le, da če bi se mi to zgodilo ob bližnjem srečanju s kakim nezadovoljnim kosmatincem, bi bilo po meni.
Kakšna ideja, zakaj se gre?
Do zdaj pri Glocku še nisem doživel zastoja in tudi sicer naj bi Glock veljal za zelo zanesljivo pištolo, zato me je tole kar malo šokiralo.
Streljano je bilo s tovarniškim strelivom Geco, katerega je pištola do sedaj oboževala...

Pri veliko strelcih pride lahko do takega zastoja zaradi slabega držanja pištole, še posebej pri glocku, ker ima večji kot ročaja. Prešvoh strelivo sigurno ni, bi pa blo fajn izvlakač pogledat da ni kej zapacan, ker potem zna hecat...

Če pa imaš pištolo izključno zaradi kosmatincev, jo kar zamenjaj, ker ne bo kruha...

Deerhunter
28. April 2014, 09:13
Kupil sem jo za usmrtilni strel in kot dodaten kos orožja pri lovu, v slučajih da puška zataji ali jo kako drugače ne moreš uporabit. Tudi kaliber je bil izbran kot nekaj kar bo lahko in majhno, hkrati pa s še vedno dovolj široko kroglo. Pa tudi povem po pravici, da z mano na lov ni šla že vsaj 3 leta. Takrat sem hotel lahko pištolo kompaktne konstrukcije, da ne bi bila pretežka in prenerodna za nošenje, zato sem izbral kompaktno 23, pa se mi še pri cca 850 g teže (polna) zdi prenerodna za nošenje. Škoda, da bi kupoval revolver, ki je še enkrat težji. Samo stal bi v omari.

Tudi nobenega medveda nimam namena z njo dražit. Pač pa sem v prvem postu napisal, da če bi se mi tak zastoj zgodil v nevarni situaciji bi bilo po meni. Sem pa že takrat vedel, da bo to izzvalo debato "ali s pištolo zadet medved pade v ognju?" :icon_lol:
Za kakega ozimca ali lanščaka, katere največkrat obstrelimo in potem iščemo, pa bi moral 40 S&W zadostovati, če bi bila že slučajno potreba po tem. To je, da ne bi mogel uporabit puške...

Me je malo zagrabilo, da bi menjal to pištolo za kaj drugega, pa sem videl na drugem forumu, da se enaka prodaja za drobiž, pa je še ne more prodati. Za dvesto evrov je pa ne bom nekomu šenkal, saj ni dala skozi niti 500 nabojev. Bo še naprej samevala v omari biggrin


Pri veliko strelcih pride lahko do takega zastoja zaradi slabega držanja pištole, še posebej pri glocku, ker ima večji kot ročaja. Prešvoh strelivo sigurno ni, bi pa blo fajn izvlakač pogledat da ni kej zapacan, ker potem zna hecat...

Če pa imaš pištolo izključno zaradi kosmatincev, jo kar zamenjaj, ker ne bo kruha...

detel
28. April 2014, 09:31
Ko zataji puška, potegneš pištolo, kot kavboj... malo za šalo:icon_lol:. Deerhunter, lanščaka boš moral s pištolo zadeti kar med oči.

Deerhunter
28. April 2014, 10:09
Kaj naj ti rečem, vsak ima svoje ideje glede uporabe pištole. Tako je tudi prav. Če pa že gledava iz praktičnega vidika, je eden od dejanskih namenov nošenja pištol tudi to, da ko zataji puška ali zmanjka nabojev, da potegneš stranski kos orožja biggrin
Ampak zdaj gremo dejansko že skoraj malo čez mejo dobrega okusa. Ve se, za kaj zakon dovoljuje uporabo kratkocevnega orožja - za usmrtilni strel, za krvno sled, ter v skrajnem primeru za samoobrambo. Ti zadnji primeri pa so tako redki in vsak je toliko drugačen, da o tem nima smisla naprej dolgovezit. Tudi, če pride do njega, pa je boljše karkoli precej močnejšega, kot pa je pištola. To je vsakemu jasno.
Sam sem hotel le povedat, da je v skrajnem primeru tudi pištola boljše kot NIČ. Nekdo drug pa bi to že obrnil tako, kot da zagovarjam pištolo za lov na medvede. Ne obračat napisanega na glavo...


Ko zataji puška, potegneš pištolo, kot kavboj... malo za šalo:icon_lol:. Deerhunter, lanščaka boš moral s pištolo zadeti kar med oči.