PDA

View Full Version : Motokros



ZR7
22. October 2007, 20:39
v v v v v


Zanima me koliko se motokrosisti in vozniki štirikolesnikov vozijo po gozdovih in travnikih v vaši LD? Pri nas je noro,praktično vsak dan se različne skupine ali pa posamezni "šoferji" vozijo po gozdovih,sploh se ne vozijo več po vlakah,ker so jih razrili že do te mere,da se celo oni težje vozijo! Vozijo med drevjem,uničujejo podrast in plašijo ter uničujejo vse kar je v gozdu živega in lepega!
Kaj lahko glede tega stori LD (razen prijave policiji,ki je v takih primerih večinoma nemočna)?

lp

Ni samo problem motokros motorjev, pojavljajo se tudi organizirane skupine in harajo po loviščih z motornimi sanmi. Problem ni od včeraj.
Na enega od direktorjev PU je bil naslovljen ta dopis:

Povzročanje nemira in hrupa pomeni velik poseg v prostor, s katerim vozniki ogrožajo tudi divjad, ki na teh območjih živi. Pri tem želimo izpostaviti varstvo redkih in ogroženih živalskih vrst ( veliki petelin, gozdni jereb, ruševec ), za katere hrup motornih vozil pomeni izgubo življenjskega prostora in s tem posledično v relativno kratkem obdobju, tudi izumrtje posameznih vrst. Tem vrstam v lovskih organizacijah namenjamo posebno skrb in popolno prepoved lova, vendar brez sodelovanja vseh uporabnikov prostora ti ukrepi niso dovolj.

Spoštovani direktor, na vas naslavljamo prošnjo, da na to problematiko opozorite policijske postaje, ki naj na najbolj izpostavljenih območjih poostrijo nadzor nad takim ravnanjem voznikov. S podatki, kje in kdaj so kršitve najpogostejše, vam bodo priskočile na pomoč lovske družine.

Ni naš namen, da se izvajajo samo represivni ukrepi proti kršiteljem, naša želja je, da z vsemi uporabniki prostora ( gozdarji, planinci, ornitologi itd. ) najdemo skupen način za ozaveščanje o škodljivem ravnanju posameznikov ali skupin in poskušamo take pojave zmanjšati.

Predlagamo, da eno izmed preventivnih akcij za udeležence v prometu, ki jih občasno organizirate, namenite tudi tej problematiki in pri tem smo vam strokovno vedno pripravljeni pomagati.

Naše sodelovanje je bilo vedno na visokem nivoju in naša želja je, da stike in sodelovanje še krepimo.

Ampak motorjev je še več, ukrepov pa ni ... Dopis je star vsaj 2 leti.

Zanašanje na policijo je kurativa! Torej malo pozno.

Sem imel že debate v motorističnih krogih okoli terenov za enduro vožnje in prišel sem do sklepa, da edini zadovoljivi ukrep lahko dosežemo le s sodelovnjem z lokalnimi skupnostmi. Občine!
Le te lahko na svojem področju podrobneje določajo režim prometa. In le te dobivajo v roke tudi sankcije na tem področju.
Ponavadi je v interesu dogovora med različnimi interesnimi skupinami potrebno malo popustiti na določenem področju in pridobiti na drugem.
Torej smo pri odnosu in sodelovanju z drugimi uporabniki istega prostora. V večini LD to peša!
Nikakor pa ne priporočam ukrepov v smislu zajl ipd. Tudi ustavljanje motoristov z orožjem v roki vas lahko drago stane. In brez poznavanja predpisov, ki urejajo uporabo vozil v naravnem okolju se tudi ne lotevajte kakšnih akcij! Predvsem če ne veste kakšen status ima pot na kateri stojite, pa magari je popolnoma zaraščena.

Zapleten problem!

V naši LD smo imeli velike težave,oziroma jih imamo na določenemu delu lovišča še.Stvar se je rahlo umirila s tem, da je eden od motokrosistov sam na svojem travniku, sredi najboljšega lovišča izdelal svojo motokros progo in s tem povezal še ostale in sedaj tam pridno nažigajo od jutra do večera,je pa res, da sedaj se manj gonijon po hostah.
lp

Vse to o čemer tukaj pišete so posledice ne funkcioniranja pravne države. Imamo zakonodajo, ki je nihče ne upošteva in postajamo prava evropska banana republika. Tako se države ne dela, temveč zapravlja. Kjer ni vladavine prava je anarhija. Tretjega enostavno NI !

Izgleda, da imamo po vsej preljubi Sloveniji to težavo z krosisti in nemirom v loviščih in smo slej ko prej nemočni.
Se popolnoma strinajm z Dihurjem o državi, kakršno imamo sedaj, tako kot svet gre v propad in ni sposobna izvrševati enih osnovnih členov zakona, saj tam vse lepo piše, kako in kaj je z vožnjo po gozdnih poteh,...

Je pares, da so policaji zelo nemočni (oziroma tako vemo kakšni so), to pa zato, ker je med našimi krosisti tudi sam policaj in "vrana vrani ne izkljuva oči, a ne" pol si pa pomagaj , če moreš.

Kako bi to rešili nimam ideje, toliko pritiskov in ostalega pa nič. Mi pa kar kožo po konci potisne, ko zaslišim tisti zvok v gozdu, najrajši bi ,... saj sami veste.

Policaji, ha, ha, najboljši policaj je ležeči policaj, a ne.

Važno je, da tebe ulovijo, ko spiješ pol šilce več, ali pa ko voziš 55 namesto 50. Takrat pa te, kod da si kriminalec, ustavijo in...

Imajo pa jajca, ha, ha...

Problem teh nemirov je bila že tudi slika v lovcu, če se ne motim, pa nič.

Ne, vem , mogoče ima kdo kakšno idejo.


...
Ne, vem , mogoče ima kdo kakšno idejo.
Tudi policija je podvržena oziromo mora upoštevati napotke lokalnih skupnosti.
Še vedno menim, da je ključna točka občina in da je edina upanja vsebujoča pot preko nje.

Seveda se lahko LD spusti tudi v dokumentiranje kršitev, striktno prijavljanje in stalen pritisk na policijo in inšpekcije, a menim da je ta pot težja in rada pripelje do dodatnih konfliktov z ravno tistimi, s katerimi bi se morali pogovarjati o rešitvi.

Bom pa spet vrgel kost! LZS je na podlagi javnih pooblastil dolžna tudi te zadeve urejati. In če že tako vztraja na svojih ZLD- jih, te tudi! Pa pri vas kaj naredijo?

A pri nas - ha, ha, iščejo ovinke okrog in okrog, prav malo jim je mar, konkretno NIČ.
Pa tudi občina in druge ustanove nič. smo imeli lansko leto predstavnika policije-samega komandirja na sestanku, pa se je temu problemu prav spretno izmikal, kot, da se to njega ne tiče, vse ostale bedarije, kako moramo lovci nositi orožje in ostale bla, bla, pa je dolgovezil, da sem vstal in šel za šank na pivo (veliko več koristi je bilo, kot njega poslušat).

V ameriki bi lastniki rančev - rančarji in ostali souporabniki narave že davno po hitrem postopku rešili zadeve v takem primeru - saj veste za kaj gre. Tam ni milosti, ko ti kipne ti kipne.

Trenutno dokler LZS, kot pravi šef, ne bo ukrepala resno, ne bo iz te moke nič kruha.

Pa lep nemir v lovišču vam želim. :evil:

Bom najprej pritrdil Dolginu, pri nas je isto. Verjetno tudi isti ljudje tako počnejo. Bi morali videti kaj je zdaj po snegu pri nas počel eden od udeležencev railija Paris - Dakar s svojim tekmovalnim unimogom. Sicer je v našem koncu ta problematika javno znana, tudio tista slavna zajla je iz našega lovišča (to ne pomeni da smo jo lovci nastavili). Večkrat prijavljamo policiji in sicer zato,ker smo pred letom rekli, da je tu ta problem velik, odgovor policije pa je bil, da tega problema ni, saj niso dobili nobenih prijav. Torej smo začeli prijavljati. Pa ni nič drugače, če pokličeš policijo, pridejo čez dve uri in ustavijo sredi vasi enega vaškega pokovca z avtomatikom brez čelade in to je to, so uspešno opravili nalogo. Kje bodo pa ujeli enega sredi gozda z močnim enduro motorjem, raje ne poizkusijo. Sicer pa tudi če koga ujamejo, kazen je 5000 sit, kdo se pa sekira, če to plača enkrat na dve leti?

Strinjam se z ZR7, da bi bilo treba reševat preko lokalne skupnosti. Po drugi strani pa tudi ni nasprotne strani (motoristov, endurašev...), ki bi nastopala organizirano, zato se nimaš s kom pogovarjat.


...

Strinjam se z ZR7, da bi bilo treba reševat preko lokalne skupnosti. Po drugi strani pa tudi ni nasprotne strani (motoristov, endurašev...), ki bi nastopala organizirano, zato se nimaš s kom pogovarjat.

Ni čisto tako, oz. kažejo se zametki, da bi lahko bilo drugače.
Naj opišem na kratko debato ki sem jo imel z motoristi na forumu Motosvet.com .
Tam so se na veliko zgražali nad zajlo inseveda za vse krivili lovce. Seveda sem se jim kot motorist in kot lovec postavil po robu. Nekaterim seveda ni zaleglo nič, drugi pa so pokazali željo, da bi imeli nekakšne legalne poti, katere bi lahko uporabljali. Pa tudi kakšen poligon. Tudi ideje in celo realizacije idej o lokalnih moto - enduro kljubih so se pojavile.

In ravno na to sem cikal. Ponuditi je potrebno motoristom roko. Pa ne samo njim, tudi turistom, gobarjem ipd. Skupna točka vseh teh je kot sem že omenjal, občina. In to kompetentna skupna točka, ki bi na podlagi dogovorov postavila pravila, kje in na kakšen način se gre lahko turizem in kje mora biti mir za naravo. Zaradi teh omejitev bi vsak askupina dobila liziko, dokler bi jih upoštevala. Motoristi recimo nek koridor po javnih poteh čez gozd in mogoče kakšen poligonček na obrobju gozda v kakšnem opuščenem peskokopu. Ko bi se kdo drug ali kdo iz skupine začel spozabljati, bi se seveda s prstom kazalo na skupino. In potem bi tudi oni imeli zaradi ohranjanja privilegija velik interes, da bi zadeve šle po dogovorjenih poteh.

No, tako jaz to vidim. Priznam pa, da še v svoji lastni LD zaradi nepripravljenosti najvišjega vodstva teh zadev ne morem pripeljati niti do resne debate, kaj šele do realizacije.


...

. Priznam pa, da še v svoji lastni LD zaradi nepripravljenosti najvišjega vodstva teh zadev ne morem pripeljati niti do resne debate, kaj šele do realizacije.

In tu je tudi del problema. Se globoko strinjam, da represija ne bo rešila težav, le sodelovanje vseh. Še najmanjši problem so organizirani motoristi v svojih klubih, društvih, fanih ..., kar precej časa namenijo vzgoji in predpisom. To sem imel priliko tudi videti in sami se hudujejo nad individualisti, ki na vse mečejo slabo luč.
Še dodaten problem so skupine iz tujine, ki motorje pripeljejo na prikolicah in potem veselo v neokrnjeno naravo. Za riziko, ki je skoraj enak 20 evrom, naravnost vabimo jih k nam.

ZR7
9. December 2007, 17:44
v v v v v



Ja tica, a pri vas tudi tujci. Sem na lastne oči videl pri nas, ko so avstrijsci čez mejo pripeljali 5 krosov lepo z prikolico, pol so pa noreli po NAŠIH po naših gozdovih.

A, ja, sem pozabil, da smo v EU in lahko vozijo vsepovsod, a ne. Mi pa kar lepo gledamo in opazujemo, sramota za nas.

No kazen, če dobijo motokrosista, je slabih 300 jurjev. So dobili enega iz naše vasi, ker mu je pred policaji ugasnil motor, ko je hotel pobegniti. Je pa res, da je skoraj nemogoče zaustaviti motokrosista med vožnjo, so pa drugi načini, kot snemanje slikanje, sledenje ipd. Najbolje bi seveda bilo, da bi v vsaki občini, kjer je ta problem izdelali progo in jih naterjali tja.

Teohafy , kako jih boš pa slikal, ko pa so našemljeni vsi približno isto šekasto-barvasti, saj se pol iz slike nč ne vidi.
Treba jih je zvezat , pa v lisičjo liknjo z njimi.
Piste že imajo, samo jim je boljše noreti po gozdu - je bolj zanimivo, a ne.

In ko se razšemijo sedejo ti petnajstletniki doma za računalnik in udrihajo proti lovcem kjer se le da. Starejši in pametnejši gredo noret na steze ki so za tako stvar pripravljene.

Imamo zakonodajo, moramo jo spoštovati. Vožnja in vznemirjanje divjadi v gozdovih pač ni dovoljena. Lovci bomo morali kot najbolj zainteresirani doseči spoštovanje zakona. V nasprotnem primeru bodo to naredili drugi - lastniki zemljišč. To bo pa za vse znak, da lovci niso sposobni zagotoviti divjadi pogojev in, da je treba spremeniti lovski zakon. Tega ne smemo dovoliti. Na vse možne legalne načine se je treba temu upreti. Samo če tega ne bodo počele LD in njena vodstva potem ne bo uspeha.

V našem lovišču že imamo eno kros stezo, sedaj pa nam hočejo narediti še eno. Ob tem pa seveda motoristi vozijo povsod, kot da bi bil cel gozd njihov. Tudi sam sem motorist in jih razumem. Razumeti pa morajo tudi oni, da se pravica njihovega prostega gibanja po naravi neha tam, kjer trči s pravico prostoživečih živali, da se jih prekomerno ne vznemirja, da imajo mirne cone, kjer lahko preživlajo svoje najbolj občutljive trenutke.

Sicer pa fantje, ki vozijo kros motrorje in štirikolesnike (pa tudi sanke) praviloma izhajajo iz vasi ali manjših mest in okolje dobro poznajo. Med njimi so tudi lovci. To navajam po lasnikh izkušnjah kar pa ni potrebno da je pravilo. Hočem samo povedati, da poznajo in razumejo naravo pa kljub temu delajo stvari, ki naravi škodijo. Le zakaj?


Pa tudi občina in druge ustanove nič. smo imeli lansko leto predstavnika policije-samega komandirja na sestanku, pa se je temu problemu prav spretno izmikal, kot, da se to njega ne tiče, vse ostale bedarije, kako moramo lovci nositi orožje in ostale bla, bla, pa je dolgovezil, da sem vstal in šel za šank na pivo (veliko več koristi je bilo, kot njega poslušat).

V ameriki bi lastniki rančev - rančarji in ostali souporabniki narave že davno po hitrem postopku rešili zadeve v takem primeru - saj veste za kaj gre. Tam ni milosti, ko ti kipne ti kipne.

Trenutno dokler LZS, kot pravi šef, ne bo ukrepala resno, ne bo iz te moke nič kruha.

Pa lep nemir v lovišču vam želim. :evil:

Orlova6 ti si očitno eden tistih, ki bi rad vse stvari na zelo hitro porihtal. Povsej verjetnosti bi čez kakšno vlako potegnil "zajlo" ali pa razbil kakšen motor. Saj to ne bi bil prvi primer. :twisted: :P
Kritiziraš vse povprek, da nihče ničesar ne naredi, ne občina, ne policija, da bi preprečili vožnjo motoristov po gozdu, sprašujem pa te, kaj je naredila LD. Misliš, da je dopis, ki ga je napisala ZLD na PU dovolj. To je samo dejanje, da lahko nekdo reče, da je nekaj naredil, brez konkretnih podatkov pa je težko ukrepati.
Po mojem mnenju bi bilo bolje, da bi na sestanek LD povabili lovskega inšpektorja, kateri bi vam lahko dal kakšne usmeritve s tega področja. Prepričan sem, da lovski inšpektor ni samo za kontroliranje plana in strukture odstrela, kaznovanje kršiteljev Zlov itd, ampak še kaj drugega. Ima pristojnost, da ukrepa izven javnih cesta ali cest, ki so dane v javni promet, to pomeni na vlakah, stezah itd. Če pa pristojni, ki lahko ukrepajo, niso obveščeni o problemu, saj se vse to dogaja nekje v hribih na peš poteh ali vlakah, pa tudi ukrepati ne morejo. Prav zaradi tega, ker nihče ne ukrepa, mogoče tudi po naši brezbrižnosti, pa se dogaja to, kar navaja teohafy, da prihajajo sosedje in se vozijo po naših loviščih in naravnem okolju.
lp

denis jež
7. April 2008, 19:59
Živjo
mislim da zavod zagozdove uvaja revirne gozdarje za naravovarstveni nadzor ki bo take motokrosiste baje ustavil sam to se zelo počasi premika kolikor sem obveščen sicer pa mislim da so "zajle" čez vlako kar primeren pripomoček da se takih mopedistov znebimo(ne vzet preveč resno) Po moje to ni stvar lovcev da to prepovejo ampak mora to storiti država kot je to naprimer v italiji urejeno, če bi imel jaz kaj vpliva bi to že zdavnaj kopirali od italijanov in uvedli "forestale" kot jih imajo v italiji pa bi bil mir samo v sloveniji je pač tako saj je enako na mnogih področjih ne samo na naravovarstvenem.
lp

ZR7
8. April 2008, 08:32
Na tem področju bo sedaj ob uvedbi koncesij dobra prilika za dialog z lokalno skupnostjo.
Seveda mora biti za to vodstvo LD ali njihovih zvez dovolj sposobno in od občin izsiliti prostorske akte, ki bodo določali kje se sme in kje ne. In za sankcije zahtevati uporaboi občinskih redarjev!

Priporočam le, da na vsake toliko naj bo tudi področje, najbolje že degradirano, kjer bi se lahko vozili tudi enduraši. Vsakemu pač svoj prostor.

Tudi tu se bo sedaj videlo koliko so vredna naša vodstva. Jaz za naše v LD že predobro vem.:icon_evil:

mugo
9. April 2008, 13:05
Stvar ni tako enostavna. Najprej bo potrebno za rešitev tega problema spremeniti zakonodajo. Seddaj je kazen za vožnjo po naravnem okolju 40 eur. Kar ni nič. Pa še, motorista na enduri je skoraj nemogoče ujet na kraju, če se sam noče ustavit, če pa komu to že uspe enkrat na dve leti, se pa ta tistih 40 eur ne bo sekiral. Potrebne bi bile kazni v višini par tisoč eur in pa še posebej odvzem motorja.

JANEZ L
9. April 2008, 13:15
Lp!
Ne samo, da ga skoraj ni mogoče ujeti. Največji paradoks je, da ga policija ne sme loviti! Tebe na cesti ja, motokrosisti pa so zavarovani bolje kot kočevski medvedi! Čudni so ti zakoni? Hecno, a ne. Samo, da mi ne gre na smeh ampak na jok!:icon_cry:
Janez L

ZR7
9. April 2008, 14:36
Lp!
Ne samo, da ga skoraj ni mogoče ujeti. Največji paradoks je, da ga policija ne sme loviti! Tebe na cesti ja, motokrosisti pa so zavarovani bolje kot kočevski medvedi! Čudni so ti zakoni? Hecno, a ne. Samo, da mi ne gre na smeh ampak na jok!:icon_cry:
Janez L

Saj ni fora toliko v policiji, kot v lokalnem prebivalstvu in lokalnih redarjih.
Če bi se lovske družine bile sposobne dogovoriti z občinami, da uredi to področje tako, da je na celotnem območju občine prepovedan promet v naravnem okolju in to jasno označeno s prometnimi znaki, bi bili lokalni prebivalci dokaj v pomoč, saj bi bile stvari jasne in bi vsakdo sekiral in preganjal tiste, ki bi se vozili tam, kjer se ne sme.
Sedaj se pa tudi sam ne pustim motiti na poti v gozdu, za katero dobro vem, da je v javni rabi kot pot, čeprav je stokrat zaraščena.
Najprej red, lokalni predpisi, potem pa ukrepanje.
A za tak redosled je potrebno nekaj narediti in ne le godrnjati na predsedniški stolčkih LD!:icon_twisted:

In seveda je modro neko področje, najbolje degradirano prepustiti tudi endurašem, da jih imaš kam nagnati. Pa še kakšno pijačo se jim tam lahko proda.

dolgin
9. April 2008, 15:26
....da je na celotnem območju občine prepovedan promet v naravnem okolju in to jasno označeno s prometnimi znaki,

Nak,ne bo šlo šef! Poglej primer TNP-ja! Tam je prepovedano vse,označeno s tablami,pa maš povsod dost biciklistov,motokrosistov,nabiralcev gob,raznoraznih zeliščarjev..... Kaj pa se zgodi z njimi? Ti povem jest če ti ne veš - NIČ!!! Pa so vsem na očeh!
Mislim da bi blo treba rešitev najt drugje! Madona,lejte,toliko in toliko je opuščenih gramoznic,kamnolomov itd.....,pa naj se jim tam uredi dirkališče,popestriprogram s kakimi tekmovanji,prireditvami...., da se jih pritegne pa bo gmh!!!
Primer v naši LD : V vasi Ljubno je gramoznica,od koder so vaščani vozili pesek za lastne potrebe! So se pa notri tud vozili krosisti in Quadi ,dirkali ko budale in nikogar niso motili! Pa se je našel en k..... zarukani k je vzel oblast v svoje roke,sebi pa fino nafilal mošnjiček,ko je zadevo oddal v uporabo drugim - ljudje ne smejo več uporabljati peska,ki je bil praktično njihov,mularija pa se ne sme več tam vozit - zdej jo mamo pa po gmajnah,pa ne samo mi,tudi sosednje LD!!!! Torej, moje mnenje je,da s tablami in odloki ne bo rešeno nič,treba je ukrepati drugače!!!
lp

pumpa
9. April 2008, 21:52
Nak,ne bo šlo šef! Poglej primer TNP-ja! Tam je prepovedano vse,označeno s tablami,pa maš povsod dost biciklistov,motokrosistov,nabiralcev gob,raznoraznih zeliščarjev..... Kaj pa se zgodi z njimi? Ti povem jest če ti ne veš - NIČ!!! Pa so vsem na očeh!
Mislim da bi blo treba rešitev najt drugje! Madona,lejte,toliko in toliko je opuščenih gramoznic,kamnolomov itd.....,pa naj se jim tam uredi dirkališče,popestriprogram s kakimi tekmovanji,prireditvami...., da se jih pritegne pa bo gmh!!!
Primer v naši LD : V vasi Ljubno je gramoznica,od koder so vaščani vozili pesek za lastne potrebe! So se pa notri tud vozili krosisti in Quadi ,dirkali ko budale in nikogar niso motili! Pa se je našel en k..... zarukani k je vzel oblast v svoje roke,sebi pa fino nafilal mošnjiček,ko je zadevo oddal v uporabo drugim - ljudje ne smejo več uporabljati peska,ki je bil praktično njihov,mularija pa se ne sme več tam vozit - zdej jo mamo pa po gmajnah,pa ne samo mi,tudi sosednje LD!!!! Torej, moje mnenje je,da s tablami in odloki ne bo rešeno nič,treba je ukrepati drugače!!!
lp

bravo , drugačni ukrepi se začnejo pred svojim pragom, da si lahko drugim za zgled!:icon_exclaim:

denis jež
30. April 2008, 19:23
Živjo
Ne boste verjeli sam danes so bili pri nas trije policisti in uslužbenka zavoda za gozdove, izvajali so naravovarstveni nadzor vožnja z motornimi vozili v naravnem okolju, nadzor bodo izvajali tudi jutri,sam nisem mogel verjet da se nekaj premika v tej smeri
lp

jagerboss
30. April 2008, 20:44
Ja ja tudi jaz ne morem več z temi motorji!!!

Kako lahko kaj ukrepam?? Že dvakrat urgiral na policiji pa vedno brez ukrepanja!!!

tica
30. April 2008, 22:30
Napiši, da prekoračujejo hitrost. Bodo ziher čakali z merilnikom hitrosti za kakšnim grmom. Kot ob cestah. Bemti !!!

detel
30. April 2008, 23:44
Ja ja tudi jaz ne morem več z temi motorji!!!

Kako lahko kaj ukrepam?? Že dvakrat urgiral na policiji pa vedno brez ukrepanja!!!

Za naše g. policiste to ni nujno.

rahowc
1. May 2008, 00:38
Jast sem absolutno proti motokrosu gozdu saj obstajajo proge in naj se tam vozijo
lp

teohafy
1. May 2008, 06:03
Pri nas sem opazil, da vedno več kmetov enostavno podere drevesa čez vlake, da zaprejo cesto motokrosistom in 4 kolesnikom, ker jih moti hrup v njihovem gozdu. Zaradi tega nasrkamo potem lovci, ker imamo preprečen dostop, če slučajno potrebujemo cesto do tiste lokacije. Saj je fajn jagat peš, samo če se pa postavlja preža, ali išče obstreljena divjad, je pa fajn če, se lahko odpelješ čim bližje.

denis jež
4. May 2008, 20:29
Živjo
Včeraj sem odšel na krmišče,ko se pripeljem z avtom na konec ceste,zagledam 4 italijanske terence,ki se poskušajo prebiti čez zelo grdo gozdarsko vlako.Ko sem to videl,bilo je namreč v neposredni bližibni krmišča mi je kar zakuhalo. Odšel sem k prvemu terencu in povsem znorel tako sem jih nadrl, da so imeli oči kot sove, potem sem se odpeljal za njimi, ponovno so hoteli nadaljevati pot proti drugemu krmišču in iskali nov kolovoz,zopet sem skočil z avta in spet sem jih nagnal,potem so odšli.Ko sem prišel že v neposredno bližino naše hiše sem v bližnjem prostoru za piknike zagledal prav njih,še bolj pa me je razjezilo da so tam postaili šotore,potem sem pa povsem znorel,poklical sem policijo, kjer so mi rekli da bodo prišli okrog devetih zvečer, zvečer jih seveda ni bilo prišli pa so danes zjutraj in vsakemu od italijanov napisali kazen za 83 eur. Zelo me je razveselilo, saj teh terencev tu sigurno ne bom več videl.Prevdal me je občutek zadovoljstva da sem nekaj naredil v dobro matere narave.
lp

iztok66
19. May 2016, 10:45
Ker zadnje čase opažam naval rekreativcev z hrupnimi kros motorji me zanima kako se kaj vi lotevate te problematike? Pri nas jih kar mrgoli, vozijo se večinoma po skupinah od 3 do 7 tako da ni treba posebaj razlagat kakšen direndaj je to.:icon_confused:

lisičnik
19. May 2016, 11:54
Tudi mi imamo probleme in vrjemi da pogovor ne zaleze, vsaj pri nas ne...
Plan B, je bila motorka in najbolj kosate jelse, pa je padalo! Mislim da so dojeli, da ni tako zabavno cistiti, kot meni podirati!