PDA

View Full Version : Beretta 98



Ganges
13. December 2007, 12:08
http://lov.mojforum.si/lov-about294.html


Kdor pozna pištolo Beretta 98 ve, da je ta v kalibru 9x21 (Italijanska civilna devetka).
Zanima me če kdo ve ali ima izkušnje z to pištolo, ali se lahko uporablja tudi dolgo devetko (9x19)?


Seveda lahko streljaš naboje 9x19,samo imaš problem z nabavo le- tega kalibra z tem orožnim listom,razen seveda če koga poznaš da ti jih zrihta! Sicer pa je zadeva kar v redu,vsaj kolikor sem jo jaz uporabljal in kolikor časa jo imam (postrelil sem okoli 2000 nabojev) mi ne dela nikakršnjih težav! Zadeva ti zna od začetka delati nekoliko težav z zadetki,ampak ko se je navadiš se tudi to zgladi in na vrsti so užitki!!! Edino kar je problem Berette je to,da težko dobiš nastavljive merke. :oops: :? ,pa tudi ko jih dobiš je kar nekaj težav s nastavljenjem le-teh......
Drugače pa jo priporočam vsakomur,ki se misli ukvarjati zgolj z "rekreativnim" streljanjem....

lp


Nabojev 9x19 (po CIP je to 9mm Luger) praviloma ne moreš uporabljati.
Namen 9x21mm je bila zadovoljitev italijanskim (morebiti tudi frncoskim?) zakonskih določbam ki za civilno uporabo prepoveduje takiimenovane militarne kalibre (9x19, .308 Win, .30-06, 8x57 , ....)

Naboj ti sicer lahko vžge (če ga dobro drži izvlekač) a ker je brez opore v ležišču naboja (tulec prekratek za 2mm) je to prej izjema kot pravilo.


Po mojem je brezveze tako pištolo kupovat, ker tako municijo nevem če kdo prodaja. Če hočeš Beretto kupi rajši Baretto 92f 9x19 Luger.


98 je redisigniran model 92 in seveda je tudi v kalibru 9mmLuger.
Strelivo 9x21 pa je tudi mogoče dobiti v SLO , ampak res ne vidim smisla kupovati tako pištolo -mogoče če je svinjsko poceni in malo streljaš ali pa daš novo cev v kal.9x19.

vulpesvulpes
15. May 2008, 19:39
Ja poštolo imam že dolga leta, še iz časov ko je nabavno dovoljenje dobil le malokdo. Kupil sem jo zato, ker drugega tedaj nisem mogel dobiti.
Ne glede na kaliber jo bom obdržaj, ker je klasika berette zame zakon.
Dolgo devetko uporabljam poleg prave devetke že dolgo, brez zastoja z odličnimi zadetki. Hotel sem le slišati kakšne izkušnje imate s tem drugi!

janez valentic
16. May 2008, 10:27
Dolgo devetko uporabljam poleg prave devetke že dolgo, brez zastoja z odličnimi zadetki. !
Verjeno si mislil pod dolgo devetko 9x21 IMI, pod pravo devetko pa 9 mm Luger. Kdor ni prebral celotne teme to ne more vedeti.