PDA

View Full Version : Sako Quad



Ganges
13. December 2007, 11:33
v v v v v


Ima slučajno kdo to malokalibrsko puško in kašne so njegove izkušnje. Dobrodošla so tudi mnjenja o tej puški kateri lahko menjamo cevi za 4 različne kalibre.


Še en review:
http://www.rifleshootermag.com/featured_rifles/sako_092005/

Ahiles
11. January 2011, 19:19
Ker je že kar nekaj časa odkar je tale zadeva na tržišču, me zanima, če jo kdo ima in kako se obnese. Sploh se mi zdi problematična nenatančnost po menjavi cevi.

sem slučajno naletel spet na te članke in sem postal radovesen, kako kaj kdo od "naših" s prve roke ve povedat! Zanimiva je tale zadeva, ker imaš sicer v enem poceni .22lr, pa močni .22WMR za lov, .17HMR za užitek in .17Mach2 za preseravanje :icon_lol:

A ma kdo to zadevščino?

Igoman
14. January 2011, 13:49
Kje v Sloveniji sploh lahko kupiš .17HMR? Ponekod sploh ne poznajo tega kalibra.

Ahiles
14. January 2011, 14:50
ja, to da ne poznajo se mi je že zgodilo... me je prodajalka (pa nimam nič proti ženskam), ko sem bil še pripravnik, posmehljivo pogledala pa mi rekle: Veste gospodič, takihle metlic in krtačk v tem kalibru pa ni. puškice v tem kalibru so pa samo zračne, zračne se pa ne čistijo... No potem je imela kratko predavanje o kalibrih (imela je celo lovski izpit!?!) in še o čiščenju zračnih pušk, ki bojda nege naj ne bi potrebovale :icon_twisted::icon_lol:

mora pa bit dosegljivo, ker sem slišal kar za nekaj jagrov, ki imajo tale kaliber za vrane in šoje.

moram priznat, da bi se sam tudi verjetno kar hitro odločil za tole zadevo, če le menjava cevi gor/dol ne zmrda pristrelitve. čeprav, kolker sme bral ameriške forume, naj tega ne bi bilo. edino tečno je prestavljat klike, če nimaš Burrisovega Quad daljnogleda. No, mene tudi to ne bi motilo, ker ne bi mnjeval tega dnevno, bolj sezonsko :icon_biggrin: daljnogled bi pa na takole puško raje dal malo boljši in ne 32mm objektiva...

če se bo menjavanje cevi izkazalo za dobro, potem ni hudir, da se ne bi znašla enkrat v omari... pššš zdaj pa tiho, da jih z rajnglo ne dobim po glavi!

Ahiles
14. January 2011, 14:52
aja, pa še tole:

mislim, da bi se morala dobiti v trgovini, kjer pač prodajajo Sako firmo (tam kjer prodajajo tudi Tikko). Nisem pa še nikdar vprašal...

JakaJ
15. January 2011, 18:31
V trgovini jo ima zelo znan ljubljanski puškar.