PDA

View Full Version : Menjalne cevi



wolf1
13. December 2007, 12:15
Zanima me kje se dobijo, pa približna cena menjalnih cevi 12/12 za sabati bokarico??


Men tut zanima ce ve kiri.lp

http://lov.mojforum.si/lov-about1258.html

denis jež
7. April 2008, 23:37
živjo
mislim da se bi dalo kaj pri koptexu dobit
lp

Zazek
5. August 2011, 23:24
živjo...ali proda kdo menjalne cevi za CZ Bokarico 12/12....hvala za odgovore :icon_lol:

Deerhunter
25. April 2018, 17:27
V omari imam že dve puški, ki omogočata menjavo cevi. Dva imbus vijaka odviješ z imbus ključem, vzameš stran, namestiš in priviješ drugo, vseskupaj vzame minuto ali dve. Dokup dodatnih cevi je tudi enostaven, pridobiš dovoljenje za nabavo menjalne cevi in kupiš.
Sem pa razmišljal kaj bi bilo, če bi se originalnega kalibra naveličal in prodal originalno cev in obdržal kasneje nabavljene. Tukaj se mi pa poraja vprašanje ali je to sploh mogoče, glede na to, da je pozneje kupljena menjalna cev vezana na originalni kos orožja, od katerega pa se najbrž tudi ne da kar prodati cev, glede na to, da je puška pisana v OL kot cel kos orožja, tisti, ki bi kupoval pa samo cev, bi pa imel nabavno za nabavo menjalne cevi. Upam, da sem razumljivo razložil. Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

miš93
26. April 2018, 09:36
Za R93 ti lahko povem da se v orožnem listu tretira cev kot kos orožja (ima serijsko številko), kopito in sistem (zaklep, sprožilec...nimajo serijske številke) pa ne.

Deerhunter
26. April 2018, 09:51
To razumem, samo kako potem prodati cev kot kos orožja, če bo kupec imel nabavno za menjalno cev. In drugi problem je, kako potem menjalno cev, ki bi bila v mojem OL registrirati kot kos orožja, če je registrirana kot menjalna cev za kos orožja, ki naj bi ga prodal.

miš93
26. April 2018, 10:03
V miru razmisli, je povsem logično. Cev je orožje in zanjo rabiš nabavno dovoljenje. Kopito z zaklepom za R93 pozabi - to lahko kupiš brez nabavnega dovoljenja v Merkurju ali pa na bolšjem sejmu (če ga imajo), ker se ne smatra kot kos orožja ga tudi v orožni list ne moreš vpisati. Če prodajaš orožje dejansko prodajaš cev, OL ne zanima če si zraven dal še kopito in sistem z zaklepom.

Deerhunter
26. April 2018, 10:24
Potem bi menjalno cev lahko kupil kot kos orožja, prodal originalno cev kot kos orožja ostalo pa premontiral na novo cev. Samo potem bi tisti, ki bi cev kupil, le to tudi moral kupiti kot kos orožja ker če kos orožja prodajam mora kot tak tudi biti kupljen?

miš93
26. April 2018, 12:00
Tako je.

Andrej Z.
3. May 2018, 01:45
Tako je.

No kaj je pa potem zaklepisce....
V prosti prodaji...... 😅

Andrej Z.
3. May 2018, 02:19
No kaj je pa potem zaklepisce....
V prosti prodaji...... 😅
No recimo lrs ima dve stevilki eno na zaklepiscu eno na cevi (razlicni) nekateri r93 imajo se na kopitu cifro.Tako da tukaj ne igrat na prvo zogo poglej katero cifro imas v OL.
Naceloma bi nekje te mogli imeti cifro.
Bistveni sestavni deli orožja so zaklep, zaklepišče, ležišče naboja s cevjo.....in nebi smeli biti v prosti prodaji saj rabis uvozno dovolenje.Vsaj ne fizicnim osebam

jereb
6. May 2018, 22:33
Ne poznam številk r93.

Če pogledamo ostalo orožje, je številka udarjena na cevi in zaklepu. Kaka prelamača jo ima še na kopiščku.

Za prelamače, ki imajo menjalne cevi, je ponavadi v OL dvojna številka, kjer je prvi del vezan na zaklep, drugi pa na cev. Tako imajo potem vse menjalne cevi svojo številko. "Osnovna" puška je dvojno številčena, menjalna ima vpisano samo številko cevi.

V omenjenem primeru bi morali verjetno na UE preštevilčiti "osnovno puško" in ti pod menjalne cevi vpisati tvojo originalno cev, tvojo želeno cev pa na osnovno puško.

V vsakem primeru pa so edine prave informacije tiste, ki ti jih da referent/ka na UE. Ker je žalostno, da celo na dveh UE ni enak postopek. Če oni žigosajo in podpišejo OL (in je to narobe) so oni krivi ne ti.

Deerhunter
6. May 2018, 22:38
Sem preveril zaklepišče na R8 in ima tri različne serijske številke ampak nobena ni enaka kot številka na cevi. Kako bi zdaj to uredil na UO, če bi originalno cev hotel prodati in kupiti drug kaliber ne vem. Referentka je predlagala naj celo puško prodam in kupim drugo, ampak R8 je malo predrag, da bi ga prodal za pol cene in potem kupoval novega.

jereb
6. May 2018, 22:54
Če je tako, potem ni nobene panike - prve tri številke so za orožje, zadnja od cevi. Ta je lahko katerakoli. Očitno je proizvajalec dovolj pameten in pozna zakonodajo da je oštevilčil dele orožja tako, da lahko katerokoli številko zamenjaš. V tvojem primeru cev.

Če je npr. št 11-22-33-44 in je 44 na cevi, boš prodal cev 44.
Kupil boš cev 55.

Referentka ti bo verjetno vpisala odtujitev v celoti, kot novo puško pa napisala novo kombinacijo 11-22-33-55.

Morda pa ji uspe vpisati tudi orožje brez kalibra in cevi - kar bi bilo najbolj prav in razumljivo.

Hec je lahko namreč že pri kontroli. Policist zahteva OL in orožje. Pri sebi imaš 11-22-33-55. V OL pa imaš vpisano 11-22-33-44 ter pri menjalni cevi 55. Kako lahko vem, da tista 44 ki jo nikjer na puški ne najdemo (ker so cevi v omari doma)vpisana pa je v OL pomeni ravno številko cevi? Če smo pikolovski, loviš z orožjem, ki ga v tvojem OL ni vpisanega.

Primer je pravi za pravno razlago in vprašanje o morebitni posodobitvi vpisovanja orožja v OL in nabavno dovoljenje (ki je tako ali tako bedasto napisano).

denis jež
8. May 2018, 08:34
Sem preveril zaklepišče na R8 in ima tri različne serijske številke ampak nobena ni enaka kot številka na cevi. Kako bi zdaj to uredil na UO, če bi originalno cev hotel prodati in kupiti drug kaliber ne vem. Referentka je predlagala naj celo puško prodam in kupim drugo, ampak R8 je malo predrag, da bi ga prodal za pol cene in potem kupoval novega.

Nehaj komplicirati. imaš odličen kaliber in odlično cev, ki ti odlično strelja ne vem zakaj je potrebno tako cev prodat.Pač če želiš dokupiš še kaliber ki si ga želiš in boš na istem kot če bi prodal to puško in pri tem izgubil toliko denarja.bolje je da kupiš še eno cev in daš še 800e.Pa boš manj izgubil. če boš uzel 6,5 boš skoraj na istem. Jaz ti priporočam 243 win.

kozorrog
31. January 2019, 15:48
Pozdrav
Tudi jaz iščem menjalne cevi za bokarico Zoli, če mogoče kdo ve kje dobit?