PDA

View Full Version : Sauer 202



Ganges
13. December 2007, 10:53
http://lov.mojforum.si/lov-about933-30.html



Jaz imam sauera 202 europa lux. v cal. 6,5x68, in zanj sem dal na Hrvaškem skoraj 3000€ z optiko zeiss 2-10x50 z piko. in to je bla ugodna cena.
Puška mi se pa ne dopade zaradi kočnice, kjer sem se naučil na standardne kočnice na vratu kopita. Drugače je pa puška špica za tistiga ko samo z njo jaga


Jaz sem z mojim Sauerjem 202 zelo zadovoljen. Nastreljenega imam na 180m, uporabljam pa KS 9,7g v cal 308 win.
Puška je špica.
Vendar je ne nosim na pogone, ker imam za to drugo.

Rok
2. September 2008, 12:53
Sem pred nakupom puške, najprej sem se za Mannlicher Pro Hunter ogreval, sedaj ko sem vse puške dodobra "pretipal", pa se odločam, da bi dal 350€ več in kupil Sauer S202 Classic.
Opišite malo izkušnje s to puško...meni je zdelo dobro sedla v roko in se mi priljubila...zaklep teče fenomenalno, še boljše kot Steyrjev SBS 96.

JANEZ L
2. September 2008, 17:58
Lp!

Kaj naj napišem? Imel letos čast "jagati" z njo na Hrvaškem srnjaka. Mi jo je gams HR posodil. Puška kot vlita zame, res super puška, priročna, všečna... skratka brž ponjo!!!

Lovski zdravo
Janez L

denis jež
3. September 2008, 20:57
Živjo
Tud jst mam to puškico,odlična za pogone in za use,tudi za pirš.ker je dokaj lahka,če boš uzemi stahl izvedbo,ima ohišje iz jekla,obstaja tudi izvedba z aluminijastim ohišjem ki se obtolče in izgleda grdo,popraviti pa se ne da,ker se ne da pobarvati,jeklo pa lepo znova zbruniraš,drugače pa odlična izdelava,sam imam elegane izvedbo,je pa skoraj enaka kot classic,le da je lepši les,drugače pa zelo precizna puška,zaklep laufa kot švicarska ura,tako da ti jo zelo toplo priporočam,čeprav boš dal 350 eur več ampak jih je res vredna,ker je skoraj vsa nerejena iz železa in ni kot nekatere druge ki imajo aluminij. Pa še varovalka je izvrstna ker se jo hitro navadiš in je povsem neslišna in zelo uporabna npr. pri čakanju kjer je potrebna stroga tišina ko pujsi pomolijo rilce na krmišče
lp

Gebirgsjaeger
4. September 2008, 11:06
Imam izkušnje z obema omenjenima puškama. Obe sem kupil novi.

Z obema sem zelo zadovoljen, vendar je Sauer le nekaj korakov pred Pro Hunterjem.

Rok
4. September 2008, 20:46
Kako to misliš "nekaj korakov"? V smislu malo pred Pro Hunterjem ali veliko? Meni se zdi kar precej pred njim, obe puški sem temeljito "prešlatal" in Sauer se mi je precej bolj priljubil...

detel
4. September 2008, 21:39
To je pa že kompliciranje...Če ti je všeč, kupi jo. Povem ti pa da boš s 3X cenejšo puško ravno tako jagal. Jaz ne ocenjujem lovca po puški, ampak po duši .

rws
4. September 2008, 22:31
ja res, pol pridemo pa do spoznanja da z krampastim čehom prav tako jagaš.Ni res!
Tudi sam sem bil zaljubljen v s202, zame še vedno najlepša repetirka.Verjetno tudi edina repetirka, ki si ji jo bom še nabavil, ko bom pri sakotu izrabil cev:icon_wink:
Lansko leto sem vodil družinskega gosta iz Italije, ki je imel s202 elegance, v kalibru 25-06, vendar pa me je močno motila teža puške(3.5kg), drugače pa puška, da solzica priteče:icon_wink:

DenisJež, kako pa kaj preciznost v primerjavi s tikko?

Rok
5. September 2008, 10:40
To je pa že kompliciranje...Če ti je všeč, kupi jo. Povem ti pa da boš s 3X cenejšo puško ravno tako jagal. Jaz ne ocenjujem lovca po puški, ampak po duši .

Ja seveda mi je všeč, vse kar razmišljam so finance, samo verjetno si jo bom omislil.
S trikrat cenejšo puško lih tako, ampak je pa nekaj. Ravno tako se pelješ v jugotu (Zastava naprimer), kot v Audiju (recimo Sauer). Oba te pripeljeta na cilj. S katerim avtom je pa vožnja lepša?
Recimo zaklep pri Zastavi, laufa kot stara gara in ima lufta za po****it. Pri Sauerju na drugi strani, laufa kot najboljša švicarska ura, še Mannlicher se skrije, to pa vem ker sem vse to probal.
Da ne govorimo o sistemu varovalke, ki je po mojem en najboljših patentov kar jih je glede tega. Popolnoma neslišen in uglajen. Primerjat tako puško s kako Zastavo niti ne moreš. Kot sem rekel - Jugo - Mercedez. Ni recimo S klasa, če že s tem primerjam, samo puška je puška v pravem pomenu, ne pa krepelo.
Zastava 300 let ne naredi take puške.

denis jež
5. September 2008, 11:10
ja res, pol pridemo pa do spoznanja da z krampastim čehom prav tako jagaš.Ni res!
Tudi sam sem bil zaljubljen v s202, zame še vedno najlepša repetirka.Verjetno tudi edina repetirka, ki si ji jo bom še nabavil, ko bom pri sakotu izrabil cev:icon_wink:
Lansko leto sem vodil družinskega gosta iz Italije, ki je imel s202 elegance, v kalibru 25-06, vendar pa me je močno motila teža puške(3.5kg), drugače pa puška, da solzica priteče:icon_wink:

DenisJež, kako pa kaj preciznost v primerjavi s tikko?

Glede peciznosti se nimam kaj pritoževeti pri sauerju,samo s sauerjem streljam samo lovske naboje ki so nekoliko manj precizni kot naboji ki nimajo lovske krogle,pa tudi daljnogled imam na tiki s 24X povečavo pri sauerju pa le 10X
tako da ne morem ravno primerjati,če pa bi dal na sauerja enak daljnogled in športne krogle ne bi bil čisto nič odzadaj za tikko,ker že z lovsko kroglo,fail safe npr. naredi grupo 1cm-1,5cm,kar je za to kroglo odlično,pa tudi obe ne požirata enakih krogel,tikka npr. odlično požira evolution in kegelspitz,sauer pa odlično požira fail safe in sierra,tako d težko primerjaš natančnost,če bi vzel sauer varmint sem pa skoraj prepričan da bi tikka še malo zaostajala.
lp

denis jež
5. September 2008, 11:21
To je pa že kompliciranje...Če ti je všeč, kupi jo. Povem ti pa da boš s 3X cenejšo puško ravno tako jagal. Jaz ne ocenjujem lovca po puški, ampak po duši .

To je že res ampak tudi lovci ki imajo drage puške so dobri lovci,ker tudi lovec s poceni puško lahko ni pravi lovec. Če imaš možnost kupit dražjo puško jo boš kupil drugače pa boš jagal z zastavo ali čehom,vem pa da bi vsak,npr. ki ima cenejšo puško kupil dražjo če bi mu dohodki to dopuščali,tudi jaz bi se zadovoljil z zastavo če bi imel 500 eur na mesec in družino. Je pa tudi res da imajo nekateri radi lepe puške za nekatere pa ni toliko pomembno kako izgleda apak je važno da dela in da z njo lahko ustrelijo in zadanejo,jaz imam rad če je puška dobra in lepa za pogledat kar pa stane nekoliko več,namesto 600 eur pride okrog 2000 eur tako je. Saj tudi ženske eni imajo tak okus drugi drugačnega,eni imajo radi malo lepše eni pa se zadovoljijo že z bolj povprečno,enako je pri ženskah da ne bom koga užalil.
lp

rws
5. September 2008, 12:12
točno tako!

JANEZ L
5. September 2008, 15:40
Lp!

Tako nekak 1406, da še jaz piskrček za en post pristavim.

Lovski zdravo
Janez L

detel
5. September 2008, 15:45
Ja seveda mi je všeč, vse kar razmišljam so finance, samo verjetno si jo bom omislil.
S trikrat cenejšo puško lih tako, ampak je pa nekaj. Ravno tako se pelješ v jugotu (Zastava naprimer), kot v Audiju (recimo Sauer). Oba te pripeljeta na cilj. S katerim avtom je pa vožnja lepša?
Recimo zaklep pri Zastavi, laufa kot stara gara in ima lufta za po****it. Pri Sauerju na drugi strani, laufa kot najboljša švicarska ura, še Mannlicher se skrije, to pa vem ker sem vse to probal.
Da ne govorimo o sistemu varovalke, ki je po mojem en najboljših patentov kar jih je glede tega. Popolnoma neslišen in uglajen. Primerjat tako puško s kako Zastavo niti ne moreš. Kot sem rekel - Jugo - Mercedez. Ni recimo S klasa, če že s tem primerjam, samo puška je puška v pravem pomenu, ne pa krepelo.
Zastava 300 let ne naredi take puške.

Matr....., kaj naj pa rečejo lokostrelci :icon_lol::icon_redface::icon_neutral::icon_twiste d:

detel
5. September 2008, 15:47
Najraje jagam s ta naj cenejšo. Izkušeno !

detel
5. September 2008, 15:50
točno tako!



A maš samo eno puško ?

andrej win
5. September 2008, 18:04
Saj tudi ženske eni imajo tak okus drugi drugačnega,eni imajo radi malo lepše eni pa se zadovoljijo že z bolj povprečno,enako je pri ženskah da ne bom koga užalil.
lp

No to glede zensk je tko..mogoce majo usi radi (bi radi mel) lepse zenske,pa ne da se potem zadovoljijo z kaksno bolj povprecno,ampak to u danasnjem casu ne gre (ravno tako kot "pri" jagi-vsaj nekateri si tako zamisljajo...) z plitko denarnico..pa nej rece kdo da ni res!!?:icon_neutral:

Glede pusk se pa strinjam z detlom--lovca ocenjuj po dusi ne po puski!!
Ce pa imas denar ,potem je ta puska zelo dobra odlocitev!!

lp

Brakir
5. September 2008, 18:18
Bolš dt gnara za pušo k za babo, k če puša začne šketlt jo uhka u omaro zapreš, babe se pa skor ne sme! :icon_wink::icon_lol:

Tko de raj sauer kt pa top model! prporočam!:icon_lol:

rws
5. September 2008, 21:53
A maš samo eno puško ?

ja detel samo eno, imam pa na souporabo od očeta še bokarico Sabatti, in pa repetirko sako85, vendar pa 90% jagam s svojo, če že vzamem očetov karabin ga vzamem samo zaradi boljšega daljnogleda.Bokarco sem letos na lov nesel enkrat!

De_Tomaso
6. September 2008, 08:36
Mislim, da ima vsak od nas rad dobre stvari. Nekateri se z njimi poistovetimo bolj, nekateri manj. Obstajajo tudi klubi ljubiteljev Jugotov pa kljub temu, da vsi vemo, da je bil to eden najslabših avtomobilov vseh časov. Tako, da verjamem, da je veselje mogoče najdit tudi z Zastavino puško ali čehom. Vsakumur svoje pač.


Ne drži pa, da bi vsak, če bi imel denar kupil dražjo in boljšo stvar. Sam zase vem, da recimo ne bi nikoli kupil določenih znamk, ne glede na ceno ali bilokaj. Pri puškah je to recimo Manlicher, ki ga ne bi imel za noben denar, ker mi pač ni všeč. Pri avtomobilih tako ne bi nikoli imel Audija, pri urah Breitlinga in tako dalje in dalje. Ljudje smo različni in prav je tako.

Jagermaister
6. September 2008, 10:34
Se strinjam.
Vendar pri meni je najvažnejša stvar uporabnost, da je zanesljiva, natančna... Mora pa z mano v vsakem vremenu. Ne maram tega, da bi imel cenejšo puško za po grmovju, drago pa za na parado, da jo vsi vidijo. Pa so tudi takšni.
Če že primerjamo z avtomobili: poznam primer, ko je v garaži stal povsem nov mercedes, pokrit z odejo, na morje pa so se cijazili z jugotom...

detel
6. September 2008, 11:46
Yugo mi je dobro služil kar par let. Danes te pa tudi BMW - ji pustijo na cesti, ker jim crkne elektronika.

Rok
10. September 2008, 17:16
Ja to je res in imaš prav, samo konec koncev a ni lepo, da ko rokuješ s puško, da dela vse gladko? Mislim, mene osebno pri puški zelo moti, vržeš zaklep ven do konca in ima 2 cm lufta??? Kako naj od take puške pričakuješ neko preciznost?
Mene osebno recimo Zastava ali Baikal ne bo nikoli prepričala. Saj je poceni in use, ampak z eno puško, ki jo nameravam imet 30 let, moram bit zadovoljen, pa si jo raj ne kupim!

JANEZ L
10. September 2008, 17:25
Lp!

Fantje naj vas samo opozorim, da je tema namenjena puški Sauer 202 in ne diskusijam ali so boljše cenejše ali dražje puške!:icon_wink: Samo toliko!:icon_wink:

Lovski zdravo
Janez L

Deerhunter
13. September 2008, 20:19
Ta "luft", kot mu rečete, sem prvič opazil šele po tem, ko ste ga v tej temi začeli omenjati. Če povem drugače, to me nikoli ni motilo in tega sploh nisem opazil.
Pa puška je vseeno natančna.



Ja to je res in imaš prav, samo konec koncev a ni lepo, da ko rokuješ s puško, da dela vse gladko? Mislim, mene osebno pri puški zelo moti, vržeš zaklep ven do konca in ima 2 cm lufta??? Kako naj od take puške pričakuješ neko preciznost?
Mene osebno recimo Zastava ali Baikal ne bo nikoli prepričala. Saj je poceni in use, ampak z eno puško, ki jo nameravam imet 30 let, moram bit zadovoljen, pa si jo raj ne kupim!

rws
13. September 2008, 20:27
ne samo da je tisti luft moteč, precej moteče je posledično glasno repetiranje:icon_sad:
zaradi tistega lufta pri repetiranju včasih patron zaskoči ob rob začetka ležišča, vem sem eno leto jagal s kranjskim karabinom in se mi je 2x posrečilo da sem pri hitrem repetiranju pognecal patron:icon_smile:
pri sakotu(zelo podoben sistem kot pri tikki) se mi to še ni pripetilo.

Deerhunter
13. September 2008, 20:58
Jaz sem v trgovini sprobal Tikkin zaklep in moram reči da je bil tudi zaklep ena od stvari, ki me je odvrnila od nakupa. Repetiranje je dejansko tako mehko, da odprt zaklep skoraj kar sam potuje naprej in nazaj, če dvigaš ali spuščaš puško. Meni je bolj všeč malo trši mauserjev zaklep. Pa pri tikki mi tudi ni všeč precej robustna in neestetska ročica za repetiranje.
Verjamem pa da je tikkin zaklep bolj zanesljiv. Vendar pri meni ni potrebe po hitrem in instiktivnem repetiranju. Ponavadi rabim en strel, maksimalno dva.

rws
13. September 2008, 21:17
a pri bokarci maš tut rajš da se zapira kot kakšen čeh, ko pa kakšna elegantna prelamača(blaser, boroveljska, krieghoff:icon_wink:)

Deerhunter
13. September 2008, 21:41
Ne, tam pa je treba preveč sile da zapreš puško, če se ne zapira gladko, tam pa je (zame) moteče, če je trd zaklep.
Ma to so stvari, ki so mnenje čisto vsakega posameznika, nima smisla o tem na široko razpravljat...

Rok
20. September 2008, 10:08
Skratka: zadevo sem naročil, Sauer S202 classic v kalibru .30-06. :icon_lol:

Rok
18. October 2008, 09:53
Zadeva je doma. Za optiko zaenkrat še ni €€€, v planu je pa Z6i 1.7-10x, samo bo še malo počakalo:icon_lol:

JANEZ L
18. October 2008, 11:18
Lp!

Rok! 1732

Lovski zdravo
Janez L

dolgin
18. October 2008, 18:20
čestitam!!!!!

lp

Filip
21. October 2014, 18:02
začel sem kupovati puško in zanimam se za nakup puške Sauer 202 highland pa po možnosti caliber 270. kaj pravite ali je to dobra odločitev? in če bi jo kje lahko v živo videl? hvala!
l.p

rws
21. October 2014, 20:33
Sam sicer te puške nimam, sem pa z njo potrelil kar nekaj nabojev v istem kalibru kot ga sam želiš. Puška je vrhunska, o tem ni dvoma, če se ti dopade, sploh nimaš več kaj razmišljat. Veseli me, da se nekdo, ki se odloči kupit vrhunsko in dražjo puško ne odloči za Blaser r8(kot večina:icon_wink:), pač pa za Sauerja. Enako bi se odločil tudi sam, če bi izbiral med tema dvema.
Razmisli glede kalibra, 270win z 51cm cevjo ni ravno posrečena kombinacija. Vsi proizvajalci streliva uporabljajo v tem kalibru počasi goreče smodnike, kateri pa potrebujejo daljšo cev(vsaj 60cm) za popoln izkoristek. Imel boš cca 40m/s manjšo hitrost kot v običajno dolgi cevi, vprašljiva pa je tudi natančnost(če imaš možnost sam polnit strelivo, tega problema ni, uporabit je treba hitrejše goreči smodnik) . Z 51cm cevjo je po mojem mnenju primernejši 308win.

Filip
21. October 2014, 20:41
za kaliber mi je že tudi eden prijatelj rekel,všeč so mi puške z kratko cevjo sploh pa Sauer 202 highland model ki je še lahek saj tehta 2.7kg. V živo še pa nisem videl puške in jo želim kmalu biggrin

alojz1
21. October 2014, 20:57
Z 51cm cevjo je po mojem mnenju primernejši 308win.
Zanimivo. Fantje že kaj preberete. Ali probate .
Jaz imam 22" cev in ima 308 že okrog 35m/s večjo hitrost kot v 20". In to naboj, ki je najbolj primeren za krajše cevi. Za 270 nisem meril. Jo ima kolega. Ampak je 60cm.
Sem pa opazil, da divjad hitreje pade, če je premer krogle večji. Pa lahko energijo krogle mirno spregledamo.
270 se zelo dobro obnese v daljši cevi. Takrat lahko streljamo tudi na večje razdalje.
Pri 51cm pa imam enako mnenje kot rws.

GašperP
21. October 2014, 21:04
Živjo,

Za kakšne vrste lova pa boš uporabljal puško? Kaliber 270 je res odličen kaliber, oče ga ima na prelamači in je z njim zelo zadovoljen, sploh pri nekoliko daljših strelih. Ima 60cm dolgo cev, tako da nevem kako se pri kratki 51cm obnese. Sam pa imam Sauer 202 Hardwood v kalibru 8x57. Je po namenu nekoliko drugačna puška saj ima plastično kopito in kratko cev, vendar je vse ostalo isto. Z Sauerjem neboš nič falil, zaklep teče kot ura, varovalka je, ko se jo navadiš zeloo priročna in že sama puška je elegantnana pogled.

Filip
21. October 2014, 21:19
imel bi jo za vse saj bi to bila moja prva puška, za kaliber sem pa videl da bom mogel kaj druga vzeti cev pa želim imeti 51 biggrin

GašperP
21. October 2014, 21:21
Vzemi 308, ali 8x57. Na moji imam cev 47 cm:)

Filip
21. October 2014, 21:30
verjtno bo 30-06, ketere trgovine kaj zastopajo Sauer?

alojz1
21. October 2014, 22:09
Na pa smo spet tam. Pri že prežvečeni temi. Ali 30-06 ali 308 za 20" cev.
Lahko noč fantje. biggrin

Robert91922
22. October 2014, 07:27
verjtno bo 30-06, ketere trgovine kaj zastopajo Sauer?
30-06 vsekakor ni primeren kaliber za 51cm cev, razen če ti je všeč močan pok in veliko ognja na ustju cevi. Hitrost krogle bo pa precej manjša kot iz 22 colske cevi, ki je po mojem mnenju najkrajša, še primerna za 30-06.
Če že vztrajaš pri tako kratki cevi, bo bolj primeren 308win ali 8x57.

Tine
22. October 2014, 09:19
Ne vem kaj ste vsi tako "mahnjeni" na te kratke cevi. Sam bi svojo 56cm takoj podaljšal na 60. So mi bolj elegantne in lepše puške z daljšimi. Te kratke mi še puške ne izgledajo:icon_wink:
Tisti, ki zagovarjate okretnost me pa ne prepričate. Če si štorast s 65cm cevjo, boš tudi z 51. Edini argument je, če si poganjač v res gostemu robidovju. Pa še tam je kdaj bolje imeti dolgo puško, da si lažje kaj odmakneš.

Filip
22. October 2014, 15:17
sej sem rekel da še nisem te puško sploh videl v živo niti s 51cm cevjo ali 56 vedno so mi pa bile všeč bolj kratke puške :icon_wink:

alojz1
22. October 2014, 15:32
Tudi jaz mislim, da je kratka bolj priročna. Če jo vidiš ali ne - dolžina je ista.
Drži pa nekaj. Večina bi imela kratko z čim močnejšim kalibrom. Pa še lahka mora biti. Pa za daleč itd.
Ne gre vse to skupaj. Treba je določit prioriteto. Jaz imam Tiko 5kg. Sem jo kupil le za čakanje. Sedaj pa Blaserjeve sploh ne uporabljam več. biggrin

Filip
22. October 2014, 16:09
nekako tako naj bi puška zgledla z daljnogledom biggrin

alojz1
22. October 2014, 16:21
Odlična puška. Tudi za daljše razdalje, če ima kdo te želje. Vprašanje je še kateri kaliber in kako težke krogle. Pri tem razmisli kaj je bolje: z lažjim dobro zadeti ali z močnim slabo. Pri večini je ta dilema. biggrin
Pa to nisem jaz pogruntal, da mi ne bo spet kdo oporekal. Na ameriških forumih to večkrat ponavljajo. Trdijo, da so magnum kalibri za 300m+ kjer šele pridejo do izraza. Da pa taki strelci ki segajo dlje postrelijo tudi veliko streliva pa si lahko predstavljamo.

Tine
22. October 2014, 19:47
Sedaj pa Blaserjeve sploh ne uporabljam več. biggrin
Ko boš prodajal, le povej:icon_wink:

main757
22. October 2014, 20:44
202 je odlična puška. Varovalka (valj) se mi pa ne dopade.