PDA

View Full Version : Šibrenice Zafer



wolf1
13. December 2007, 11:25
.243 Win. je napisal/a:
Zanima me kaj menite o šibrenici turške izdelave zafer 12/76 ?


zober je napisal/a:
A je to mogoče
turška?



.243 Win. je napisal/a:
Da to je turška puška. Prodaja jo Koptex ( reklama je v decemberskem lovcu ). Ima 5 menjalnih čokov, en petelin ter možnost izbire katera cev sproži najprej.



.243 Win. je napisal/a:
Da to je turška puška. Prodaja jo Koptex ( reklama je v decemberskem lovcu ). Ima 5 menjalnih čokov, en petelin ter možnost izbire katera cev sproži najprej.


z
ivecmato je napisal/a:
ŽIVIJO!
VIDEL SEM IZDELEK U ŽIVO, NA PRVI POGLED NI VIDETI NAPAČNA.
PUŠKA JE LAHKA IN DOBRO PADE NA RAMO.

http://lov.mojforum.si/lov-about588.html

Prskač
16. July 2008, 01:26
Živjo!

A mi lahko kdo malo svetuje glede Zafer šibrenice... Uporabljal jo bi za lov in golobe. Če jo kdo ima bi bil vesel, če bi napisal o njej kaj več, kako se kaj obnese? Razmišljal sem pa tudi o Toz in Bajkal šibrenicah namen uporabe bi bil isti. Kaj mi priporočate?

Brakir
16. July 2008, 01:39
Lep pozdrav Prkač.... po mojih izkušnjah na golbe in pa za lov: za lov še nekako, za golbe je pa "šklepet"....če hočeš rajši kupi rabljeno Sabatti, če si pa malo bolj pri € pa rabljeo Bereto iz Italije seveda....ker to ni puška narejena za "kilometrino".... jo imata dva kolega iz naše LD.... enemu je po cirka 500 šusih počla igla na lovskm izpitu, drugi ma pa več "lufta" po dobrih 1000 kot jaz na boroveljkio 16/16..... jaz bi raje vzel rusa....

zajec
16. July 2008, 06:58
Brakir ti svetuje sabati,kar ni najboljša rešitev,okoli vzdržlivosti vsekakor rus!

JANEZ L
16. July 2008, 10:40
Lp!

Lepa za pogledat, to je pa tudi vse. Za isto ceno Baikal, zakon!!! Drugače Bereta, samo je draga kot hudir in če misliš imeti šibernico nekako zato kot jo imam jaz je Baikal čist dober.

Lovski zdarvo
Janez L

FRANCI
16. July 2008, 14:10
Kaj pa FN?

mato
16. July 2008, 16:13
Živjo!!
Z Zafer šibernico jagam dve leti, nimam pripomb.

Brakir
16. July 2008, 17:27
Za jago ne rečem, definitivno pa to ni golobarca.... samo proženje je hudoo trdo, jaz osebno z njo na golobe ne morem streljat.... se da sam to ni to.... men je kolega rekel takole: "Veš kakšna je razlika med Zaferco in Trabantom"? ne sm mu odgovoril pa je nadaljeval: "s Trabantom se usaj peleš lahko...." pač ne rečem kdor bo imel za jago pa da ne bo preveč na fazanih, račkah pa tko....čist ok zadeva bi pa vseeno priporočil raje rusa ali pa italijanko....

Prskač
16. July 2008, 21:24
Hvala vsem za odgovore. Danes sem jo imel v rokah tole Zafer. Lepa puška, mi je všeč samo v primerjavi s Sabattijevo se zapira precej trdo in nima montiranih gajk, ki pridejo cca. 20 eur. Sabattijeva za isti denar pa nima menjalnih čokov, Zaferjeva jih ima pet. Kaj pa ruske puške za lov in golobe? Kaj bi prišlo bolj v poštev Tozova ali Baikalova?

Prskač
16. July 2008, 21:24
Franci kaj si mislil z FN-jem?

ZR7
17. July 2008, 08:03
... Kaj pa ruske puške za lov in golobe? Kaj bi prišlo bolj v poštev Tozova ali Baikalova?

Posedujem dve Baikalki. Kupljene rabljene. Naveznjeno v cal 16 in priveznjeno v kal 12. (bemtiš a sem to prow napisal?) Obe sta odlični delovni puški. Tudi vsi drugi lovci, s katerimi se srečujem, ju hvalijo. Trpežni, vzdržljivi, dobro izdelani, nobenega šklepetanja, zračnosti ali kakršnih koli težav. Čiščenje enkrat na leto, če se ti ravno ljubi (kromirane cevi), neobčutljivi na vremenske neprilike. In ceneni. Veliko muzike za ta denar. 12 tko prodajam, ker mi ta oblika ne leži, kljub temu, da sem ugotovil v praksi, da puška je točna, jaz pa šlampast za merit. 16tka se bo izkazala letos tako jeseni na golobe kot na lovih. Upam.:icon_redface:
Tako da ti po nekaj lastnih izkušnjah in opisih kar nekaj drugih lovcev, med njimi večina strelcev, Baikal lahko le priporočim.

FRANCI
17. July 2008, 10:16
FN - Browning izdeluje tudi zelo dobre trap puške in tudi ostale šibrenice.

Prskač
17. July 2008, 16:44
Najbrž se bom odločil za Bajkal 12 naveznene cevi, drugače pa sem do sedaj uporabljal CZ 12 priveznjene cevi. Kaj pa TOZ? A je nima Zverina za perje? :icon_lol:

JAKAJEŽ
18. July 2008, 10:04
TOZ na enega petelina rada proži oba naboja,tako da ni ravno ne vem kaj.

lp

jvpv
18. July 2008, 12:02
TOZ se mi obnese super (tudi po nekaj tisoč trap nabojih in štirih sezonah lova)

wolf1
21. July 2008, 09:01
TOZ se mi obnese super (tudi po nekaj tisoč trap nabojih in štirih sezonah lova)

Enakega mnenja kot JVPV, par jurjev trap nabojev in še vedno nič....

LP

zajec
21. July 2008, 11:11
Wolfi ti pa vem ,da svojo malho hvališ,zadnjič si jambrov ko hudič, kako se ti slabo odpira al zapira ,da moraš drugo kupit,sedaj pa hvališ, bodi realen saj je vprašal za mnenje.

Prskač
22. July 2008, 10:10
Potem lahko sklepam, da je Baikal boljši od TOZ-a, kajne?

wolf1
22. July 2008, 16:35
Wolfi ti pa vem ,da svojo malho hvališ,zadnjič si jambrov ko hudič, kako se ti slabo odpira al zapira ,da moraš drugo kupit,sedaj pa hvališ, bodi realen saj je vprašal za mnenje.

Sej se mora kaj pokvarit pri 20.000 kosov popokanih patronov, da bi delala večno bi bilo čudo, takoj še eno kupit hehe....

Pa še enkrat toliko jih bo popokala 100%.:icon_twisted:

Sem streljal tudi z Baikalom ampak mi je TOZ boljši, lepše leži :icon_wink: