PDA

View Full Version : izdelava kalupa za kopito



petelinar
29. January 2018, 17:42
Ker so zimske urice dolge, in le vsake toliko odstrelim kakšno lisico, da zbijem to monotonijo sem zavihal rokave. V planu je pistolgrip fullcarbon kopito v osnovi mišljeno za mojo titan alpho:) Zaenkrat sem izdelal pramodel, ki je trenutno v šprickitu, sledi brušenje, upam da bom še ta teden zadevo spravil v lak.
Ko bo prvi izdelek končan se lotim še izdelave nastavljive ličnice.

petelinar
4. February 2018, 20:10
Pramodel je nekako končan, lak zbrušen in spuliran. Sedaj pride na vrsto delilna ravnina in izdelava kalupa:):OK:

petelinar
6. February 2018, 23:30
Delilna ravnina počasi nastaja, malo me baše cajt ampak bo že:whistle:

petelinar
7. February 2018, 22:51
Počasi se daleč pride, delilna ravnina je zdaj komplet:yea1:

petelinar
11. February 2018, 11:02
Napredek:limona:
Gelcoat poštrihan, in zlaminirana prva polovica kalupa, ta teden pride na vrsto še druga, pol pa molim da sem vse dobro navoskal! BighandBighand

petelinar
11. February 2018, 22:31
Delilno pobral stran, očistil robove. Sedaj samo še montiram delilno steno na zadnjem delu, nastavim cevke za štifte in spet v gelcoat:OK:

petelinar
14. February 2018, 17:03
Danes mi je pa odleglo, sem razkalupil pramodel, tako da je prva faza, izdelava kalupa končana:yea1:

Malo sem se začel igrati z laminatplanom za prvi izdelek, zvagal sem tudi plastično kopito od titan alphe, me je presenetilo z težo(898g) zelo težko, sam bom izdelek ki bo veliko bolj tog od tega plastik fantastika naredil z težo maksimum 450g, upam še na možnost kakšnih 100 g manj:OK:

Tako da sedaj kalup malo počiva, tačas naredim par nujnih pripomočkov za zapiranje potem pa akcija:OK:

petelinar
25. February 2018, 10:01
Prvi izdelek uspešno razkalupljen:yea1: veseu k radio:limona:

S težo sem točno tam kjer hočem bit, lahek kot perešček, pa še vedno bolj tog kot original, z beddingom se bo še zredil za ene 150g.

Sršen
25. February 2018, 14:39
Prvi izdelek uspešno razkalupljen:yea1: veseu k radio:limona:

S težo sem točno tam kjer hočem bit, lahek kot perešček, pa še vedno bolj tog kot original, z beddingom se bo še zredil za ene 150g.
Lepo.
Boš javil kako je z držanjem v roki v praksi. Se mi zdi zelo gladko tole in nagnjeno k drsenju, ne čvrstem prijemu. Boš to še kaj drugače reševal?

petelinar
25. February 2018, 15:44
To bom rešil kasneje, na ročaj in sprednji del kopita kjer se drži bom gelcoat zmatiral in pihnil prozorno barvo ki je gumijasta na otip in ne drsi.
Sicer pa gelcoat sam pravzaprev ne drsi, težave bi bile samo v rokavicah.

Sršen
26. February 2018, 11:29
To bom rešil kasneje, na ročaj in sprednji del kopita kjer se drži bom gelcoat zmatiral in pihnil prozorno barvo ki je gumijasta na otip in ne drsi.
Sicer pa gelcoat sam pravzaprev ne drsi, težave bi bile samo v rokavicah.

Dobro si to zastavil!Bighand

petelinar
26. February 2018, 19:55
Zdela pa že mau zgledaBighand Bedding že skoraj narejen:OK: še zmontiram gumikapo, pobrusim ostanke odvečne smole na delilni še mal zapuliram pol bo pa že kakšen test:limona:

jereb
28. February 2018, 18:31
Kako kaže z uravnoteženostjo puške? Boš kaj dodajal pri kopitu ali ni moteče? Mislim predvsem na težišče spredaj, ki je včasih malo sitno.

main757
28. February 2018, 20:54
Vrhunsko si tole naredil ;)

petelinar
8. March 2018, 22:30
Končno prvi test na strelišču, v tem času sem skompletiral testno nastavljivo ličnico. Po testu pa lahko rečem samo da sem prezadovoljen z rezultatom, natančnost je tam kjer mora biti, okoli (1,5 cm na 100m) ali bolje rečeno kot streljam jaz, puška verjetno strelja boljše. Test pa 7x64, SAKO Powerhead II 9,5g 150grs. :yea1:
Probal sem tudi strel iz roke, na 50m, na tarči za malokalibersko sem zadel 8. Geometrija puške mi ustreza:OK:

PS: Pripravljen na prihajajočo lovsko sezono:limona:

Sršen
10. March 2018, 09:23
Petelinar, ali nam lahko postrežeš še z nastavljivo ličnico?
Očitno je delana tako, da se jo montira na kopito brez kakšnih izrezov. Me zanima kako si to rešil.

LP

petelinar
18. March 2018, 14:16
Malo sem imel zadrego na šihtu, pa mimogrede še eno kopito naredil:)Testno ličnico sem naredil bol na hitro, pri naslednjem kopitu sem kar cev malo bolj potopil v kopito in v bistvu ličnice sploh ne rabim:) Sier je pa sistem kopija nekih stvari ki sem videl slike na netu, samo prevrtano kopito, brez izrezov.