PDA

View Full Version : Starost "nove" puške



ravnohrib
28. July 2016, 19:42
Neka zadeva mi ne da miru.
Ogledujem si puško v spletni prodaji, za katero lastnik pravi, da je kupil novo leta 2014, iz oznak na cevi (9AF) pa sledi, da je imela CIP preizkus septembra 2005.
Kakšne so kaj vaše informacije oz. izkušnje, je možno, da stoji pač nova puška skoraj 10 let pri prodajalcu v trgovini in je to normalno?

Master sergeant
28. July 2016, 20:07
Je popolnoma mogoče. Tudi sami smo ta teden prodali novo puško, ki smo jo iz tovarne prejeli novembra 2007. Na zalogi smo jo imeli skoraj celo desetletje.

elk77
2. August 2016, 23:49
Je možno kar praviš ravnohrib.Sam imam podobno izkušnjo z nakupom crvene zastave v eni manjši prodajalni v Mariboru. Pred dvema letoma sem jo kupil, gledal sem puško, in jo imel v rokah, pa sigurno že dve ali tri leta prej. Sklepam po tem, da je bila ista, ker je bila edina z enim sprožilcem(brez šteherja), tudi sedaj nima več takšne puške naprodaj.
Ko sem trgovca vprašal kako dolgo jo ima v trgovini, mi je rekel, mogoče leto dni...
Na cevi je poleg CIP oznake vdarjena številka 06. Sklepam, da je letnik 2006, ker sem imel eno, za katero se je vedelo, da je bila kupljena leta '86, in je imela na cevi 85... Mogoče se motim...
Mislim pa,da ta trgovec v MB ne proda veliko teh pušk, tako da je velika možnost, da bi to držalo.