PDA

View Full Version : Podaljšanje kopita



Deerhunter
30. July 2015, 00:02
Kolikor sem bral o tem, naj bi se podaljšanje kopita naredilo tako, da se to ne pozna oziroma ne opazi. A ima kdo kakšno sliko kako takšno podaljšanje kopita izgleda?

jereb
30. July 2015, 01:17
Kolikor sem bral o tem, naj bi se podaljšanje kopita naredilo tako, da se to ne pozna oziroma ne opazi. A ima kdo kakšno sliko kako takšno podaljšanje kopita izgleda?

Vprašanje je, za koliko je potrebno podaljšati.

Malo že z ramensko kapo korigiraš, pa je kopito enako, samo ramenska kapa je večja.

Ostrorogi
30. July 2015, 09:15
Lahko pa tudi dokupis podaljšek iz gume oz. usnja, katerega navezneš čez kopito. Direktno leplenje se vidi. Varijanta katero sem že videl je, da je bil tist cm podaljšanih z ebenovino, čez to pa je bila nalepljena in obdelana ramenska kapa


http://www.aliexpress.com/item/Tourbon-Butt-Stock-Extension-Brown-Real-Leather-Slip-on-Shooting-Gun-Recoil-Pad-for-Hunting-Gun/32348416041.html (http://www.aliexpress.com/item/Tourbon-Butt-Stock-Extension-Brown-Real-Leather-Slip-on-Shooting-Gun-Recoil-Pad-for-Hunting-Gun/32348416041.html)

https://www.google.si/search?q=rifle+stock+extension&espv=2&biw=1366&bih=653&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIpvCUnpmCxwIVhTgUCh2VPQDq#imgr c=pekPNW7UHvTb_M%3A

Deerhunter
30. July 2015, 09:21
Večja gumi kapa ne bi zadostovala. Kopito je dolgo 33 cm, standardna dolžina do sprožilca pa je nekje 36 - 37 cm. Če bi se že odločil da grem v to smer, bi bilo treba narediti nek vložek med kapo in kopitom. Si pa ne predstavljam ravno, kako bi ta stvar, ki naj se ne bi opazila, na koncu dejansko izgledala.
Usnjeni podaljški pa mi niso všeč.

Deerhunter
30. July 2015, 09:37
Čeprav konec koncev, če uspeš najti takšnega, ki se lepo prilega, tudi to ni slaba varianta. Kopito ostane v originalnem stanju, ko pa puško rabiš pa navezneš tisti podaljšek gor. (gre za puško, katere vrednost je bolj subjektivna kot objektivna)...
Ker si ne predstavljam, kako bi se naredilo podaljšanje kopita brez da bi se to poznalo.


Lahko pa tudi dokupis podaljšek iz gume oz. usnja, katerega navezneš čez kopito. Direktno leplenje se vidi. Varijanta katero sem že videl je, da je bil tist cm podaljšanih z ebenovino, čez to pa je bila nalepljena in obdelana ramenska kapa


http://www.aliexpress.com/item/Tourbon-Butt-Stock-Extension-Brown-Real-Leather-Slip-on-Shooting-Gun-Recoil-Pad-for-Hunting-Gun/32348416041.html (http://www.aliexpress.com/item/Tourbon-Butt-Stock-Extension-Brown-Real-Leather-Slip-on-Shooting-Gun-Recoil-Pad-for-Hunting-Gun/32348416041.html)

https://www.google.si/search?q=rifle+stock+extension&espv=2&biw=1366&bih=653&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAYQ_AUoAWoVChMIpvCUnpmCxwIVhTgUCh2VPQDq#imgr c=pekPNW7UHvTb_M%3A

Ostrorogi
30. July 2015, 10:09
Glede ebenovine... Pomoje si že videl, da ima na začetku kopita kakšna puška črno kapico (cca 3-4 cm). No ebenovina je ta les. Ali pa kaj cenejšega toplotno globinsko pajcanega "luženega". To sem videl narejeno zaradi dolžine simetrično spredaj in zadaj.

jereb
30. July 2015, 13:52
Čeprav konec koncev, ...(gre za puško, katere vrednost je bolj subjektivna kot objektivna)...
.

Ali ti ta razlika 4 cm ogromno pomeni pri streljanju (gre za šibrenico ali risanico?)

Malo krajše kopito je lahko celo prednost (debela oblačila ...), se manj zatika, lažji objem z ramo, večji manevrski prostor za naslon komolca ...

Če bi rad le standardno dolžino, potem prej preskusi, ali ti standardna dolžina pri načinu streljanja z omenjeno puško sploh kaj pomaga (začasno montiraj 4 cm podaljšek, tudi če je iz stirodura ... samo da vidiš kako leži puška).

Deerhunter
30. July 2015, 14:51
Gre za risanico 8×57 IS od starega očeta, ki jo imam na souporabi. Kopito je sicer zaradi kompaktnosti kot si rekel priročno za nošenje in uporabo, streljanje je pa problem, dolžina kopita sama po sebi ni tak problem, problem je, da me zaradi kratke cevi, velikega odsuna in premajhne razdalje pri držanju puške daljnogled redno buta po nosu, kljub temu da stisnem puško kolikor gre. Puška je lahka in ima kratko cev, kaliber je pa konkreten, potem k temu dodaš še prekratko kopito pa imaš puško, s katero ni ravno prijetno streljati. To se pozna tudi pri zadetkih.
No to je ta stvar.

alojz1
30. July 2015, 15:02
Tasko je preveč nazaj zmontiran. To je biggrin

Benjo
30. July 2015, 15:07
Po sliki sodeč, bi rekel, da je strelni daljnogled preveč nazaj. Če k temu dodamo visoko montažo in je zaradi tega prislon na lice nepravilen je rezultat udarec dalnogleda v glavo.

Poskušaj kopito podložiti doma (improvizacija) ter poskusi streljati, če deluje ...

Če ne želiš kopita predelovati je najenostavneje, da ti usnjar, oz nekdo, ki se ukvarja z usnjem izdela povišico za lice, katero boš na kopito navezal (podobno z podaljšanjem kopita).

LP

alojz1
30. July 2015, 15:12
Ličnica z žepkom za naboje je od 6-10€

Deerhunter
30. July 2015, 15:21
Daljnogleda na tej puški se zaradi suhl montaže bolj naprej montirati ne da. Tudi če bi menjal daljnogled za kak novejši najbrž ne bi bil nič manjši, kvečjemu še večji in bi štrlel še dlje nazaj.

Benjo
30. July 2015, 15:52
Daljnogleda se ne izplača premikati, ker bi bilo potrebno izdelati nov sprednji del. Zato ti tega nihče ni predlagal.

Ostalo pa lahko preizkusiš zastonj oz. kolikor te stane strelivo in dobra volja.

alojz1
30. July 2015, 16:05
Jaz bi prednjo nožico odrezal, vstavil 3x20x širino nožice ploščico in zvaril. Za to ne rabiš puškarja. Samo malo bronure. Daljnogled boš lahko vseeno snel ker je cev dovolj nizka (zadnji del se dvigne, objektiv pa se ne bo naslonil na cev). To je najlažja rešitev. Pa še lepo kopito ne boš skazil.

rws
30. July 2015, 17:17
Js bi puško opremil s tole gumo http://www.pachmayr.com/home/deceleraton-slip.php
Sem mel na Steyrju tudi podobne težave s prekratkim kopitom, ta guma podaljša vse skupaj za blizu 3cm, je pa tudi dober blažilec odsuna. Potem sem kolegu posodil tisto gumo(ga je pred tem daljnogled udaril po nosu), pa je tako dobra da je verjetno nikoli ne bom dobil nazaj:icon_wink:

Jagermaister
30. July 2015, 17:36
Gre za risanico 8×57 IS od starega očeta, ki jo imam na souporabi. Kopito je sicer zaradi kompaktnosti kot si rekel priročno za nošenje in uporabo, streljanje je pa problem, dolžina kopita sama po sebi ni tak problem, problem je, da me zaradi kratke cevi, velikega odsuna in premajhne razdalje pri držanju puške daljnogled redno buta po nosu, kljub temu da stisnem puško kolikor gre. Puška je lahka in ima kratko cev, kaliber je pa konkreten, potem k temu dodaš še prekratko kopito pa imaš puško, s katero ni ravno prijetno streljati. To se pozna tudi pri zadetkih.
No to je ta stvar.

Kako ti puška leži brez strelnega daljnogleda? Ima levo kopito - ali streljaš iz leve ali desne rame? Če z desne, potem je najbolje narediti novo kopito.
Glede na kaliber in dolžino bi bila puška primerna za pogone in če nanjo namestiš piko, te ta ne bo tepla po nosu.

Deerhunter
30. July 2015, 18:10
Prebral sem dvakrat, pa sploh ne vem kaj hočeš povedati biggrin Domače puškarstvo... biggrin


Jaz bi prednjo nožico odrezal, vstavil 3x20x širino nožice ploščico in zvaril. Za to ne rabiš puškarja. Samo malo bronure. Daljnogled boš lahko vseeno snel ker je cev dovolj nizka (zadnji del se dvigne, objektiv pa se ne bo naslonil na cev). To je najlažja rešitev. Pa še lepo kopito ne boš skazil.

Hvala Rws, tole je dober predlog. Dobi se tudi različne velikosti, da izbereš tisto, ki najbolj odgovarja.


Js bi puško opremil s tole gumo http://www.pachmayr.com/home/deceleraton-slip.php
Sem mel na Steyrju tudi podobne težave s prekratkim kopitom, ta guma podaljša vse skupaj za blizu 3cm, je pa tudi dober blažilec odsuna. Potem sem kolegu posodil tisto gumo(ga je pred tem daljnogled udaril po nosu), pa je tako dobra da je verjetno nikoli ne bom dobil nazaj:icon_wink:

Brez daljnogleda je vsa ta stvar manj problematična. Puška ima levo kopito, sva pa oba z starim očetom levičarja. Kopito je izdelal sam, pač po svojih merah, je precej manjši od mene. Tako da puška je nekakšen unikat. Vojaški Mauser sistem, doma izdelano kopito, merke je izdelal sam, montažo je naredil en dolenjski puškar, cev je bila od nemškega mitraljeza, na žalost popolnoma iztrošena, tako da smo jo lani menjali z novo cevjo Walther Lothar debeline 16 mm dolžine 53,5 cm (skrajšana).
Nekako za kako brakado sem jo tudi nameraval imeti. Pa predvsem za spomin. Glede na to da je bila menjana že cev, nima smisla menjati še kopito ali optiko, ker bo od originalne puške ostalo bore malo. Za individualno jago in bolj precizno streljanje s preže imam tako ali tako drugo orodje.


Kako ti puška leži brez strelnega daljnogleda? Ima levo kopito - ali streljaš iz leve ali desne rame? Če z desne, potem je najbolje narediti novo kopito.
Glede na kaliber in dolžino bi bila puška primerna za pogone in če nanjo namestiš piko, te ta ne bo tepla po nosu.

alojz1
30. July 2015, 18:35
Prebral sem dvakrat, pa sploh ne vem kaj hočeš povedati biggrin Domače puškarstvo... biggrin
Naj ti kdo drug razloži, ki je razumel. Je treba malo logiko vklopit. Je pa tako enostavno, da zna vsak šlosar naredit. Če pa neseš še lasersko zvarit pa sploh ni treba dodatne obdelave.
Sicer pa je veliko nasvetov. Vse do novega kopita. RWS je predlagal odlično rešitev. Ampak za 28€ ali par pirov bi ti kdo tudi montažo popravil.
Da ne bo spet 10 strani prekljanja kot takrat okrog Blaser montaže. Nazadnje jo je pa dobro pogledal in ugotovil, da je bil v zmoti.

alojz1
30. July 2015, 21:50
Sem kar v slikarju malo pretirano narisal.
Odrežeš prednjo nogo in oba dela zvariš na ploščico (črna barva). Tvoj stari oče bi takoj razumel. Je super kopito naredil in ga je škoda kvarit.

Deerhunter
30. July 2015, 22:33
Aha, zdaj razumem. Sem imel takole narejeno Suhl montažo na češki kombinirki. Puškar je temu rekel Suhl montaža s "zamikom". Takrat je bil ta zamik potreben zato ker so gumbi za nastavitev križa na daljnogledu prišli ravno nad zadnji del suhl montaže, zato je puškar uporabil zadnji del montaže s zamikom, da se je daljnogled dalo vseeno montirati.
Kopito pa je res posrečeno, bilo bi ga škoda predelovati, najbolje da si res omislim gumijast ali usnjen vložek.