PDA

View Full Version : Volitve LZS 2015



MLikar
16. April 2015, 12:41
Očitno bo zanimivo volilno leto. Če ne navzven, pa očitno v ozadju.
Na osnovi predloga zapisnika zadnje seje UO LZS sem o volilnem golažu in širših ozadjih razmišljal takole:

http://www.forum-lov.org/aktualno/lzs/1915-palcki-pred-vrati-2

15210

Lectograjski
21. April 2015, 16:40
Pravila LZS so največja prevara avtorja Šuštariča in takratnega predsednika z ekipo!¨Z njimi so obšli novi lovski zakon, vzeli LD direktno volilno pravico in vzpostavili "status Quo", ki traja še danes. Organiziranost in delovanje LZS se tako ni spremenila že več kot štirideset let.
In mi pričakujemo spremembe??? Ha, ha, ha!!!!!

MilanK
26. April 2015, 10:33
NAJVIŠJI JE NAROČIL
Avtor: milanK

Najvišji je naročil
naj baza dela in misli tako
kot da letos volitev sploh ne bo.

Še predno se tovarišija zavedla bo,
da volitve pred vratih so,
se zbrala bo zelena kompanija,
se poslužla vseh ukan,
ki pri volitvah mogle prav ji priti.

Dal jim Najvišji je volilne okoliše in pravila takšna,
ki so baza pravšnja za funkcionarje večne,
saj brez njih bila bi zmeda in umnost grešna.

Zeleni delegatski sitem deluje,
se zgodovinsko ne preoblikuje,
v njem odslikava se zgodovina
delegatska naša, Kardelju v spomin,
spremembam v opomin.

Tica preveč umno je govorila,
od delegatov jih po kljunu je dobila,
se je iz komisije izločila, saj nevarno je bilo,
da kukavičje jajce bi podtaknila,
in bi se iz nje sprememba izvalila.

Umni so se izbrali, za funkcije soglasje dali,
zdaj roke gor bo treba dvignit, jih na funkcije izvoliti.

Ker se obljube ne držijo, se po volitvah kar hitro izgubijo,
potem je štiri leta mir, dokler se spet ne ponovijo.

Zeleni govorijo, da si sprememb želijo,
ko zato pride čas, pa si jih ne želijo.

Takšno je življenje naše, polne zgodb in hudobije, poleg še
polno polomije.

Lectograjski
26. April 2015, 22:42
Milan škoda, da tvoj prijetni satirikum nima moči vsaj za eno "monolitno"! Mogoče bi potem "Najvišji" razumel.

main757
27. April 2015, 11:37
milanK!

Rima ti ne štima.

tica
28. April 2015, 15:25
milanK!

Rima ti ne štima.

Štima, štima, enako kot vodenje in delovanje organov LZS!

tica
10. August 2015, 21:10
Sestavine za volilne golaže v septembru so pripravljene. Očitno pa je na Koroškem prišlo do napačnega recepta in vsebina je začela zaudarjati. Pa ravno v nepravem času. Bo še burno, očitno je bila najava o smradu še kako preroško napovedana.

Lectograjski
11. August 2015, 20:12
Že dolgo ne spremljam dogajanja na LZS, razen če kaj zvem na forumu. Vse po starem verjetno in ustaljenih poteh kot razumem Tico. Važno, da se bo pobrala članarina in omastila brke "taglavnim"! Vse ostalo je nepomembno, kot je razvidno iz poročila za leto 2014 (malo kulturce, pa kakšno srečanje), samo da se ne bi kaj spremenilo.
Kot je že povedal Sršen, nažalost bedakov, ki bi počistila to "sranje" za njimi, že dolgo ni več!!!!!!!!!

RAUBŠIC
15. August 2015, 07:59
Sestavine za volilne golaže v septembru so pripravljene. Očitno pa je na Koroškem prišlo do napačnega recepta in vsebina je začela zaudarjati. Pa ravno v nepravem času. Bo še burno, očitno je bila najava o smradu še kako preroško napovedana.

Vi na Koroškem vedno delate zmedo in kuhate čudne golaže!Bighand

tica
15. August 2015, 08:43
Očitno razpolagamo z zmedenimi kandidati.

RAUBŠIC
16. August 2015, 17:30
Očitno razpolagamo z zmedenimi kandidati.

:icon_lol::icon_lol: Ne, premalo vas je, zato nimate "primerne" izbire!:limona:

aron
20. August 2015, 15:17
No fantje in dekleta. Programe smo prebrali. Nekaj pravopisnih napak pride prav, da se ustaviš in bolje prebereš. O Kinologiji bolj malo oz. previdno, veliko pa o vsem ostalem. Pišejo kaj bi radi videli da bi bilo, če bi bilo. Skratka nič pretresljivega in se mi zdi Bradačev kar najboljši od vseh treh. Kaj pa vi menite o tem, da jim že damo malo smernic. biggrin

Sršen
20. August 2015, 19:35
Tisto, ko eden od njih, ne vem sedaj ali dolenc ali štajerc pišeta o enotnih uniformah tudi na lovu mi pove le da je dec skregan z realnostjo in bi rad še naprej plaval v oblakih. Tokrat še malo višje.:whistle:

alojz1
20. August 2015, 19:51
Očitno so cote pri našem lovu največji problem. Ti pa ne razumeš.
Ali pa ima namen Muro kupiti in si delo pripravlja. Ta bo taprav. Misli dolgoročno.

Lectograjski
21. August 2015, 09:26
Kje se pa lahko prebere programe bodočih predsednikov LZS????

Sršen
21. August 2015, 09:27
Kje se pa lahko prebere programe bodočih predsednikov LZS????
Jaz sem jih tu:
http://www.forum-lov.org/aktualno/lzs/1956-programi-kandidatov

Sršen
21. August 2015, 09:28
Očitno so cote pri našem lovu največji problem. Ti pa ne razumeš.
Ali pa ima namen Muro kupiti in si delo pripravlja. Ta bo taprav. Misli dolgoročno.
:icon_wink::icon_lol:
Kolikor vem ne misli sam. za to ima poleg eno debelejšo "bučo". :icon_confused:

lovec
21. August 2015, 14:44
... mene pa so vsi trije vsaj z napisanimi programi razočarali, vsaj od Bradača bi pričakoval kaj bolj konkretnega in kaj več, mi je pa od vseh treh njegov program in osebnost najbolj všeč.

RAUBŠIC
21. August 2015, 18:05
... mene pa so vsi trije vsaj z napisanimi programi razočarali, vsaj od Bradača bi pričakoval kaj bolj konkretnega in kaj več, mi je pa od vseh treh njegov program in osebnost najbolj všeč.

ali bi se z njegovo izvolitvijo kaj spremenilo? Meni je Felix razočaral:icon_confused:!

Lectograjski
21. August 2015, 19:42
Če želiš nacepiti veliko drv moraš najprej imeti dobro sekiro! S slabim in nevzdrževanim orodjem dela ne moreš opraviti.
Ravno tako je z našo zvezo. Glavno orodje, da bodo vse lepo napisane naloge in cilji uresničeni, je dobra organiziranost in učinkovit način dela. V današnjem času je LZS po tej plati daleč od tega. Brez temeljite prenove in prilagoditve današnjim razmeram, ter očiščenja od znotraj, se ta zgodba ne bo dobro končala. Samo dejstvo, da se v delovanju zveze ni nič spremenilo že skoraj 50 let, pove dovolj. Brez popolnoma novih in modernih Pravil LZS, ki bodo opredeljevala organiziranost i način dela, volitve v organe, kadrovanje mladih in sposobnih, ter zagotovila ustrezno vlogo LD, bodo programi kandidatov za predsednika LZS predvsem velik "blef" v katere še sami ne verjamejo. Tako "natego" kot so predstavljeni programi kandidatov predvsem omogoča današnji sistem delnih občnih zborov in delegatsko odločanje na "glavnem" občnem zboru. Vse skupaj torej ena velika neurejenost v kateri se ne ve kdo pije in kdo plača. Če bi bil sistem pošten in transparenten, bi kandidati skakali od LD do LD in pojasnjevali svoj program našim lovcem. Tako pa smo priče pisarniškim "zmazkom" ki jih nekateri imenujejo program.
Pretendenti na lovski prestol torej: SRAM NAJ VAS BO!!!!!!!!!

Sršen
23. August 2015, 20:08
ali bi se z njegovo izvolitvijo kaj spremenilo? Meni je Felix razočaral:icon_confused:!

Se strinjam. Tudi mene. Svojih obljub ni izpolnil in ocenjujem ga skozi njegov moto, ki glasi nekako tako, da "niso pomembna dejanja, pomebni so rezultati"!

Žal smo prišli v podobno situacijo kot pri državnotvorskih volitvah. Gledaš kateri od kandidatov bo naredil najmanj škode in upaš, da bo šlo vnaprej vsaj še tako počasi navzdol kot do sedaj in ne hitreje, kot dajejo misliti kandidature in dosedanja dejanja novih pretendentov v njihovih okoljih.

Za Jarca je jasno, da je marioneta, ki jo krmari "arhangel" Gabriel, ki se je že izkazal s svojevrstnimi diktatornimi potezami, ki nikakor niso primerne za vrh zveze, če ga že v njegovem okolju niso sposobni obuzdati.

Trošt meni in večini neznanka tudi s seboj pelje govorice, ki mu niso v prid. Ker ga ne poznam, jih ne bom ponavljal.

Bradač daje upanje, da se bodo začeti programi izvajali naprej, njegova dolgoletna udejstvovanja pa tudi dajejo upanje, da se je sposoben prilagoditi kakšnim novim vetrovom, če jih bomo lovci sposobni napihati. In to je tisti bistveni ČE!

A na koncu bo kot vedno obveljalo, da bomo imeli točno tako vodstvo, kot ga zaslužimo!

aron
3. September 2015, 14:52
Zidati nameravajo novo stavbo za LZS. Vsaj v programih kandidatov je to zaznati. Po mojem mnenju to tudi potrebujemo. In to na lokaciji, ki bo bolj dostopna tako za Ljubljančane kot tudi za lovce iz ostalih delov Slovenije. Nekje blizu Obvoznice, z veliko zastonj parkingi in lasnimi prostori za izobraževanja, seminarje.... Moje mnenje je, da bi to bilo ok, pa še v šparovčku je nekaj drobiža za gradnjo baje biggrin

RAUBŠIC
3. September 2015, 16:39
Zidati nameravajo novo stavbo za LZS. Vsaj v programih kandidatov je to zaznati. Po mojem mnenju to tudi potrebujemo. In to na lokaciji, ki bo bolj dostopna tako za Ljubljančane kot tudi za lovce iz ostalih delov Slovenije. Nekje blizu Obvoznice, z veliko zastonj parkingi in lasnimi prostori za izobraževanja, seminarje.... Moje mnenje je, da bi to bilo ok, pa še v šparovčku je nekaj drobiža za gradnjo baje biggrin

O tej temi se je že govorilo na začetku prvega mandata od Felixa. Mislim, da so se dogovarjali za objekt v Vrhniki. Našli so veliko razlogov, da ga niso kupili, med drugim niso vedeli kaj storiti s sedanjim objektom LZS v Ljubljani.
Vemo kaj je novogradnja!:icon_redface: Predvidena cena je eno, končna pa drugo. Imamo "izkušnje" z gradnjami - investicijami v Sloveniji!

Lectograjski
2. November 2015, 17:44
Danes so na strani LZS objavljeni programi kandidatov za predsednika LZS.

Lectograjski
3. November 2015, 13:01
Pa tudi v novemberski številki Lovca!

aron
14. December 2015, 08:52
Jutri je dan "D"

aron
16. December 2015, 09:00
Čestitke Bradaču za prepričljivo zmago. :hooray:BighandBighand

MLikar
16. December 2015, 11:28
Tako je, informacije že prihajajo.
Novi predsednik LZS je Lado Bradač.
Ostala dva kandidata sta dobila minimalno število glasov.
Nekateri rezultati so prav zanimivi in so zelo daleč od pričakovanj predlagateljev.

Tudi sam čestitam mag. Ladu Bradaču, saj je bil pravzaprav edina opcija za nadaljevanje začrtanih aktivnosti našega lovstva.Bighand

Lectograjski
16. December 2015, 12:06
Pustimo se presenetit! Čeprav dvomim, da ima j..... za spremembe.