PDA

View Full Version : 270 WSM ali 300WSM



FRANCI
5. December 2014, 19:24
Pozdravljeni!
Na vas se obračam za mnenje. Nekako se ne morem odločiti kateri kaliber kupiti izmed teh dveh. V lovišču imamo več vrst divjadi, toda najrajši streljam na vrane, srake, lisice no pa tudi kakšno srno bi ustrelil pa zajca. Zelo rad streljam na dolge razdalje, no pa tudi na normalne čeprav ne vem katere se uvršča v te. Za vaša mnenja se iskreno zahvaljujem.

Lp.

alojz1
5. December 2014, 19:28
Za navedeno je bolj primernen 270 wsm. Le zajec me moti. Ali ga lahko streljaš izven pogona?
Sicer sta oba kalibra dobra. Je pa bistveno lažje streljati z omenjenim,ker so lažje krogle in manj odsuna.

main757
5. December 2014, 19:35
.300WSM vzemi, ima večji premer in bolj pada na mestu. Na tvojem mestu bi se odločil za .300 Weatherby Magnum. Višek energije ne škodi. Z 270WSM ti lisica in zajec lahko še kam potegneta, srnjad pa sploh.

ratimor
5. December 2014, 19:38
Malo zajeb.

Dule
5. December 2014, 20:32
.50 BMG. Pade vse na mestu, če streljaš iz štanta pade še štant.

denis jež
5. December 2014, 21:02
Pozdravljeni!
Na vas se obračam za mnenje. Nekako se ne morem odločiti kateri kaliber kupiti izmed teh dveh. V lovišču imamo več vrst divjadi, toda najrajši streljam na vrane, srake, lisice no pa tudi kakšno srno bi ustrelil pa zajca. Zelo rad streljam na dolge razdalje, no pa tudi na normalne čeprav ne vem katere se uvršča v te. Za vaša mnenja se iskreno zahvaljujem.

Lp.


300WSM je odličen kaliber, za 270 WSM ne vem,ker ga v praksi nisem sprobal.Je pa v praksi po moči enak 300WM,tako da edina prednost je v krajšem zaklepu in posledično nekoliko lažji puški.
S 300WSM in kroglo RWS EVO 11,9g imaš odlično kombinacijo za lov na vse vrste divjadi. Poleg tega poškodbe in potplutbe niso nič večje kot pri ostalih standard kalibrih. Divjad praviloma podira na mestu.

Prepeličar serec
5. December 2014, 22:18
Pozdravljeni!
Na vas se obračam za mnenje. Nekako se ne morem odločiti kateri kaliber kupiti izmed teh dveh. V lovišču imamo več vrst divjadi, toda najrajši streljam na vrane, srake, lisice no pa tudi kakšno srno bi ustrelil pa zajca. Zelo rad streljam na dolge razdalje, no pa tudi na normalne čeprav ne vem katere se uvršča v te. Za vaša mnenja se iskreno zahvaljujem.

Lp.

Lov divjadi katero omenjaš je najprimernejša kombinirka npr. kaliber 243 WIN./20mag, glede repetirke priporočam 270 .

FRANCI
6. December 2014, 08:51
Popravite me, če se motim ampak mislim, da je 270wsm primeren za odstrel vse naše divjadi vključno z medvedom.

alojz1
6. December 2014, 09:32
Energije sicer preveč. Ampak ni 7mm kot se zahteva za odstrel medveda. Čeprav stalno trdim, da je naš pravilnik zastarel. Saj je starejši kot večina monolitk in od tega kalibra 270WSM tudi.
Lahko pa si tolmačimo premer krogle dobesedno. 270 je 6,9mm. Diameter krogle pa je več kot 7mm.

FRANCI
9. December 2014, 21:43
Kaj res poznate samo 308W pa 8x57. Tile novejši vam pa delajo oziroma nam delajo težave. Poskusite no svetovati (prednosti - pomanjkljivosti), da se kaj naučimo.

Lp

mugo
9. December 2014, 23:31
Boš streljal s tema kalibroma srake in vrane samo na tleh(sedeče), ali tudi v zraku(leteče)? To je pomemben podatek, da ti znamo svetovati...

Sršen
10. December 2014, 07:50
Franci, za race, vrane in ostale leteče cilje ti priporočam model AIM-120 AMRAAM .
Za vse ostalo, kar teče ali leze po tleh pa bo polna kapa če si omisliš AGM-65 Maverick.

Javi o uspehih!:yea1:

VUGI
10. December 2014, 09:07
Sam bi ti priporočal enako kot kolega (kobinirko 243Win/20mag). V kolikor pa imaš rajši karabine pa razmisli še o teh dveh kalibrih 243Win in 6,5x55.
Sicer 270WSM nimam, imam pa 270 Win in tisti, ki trdijo, da je preslab še za srnjad so to pripobmbo verjetno napisali pomotoma. Kaliber je namreč odličen oz. če divjad ne obleži ni nujno vedno kriva izbira napačnega kalibra!:OK:

FRANCI
10. December 2014, 17:49
Želim streljati vrane, ki rade sedijo na semaforju ob železniški progi in to točno na 308 metrov. Zato želim kupiti nekaj rezantnega z malo padca, da ne ugasnem lučke, ker potem ne vem kaj bodo rekli ajzlponari.
Lp.

cviček
10. December 2014, 18:00
Želim streljati vrane, ki rade sedijo na semaforju ob železniški progi in to točno na 308 metrov. Zato želim kupiti nekaj rezantnega z malo padca, da ne ugasnem lučke, ker potem ne vem kaj bodo rekli ajzlponari.
Lp.

A si mogoče razmišljal o 7x64 WSM ??? Nekje sem med vrsticami zasledil , da hočejo nemci svoje kalibre posodobiti oziroma približati ameriškim kalibrom in so začeli krajšati tulce.

22.mag
10. December 2014, 18:44
Franci, za race, vrane in ostale leteče cilje ti priporočam model AIM-120 AMRAAM .
Za vse ostalo, kar teče ali leze po tleh pa bo polna kapa če si omisliš AGM-65 Maverick.

Javi o uspehih!:yea1:
padec na mestu zagotovljen.....dodamo kompenzator in bo zadeva obvladljiva tudi za prostoročni slog... obvezen dodatek je še prenosnik in ena dobra wifi antena, če se nam ne bo ljubilo hodit na štant zmrzovat....aha pa na gps sprejemnik ne smemo pozabit, da slučajno ne bomo projektila poslali čez mejo lovišča....pa obvezno "klub lovcev opazovalcev NLP-jev" obvestiti da zna občasno kakšen "NLP" preleteti lovišče.....če boste pa še kamero namontirali pa ne pozabit na info.pooblaščenko.......biggrin
p.s.:šalil sem se da ne bo hude krvi :)

pa obvezno najnovejši,najmočnejši najlepši model izbrati naj vam solovci zavidajo :)

Deerhunter
10. December 2014, 19:13
Ta podforum Risanice je neverjeten. Ko je treba zganjati norčije in nabijati brezvezne poste, vas je takoj cel kup zraven. Ko pa človek enkrat na par mesecev poizkuša izvedeti kaj uporabnega pa ni nikjer nobenega oziroma človek komajda izprosi kak uporaben komentar. Jaz grem za resne stvari od zdaj naprej na tuje forume. Tega bom pa imel za razvedrilo.

rws
10. December 2014, 20:16
V tej temi je težko dat kak pameten komentar, ker neke bistvene razlike med tema 2 kalibroma ni, oba sta precej divja, pri enaki teži krogle imata podobno balistiko.

Specialiteta za vrane je pa 243win z 3,6g Nosler ballistic tip kroglo:icon_wink:

denis jež
10. December 2014, 20:24
Želim streljati vrane, ki rade sedijo na semaforju ob železniški progi in to točno na 308 metrov. Zato želim kupiti nekaj rezantnega z malo padca, da ne ugasnem lučke, ker potem ne vem kaj bodo rekli ajzlponari.
Lp.

Franci ali si že kdaj streljal z risanico na 300m? Ali si že kdaj kaj uplenil na tako razdaljo, naprimer srnjad?

ANDIGS
10. December 2014, 20:40
Za vrane ob progi bo dovolj .22 lr.

alojz1
10. December 2014, 20:43
Za vrane ob progi bo dovolj .22 lr.

Res je. Dokler te kdo ne vidi. Potem pa frača ker pušk ne bo več.biggrin

PROF.racoon
10. December 2014, 20:52
Franci ali si že kdaj streljal z risanico na 300m? Ali si že kdaj kaj uplenil na tako razdaljo, naprimer srnjad?

Bi isto vprašal...

Brlogar
10. December 2014, 21:16
Mislim, da se malo norčuje biggrin Oziroma upam, da se :icon_neutral:

Sršen
10. December 2014, 21:19
Mislim, da se malo norčuje biggrin Oziroma upam, da se ...

Bravo Brlogar, lepo si pogruntal sodeželana. Srnolovec pač ne in se je malo nasršil in razhudil.
Ti ti Franci ti!:yea1:Bighand

Rakun, verjemi da Francita malokdo v streljanju scat pelje!:OK:
A verjetno je skušal malo probati, koliko bo pametovanja okoli takih vprašanj. Mogoče pa smo ga tisti, ki smo ga takoj pogruntali prezgodaj izdali, bi še kaj kunštnega lahko brali.:icon_sad::icon_eek:

Deerhunter
10. December 2014, 21:39
Jaz sem ga že pogruntal, brezskrbi. Cela ta tema od prvega posta dalje je ena sama traparija, lep primer za prikaz na kako nizkem nivoju je redno debata na tem podforumu in skorajda žalitev za tiste, ki bi radi prebrali kaj uporabnega. Zato sem vam skušal prikazati, kako se hitro prilepite na temo, kjer se pisari same traparije, medtem ko je v kakšni resni temi težko ali nemogoče dobiti kakšen uporaben komentar. Malo se zamislite.
Ti si že lep primer za to o čemer govorim. Vedno se najdeš, kadar je treba komu metati polena pod noge, ko pa je treba kaj uporabnega napisat te ni.
Saj ne vem zakaj se sploh še ukvarjam z vami.

Opravičujem se pa za to moje pisanje tistim parim izjemam, ki so poizkušali pravilno svetovat, čeravno je bilo vprašanje milo rečeno nenavadno.


Bravo Brlogar, lepo si pogruntal sodeželana. Srnolovec pač ne in se je malo nasršil in razhudil.
Ti ti Franci ti!:yea1:Bighand

Rakun, verjemi da Francita malokdo v streljanju scat pelje!:OK:
A verjetno je skušal malo probati, koliko bo pametovanja okoli takih vprašanj. Mogoče pa smo ga tisti, ki smo ga takoj pogruntali prezgodaj izdali, bi še kaj kunštnega lahko brali.:icon_sad::icon_eek:

Sršen
10. December 2014, 22:55
Jaz sem ga že pogruntal, brezskrbi. Cela ta tema od prvega posta dalje je ena sama traparija, lep primer za prikaz na kako nizkem nivoju je redno debata na tem podforumu in skorajda žalitev za tiste, ki bi radi prebrali kaj uporabnega. Zato sem vam skušal prikazati, kako se hitro prilepite na temo, kjer se pisari same traparije, medtem ko je v kakšni resni temi težko ali nemogoče dobiti kakšen uporaben komentar. Malo se zamislite.
Ti si že lep primer za to o čemer govorim. Vedno se najdeš, kadar je treba komu metati polena pod noge, ko pa je treba kaj uporabnega napisat te ni.
Saj ne vem zakaj se sploh še ukvarjam z vami.

Opravičujem se pa za to moje pisanje tistim parim izjemam, ki so poizkušali pravilno svetovat, čeravno je bilo vprašanje milo rečeno nenavadno.

No, sedaj ko sem tako okregan, grem lahko pa samo še spat! :yawn::icon_confused:
Bom sanjal kako vrane s fračo flikam iz semaforja.:whistle:

Deerhunter
10. December 2014, 23:10
Se opravičujem za moj oster ton, ampak sit sem neumestnih komentarjev, tam kjer jih ni treba, medtem ko tam, ko bi bilo dobrodošlo da bi kdo kaj uporabnega napisal, ni nobenega odziva. Zdaj pa se že celo pojavi kar cela neumestna tema, katere edini cilj je norčevanje iz članov, ki bi radi sodelovali v konstruktivnih debatah. Dovolj že enkrat. Jaz grem iskat konstruktivno debato drugam, vi pa tukaj dalje uganjajte norčije, če vam to odgovarja. Sicer pa nas bo najbrž Admin vseskupaj poslal na zaslužen odmor, ko bo zasledil tole temo... :icon_lol:


No, sedaj ko sem tako okregan, grem lahko pa samo še spat! :yawn::icon_confused:
Bom sanjal kako vrane s fračo flikam iz semaforja.:whistle:

MLikar
11. December 2014, 08:37
... Sicer pa nas bo najbrž Admin vseskupaj poslal na zaslužen odmor, ko bo zasledil tole temo... :icon_lol:

To ne, ampak dajmo si tu najti prostor tudi za šalo.
Pozabimo na hudo kri in se pozabavajmo in sprostimo na tem področju "Za sprostitev".

Bo tako vsem prav?

LP

vaš admin :yea1: