PDA

View Full Version : Ženske v lovstvu



Sršen
21. September 2014, 15:39
Ker drugje ne vidim primernega prostora in ker so se lovke potrudile, da so se organizirale v društvo in tudi uspele, da so sprejete v lovsko zvezo Slovenije, tukaj postavljam vprašanje na katerega me zelo zanimajo vaši odgovori.:whistle:

V čem vidite pomen žensk-lovk v slovenskem lovstvu in kje vidite njihovo mesto in pomen v LZS?

Jack0709
21. September 2014, 18:52
Kar se mene tiče, je to samo in plus. Mogoče pa ponavljam mogoče niso tako sposobne oziroma primerne za dela v lovišču, dočim, kolikor jih jaz poznam so za papirologijo in pa take in podobne zadeve več kot zanesljive in primerne in znajo tudi umiriti napete situacije, na drugačen način.....

Ostrorogi
21. September 2014, 20:36
Ženske so za slovensko lovstvo en velik plus. Javnost jih sicer različno sprejema, vendar ponavadi z občudovanjem. So elegantne, bolj olikane od nas in kar jih jaz poznam so vse dobre lovke.

detel
21. September 2014, 20:41
V njih vidim lepše obnašanje in več kulture, kot pri nekaterih jagrih.

.243 Win.
22. September 2014, 06:38
To kar je plus pri ženskah, predvsem lovkah podpiram, sprašujem pa se ali se bomo lovci sedaj ločevali med moškimi in ženskami.

Sršen
23. September 2014, 07:49
To kar je plus pri ženskah, predvsem lovkah podpiram, sprašujem pa se ali se bomo lovci sedaj ločevali med moškimi in ženskami.

Vidiš, tudi meni da to malo razmišljati.
Mogoče se bomo v bodoče še bolj ločevali in ustanovili še Društvo lovcev motoristov. Če se obrnemo spet na spol in moderne trende, mogoče še Društvo roza lovcev, Društvo lovcev z Blaserji, Društvo lovcev posestnikov, itd. itn. ...
In seveda bo pošteno, prav in enakopravno, da se bo vsa ta društva sprejelo v LZS, kjer bomo vsak zase vlekli na svojo stran.
Ko bo na obzorju kakšno društvo, ki tistim malo višje v hierarhiji ne bo ustrezalo, bomo pa že našli nekaj, za kar jim bomo očitali, da ni v interesu in usmeritvah zveze. Pa četudi ne bo res. Pri teh zadevah je itak vedno pomembno le, da so "naši"!

Vojak
25. September 2014, 10:48
Tudi mene zanima zakaj svoje društvo in zakaj je to društvo v LZS?

Ali potem lahko ustanovimo društvo moških lovcev in bomo zaprosili za članstvo v LZs. Potemtakem bom dvakrat član LZS!
V lovski družini in v moškem lovskem društvu.

Nimam nič proti, vendar se bojim da je to podlaga za kaj drugega?!

Ali se jaz kot moški lahko učlanim v to društvo?

Mislim da ja, saj mi zakon to dovoljuje, tako da ne vidim smisla, razen če niso tle kake igrice.

To je moje osebno mnenje.

aron
25. September 2014, 12:37
Meni je pa čisto prav da so ustanovile društvo. Interes je očitno da se povezujejo, srečujejo ....skratka letos zato toliko deževnih dni :icon_lol:biggrin. Pod okriljem LZS so pa tudi zato, da zaradi njihovih aktivnosti, ki so pozitivne za vseSlovensko lovstvo pade tudi kakšen cekinček (pa to verjetno ni glavni razlog) pa tudi nasplošno zaradi narave aktivnosti društva.
Društvo ljubiteljev lovskih psov pa niso hoteli medse. Pa ne rabi cekinov samo malo bi radi pomagali pri vseh panogah lovskih psov. Pač nismo društvo ženskih kinologinj. :icon_cry:

Sršen
25. September 2014, 15:04
... Pod okriljem LZS so pa tudi zato, da zaradi njihovih aktivnosti, ki so pozitivne za vseSlovensko lovstvo pade tudi kakšen cekinček ...

Hmmm:icon_question: , tole pa jaz ne razumem najbolje. V čem bi bila aktivnost nekega društva, ki se ukvarja samo s seboj, pozitivna za vse Slovensko lovstvo?
Mogoče je pozitivna za čvrstost določenega dela moškega lovstva,:icon_twisted: samo ne vem pa, kaj ima to pozitivnega za ostale?

NIč nimam proti temu, da se družijo in imajo društvo, ampak tole članstvo v LZS mi pa ne gre v lajšto!:icon_confused:

cviček
25. September 2014, 15:12
Hmmm:icon_question: ,

NIč nimam proti temu, da se družijo in imajo društvo, ampak tole članstvo v LZS mi pa ne gre v lajšto!:icon_confused:

nisi edini

Pinkfloyd
25. September 2014, 19:11
Sej ste pravilno ugotovili, "saud je saud", je reku Bric. :icon_lol:

Vojak, saj so vse članice DSL članice različnih lovskih družin, ni DSL njihovo "primarno" društvo, ubistvu so vse "dvojne" članice.
In ja, tisti s samo enim X kromosomom lahko kar pozabite na članstvo Bighand

main757
25. September 2014, 19:47
Na podlagi novih Pravili Lovske zveze Slovenije, ki so bila sprejeta na rednem občnem zboru dne 12. 5. 2007, so v skladu z Zakonom o divjadi in lovstvu članice LZS lovske družine, upravljavke lovišč v Republiki Sloveniji. Članice LZS pa so lahko tudi lovske družine in lovska društva, ki ne upravljajo z loviščem, ter druga društva ali zveze, katerih dejavnost je povezana z divjadjo, lovstvom in varstvom narave, če njihovi cilji in delovanje niso v nasprotju s cilji LZS.

Sršen
26. September 2014, 07:43
Na podlagi novih Pravili ...

Nooo, vidiš Main, pa si odprl nove iztočnice.
- Pod prvo, tisto, koliko so vredna ta famozna Pravila, ki so jih sprejeli nekakšni delegati, ne pa vse članice, smo že žvečili, tako da brez veze.

- Pod drugo pa taisti nekakšni delegati kar nekako na pamet sprejemajo ena in zavračajo druga društva. Tista ki so jim všeč ali ki jim določena skupina v UO poda žegen, gredo čez prag, tista, ki so pa vsaj malo kritična ali nevšečna kakšni "naši" skupini, pa se z nosom zaletijio v zaloputnjena vrata.

Tako da ja, seveda gre za čvrstost odločujočih lovcev. Tokrat predvsem tistih, ki jim ta čvrstost že dela težave.

Še tako mimogrede, da ne iščem, koliko je članarina takega društva v LZS?

aron
26. September 2014, 10:17
Mogoče je pozitivna za čvrstost določenega dela moškega lovstva,:icon_twisted: NIč nimam proti temu, da se družijo in imajo društvo, ampak tole članstvo v LZS mi pa ne gre v lajšto!:icon_confused:[/QUOTE]

V bistvu si sam sebi odgovoril. :icon_lol:

detel
26. September 2014, 11:48
Včlanil se bom k kiklam :icon_lol:

alojz1
26. September 2014, 12:30
Detel, to je nevarno. Tiste kikle imajo tudi fante ali može v zelenem. Da ne bomo brali kako je spet lovec šicnu zaščitenega tiča. biggrin

detel
26. September 2014, 14:14
Na to še pomislu nisem :icon_redface:

main757
26. September 2014, 16:10
Večje neumnosti, kot je ta hajka proti ženskam, na tem forumu ni.

Prosim lastnika foruma Marjana Likarja, da temo zaklene in vrže na smetišče, kamor tudi sodi.

alojz1
26. September 2014, 16:31
Jaz sploh ne zasledim kakšne hajke proti ženskam. Obratno. Vsi jih hvalijo in želijo, da jih je še več.
Je pa neumnost kar delajo NAŠI predstavniki pri LZ.
Ampak midva ne bova nikoli imela enako mnenje. Tudi to je demokracija. Ne pa ukazovat kaj naj se odstrani.

Pinkfloyd
26. September 2014, 18:41
...koliko je članarina takega društva v LZS?

Članarina je 10 E, zdej pa a so to euhi al kake druge enote :icon_lol:

Sršen
27. September 2014, 06:27
Članarina je 10 E, zdej pa a so to euhi al kake druge enote :icon_lol:


Resno? A za izkaznico tipa 4 so hoteli pa mislim da okoli 200 €? In kako za ta denar dobijo glasilo ipd? Tole mi i nekaj ne gre vkup...

Pinkfloyd
27. September 2014, 12:12
Sršen, smo se malo slabo razumeli: Članarina v DSL je 10 E, kolko pa če met LZS od njih, pa ne bi vedu. Pomoje malo ali nič, sicer ne bi bla članarina samo tolko.
Sicer pa so use lovke v drugih LD in dobijo Lovca po tej poti :)

Lectograjski
27. September 2014, 20:36
So določene dejavnosti kjer feminizacija ni racionalna in smiselna. Lov takšna dejavnost vsekakor je!!

Pinkfloyd
27. September 2014, 21:02
Govorimo, kako smo si vsi enaki, pol se pa ločujemo na moška in ženska društva.
Jagri, k med sebe takoj vzamejo društvo žensk, razni pasji klubi in podobne zadeve so jim pa trn v peti in "ne delujejo v isto smer" kot naša preljuba organizacija.
Klinc pa taki jagri, nevredni pol mišjega spolovila tople vode. Hvala lepa.

Slayer
27. September 2014, 22:42
Govorimo, kako smo si vsi enaki, pol se pa ločujemo na moška in ženska društva.
Jagri, k med sebe takoj vzamejo društvo žensk, razni pasji klubi in podobne zadeve so jim pa trn v peti in "ne delujejo v isto smer" kot naša preljuba organizacija.
Klinc pa taki jagri, nevredni pol mišjega spolovila tople vode. Hvala lepa.

Se strinjam.

Ostrorogi
28. September 2014, 09:23
Nevem zakaj je problem če so se ženske zbrale in ustanovile novo "društvo". Bodo tako mnogo lažje med sabo komunicirale, se družile itd. Ženske brez moških ne morejo, mi moški brez njih pa tudi ne. Tako da, ne delat iz muhe slona.

Sršen
28. September 2014, 11:37
Ostrorogi, nihče ni nič izjavil proti temu društvu! Vsakdo ima pravico združevanja, magari na osnovi enakih barv vezalk čevljev ali dolžine dlak v brkih ali kje drugje.
Vsi pa se izrekamo proti "čudnim" kriterijem sprejemanja društev v LZS. To je le še en pokazatelj kako "pravično" in "enakopravno" deluje ta delegatsko priviligiran zbor zelenih uniformašev.

Sršen
28. September 2014, 11:43
Za povrhu pa je bila že odločitev o sprejemanju društev, ki niso upravljavke lovišč zelo kratkovidna in samopoveličujoča. Nekaj za lep izgled in zelo nepremišljeno. Ko se bo preko tega mehanizma demontiralo LZS bodo pa gledali ko žabe iz solate in bodo spet vsi drugi krivi.
Upam, da bo v naslednji spremembi zakona o lovstvu izpadla obveza članstva LD v LZS, se bo vsaj pokazala njena vrednost.

To o nesprejetju kinološkega društva in o pisanju virtualnega vodje LZS o tem bi pa lahko še na veliko debatirali. Mogoče kdaj drugič in drugje, tu je prostor za ta "počene" jagre.

Rusevec
28. September 2014, 23:04
Sem že pred časom opozoril, da naj se po LD-jih zamislijo LZS pa opozori LD-je, zakaj ne dovolijo lovkam po LD-.jih, da se uveljavijo oz jih izvolijo v organe LD.
Kod društvo lovk pod okriljem LZS pa je nesmiselno. No LZS je pobrala članarino od tega društva.
NONSENSi pa ne edini na LZS.

Vojak
30. September 2014, 07:24
Tudi jaz nisem proti temu, da se naše kolegice združujejo v društvo, vendar me čudi podvajanje članstva v LZS. Vse te lovke so posredno preko LD-jev že članice LZS-ja.
A če potem enilovci v slo ustanovimo društvo lovcev do 40 let in smo dobro zapisani pri vodilnih, vložimo vlogo za članstvo v LZS?!

Mislim da je sprejem tega društva bolj globok.
Kot je nekdo prej napisal, zdaj so še brez lovišča, jutri pa se lahko prijavijo in potem bo pa zbrka.

Sršen
30. September 2014, 09:10
...
Kot je nekdo prej napisal, zdaj so še brez lovišča, jutri pa se lahko prijavijo in potem bo pa zbrka.

Tudi to mene pravzaprav čisto nič ne moti. Ko bodo prve koncesije potekle, kar bo kar kmalu (čas leti), bodo imele možnost "licitirati" lovišča vsa lovska društva, kar pa ne pomeni, da morajo takrat biti člani LZS ali da so že upravljali lovišče. Pomeni le, da jih bo kasneje LZS morala sprejeti v članstvo, seveda če bo tako takrat sploh že zapisano v zakonu. Itak je to neumnost.
Tudi dvojno, trojno ali kajvemkolikšno članstvo v lovskih društvih in družinah me ne moti. Vsakdo nosi obveznosti članstva za vsako društvo v katerem je včlanjen. Član LZS pa itak ni nihče kot lovec posameznik!
Vse to so čisto legalne pravice vsakega državljana.

Motijo pa me izkrivljeni in neenaki kriteriji vrha LZS pri sprejemanju novih društev (tu lovke niso prvi primer) in možnost, da so članice društva, ki niso upravljavke lovišč.
Seksizem, privilegiji, koruptivnost in še kaj se nakazuje pri takih odločitvah in mislim, da tega ne bi smelo biti.
A kot pravim, zaslužimo kar imamo!

Pinkfloyd
7. October 2014, 22:26
Ola, zdej smo pa bezlni v društvo. Je začelo kar razpadat. Odstop članic UO, blagajničarke, predsednice,... :yawn:

Sršen
8. October 2014, 09:36
Ola, zdej smo pa bezlni v društvo. Je začelo kar razpadat. Odstop članic UO, blagajničarke, predsednice,... :yawn:

Če je to razmišljanje in debatiranje tu vzrok, potem smo mi prav hudimanovo strupeni. Ali pa tam ni bilo vse tako zelo skladno.
Vsekakor pa gre za njihove interne in vsekakor popolnoma legitimne odločitve.

Pinkfloyd
8. October 2014, 16:34
Malo za šalo malo za hec, rečem jst :icon_wink:
Prepričan sem, da je vse skupej samo medijski pomp po Facebooku, danes ni o teh izjavah ne duha ne sluha več. Zdej se vidi resnost enega takega društva. Upam, da začnejo izdajat še glasvijo :icon_lol:

Sršen
30. October 2014, 11:24
.... Pod okriljem LZS so pa tudi zato, da zaradi njihovih aktivnosti, ki so pozitivne za vseSlovensko lovstvo pade tudi kakšen cekinček (pa to verjetno ni glavni razlog) pa tudi nasplošno zaradi narave aktivnosti društva.

Aron, pa ti si vedeževalec! Uspešen!

Evo, se je že začelo njihovo fehtanje za cekinčke.
In kot vsem ostalim, ki izdatkov ne planirajo, so jim bili cekinčki zavrnjeni. Kar je edino prav! Za to odločitev v nasprotju z mojo navado LZS prikimavam.Bighand

In nato one pokažejo svoj pravi obraz in se začno na vse kriplje razburjati in pljuvati. Nekateri so imeli še srečo ujeti dokaj nesramne objave na FB.
Sorry, ampak to res le pokaže, da gre za babe in ne dame!
Dame se tudi ne režijo na ves glas, ko merjascu na lovu odbijejo testise in se potem hvalijo na FB!

Vedno slabše mnenje imam o tem društvu! Za vzor bi si lahko pogledale damska društva drugje po svetu, s tem mislim predvsem na srbsko Artemido, kjer takih izpadov še nisem zasledil, pa tudi njihove objave so mnogo okusnejše.

Pravijo, da delajo za promocijo Slovenskega lovstva. Sorčy, ne pije vode!
Promocija lovstva se ne dela s promocijo sebe in skozi sebe.
Ženski lov je le promocija samega društva, za katerega upam, da jim najboljše uspe.

Pri fehtanju denarja za pokritje velikega, mogoče celo prevelikega zalogaja, ki so se ga lotile, pa je potrebno upoštevati merila, ki veljajo za vse nas lovce, člane članic LZS! Kot niso dobili željenega recimo rukači, ki pa so dejansko zastopali LZS, na evropskih prvenstvih, pa še kakšen primer bi se našlo, je prav, da je tudi tu obveljalo enako merilo!

Kajti gre za denar nas vseh članov članic in ni, da se ga razmetava sproti, ko se nekdo nekaj spomni!
Že tako se ga preveč zapravi tam, kjer ni potrebno. Ali naj ga začnem fehtati še jaz za svojo LD za lov, kjer povabimo prijatelje iz tujine?

Pozivam tiste lovske tovarišice, ki so še prisotne v tem društvu, da malo premislijo o potezah in predvsem o internetnih objavah vaše najglasnejše, ki se gnusijo že premarsikateremu lovcu. Če vas bomo sodili po njej, oprostite, bo vaša cena in spoštovanje na tleh!

Pa dober pogled vam želim in prosim, nič več slik odstreljenih testisov in režanja zraven!

aron
30. October 2014, 12:02
Hja Sršen, tudi meni tisto "pozitivno za slovensko lovstvo" zgleda čedalje bolj čuden stavek. biggrin

Pinkfloyd
30. October 2014, 17:30
No ja, so bli LZSjevci "zlati" pa takrat, ko so jih vzeli medse. In zdej...nej LZS kar lepo požre to mineštro, sej so jo sami skuhali :whistle:

Sršen
31. October 2014, 19:53
V društvu slovenskih lovk so se očitno odločili za direkten napad na vrh LZS, ki želi, da se sredstva iz naših članarin trošijo plansko in ne stihijsko, kot bi si gospe in gospodične zaželele. In kot lahko preberemo iz dopisovanja, bi si zaželele kar 2 jurčka ojrotov tako naenkrat iz lufta.
Sorči babe, če moramo ostali lovci ne glede na mednožje planirat, boste tudi ve!
Je kje drugje tudi drugače, kot ste vajene doma!!!
Pa kje hudiča ste našle tako vodstvo, ki bo očitno uničilo vse, kar je dobrega v tej ideji prisotnosti dam v lovu!!??:icon_eek:
In tokrat spet aplavz možakarju, ki mi sicer ni več pri srcu, a je tu pokazal pokončno držo in zahteva enakost!
Bravo Krope!Bighand

Sledečo korespondenco so v javnost poslale same, zato ni ovir, da jo lepim tukaj!!!

-----Original Message-----
From: dsl@lovke.si (dsl@lovke.si) [mailto:dsl@lovke.si (dsl@lovke.si)]
Sent: Thursday, October 30, 2014 10:19 AM
To: Srečko Krope
Cc: '........... (Tu je bil doooolg seznam naslovnikov, ki sem ga raje izbrisal, ker ni nujno, da se vsi radi vidijo na njem) - by Sršen
Subject: društvo slovenskih lovk


PROSIM, DA TUDI OSTALI PREBERETE TO DOPISOVANJE...


A je možno in v okviru pristojnosti, da se predsednik sam odloči o nefinanciranju tako medijsko odmevnega dogodka in tako pomembnega za LZS?


HVALA za odgovor in lep pozdrav



Aleksandra Kolar
predsednica
DRUŠTVO SLOVENSKIH LOVK


2014-10-30 10:02, je Srečko Krope napisal
> Se opravičujem, nisem odgovoril na tvoje vprašanje, čigav znak boste
> nosile je seveda vaš problem. LZS je pač povedala svoje stališče,
> torej normalno dajte možnost sponzorjem in donatorjem da se
> promovirajo na jopičih. Lp
>
> Lep dan
>
> -----Original Message-----
> From: dsl@lovke.si (dsl@lovke.si) [mailto:dsl@lovke.si (dsl@lovke.si)]
> Sent: Thursday, October 30, 2014 9:56 AM
> To: Srečko Krope
> Subject: Re: Molba !
>
> jutro,
> bom prav iskrena, če bi se zadeva z društvom uredila prej - nam Zinka
> ne bi mogla narediti te sramote.
> Bavarke in predsednica CIC in ostale lovke so užaljene, ker nas je bilo
> 6 prijavljenih na nek simpozij,
> rezerviran hotel,... in me izvemo za prijavo 2 dni pred odhodom. Mene
> je skoraj kap in nikakor si nisem
> mogla zrihtat.
> Sedaj kontaktiram z vsemi temi ženskami, jim piham na dušo. Vseeno pa
> ne morem "pljuvat" po društvu.
>
> sem pa tako razočarana nad lzs, da ne morem povedat. OK, res nismo v
> planu, ma da vsaj 2.000 se ne najde za nas.
> Meni je to nepojmljivo.
>
> Udeležbo so že potrdile lovke iz:
> - islandije
> - hrvaške
> - srbije
> - italija
>
> intenzivno se zanimajo še iz naslednjih držav:
> - maroko
> - švica
> - španija
> - danska
>
>
> lobiramo in mislim, da mi bo uspelo:
> - nemčija
> - austrija
> - češka
> -slovaška
> - bolgarija
> - bosna
>
>
>
> To bo zelo odmeven dogodek - 4 televizije in namesto, da nam bi LZS
> dal 100% podporo in rekel, bravo punce, imate pogum in nam celoto
> financiali - se greste neko birokracijo in so problem jopiči, na
> katerih bi bil vaš emblem in bi zkamuflirale, da nimamo 100% vaše
> podpore.
>
> Kje je taktika? Tu je vsaj 30 ljudi, ki prostovoljno dela tudi cel
> dan na tem projektu in za to ne bomo dobili nobeno plačilo, to je
> dogodek, ki bi lahko bil v ponos in paradni konj LZS - VI PA TAK
> MAČEHOVSKI ODNOS, DA ČLOVEKA PRIME SLABO.
>
> NO KOMENT.
>
> Še vedno imate možnost, da se nam priključite - ma ne bo dolgo - so
> podjetja zainteresirana, da bi nam kupila jopiče, a me Fabijo Steffe
> štopa, naj počakam, da se zložite na lzs skupaj.
>
>
> Torej ... čakam ali dovolim ostalim sponzorjem, da bo njihov znak na
> jopičih?
>
>
> Lahko konkreten odgovor, tko - direktno, brez kakršne koli megle okoli?
>
>
> hvala in lep dan.
>
>
>
>
> 2014-10-29 22:21, je Srečko Krope napisal
>> Oj. Ne vem za kakšno mojo napako v tej zadevi?
>>
>> Mag. Srečko F. Krope
>> Sent from my iPhone
>>
>>> On 29 Oct 2014, at 14:46, dsl@lovke.si (dsl@lovke.si) wrote:
>>>
>>>
>>> Se opravičujem, da ne razumem, kako konkretno nam boš pomagal
>>> popraviti tudi tvojo
>>> napako.
>>>
>>> hvala za pojasnilo
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>>
>>> 2014-10-29 13:56, je Srečko Krope napisal
>>>> Pozdravljena
>>>> Lepo, to so koraki k izboljšanju stanja. Pozabite na preteklost,
>>>> glejte naprej, okostnjake pospravite. Šele temelji so, kar je
>>>> najbolj
>>>> pomembno. Tole sedaj kao problem boste vzele kot priložnost in
>>>> planirajte čim več zadev, jih uskladimo, potegniti bo potrebno
>>>> kakšen
>>>> program. Za naslednje leto- to je slaba dva meseca, bo oziroma je
>>>> pripravljen predlog sredstev za t.im (http://t.im). "pilotske projekte". Nekaj
>>>> naumite, da se javite in da ob tem tudi potegnete večino planiranih
>>>> sredstev. Kaj bi lahko to bilo? Mogoče za začetek, mala skupina, ki
>>>> bi
>>>> se reklo mala gledališka skupinica-uprizorite kakšen lovski krst,
>>>> kaj
>>>> podobnega in ste v šici.
>>>> Malo poglej, jaz bom tudi.
>>>> P.S: Ko srečaš osebo, ki ti ni všeč, jo pogledaš naravnost v obraz,
>>>> odprto telo in jo pozdraviš. To je zanjo največji udarec.
>>>> Lepo bodi.
>>>> -----Original Message-----
>>>> From: dsl@lovke.si (dsl@lovke.si) [mailto:dsl@lovke.si (dsl@lovke.si)]
>>>> Sent: Wednesday, October 29, 2014 1:33 PM
>>>> To: Srecko Krope
>>>> Subject: Fwd: Molba !
>>>> Srečko!
>>>> Preberi odgovor od Anite - Hrvaška, ko smo jo prosile za pomoč.
>>>> Gre se zato, da nas je Zinka prijavila za Bavarsko in nam povedala,
>>>> da
>>>> nas je prijavila na
>>>> 3 dnevni kongres - 2 dni pred odhodom - seveda nismo mogle iti.
>>>> Evo koga si podpiral! Ta "xxxx" od Zinke nam je naredila toliko
>>>> škode,
>>>> da bo treba leta, da popravimo zadevo.
>>>> Ala, zdej pa akija, brez meglenih obljub in nam pomagaj, da
>>>> pridobimo
>>>> na
>>>> renomeju - če mi mene poslušal, bi to "xxxx" že zdavnaj skinili.
>>>> Sem penasta in če jo srečam, ji pritisnem tako okoli kepe, da bo
>>>> joj.
>>>> Pričakujem konkretne odgovore, kaj boš naredil, da pridobimo s tvojo
>>>> pomočjo na renomejo.
>>>> Zdej pa brez političnih spletk in izgovorov. STVAR JE RESNA IN UGLED
>>>> LZS
>>>> SLOVENIJE je tudi na kocki.
>>>> -------- Izvorno sporočilo --------
>>>> Zadeva: Fwd: Molba !
>>>> Datum: 2014-10-29 13:09
>>>> Pošiljatelj: aleksandra kolar <ale.kolar@gmail.com (ale.kolar@gmail.com)>
>>>> Prejemnik: dsl@lovke.si (dsl@lovke.si)
>>>> ---------- Forwarded message ----------
>>>> From: ANITA <anita.bracun@mediapolis.hr (anita.bracun@mediapolis.hr)>
>>>> Date: 2014-10-29 12:10 GMT+01:00
>>>> Subject: Re: Molba !
>>>> To: Olga Cerovšek <olgacerovsek1@gmail.com (olgacerovsek1@gmail.com)>
>>>> Cc: aleksandra kolar <ale.kolar@gmail.com (ale.kolar@gmail.com)>
>>>> Draga Olga,
>>>> nakon izuzetno neugodne situacije koju sam imala unatrag mjesec
>>>> dana, a
>>>> vezano uz Vaše prijave za njemački Herbstforum, u ovom slučaju nebih
>>>> više posredovala izme?u organizacija.
>>>> To sam naime napisala u zadnjem mailu i tebi i Zinki. Tebi jer si mi
>>>> ti
>>>> osobno potvrdila 6 lovkinja a Zinki jer je bila predsjednica.
>>>> S iskustvima koje imam sa me?unarodnim organizacijama, predlažem da
>>>> se
>>>> prije svega sve prisutne Slovenske lovkinje na Damskom lovu osobno
>>>> upoznaju sa svim predstavnicama lovkinja iz zemalja u regiji. Da im
>>>> se
>>>> prezentira novo vodstvo i novi način funkcioniranja vaše lovačke
>>>> organizacije. Isto tako da bavarskim lovkinjama i osobno razložite
>>>> razlog svog nedolaska, jer su Vaša mjesta bila rezervirana i
>>>> očekivalo
>>>> se da do?ete. Malo je reči da nisu bile sretne s tim da se niste
>>>> pojavile.
>>>> Nakon zajedno provedenog vikenda, pozovite ih u vaš lov i pismenim i
>>>> usmenim putem. Mislim da je to način na koji možemo dalje zajednički
>>>> sudjelovati u svim budučim doga?anjima.
>>>> Veliki pozdrav ti šaljem, a svakako se čujemo ako imaš dodatna
>>>> pitanja.
>>>> Anita
>>>> From: Olga Cerovšek <olgacerovsek1@gmail.com (olgacerovsek1@gmail.com)>
>>>> Date: Wednesday, October 29, 2014 11:10 AM
>>>> To: Anita <anita.bracun@mediapolis.hr (anita.bracun@mediapolis.hr)>
>>>> Subject: Molba !
>>>> Pozdrav Anita !
>>>> Molim te ko boga ,jel mi možeš poslati maile od lovkinja iz
>>>> Madžarske
>>>> ,Njemačke ,Avstrije i Češke . vrlo rade bi ih pozvale na naš lov .
>>>> Puno ti hvala .
>>>> L.P. Olga

Sršen
31. October 2014, 20:16
Tudi na FB se jim dogaja.
Presneto dvomim, da bi bili res prav vse LD podprle tako financiranje! Za svojo sem prepričan da prav zagotovo ne bi!
Damski lovi so stvar društvenega dogajanja, nam pa manjka denarja še za osnovne zadeve kot so kinologija, strelstvo in izobraževanja!

14726
14727


1472814729

Pinkfloyd
2. November 2014, 23:47
Človek sploh ne upa več neč rečt, samo :icon_confused: :icon_confused: :icon_confused:

Lectograjski
3. November 2014, 15:53
Priznam, kar se tega vprašanja tiče sem navaden moški šovinistični prasec. Gospe in gospodične "go home"!!!

Lectograjski
3. November 2014, 16:14
Pa še nekaj! Morili, pobijali in posiljevali bomo še vedno moški. Tega zadnjega privilegija človeške "civilizacije" pa si res ne smemo pustiti vzeti!!!!

sine
3. November 2014, 20:03
Priznam, kar se tega vprašanja tiče sem navaden moški šovinistični prasec. Gospe in gospodične "go home"!!!


Pa še nekaj! Morili, pobijali in posiljevali bomo še vedno moški. Tega zadnjega privilegija človeške "civilizacije" pa si res ne smemo pustiti vzeti!!!!
14741

Sršen
4. November 2014, 06:54
Priznam, kar se tega vprašanja tiče sem navaden moški šovinistični prasec. Gospe in gospodične "go home"!!!

Moje mnenje ni čisto tako "šovinistično" kakor se želiš ti prikazati (zares ali sarkastično, saj vem, da si eden ne preveč pogostih olikanih gentlemenov na tem forumu:OK:).

Bi pa rekel takole, Babe go home, dame, gospodične in gospe pa naj kar ostanejo in popestrijo naš lovski vsakdan.
Žal so te v ozadju in zakrite s kričečimi babami. Držim pesti, da se to spremeni in bomo imeli med seboj enakopravne lovske tovarišice, ki bodo izkazovale visok nivo lovske in medsebojne etike!

Če bi se le te združile v kakšnem drugem društvu in ne tem, ki je že pokazalo svoje barve, bi bil pa še najbolj vesel.

dolgin
4. November 2014, 08:07
Pojdite na kak "damski lov" pa si boste kmalu ustvarili mnenje....

tarfila
4. November 2014, 15:42
Lectograjski in ostali navdušenci, to je izjemna priložnost: biggrin biggrin


" Pozdravljeni, smo Društvo Slovenskih lovk, ki nameravamo konec meseca novembra organizirati mednarodni ženski lov lovk iz Evropskih držav. Ker je to finančno velik zalogaj se na vas obračamo z vlogo po donaciji finančnih sredstev. Upamo, da se bo vaša LD na vlogo odzvala- vsaj s simboličnim zneskom. Že v naprej hvala in lepo pozdravljeni. Tajnica DSL Krajnc Nevenka "

Sršen
5. November 2014, 06:54
... Ker je to finančno velik zalogaj se na vas obračamo z vlogo po donaciji finančnih sredstev. Upamo, da se bo vaša LD na vlogo odzvala- vsaj s simboličnim zneskom. "

Upam, da se bo v smislu enakopravnosti, katero v današnjih časih tako radi razglašamo, to društvo z donacijo odzvalo tudi, ko bo kakšnemu drugemu društvu (ne nujno LD) v LZS manjkalo sredstev.

Za drugo leto že razmišljam, da bi priredil mednarodno druženje vseh lovcev motoristov in mopedistov, ki bi ga prav tako začinili z lovom in skupinsko furo po mejah Slovenije. Od izpod Triglava do prekmurskih ravnic in nazaj do obale. Dobrodošli so tudi jagri biciklisti, ki bi držali trajen tempo vsaj 50km/h.
Dogajalo bi se ravno tako tri dni preko vikenda, torej z dvema nočitvima. Prosim, lovske družine na področju prekmurja in nekje na jugu Slovenije okoli Cerknice, ki razpolagajo z dovolj velikim parkirnim prostorom in prenočišči za cca 70 ljudi, da izrazijo pripravljenost gostovati to karavano. Štartnino 20evrov, ki jo bodo plačali udeleženci bomo porabili za prehrano. Potrebujemo tudi še kuharja z lastno logistiko in postrežbo.
Za razliko od DSL, spol lovca motorista ni pomemben.

Cenjene ponudbe pošljite na e-naslov "srsen.motorira@gjagr.bum".

Hvala!:yea1:


P.S.:


Upssss, sedaj mi je šele kapnilo. :OK:Dejmo jagri moto-moped-kolesisti ustanovit društvo in zaprosit za članstvo v LZS. Pa naredimo plan in dogodek vsako leto s sredstvi LZS. Kakšni predlogi za ime društva?

Sršen
5. November 2014, 12:21
Se še kar kreše:

14749

"Jap, mi mali lovčki, smo dobri samo za plačat članarino, nimamo možnosti ..." piše AK. Mogoče bi bilo fino, ko ne bi kar vseh nas ostalih malih lovčkov povezovala s seboj! Kajti mi mali lovčki ob tem dogajanju poudarjamo ravno to, da je potrebno sredstva nas malih lovčkov smotrno in planirano trošiti.

"Gre za to, da LZS je pač tak kot je in se ni nič spremenilo zadnjih vsaj 40 let" pravi sveža lovka AK. Sem kar pogost kritik LZS, a ta uzjava je pa poden od podna. Kaj ko bi to oceno podal nekdo, ki je LZS sledil in ve o njej kaj več kot sveže zelena kajvemkajžesplohje!

MilanK
5. November 2014, 12:28
Lectograjski in ostali navdušenci, to je izjemna priložnost: biggrin biggrin


" Pozdravljeni, smo Društvo Slovenskih lovk, ki nameravamo konec meseca novembra organizirati mednarodni ženski lov lovk iz Evropskih držav. Ker je to finančno velik zalogaj se na vas obračamo z vlogo po donaciji finančnih sredstev. Upamo, da se bo vaša LD na vlogo odzvala- vsaj s simboličnim zneskom. Že v naprej hvala in lepo pozdravljeni. Tajnica DSL Krajnc Nevenka "

LD z večjim loviščem pa naprošamo, da nam omogoči, da v njenem lovišču organiziramo vse evropski lov lovk iz držav članic EU, glede na to, da naše društvo za enkrat še nima v upravljanju lovišča. Imamo pa razgovore s pristojnimi državnimi uradniki, da bi nam država dodelila del državnega lovišča, v katerem bi lahko slovenske lovke izvajale svojo društveno dejavnost, ki postaja vse bolj prepoznavna tako v domačem kot v evropskem prostoru.

Sršen
5. November 2014, 12:35
"Mene zanima mali lovec" pravi. Predraga (dobesedno) AK, potem pa ga najprej povprašaj ali je za to, da njegovo članarino trošiš za nekaj kar si si zamislila brez njega!

"Mene zanima javna podoba lovstva, mene zanima promocija ženskega lova" napiše in nadaljuje "Moški ne bodo popustili, pa ja ne bodo neke tečne babe dosegle, kar so si zadale. Bil bi prizadet moški ego."
Ej, jej jej, sposobnost voditi projekt pa taka. Spotika samo sebe in svoje tovarišice in nas lovce začne deliti po spolu.
Me prav zanima, kaj je "ženski lov". Je kaj drugačen od lova kot takega? Se lahko ženske na lovu obnašajo drugače? Za njih veljajo drugačna pravila in običaji? Glede na vsa ta pisanja si želi ravno nekaj takega. Sorči, lovci smo tu zaradi divjadi in ta našega ločevanja na spol človeka, ki jo lovi in goji, ne pozna!
Tečne babe postavlja ne eno stran moški ego pa na drugo. Oj predraga AK, temu se reče le spodbujanje nestrpnosti.
Ja, vedno bolj sem prepričan, da takih žensk lovci NE potrebujemo. Pa ne samo moški lovci, mi vsi lovci z našimi lovskimi tovarišicami na čelu.


Moram pa priznati, da me ta babja zgodba (same se tako poimenujejo, da me ne bo kdo kaj ...) vedno bolj zabava! biggrin:icon_lol:

Sršen
5. November 2014, 12:41
Ampak res iz srca napišem sedaj še to.
Spoštovane lovske tovarišice v tem društvu DSL, dajte snet iz pozicije Kolarjevo in postavite kakšno premišljeno uravnovešeno osebo, ki vam ne bo podrla vsega in ki bo manj zaletava in bo vedela kaj počne. Če pa je Kolarjeva odraz vas vseh, pa vam ni pomoči!

aron
5. November 2014, 12:44
LD z večjim loviščem pa naprošamo, da nam omogoči, da v njenem lovišču organiziramo vse evropski lov lovk iz držav članic EU, glede na to, da naše društvo za enkrat še nima v upravljanju lovišča. Imamo pa razgovore s pristojnimi državnimi uradniki, da bi nam država dodelila del državnega lovišča, v katerem bi lahko slovenske lovke izvajale svojo društveno dejavnost, ki postaja vse bolj prepoznavna tako v domačem kot v evropskem prostoru.

:hooray::beer:

mugo
5. November 2014, 15:08
Imamo pa razgovore s pristojnimi državnimi uradniki, da bi nam država dodelila del državnega lovišča, v katerem bi lahko slovenske lovke izvajale ......

Lej ga zajca...

Tine
5. November 2014, 15:39
Šjora ima probleme z moškimi. Ji ne morem pomagati. S takšnim načinom razmišljanja jih bo tudi večno imela. Obup.

tav
5. November 2014, 16:30
Ker opažam, da lovske tovarišice modro molčijo, naj komentiram samo to: žalostno je, kaj je nastalo iz društva, ki bi lahko v osnovi predstavljalo nekaj pozitivnega, bodisi druženje bodisi lov. Žalostno je, da se takoj na začetku v imenu društva napada krovno organizacijo z zahtevki po nekakšnih sredstvih, čeprav - in v to sem prepričana - je vsaka članica seznanjena, kdo pravzaprav financira LZS. Žalostno je, da se takoj (v imenu društva) formira nekakšne konflikte med moškimi in ženskami. In predvsem je žalostno, da se to društvo imenuje Društvo slovenskih lovk, saj tako nekaj posameznic s svojimi aktivnostmi zastopa skoraj 400 slovenskih lovk.

Pinkfloyd
5. November 2014, 19:33
Še enkrat objavljam Sršenove prispevke, kar v celotni obliki, je fajn za brat pred spanjem :icon_lol:
Tolko o društvu in njegovem načinu dela.

http://shrani.si/t/k/Dj/qlJX78w/clipbord-copy.jpg (http://shrani.si/?k/Dj/qlJX78w/clipbord-copy.jpg) http://shrani.si/t/2V/Lg/K73Upfp/clipbord-copy1.jpg (http://shrani.si/?2V/Lg/K73Upfp/clipbord-copy1.jpg)

MilanK
7. November 2014, 11:43
Predsedniku LZS

Spoštovani predsednik,

znano ti je, da je bilo naše društvo brez glasu proti sprejeto v LZS. Smo njene enakopravne članice in zato povsem upravičene do sofinanciranja naše dejavnosti. Za sprejem v LZS smo zaprosile prav zato, da bi kot njena članica lahko od nje pridobile dodaten vir financiranja dejavnosti našega društva. Slovenskih lovk je okoli 400, kar pomeni, da kar nekaj sredstev od nas v svoj proračun dobi tudi LZS. Zato je povsem nerazumljivo, da je zdaj nastal tako velik problem nekaj tisoč evrov nameniti našemu društvu, ki se tudi mednarodno povezuje z lovkami iz drugih držav. Potovanja v tujino niso poceni. In to sam dobro veš. Nastavitve v hotelu, pa pogostitev vidnih lovskih predstavnikov in predstavnic nacionalnih in mednarodnih lovskih organizacij je drago. To so imenitni ljudje, lordi, vojvodinje, grofice, plemkinje, itd, ki ne pijejo navadnih pijač, temveč tiste z bolj zasoljenimi cenami, ki pa presegajo naše finančne zmožnosti. V taki imenitni družbi ne moremo izpasti kot neke revice, ampak tako kot od nas zahteva visoka družba. Zato dobro premisli ali nam boš pomagal priti do denarja in nam omogočil druženje z ljudmi, ki imajo veliki vpliv na politiko in gospodarstvo. V taki družbi človek dobi veliko novih prijateljev in koristnih nasvetov, kako se v vsakdanjem življenju znajti in kako podjetniško v mednarodni eliti uspeti.

Prav tako te obveščam, da že nekaj časa vodimo aktivnosti za pridobitev lovišča, ki ga za zdaj naše društvo še nima. Pri lobiranju, da lovišče dobimo, nam bodo pomagale znane osebnosti, ki imajo odlične lobiste v Bruslju. Od tam bodo pritiskali na naše politike, tako da bodo ti slej ko prej pritiskom podlegli in nam dodelili lovišče. Razgovore imamo tudi z našo gospodarsko elito in veleposestniki, ki se prav tako zavzemajo za spremembo sedanje ureditve našega lovstva. Da tudi na tem področju pride do privatizacije. Evropski birokrati namreč ne bodo dovolili, da bi Slovenija še naprej financirala svoja državna lovišča, ki poslujejo z izgubo. Kdo bo v tej smetani, ki bo izvedla spremembe na področju našega lovstva, bo imel največ možnosti da pride do zasebnega lovišča. Znano je, da Bruselj zahteva razprodajo državnega premoženja. V to premoženje pa spada tudi divjad, ki jo bo morala sedanja vlada "privatizirati".

Veš lepo je biti bogat in se družiti z bogatimi. Še lepše pa je, če se znajdeš na lestvici najbogatejših in ne najrevnejših. Za nas je dovolj, da se z bogatimi lahko le družimo in da od njih dobimo kako drobtinico. A med bogatimi je treba tudi za drobtinico "mastno" plačati, kar nam povzroča velike finančne težave. Zato pričakujem tvojo podporo in da nam LZS čimprej nakaže nekaj tisoč evrov, za kar se ti toplo zahvaljujem.

Z lepimi lovskimi pozdravi,

predsednica DSL

alojz1
7. November 2014, 13:27
Sem najprej pomislil, da je gornje pismo neslana šala. Pa vidim, da se resno zavzemajo za tisto proti čemer se mi borimo. Pa še financirali naj bi to mi vsi.
Ali samo jaz tako razumem. Mi naj damo denar naših članarin, da bodo aktivirale lobiste in politike, ki bodo pripravili teren za privatizacijo lovstva in divjadi.

Falco
7. November 2014, 13:55
Gornje pismo samo potrjuje kar je Sršen tukaj napisal. Sploh drugi odstavek je razred zase, kjer je uporabljen tako nepremišljen/zmeden argument, ki že meji na rahlo grožnjo.


Ampak res iz srca napišem sedaj še to.
Spoštovane lovske tovarišice v tem društvu DSL, dajte snet iz pozicije Kolarjevo in postavite kakšno premišljeno uravnovešeno osebo, ki vam ne bo podrla vsega in ki bo manj zaletava in bo vedela kaj počne. Če pa je Kolarjeva odraz vas vseh, pa vam ni pomoči!

Bokarca
7. November 2014, 14:01
OJOJ OJOJ OJOJ JOJ JOJ!!!!!!

Kaj takega pa še ne!!!! :icon_eek::icon_eek:

Če so to res one napisale, bi jih lahko kvečjemu izklučili iz LZS (vsaj predsednico). Saj ne moreš verjet. Iz čisto simpatičnega društva je ustvarila privatno združbo za doseganje svojih interesov, tako osebnih kot tudi na področju lova.
Me prav zanima koliko članstva bi jim še ostalo, če bi vse članice dobile možnost prebrat omenjeno pismo. Sem trdno prepričan da je velika večina naših kolegic povsem drugačnih in bi ostala samo peščica BAB!!

iztok66
7. November 2014, 14:47
Ne morem verjet. Upam, da bo LZS zavzela pravo stališče in navsezadnje tudi ukrepala.

Med drugimi pa v prošnji za donatrostvu navajajo da se zavzemajo za varovanje narave in skrb za divjad. :BangHead: Sram jih je lahko. GOTOVE SO!

alojz1
7. November 2014, 15:16
varovanje narave in skrb za divjad. :BangHead: Sram jih je lahko
Pred kratkim je lovka uplenila edinega mladiča medvedki. Ta je mrtvega mladiča odnesla 8km daleč. Vodnik krvosledca je dohitel medvedko, ko je ob mladiču počivala. Spet ga je vzela in odšla naprej. Vodnik je zasledovanje prekinil saj je tvegal napad medvedke. Nje ni smel ustreliti (bilo bi izzivanje in ne samoobramba) čeprav je lovka hotela "svojega" mladiča. Medvedka, ki ga je dojila, varovala in še mrtvega nosila je pa vedela, da je njen.
Vem, da je medvedov preveč. Ampak LOVEC bo uplenil drugega ali tretjega mladiča. Z preživelim bo medvedka pobegnila. Edinega bo pa branila za vsako ceno.
Dame in mame. Tako pri pisanju kot na lovu je treba biti ČLOVEK.

Sršen
7. November 2014, 15:38
Mislim, da je tisto Milanovo "pismo predsedniku LZS" dobra parodija.
Vsaj jaz jo tako prepoznavam. Pa mislim, da se ne motim, če vas pozivam, da ga tako tudi berete. Če pa se bo res tak dokument pojavil, bomo pa že videli original oz. kopijo in ni vrag, da ga kdo tu gori ne obesi.

Je pa ta parodija dober zadetek v bistvo in bi morala biti opomin kam nas lahko pelje včlanjevanje društev, ki niso upravljavke lovišč!
Tudi samo vodstvo LZS ima po mojem občutku podobne tendence gibanja v "visoki družbi" in bratenja v krogih, ki zagovarjajo športni lov, lov za denar in z denarjem. Tako da je treba gledati tudi na "moško" stran!

alojz1
7. November 2014, 16:16
Mislim, da je tisto Milanovo "pismo predsedniku LZS" dobra parodija.

Hvala bogu. Sem že mislil, da je z nami konec. biggrin

MilanK
7. November 2014, 19:38
SRŠEN, pravilno ugotavljaš, da je moje pisanje -pismo predsedniku LZS - parodija.

Sršen
13. November 2014, 09:32
Očitno so iz DSL razposlale prošnjo za financiranje na lovske družine.
Sem malo pobrskal po Ajpesu in drugih javnih objavah o naši LD, pa nikjer nismo objavili našega e-naslova.

Očitno so povzele prakso, ki jo izvaja še marsikateri nepoučen in zaplankan lovski funkcionar in javno razpošiljajo osebne podatke. Še sploh, ker se veliko za pošto LD uporabljajo osebni e-naslovi katerega od članov.
Bi že bil čas, da se vse skupaj prijavi in državi pomaga do okrevanja tudi z kaznijo zaradi kršitve zakona o osebnih podatkih!

Odločno protestiram, da dobivam pošto od nekega društva na svoj naslov, ker to predstavlja svojevrstno slamo (spam) in kršitev ZOP-a!!!

Vojak
13. November 2014, 14:49
Pozdravljeni.

Kot sem že nekaj strani nazaj zatrjeval, da to društvo ni prišlo vpo članstvo zato da bi se lovke družile, še vedno trdim da jim je do lovišča in dela pogače, katero pa mi plačujemo.

Nič nimam proti lovkam, saj jih sam kar nekaj poznam, mislim pa da smo s tem ko smo te sprejeli v članstvo ustrelili mimo. (nisem glasoval - nisem imel možnosti), vendar tako je.

Kar se pa tiče prakse na LZS-ju glede talanja denarja, je pa bolje da ne sprašujemo.
Rad bi vedel, koliko denarja se tako na po čez razdeli "bratskim" somišljenikom. Ostali pa naj se prijavljajo na razpise.

LP

MilanK
14. November 2014, 11:40
LZS se vse bolj ukvarja sama s sabo in z vsem drugim, razen s tistim kar so njene osnovne in temeljne naloge. Nobene javno odmevne akcije ne zna izpeljati več. S plesom javnosti ne bo pridobila na svojo stran. Žled je uničil oz. poškodoval polovico naših gozdov, LZS pa ni znala organizirati akcije za njegovo obnovo. Akcijo "Obnovimo naše gozdove" vodijo taborniki skupaj z Zavodom za gozdove. In kje smo lovci. Gozd je vendar dom za živali in lovci bi morali biti še kako zainteresirani za njegovo obnovo in pri tem aktivno sodelovati. A očitno za take in podobne akcije na LZS ni razumevanja in posluha. Bolje je plesati kot pa saditi sadike (pogozdovati). Po delu pa javnost pozna organizacije. Imamo veliko komisij, rezultatov njihovega dela pa ni. Kot da živijo /mo/ v nekem drugem svetu.

Sršen
17. November 2014, 19:22
Parodično "Pismo predsedniku LZS" je doživelo odziv v DSL-ju.
Vodilna dekleta javno izjavljajo, da niso avtorice tega pisanja.
Ja bejž no bejž, a res ne?! :yawn:
Ampak zbodlo pa je, kajne, če je tak odziv?! :whistle:
mijooooouuuuuuu...

Sršen
17. November 2014, 19:31
In kot vidim, se nam je pridružila tudi Kolarjeva in lahko pričakujemo še kakšen argument za ali proti.:yea1:

Sršen
18. November 2014, 07:01
A jo poznaš???

Ja, jo poznam po tem kar sem tu tudi objavil.
Lahko je čist fejst ženska, a tu ne gre za osebne odnose in osebna znanstva, temveč za odnos vodstva društva, ki je ena od članic LZS napram sami LZS in preostalim njenim članicam.
Gre za čim bolj objektivno sliko, katero je uspela ustvariti sama in ki žal ni ravno najbolj bleščeča.

S kakšno nepotrebno užaljenostjo in reakcijami, kakršne že poznamo se slika nič kaj ne popravlja.
V takih situacijah je modro stopiti nazaj, počakati in začeti znova z istim ali drugim projektom.

Če pa se zaplete v projekt, ki ga ni moč umakniti, je pa žal potrebno veslati čez vse čeri, ki si jih sami namečemo. Pomaga pa, če si ne nastavljamo novih!

Sršen
18. November 2014, 07:05
Tudi Sršen bo zbodel sam sebe z imenom in priimkom ane

Seveda in to takoj, ko bo v situaciji predstavljanja kakšnega društva ali projekta, ki se tiče vseh. S tem postanemo na nek način javna oseba in se seveda izpostavimo s svojo identiteto vsem v okviru projekta ali kakršnega koli združevanja.

Do takrat pa tako kot ti in vsi ostali obdržimo pravico do zasebnosti in anonimnega objavljanja.
To seveda ne pomeni, da taki anonimni osebi ne moremo oporekati z argumenti, kajne Vidra?! Se jih že veselim, saj sta tu kot vidim vsaj dva, ki jih bosta predstavila.

MilanK
18. November 2014, 20:12
Pojasnilo

Parodija: "Pismo predsedniku LZS" je, kakor sem že zapisal, parodija, kar pomeni, da ne gre za pismo, ki bi ga napisala članica ali članice omenjenega društva DSL, temveč je moj literarni pogled in kritika na dogodke, o katerih v tej parodiji pišem. S tem pa nisem hotel niti želel kogar koli prizadeti, če pa sem koga morda s to parodijo prizadel, potem pa se iskreno opravičujem.
Lp
MilanK

Sršen
19. November 2014, 07:43
Pojasnilo

Parodija: "Pismo predsedniku LZS" je, kakor sem že zapisal, parodija,

Sam menim, da tega ni bilo težko doumeti. Širok in objektiven pogled na problematiko pomaga pri takih prepoznavah in taka satira le prispeva k osvetlitvi zadeve.
Meni je bila ta parodija všeč, ker nakazuje tudi na ostale neprijetne možnosti, ki jih odpira sprejemanje društev v LZS, četudi te niso upravljavke lovišč.
Moje mnenje je, da bi le upravljavke lovišč smele biti članice LZS ali pa da v nasprotnem primeru članstvo upravljavk lovišč ne bi smelo biti obvezno, pa naj se včlani kdor hoče in kogar na osnovi Statuta sprejemajo.
To sedaj pa je ena čudna mineštra, ki le pripomore k zamegljevanju in ustvarjanju novih problemov.
Mogoče pa nekaterim ravno to ustreza?!

DorijanA
19. November 2014, 08:41
Zanimivo……res &raquo;zanimivo&laquo; branje…

DorijanA
19. November 2014, 09:01
...žuželke napadajo...Bighand

DorijanA
19. November 2014, 09:06
…"vztrajno in z užitkom"…:OK:

DorijanA
19. November 2014, 09:17
Bolj papeški od samega papeža…tipično slovensko…:icon_lol:

Hahahaha…mater ste zanimivi…
Par stavkov na temo Ženske v lovstvu... Zakaj? Ker to zadevo okoli katere se trenutno počne tak halo in blatenje, poznam… Ne ugibam kot nekateri tu gor, poznam stvari, ki niso niti približno take, kot bi jih hoteli nekateri prikazati! In poznam akterje te drame, ki pa niso samo "babe", kot jih zaničevalno radi tukaj označujete…
Neokusno… Razumen človek, ki to bere, se zraven lahko samo smeji in zmajuje z glavo…
Podtikanja, laži, diskreditacije, morje insinuacij, da se nekoga oz skupino, v tem primeru DSL in posameznice dotolče do dna! Kako nizkoten je lahko nekdo, ki sploh ne pozna dejanskih namenov, želja, stvari, ozadja, oseb… Kako nizkoten je lahko nekdo, ki nasede interesu posameznika, hudobiji posameznika, lažem posameznika… Vidi se kako se sledi nekomu, vidi se kdo je najbolj glasen oz se najbolj razpiše in potegne za sabo celo hordo nejevoljnežev. No, ko take stvari objektivno in z zdravo mero razuma bereš, prideš do zaključka, da smo ljudje res najhujše in brezkompromisne živali!
Dejstvo je, da se skuša vse to okrog DSL in tega lova prikazat namensko v slabi luči. Še več, začuti se, da je to prišlo vse kot &raquo;tata na mamo&laquo; in se prikladno lahko uporabi tudi proti LZS!

Več škode ste jim naredili, kot so si jo one same! Predvsem s tem "pismom predsedniku". Parodija ali ne, avtorjev namen mi ni popolnoma jasen, je pa s tem svojim "literarnim pogledom oz kritiko na dogajanje"(kot sam označuje svoje pisanje), povzročil ogromno zmedo in škodo tudi vsem, ki sodelujejo pri tem projektu prvega ženskega lova. Če je bila vsebina vašega pisma, spoštovani avtor, napisana na eni strani, je sedaj dodatkov k vsebini ob raznih šankih in s pomočjo tračarjev, na štirih straneh. Ja kolega, veliko sranje in velika škoda, kljub temu, da sedaj berem tudi neke vrste "opravičilo" na koncu priznanja.
Taka parodija je lahko všeč samo nekomu, ki se naslaja pri povzročanju zdrah in spravljanju drugega v zadrego!

Kar pa je resnično pod IQ-jem smetnjaka je to, da so nekateri res prepričani v to, da za DSL-jem tiči nevem kakšna spletka! Teorija zarote!!! Jebenti se mi smeji no…:icon_lol:
Punce so se spravile skupaj s preprostim namenom; druženje in sodelovanje z drugimi društvi po evropi in zakaj pa ne tudi širše.
Pozor; ne dajem potuhe nobenemu, tudi sam sem malce kritičen glede načina komunikacije z LZS in ga ne odobravam. Videlo se je razočaranje nad odločitvijo LZS, glede na to, v kaj so se punce podale in kaj organizacija takega eventa zahteva. In iz te jeze in razočaranja, je posledično prišlo tudi do nekaterih res neprimernih stavkov in kot se reče, vroče krvi.
In kaj zdaj? Nagnat vse? Prenehanje članstva? Tožbe?
Al bi se morda tudi vi zamislili nad vsem kar napišete? Je vaše pisanje res legitimno, korektno? Ali ste tudi vi samo ljudje, ki vas včasih zanese in nimate vedno prav?

Al jih zakurimo na grmadi? Nekdo, ki je za psevdonimom na tem forumu močan z besedami, bi tudi to naredil ja; saj zagovarja moško pravico moriti, pobijati in posiljevati! Da te ni sram! Tebe in administratorja, ki te ne zna zradirat iz foruma! Cel kup kontradiktornosti in neokusnega cinizma. Nekateri poudarjate, kako nimate nič proti DSL v isti sapi pa ne šparate z žalitvami in šovinizmom. Administratorju, ki pa je nenehno prisoten, khmmm, morda pod kakim skrivnostnim psevdonimom, se to ne zdi nič spornega.
Ja administrator, spet se obregam ob tebe in jebi ga, dvomim v tvojo moralo in poštenje. Ali imam to pravico?
No, mogoče pa bom jaz tisti, ki bo odstranjen in ne bom več nobeni anonimni osebi oporekal z argumenti. :yea1:

Da ne bo pomote, prebral sem vse poste. Bere se, nastrojenost posameznikov proti proti DSL, ženskam v naših vrstah nasploh. Bere se tudi velika nastrojenost posameznikov do LZS! Nenehno se ponavlja; previdno a vztrajno.
Sprejemam in odobravam drugačna mnenja, tudi sam jih imam, saj je to del oz način funkcioniranja naše družbe…a vse do takrat, ko so še v mejah dobrega okusa!

Ob tem branju vaših postov, se sploh ne čudim, da je med slovenskimi lovci generalno tako sranje!

In če se spotaknem še ob navedbo o pravici o zasebnosti in anonimnemu objavljanju…:whistle:
Nihče vam je ne jemlje. Sprašujem pa se, zakaj se je vi sami poslužujete?
Kaj pomeni nekomu skrivanje za nekimi Robin Hood imeni? Imamo zveri, nadležne žuželke, nadnaravne junake in razne idole; ki hrabro modrujejo po forumih…
Resnično…kaj vam to pomeni?!?
Hmmmm…naj ugibam:
Morda nimate jajc izražati mnenja pod pravim imenom in priimkom? Vam to ojača samozavest? Občutite posebno moč in občutek varnosti, ko sami udrihate po tipkovnici?
Seveda ne smem vseh s pravico o zasebnosti in anonimnem objavljanju, tlačit v isti koš! Nekateri premorejo zdravo mero kulture, konstruktivne komunikacije in objektivnosti.
Večina pa vas je takih, ki se za psevdonimom skrijete pred vsakdanjo podobo in življenjem in stresate ves svoj gnev vse povprek! Takrat ste sposobni premikati gore! Ne zbirate pa sredstev!
Nekateri imate dva psevdonima, mogoče tri…več obrazov torej…
Tu ste nekaj…na FB-ju pa nekaj drugega, nekaj bolj resničnega… Na FB-ju mogoče celo pošiljate prošnje za prijateljstva tistim, ki jih tu pljuvate…ali jih še boste…
Kako zvito a?

Lovski zdravo! :yea1:

P.S. Ne, ne, ne bom anonimen! Sem Andrejašič Dorijan; lovec z glavo, srcem in dušo, tako kot vsi moji predniki!

No, zdej pa kar udrihat čez moje mnenje gospoda…


Kdor seje veter, bo požel vihar!!!

Sršen
19. November 2014, 11:54
...

No, zdej pa kar udrihat čez moje mnenje gospodaâ??

Kdor seje veter, bo požel vihar!!!

:icon_confused: Na ta "komentar" je pa možno odgovoriti samo z besedami Jana Husa:
"O sancta simplicitas!"

Rusevec
19. November 2014, 11:57
:icon_redface: Bighand

main757
19. November 2014, 12:00
DorijanA, Bravo. BighandBighandBighand

Sršen
19. November 2014, 12:05
Al jih zakurimo na grmadi? Nekdo, ki je za psevdonimom na tem forumu močan z besedami, bi tudi to naredil ja; saj zagovarja moško pravico moriti, pobijati in posiljevati!


Ali je kdo v vašem "taboru" mogoče dojel te besede kot vodo na vaš mlin?
Kot parodijo na predhodne zapise, kot izziv na globji razmislek in predvsem kot morebitno označevanje predhodnih debaterjev za šoviniste?

Ne?
No prav, ne morem pomagati ... ampak moje tolmačenje je, da je ravno ta stavek zagovarjal dekleta in krcal moški šovinizem, le prepoznati ga je treba.

Je pa res, da je med butastimi štosi in dobrimi šalami z vsebino velika razlika in niso vse za vsakogar.


Aliis si licet, tibi non licet :whistle:


Pa še nekaj! Pri vsem tem kregu in zgražanju ne pozabit, da se pogovarjamo o denarju naših članarin. Denarju nas vseh in tu in na pravici do odločanja do njega tiči izvorni greh.

Sršen
19. November 2014, 12:35
... In poznam akterje te drame, ki pa niso samo "babe", kot jih zaničevalno radi tukaj označujete ...


Sorčy Dorijan, a za take se označujejo kar same. Tako s pisanjem na FB skupini, kot z majicami, ki jih nosijo.
Saj piše na njih "Babe smo žleht" kajne? Popolnoma dovolj bi bil napis na drugi strani majice, ki pa žal štos iz "babje" strani vleče v lovske vode, zato ni več nedolžen!

Nikar sedaj te označbe valiti na nas! Vsaj če želiš korekten prikaz zadeve. Ali ga?

Sršen
19. November 2014, 14:10
Ena taka ta prava prvobitna fantazijska Diana, prava ženska v lovstvu.
Z medotom namesto kužeta.
Umetnina je delo ruske fotografinje Darye Kondratyeve.
14766

alojz1
19. November 2014, 14:19
Lep kres je zakuril Milan z tisto parodijo. Pa še sod bencina je podtaknil v sredino. biggrin
Sedaj sem pa zmeden. In bi prosil za pojasnilo. Iz katerega fonda pri LZS se sponzorirajo članice LZS. In kakšen bi bil namen dodeljenega lovišča. Ali bi bile dvojne članice ali pa bi vse lovile le v tem lovišču. Upravljanje z loviščem je kar zahtevna naloga. Ni dovolj enkrat letno organizirati mednarodni lov nežnega spola.
Je pa problem pri debatah. Vsako izjavo dva tukaj prisotna razumeta lahko popolnoma različno. Zato naj bo pojasnilo nedvoumno.
Če bo kdo razumno pojasnil bom tudi jaz takole ploskal. Prej pa ne.

DorijanA, Bravo. BighandBighandBighand

Sršen
19. November 2014, 17:16
DorijanA, Bravo. BighandBighandBighand

Ko bi ti videl kako buren aplavz Dorijanu je šele na Hunting FB skupini.:lol1:
Za oglušet. Eni v ilegalo, drugi v napad. Kaj bodo s tem ustvarili pa vedo sami.
Ampak še vedno se gre za moj denar iz ?lanarine in tale cirkuški grebenje zanj ni v redu!

Sršen
19. November 2014, 17:27
Lep kres je zakuril Milan z tisto parodijo. Pa še sod bencina je podtaknil v sredino. biggrin
Sedaj sem pa zmeden. In bi prosil za pojasnilo. Iz katerega fonda pri LZS se sponzorirajo članice LZS. In kakšen bi bil namen dodeljenega lovišča. Ali bi bile dvojne članice ali pa bi vse lovile le v tem lovišču. Upravljanje z loviščem je kar zahtevna naloga. Ni dovolj enkrat letno organizirati mednarodni lov nežnega spola.
Je pa problem pri debatah. Vsako izjavo dva tukaj prisotna razumeta lahko popolnoma različno. Zato naj bo pojasnilo nedvoumno.
Če bo kdo razumno pojasnil bom tudi jaz takole ploskal. Prej pa ne.

Verjetno tvojega aplavza ne bom prislužil, pa vendarle:

Iz nobenega fonda se ne sponzorirajo članice. Obratno. Članice po številusvojih članov plačujejo članarino LZS! Seveda pa za take neupravljavke nisem prepričan v to, bi bilo treba preveriti.
In nobenega dodeljenega lovišča ne bo. Po poteku trenutnega koncesijskega obdobja bo le pridobljeno z izpolnjenimi pogoji in ponujeno najvišjo koncesijo za lovišče. Ali bi nova upravljavka imela v članstvu dvojne trojne ali nevekolikokratne člane nima nobenega pomena. In nova upravljavka ni nujno da sedaj upravlja katerokoli lovišče. Lahko bodo čisti greenhorni, ki bodo izpolnjevali formalne pogoje, ki itak veljajo za vse LD. Hladilnica, računalnik, lovsko čuvajske pogodbe ipd.

Nima pa to nobene konkretne povezave z D.S.L. Le situacija sama nakazuje kaj vse nas lahko čaka s sprejemanjem neupravljavk v LZS.

Konkretno povezavo tu s D.S.Lovk ima le zahteva po neplaniranih sredstvih in reakcija, ko so bila povsem legitimno odklonjena. Od tu tudi ves špetir, kot razvajen otrok, ki se meče po tleh, ko mu mati ne dovoli lizike pred kosilom.

Lectograjski
19. November 2014, 17:46
Končno! Hvala Doriano!
Že dolgo čakam na tak odziv, sem že mislil da ga ne bo. Sploh ko nekdo nastopi s pozicije "moralne avtoritete" in nam odčita nekaj, kar nam vrže sram na obraz.
Moj namen ni pojasnevati ali še manj se opravičevati. Vsak naj razume povedano kakor hoče. Reakcija prizadetega govori o prizadetem. Na to temo se ne nameravam oglašati in se tudi ne bi, če bi ti ostal pri tej tematiki, škoda IQ, ki ga omenjaš.
Zmotil me je tvoj neargumentiran napad na kritike LZS. Pravilno si ugotovil, da sem oz. nekateri smo na tem forumu veliki nasprotniki sedanje organiziranosti in delovanja naše krovne organizacije. Zakaj, sem že velikokrat povedal, zato se potrudi in preberi tudi poste, ki se tičejo LZS in to za vsa leta nazaj. Šele takrat se bova lahko preselila na ta zgornji post in o tem pošteno spregovorila. Do tedaj pa lahko tvoje mnenje smatram kot ne preveč pametno zagovarjanje stanovskeka kolega, ki je trenutno predsednik LZS.
Tudi tvoje pozivanje na odkritje naših osebnih podatkov je brca v temo. Večina forumašev smo to naredili, tako kot ti, pri prvem vstopu na ta forum. Povedano razumem kot pritlehne grožnje in zato si dobil mojo pozornost. Mogoče boš koga res prestrašil, da bo s tresočo roko pisal po tem forumu in v vsaki svoji besedi videl sovražni govor. Ne morem pomagati, če ne moreš iz svoje kože!
Lahko je postati moralist, ampak tak ostati je pa hudičevo težko. Njeno breme lahko nosijo samo izbranci!!!!!

DorijanA
19. November 2014, 18:02
Glej ga fanta...:yea1:
Vzel si je čas in pobrskal po mojem profilu, da ugotovi kdo in kaj sem in tako lažje napada...Bighand
Ma bravo!

DorijanA
19. November 2014, 18:09
V tvojem stilu; potrudi se in preberi bolje, pa še razmišljaj zraven...in potem boš vidu če zagovarjam stanovskega kolega...
Nikogar nisem pozival k razkritju identitete, le sprašujem se, kaj vas žene k tem skrivalnicam?

Sršen
19. November 2014, 18:49
Glej ga fanta...:yea1:
Vzel si je čas in pobrskal po mojem profilu, da ugotovi kdo in kaj sem in tako lažje napada...Bighand
Ma bravo!

Orkaflek, a veš, da sem sedaj šel še jaz tja gledat, pa ni nič zanimivega. :yawn:
Seveda le zato, da bi izbral tvojo šibko točko in te strumno napadel.:lol1:

Ja misli si, zakaj neki! Napadaj in v zid zaletavaj se sam, mi ostali bomo pa skušali še kaj debatirati in razjasniti medsebojne dileme. To kar ti počneš je od debate svetlobna leta daleč.
In Lectograjski je zate spoštovanja vreden izobražen in spoštovan gospod in lovski tovariš z dolgoletno kilometrino v lovski organizaciji. Verjetno eden tistih, ki jim Kolarjeva očita, da v 40 letih niso nič premaknili v LZS. Bo že vedela. Jaz vem drugače.

Ko boš kaj zanimivega napisal v svoj profil pa javi, da grem pogledat! :yea1:

DorijanA
19. November 2014, 19:09
Ko bi ti videl kako buren aplavz Dorijanu je šele na Hunting FB skupini.:lol1:
Za oglušet. Eni v ilegalo, drugi v napad. Kaj bodo s tem ustvarili pa vedo sami.
Ampak še vedno se gre za moj denar iz ?lanarine in tale cirkuški grebenje zanj ni v redu!

Glušnike gor sršen...Bighand:yea1:

DorijanA
19. November 2014, 19:18
Orkaflek, a veš, da sem sedaj šel še jaz tja gledat, pa ni nič zanimivega. :yawn:
Seveda le zato, da bi izbral tvojo šibko točko in te strumno napadel.:lol1:

Ja misli si, zakaj neki! Napadaj in v zid zaletavaj se sam, mi ostali bomo pa skušali še kaj debatirati in razjasniti medsebojne dileme. To kar ti počneš je od debate svetlobna leta daleč.
In Lectograjski je zate spoštovanja vreden izobražen in spoštovan gospod in lovski tovariš z dolgoletno kilometrino v lovski organizaciji. Verjetno eden tistih, ki jim Kolarjeva očita, da v 40 letih niso nič premaknili v LZS. Bo že vedela. Jaz vem drugače.

Ko boš kaj zanimivega napisal v svoj profil pa javi, da grem pogledat! :yea1:

Ah dej ga no kakat...samohvale me ne ganejo, spoštovanja vreden izobražen in spoštovan gospod in lovski tovariš...:whistle:
Orkaflek, glede kilometrine veš sam; al si vozu , al si se šlepau...

Ma kaj se ti zavedaš, da se obnašaš točno tako, kot meni očitaš?! :icon_lol::yea1:

DorijanA
19. November 2014, 20:07
Sršen, tisto s kukanjem v profil ni bilo namenjeno tebi, temveč tistemu v zgornjem postu, in ker ti bereš pozorno, ti bo tudi jasno zakaj…ampak sej ni važno dej…pošlji mi spet prošnjo za prijateljstvo na FB, pa bova kako rekla na zasebnem dej…:icon_lol:
Sem šou malo brat pred spanjem ejga…

Ja res, ni vse za vsakega! Je pa velika razlika v načinu, vsebini in namenu pisanja!
In sršen; ostani kar to, sršen pač… ne ganejo me tvoje latinske modre misli veš…osebno, menim, da je to le neke vrste tolažilni lepotni dodatek pri odgovoru, nek spreten manever oz. način kazanja nadpovprečne intelektualne in retorične sposobnosti… V veliko primerih se takih prijemov poslužujejo tisti, ki bi radi pokazali neko premoč in nadvlado nad sogovornikom na drugi strani, v tem primeru bralcem foruma; in ga na tak način spravili v nekakšen slabši oz podrejen položaj oz zadrego… Bighand

Babe…za take se označujejo same praviš… Stavek vzet iz konteksta. Vsa čast tistemu, ki se zna tudi iz sebe zdravo pohecat! Eno je hecna beseda napisana na majici ali napisana na FB-ju, ko se kolegice in kolegi pohecajo med seboj; drugo je pa ta ista beseda, ki se bere obdana in podkrepljena še z mnogimi drugimi besedami, ki v stavku in odstavku pomenijo vse kaj drugega, kot pa zdravo zafrkancijo… Še vedno sem mnenja, da bi bil kdo v tej debati lahko upravičeno blokiran! Sršen, sam veš zaradi česa je bilo par oseb blokiranih v Huntingu na FB-ju(popolnoma pravilno), saj si tudi tam prisoten, le da v drugi podobi!

Poskrbi/te, da bo forum korekten in spoštovanja vreden, ne pa zid poln grafitov.

Nimam kaj dosti valiti na vas sršen…tako kot ste pisali, tako se zadeva bere in razume! Kot pa vidim, je korekten prikaz zadeve za vsakega drugačen.
In z vsem spoštovanjem; to je vse prej kot butast štos ali pa dobra šala. To je očitno blatenje in diskreditacija . Vse skupaj zapakirano in dober material, za kakšno večjo ofenzivo ali pa če raje rečem, brcanje v temo! Škoda se pa lahko povzroči tudi s tem!

Nikakor nobenemu iz našega tabora kot praviš, ves ta halo ni voda na mlin! Lahko si le mislim kam ciljaš…
No, nasprotno…vse to je zaledenela mlinščica, kar pomeni, da se mlinsko kolo ne vrti kot bi se moralo in je zaradi tega ogroženo marsikaj, predvsem pa pozitivna podoba in reklama za slovensko lovstvo...

Tolmačenje in prepoznavanje stavkov… Mi drugače misleči, jih torej ne razumemo. Veseli me da jih ti razumeš in si jih torej razumel pravilno, ker sem bil jaz v svojem pisanju zelo objektiven, zato me tudi ni sram spodaj napisat svojega imena in priimka.

Kljub temu, da zagovarjaš pravico do anonimnega objavljanja in jaz le-to spoštujem, okoli tega sem tudi nekaj besed napisal že v prejšnjem postu; se mi pa zdi naravnost smešno, da tu na forumu v kostumu sršena igraš nekega pravičnika.
Sorčy sršen; vse to mi diši na eno samo manipuliranje in potenciranje celotne zadeve okrog DSL in lova, ki bi ga rade organizirale.
Omenjaš nek denar, ki je od nas vseh. Kdo je dobil kaj denarja? Morda Društvo Lovcev motoristov, morda Društvo Lovcev pod 40 let?(to so npr. cinični štosi v nekaterih postih) No, DSL ni dobilo niti centa! Tako da ne pumpat žoge preveč, ker če že ne poči, pa boli ko jo takšno trdo brcneš!
Zakaj je bila denarna pomoč odbita? Jaz si to razlagam zelo enostavno. Ker LZS deluje po nekih pravilih in bi moral za kaj takega obstajat nek program, neka finančna konstrukcija, vse to pa bi moralo biti na LZS predloženo kaj prej kot dober mesec pred lovom. Ta ideja in priprave, pa so prišle pač prepozno in zato je temu tako. Mogoče pa drugič in drugje.
Osebno bom sicer na to odgovoril tako; vse se da, če se hoče! In tudi mene je zmotil ta, vzvišen odnos in to, da predsednik sam v dveh stavkih odpiše nazaj. Ampak očitno niti ne vem kakšni privilegiji, ki naj bi jih punce imele in se med vrsticami očitajo, žal ne zažgejo!

No in vsebina predhodnega odstavka, je punce spravila na obrate. Niso ravnale povsem prav res ne, sam sem jim povedal da ga serjejo! A bodimo pošteni sami do sebe; verjetno bi večina najprej stresla iz sebe vso jezo in razočaranje, ker nekaj ni bilo doseženo. Taka je človeška narava, tak je obrambni mehanizem.
In ravno to ste izkoristili nekateri, zadevo še malo obdelali in dodelali, da je bila pripravljena za tako ofenzivo v stilu; no LZS, kar ste hotli to imate! Drugega pa itak nima smisla ponavljat, preberite si za nazaj. Na kratko bi pa lahko temu rekel tako, da ste nekateri slabši kot one, ker ste zadevo zagrabili, spotencirali in je ne izpustite!

Posmehovanje in očitki so bili tudi glede prošenj za pomoč, ki jih punce pošiljajo na LD po terenu. Ne razumem zakaj? Stvar UO LD je, ali bo pomoč odobrila ali pa ne, nihče nobenega ne prisili. Vse LD po Sloveniji dobivajo razno razne prošnje za denarno pomoč, niti moja LD ni izjema. Vodstvo se nato odloči kako se bo na prošnjo odzvalo. Tako da ne vidim razloga za tak halo.
Pohvala pa vsem, ki ne nasedajo na te pravljice in so puncam pomagali!

O tem da pa lobirajo, da bi pridobile lovišče, pa brez veze razpravljat. Znanstvena fantastika, če vsaj malo poznamo kako je zapeljano naše lovstvo, vemo da so bile koncesije podeljene leta 2004 za dobo 20 let.
Je pa sršen v enem zgornjih postov kar dobro opisal kako in kaj.

Lectograjski, glede na to da si komaj čakal tak odziv; nisem eden teh, ki nastopa iz pozicije moralne avtoritete, ne tolaži se s tem. Še manj pa sem prizadet, prej bi rekel, da sem zadel bistvo in to vas bode.
Sem nekdo, ki hoče narediti nekaj dobrega za lovstvo in podobo lovca v javnosti. Zato se tudi trudimo pomagati pri organizaciji in izvedbi 1. Ženskega lova v Sloveniji.
:yea1:

Brlogar
19. November 2014, 21:38
Slabši ste kot babe. biggrin

Sršen
20. November 2014, 08:05
Dorijan, lahko se razpočiš pa pišeš romane, bistvo ostaja isto!

A - Neplanirana sredstva se ne dodeljujejo. Upravičeni smo do nadzora nad denarjem, ki ga plačujemo.

B - Neprimerna reakcija naredi slab glas in vsi čani lovskih družin imamo pravico to pokritizirati.

C - FB skupina s skoro tisoč člani ni privatna zadeva in izjave tam niso v zaprtem krogu!

D - Pisanje na tem forumu je le odsev stanja na terenu

E - Promocija lovstva se ne dela s samim lovom. To je še najmanj ugledna čeprav nujna sestavina lovstva. Tu gre kvečjemu za promocijo v okviru nas samih lovcev. Lovstvo pa potrebuje promocijo navzven, da si popravi ugled! Ta lov ne bo tega naredil! Objave v medijih bodo namnejene lovcem samim pri ostali javnosti pa verjemi da bo dosegel kvečjemu negativen odziv.

In če malo pomisliš, boš dojel, da samo še dodatno kuriš ogenj katerega bi bilo v vašem interesu potrebno čimprej pogasiti!
A užaljenost dela svoje. Če tako spuščate ventile, kar lepo naprej! Koristilo vam ne bo!

Zame je zadeva jasna in zaključena.

:yea1:


P.S.: Če nekdo opiše ali pohvali drugega to ni samohvala, temveč pohvala.

alojz1
20. November 2014, 14:27
A - Neplanirana sredstva se ne dodeljujejo. Upravičeni smo do nadzora nad denarjem, ki ga plačujemo.
Torej lahko pričakujemo v članarini poleg že ustaljenih prispevkov za rogiste, pevske zbore, kinološkega eura še 3 € po članu za zgrešene odločitve našega vodstva in stroške odvetnika ter 1 € za naše kolegice. biggrin

Sršen
20. November 2014, 14:56
Torej lahko pričakujemo v članarini poleg že ustaljenih prispevkov za rogiste, pevske zbore, kinološkega eura še 3 â?? po članu za zgrešene odločitve našega vodstva in stroške odvetnika ter 1 â?? za naše kolegice. biggrin

Tvoja predvidevanja imajo osnovo in nikakor niso brez soli.Bighand

sine
1. December 2014, 12:04
Če kdo ni gledal včerajšnjega dnevnika. Damski lov je uspel!!
http://4d.rtvslo.si/arhiv/prispevki-in-izjave-dnevnik/174307125

Sršen
1. December 2014, 15:08
Lepo da je uspelo.
Če so v to vložile vsaj del tiste energije kot v šimfanje zveze, ni bilo dvomiti v uspeh!
Čestitam.

DorijanA
2. December 2014, 10:00
Hehehe...volk menja dlako, ma kože ne! :icon_lol:
In kot slisim, je hotel biti celo prisoten na lovu...
G. Likar, vasa skodozeljnost ne pozna meja! Se tisti "cestitam", je mogu bit prej podkrepljen s cinicnim stavkom, drugace ne gre! Ma smo močni je res! Bighand
Lep dan!:yea1:

MLikar
2. December 2014, 11:59
Hehehe...volk menja dlako, ma kože ne! :icon_lol:
In kot slisim, je hotel biti celo prisoten na lovu...
G. Likar, vasa skodozeljnost ne pozna meja! Se tisti "cestitam", je mogu bit prej podkrepljen s cinicnim stavkom, drugace ne gre! Ma smo močni je res! Bighand
Lep dan!:yea1:

Ker opažam, da se v objavi omenja moj priimek, prosim za temeljitejšo obrazlago!!!
In seveda opozarjam na korektnost in resničnost navedenega!
Kajti, če se celotna objava nanaša na mojo osebo gre le za nemarno obrekovanje!

In naj bo to izjema (beri pravila foruma), ki jo dopuščam zgolj zato, ker gre za širši dogodek in očitna "dogajanja v ozadju" povezana s celotno lovsko organizacijo.
Po tem bova tu zaključila!

Sršen
3. December 2014, 09:24
Še eno mnenje predsednice Društva Slovenskih lovk o LZS:

14795

Čestitke za uspešno realizacijo zastavljenega pa sem že izrazil. Za PR tega društva - odnose z javnostjo pa žal tega ni moč izreči!

main757
3. December 2014, 10:22
Čestitke ženskam za uspešno izveden lov. Bighand

Sršen
3. December 2014, 20:53
Nekaj utrinkov iz filma v spomin:

Dule
3. December 2014, 21:27
Varno ravnanje z orožjem???

Brlogar
3. December 2014, 21:39
Ima kdo statistični podatek, kolikšen delež slovenskih LD ima mešano članstvo? Čist iz firbca me zanima, koliko je še povsem tradicionalno moških, kakršna je naša.

jobizer
3. December 2014, 22:03
Ali si ti mal proti ženskam::icon_neutral:V naši LD sta bili dve in zgleda ,da je bilo preveč je ena izstopila. No saj ta ki je še pa je skor isto kot bi jih bilo 10biggrin

Brlogar
3. December 2014, 22:36
Veš kako pravi srbski pregovor: "Da žena valja, i bog bi je imao." biggrin

Šalo (šovinistično, priznam) na stran. Nikakor nisem proti ženskam.

Moram pa priznat, da imam občutek, da večini naših članov kar ustreza takšno stanje članske strukture. So pa vedno lepo sprejete in obravnavane gostje, ki se sem ter tja udeležijo naših lovov in so praviloma postavljene na "tabolše" štante biggrin

Sršen
4. December 2014, 07:38
Varno ravnanje z orožjem???

Ja in lepo pokazano po televiziji vsej javnosti, da to vidi.

Menda so se organizatorji kakšen mesec nazaj nekaj učili o odnosih z javnostmi.
14800

Ja, res je pot v pekel tlakovana z dobrimi nameni...

In seveda bom spet jaz kriv, da se je to dogajalo in povsod videlo.:icon_sad:

Sršen
4. December 2014, 09:10
... Moram pa priznat, da imam občutek, da večini naših članov kar ustreza takšno stanje članske strukture. So pa vedno lepo sprejete in obravnavane gostje, ki se sem ter tja udeležijo naših lovov in so praviloma postavljene na "tabolše" štante biggrin

Nekaj je bonton, kavalirstvo in gostoljubnost, drugo pa odnos in pozicija žensk lovk v društvih.

Kar se tiče postavljanja na "boljše" štante, bi morala biti navada za vse lovske prijatelje, ki jih povabimo v goste. Kot gesta gostoljubja in spoštovanja. Govorim o gostih, ne požrešnežih po šusu, ki se itak bolj ali manj sami vabijo ali vsiljujejo. Tisti so zgodba zase, ki jo nerad gledam.

Kar se tiče pozicije lovskih tovarišic pa le mnenje ene od njih, citiram: "ženske se ves čas borimo za enakopravnost, a sedaj naj se pa spet ločujemo po spolu?". Gre za lovko, ki je v svojem okolju spoštovana in tretirana kot enakopravni član in predvsem dobra lovka in vodnica lovskega psa.

Moje mnenje je, da je tak odnos edini pravilen. Sovražim seksistični odnos, ko lovki samo zato ker je ženska po eni strani določajo, da bo kuhala in stregla malico, po drugi strani pa ji nekam lezejo ali celo grabijo za rit in joške. In nekaterim ta pozornost celo paše. Nekatere pa spet vzvišeno mislijo, da so v moški družbi nekaj več samo zato ker so ženske. Zame so to vse le deviacije!

Vsi mi imamo neodvisno od spola svoje sposobnosti, s katerimi lahko doprimoremo lovski družini ali celo zvezam. Nekateri bolj z izvajanjem samega lova, drugi bolj s kakšnimi spretnostmi pri biotehničnih opravilih spet tretji z delom pri upravljanju društva, izobraževanjem itd.
Ko to počnemo enakopravno ne glede na spol, smo lovski tovariši, ko se tako ali drugače ločujemo smo pa separatisti in o tovarištvu ni več govora.

In da se ne bo spet kdo od tal odbijal, to nima nobene zveze z ustanavljanji društev. Lahko se ustanovi tudi društvo lovcev "Predužeče 44" ,"Blaser R93" ali pa "Gojzer št 43", to je povsem legitimno. Le odnos do ostalih, pravice in dolžnosti v krogu v katerega se včlani tako društvo mora biti enakopravno.

Torej tudi v primeru lovk je za dober odnos in sožitje pomebna enakopravnost tako na osebnem kot društvenem in zvezno društvenem nivoju!

Brlogar
4. December 2014, 10:34
Ok... Smo pač seksistični :)
Mene osebno ne moti če se jutri ustanovi Lovsko drušvo LGBT, Lovsko društvo oboževalcev zapornika iz Doba ali pa celo Vegansko lovsko društvo ljubiteljev zelene solate.

Live and let live.

Sršen
4. December 2014, 10:40
Ok... Smo pač seksistični :) ...

Če lovke, ki jih povabite v goste lepo sprejmete in postavite na dobra stojišča ste kavalirji in dobri gostitelji in nikakor sekstistični.
Mislim, da sem se tudi poprej tako izrazil.

DorijanA
8. December 2014, 16:18
Emil, si tudi ti opazu, da se doloceni posti na tem forumu brisejo?
Hmmm, le zakaj???:limona:
Gospod posteni in pravicni, zakaj brises Emilove poste?
Se ti zavedas, da si ti na tem forumu edini, ki vse ve in ima vedno prav?!
No...naj se popravim...vsaj ti si v to preprican...:OK:
Pa lep pozdrav skrivnostnez...(ce se verjames)...:yea1:

MLikar
8. December 2014, 19:10
DorijanA, naj te spomnim, zakaj ti je sploh še dovoljeno delati zdraho. Bom ponovil objavo, ki sem ti jo že namenil enkrat višje:

"Ker opažam, da se v objavi omenja moj priimek, prosim za temeljitejšo obrazlago!!!
In seveda opozarjam na korektnost in resničnost navedenega!
Kajti, če se celotna objava nanaša na mojo osebo gre le za nemarno obrekovanje!

In naj bo to izjema (beri pravila foruma), ki jo dopuščam zgolj zato, ker gre za širši dogodek in očitna "dogajanja v ozadju" povezana s celotno lovsko organizacijo.
Po tem bova tu zaključila!"

Ponovno pričakujem, da svoje nebuloze in obrekovanja utemeljiš? Bo šlo?
In priporočam, da pred svojimi izpadi povprašaš za mnenje tiste, katerim s svojim obnašanjem delaš škodo. Sem tako Aleksandri Kolar kot Vidri05 v zasebnem sporočilu pojasnil kaj in kako. Pa bo šlo zgolj za zbrana dela, ki jih skreirate sami! Si res želite enega velikega javnega ogledala v katerem se boste videli?

Pojasnilo o tem, da sem hotel biti na tem lovu, kar si ti malomarno in lažnivo z mojim priimkom in imenom širil, zapiši tu v roku dveh dni! Toliko časa ti dam, da ne boš rekel, da nisi mogel pojasniti kdo te je nafarbal oziroma kdo se je zlagal. Lažnivcev in opravljivcev in tistih, ki ne spoštujejo pravil, ki veljajo za vse, tu pač ne bo in se bomo poslovili od tebe! Od Emila pa zaradi nesramnih osebnih žalitev! Kar povprašaj ga kaj je napisal! Tudi to lahko gre v zbrana dela. Hvala za spodbude, da se bom vedno bolj verjetno tega projekta tudi lotil.


Pojasnilo in opravičilo ostalim uporabnikom:

Težko se je z mesta administratorja zoperstaviti očitkom o nedemokratičnosti, ko jo nekateri razumejo tako, da lahko osebno žalijo in širijo laži. Če bi istalo samo pri izbrisu takih objav, bi sum ostal, česar ne želim. Zato sedaj izjemoma in ker gre pravzaprav za zadevo, ki je vpletena v lovsko organizacijo, dopuščam in dajem možnost pojasnila in opravičila do pojutrišnjem zvečer, ko se bo tole preselilo, ponovno pokazalo Vidra05 žalitev in dalo pod ključ, Vidri05 in DorijanuA pa se bo za vedno zahvalilo za sodelovanje in se ju bo odslovilo. Upam, da v teh dveh dneh ne bosta razvijala novih jarih kač in delala novo škodo tistim za katere mislita, da se potegujeta in tako prislužila takojšno odslovitev! Lovske tovarišice, tudi takih se boste morale znebiti, če boste želele popraviti svoj ugled!

Admin in lastnik portala,
Marijan Likar

Pinkfloyd
21. March 2015, 17:12
Zanimivo branje DSL (http://www.lovke.si/images/izredna-skupscina.pdf).
Sploh, kam se seli sedež. Ma ne mineštra...to je že jota! biggrin

Rusevec
21. March 2015, 19:31
Pa saj te babe so NORE....
Koliko jih je v društvu ???
Pa morajo najeti odvetnika, da se lahko sestanejo ... in bo vse po volji parih...
KAKŠNE LOVKE SO ??? meni je kristalno jasno