PDA

View Full Version : Divji prašiči in nafta



ursus4
10. June 2014, 16:45
Pozdravljeni,
pred kratkim sem naletel na debato glede privabljanja divjih prašičev z nafto.
Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

LP

porecan
10. June 2014, 18:13
Jaz sem že lani, če ne celo predlani od kolega slišal, da koruzo namakajo v nafto ter so prašiči na to povsem zmešani. Ideja pa naj bi prišla iz Amerike. Sam se nato nisem nič poglabljal v to, saj mi je totalno ogabno in nafta nima kaj delati v prosti naravi..

dolgin
10. June 2014, 19:26
Ja,prašiči pol bl ropotajo po gmajn. Pa mau več kilometrov nardejo z enmu tankam. Dejte bit pametn....

Slayer
10. June 2014, 20:31
Upam da ni tukaj koga ki bo to dejansko poskusil..

Leupold
10. June 2014, 21:50
Sam sicer tega še nisem probal, sem pa slišal od mojega kolega, da to res učinkuje. Sicer ne da bi koruzo namakali v nafto ampak da se premaže kakšno deblo in to naj bi jih kar lepo privabljalo. NO, pa še nekaj, to ni navadna nafta, ki jo tankamo v avto ampak SUROVA nafta, ki jo načrpajo iz vrtine, torej še neobdelana v rafineriji.

stjrp
11. June 2014, 09:20
Ne vem kakšne prašiče imate pri vas vendar se pri nas nafta uporablja za odganjanje divjih prašičev. Precej učinkovito naprimer ubraniš njivo koruze če okrog nje izobesiš krpe namakane v nafto. A si prepričan da te ne malo za.......


LP

mugo
11. June 2014, 09:35
Tu gre za surovo nafto, ne dizelsko gorivo. Menda naj bi ta surova nafta privabljala prašiče, tudi na hrvaškem forumu si lahko preberete, da nekateri to uporabljajo in da deluje.

detel
11. June 2014, 15:06
Vsem, ki to uporabljajo želim dober tek ob uplenitvi takega naftarja.
Se pa da kupiti sredstvo za mazanje debel in res diši po nafti... Le čemu onesnaževati okolje !!!!???

projc
11. June 2014, 16:43
Potem bi bilo bolje nastaviti topinambur, oz iz njega narediti kašo, ter z njo premazati drevo in okolico. Prašič pride 100%. Problem je ker je uporaba invazivne vrste kot je topinambur za krmne njive, ki je tujerodnega izvora, prepovedana.

barnes308
12. June 2014, 14:39
Sredstvo katero se kupi za mazanje po drevesu je po nemško "Buchenholzteer", narejen je pa iz oglja, drevesne smole, vode ..., z pirolizo. Tko da jaz osebno nikoli nisem zasledil, da je narejen iz nafte(surove). Stvar res deluje in prašiči se veselo drgnejo ob drevo biggrin.
Evo tuki je pa še povezava do enega takega sredstva:



Xxxxxxxxxxxxx

Z nafto pa po moje dosežeš samo to, da ti za naprej nebo treba nosit koruze na krmišče in jagat ti tud ne bo treba.:icon_wink:

LP

detel
12. June 2014, 15:04
Še raje kot drgnjenje ob deblo imajo kvalitetna koruzna zrna:icon_wink:

barnes308
12. June 2014, 15:37
Ja detel se čisto strinjam s teboj, ampak tudi kakšna sladica jim paše polek koruze.:icon_wink:

LP

zajec
12. June 2014, 16:01
Ko sem jaz namazal tale "Buchenholzteer" pracov ni bilo dva meseca blizu.
lp Primož

Žamot
12. June 2014, 17:43
Potem bi bilo bolje nastaviti topinambur, oz iz njega narediti kašo, ter z njo premazati drevo in okolico. Prašič pride 100%. Problem je ker je uporaba invazivne vrste kot je topinambur za krmne njive, ki je tujerodnega izvora, prepovedana.
Ni straha. Topinambur je že dolgo v Sloveniji.

http://www.bf.uni-lj.si/fileadmin/users/1/agronomija/Katedra/POZABLJENE_POLJ%C5%A0%C4%8CINE_topinambur.pdf

cviček
13. June 2014, 10:03
Ja s tole nafto je res problem.
Prejšnji teden je naša mačka spila 1 dcl nafte . Po 5 min. je čisto znorela , začela cviliti , tekati po drevesih - gor , dol , - skratka cela štala. Po nekaj minutah direndaja , pa pravi šok. Mačka utihne in pade z drevesa na tla. K sreči se ni nič polomila , samo nafte ji je zmanjkalo biggrinbiggrinbiggrinbiggrin

Fuchs
13. June 2014, 14:12
Surovo nafto se uporablja deblu, najbolje kašen štor...zraven se izdolbe manjša vbolbina v zemljo.
Prašiči nafto radi uporabljajo za drgnjenje in s tem odganjanje zajedalcev, prav tako učinkovito celi rane.
Surova nafta, ali katran sta naravna materiala in prisotna že tisočletja. Nafta, kot jo poznamo danes je predelana....
V hrvaškem jo redno uporabljajo in zalagajo na krmišča...prašiči se zelo pogosto zadržujejo ob takšnih štorih...

mugo
13. June 2014, 14:35
Zdaj pa hitro vsi po nafto, več ko je naliješ, več bo prašičev :snorting: 14255

detel
13. June 2014, 15:55
..... in okusno meso pa cvrček.

pipe
15. June 2014, 12:39
Surovo nafto se uporablja deblu, najbolje kašen štor...zraven se izdolbe manjša vbolbina v zemljo.
Prašiči nafto radi uporabljajo za drgnjenje in s tem odganjanje zajedalcev, prav tako učinkovito celi rane.
Surova nafta, ali katran sta naravna materiala in prisotna že tisočletja. Nafta, kot jo poznamo danes je predelana....
V hrvaškem jo redno uporabljajo in zalagajo na krmišča...prašiči se zelo pogosto zadržujejo ob takšnih štorih...

Brez skrbi ni nateg, zadeva deluje.

Je pa škoda, da nisem šejk ali vsaj kakšen bližnji sorodnik, bi prodal kakšen tankerček.:icon_cry:

Vseeno pa imam surovo nafto na zalogi na litrčke, če koga zanima na ZS.

LP

detel
15. June 2014, 12:43
Sedaj bi pa ti biznis delal :icon_lol:.

pipe
15. June 2014, 15:58
Sedaj bi pa ti biznis delal :icon_lol:.

Saj te ne silim, če nočeš.

Lahko pa sam zvrtaš luknjo do nafte.

LP

Mičkn Jagr
16. June 2014, 16:12
Prijatelju iz sosednje LD so zaradi fovšije zalili kalužo z pravo nafto..in prašičev to popolnoma nič ni zmotilo...ravno tako je bila lepo cela raz.......biggrin.prijatelj pa tega ni nadaljeval.Nafta je za v GOLFA 2:icon_lol:

alojz1
16. June 2014, 16:50
Sinoči mu je nafte zmanjkalo po 60m. Ravno prav, da sta imela psa malo veselja. Mi pa lažje spravilo.

Ostrorogi
16. June 2014, 17:25
Je moral na hitro in malo natankat, da je samo 60m potegnil...
Lovski Blagor Alojz

alojz1
17. June 2014, 10:19
Tale se je hodil dolgo slikat. Sinoči pa se je srečal z LOS HT in obstal na mestu.
Gumbarja je bilo treba pa še ujeti in zadaviti.142631426414265

zoran26
17. June 2014, 14:39
berem lovski vestnik iz Srbije,kjer je bilo večkrat napisano,da z nafto premažejo deblo ali kol v bližini kajuže ob katerega se prašiči čohajo.Očitno deluje.

detel
17. June 2014, 19:48
Morda jo tudi ližejo ali pride preko kože v meso .

Fuchs
18. June 2014, 13:26
Nafta služi za odstranjevanje insektov in "celjenje"ran..
Zelo deluje
Na Hrvaškem je ustaljena praksa...


prašiči ne smrdijo....
še nisem slišal za kakšne stranske učinke....PS razen kakšne lepo "umerjene" kugle za uho...

pipe
18. June 2014, 14:05
prašiči nimajo nič proti, so redni, akcija...

detel
18. June 2014, 14:41
Sosedov pes je imel klope. Namazal ga je z nafto in ga tako spravil v večna lovišča. Toliko o neškodljivosti nafte.

pikolis28
18. June 2014, 14:49
Sosedov pes je imel klope. Namazal ga je z nafto in ga tako spravil v večna lovišča. Toliko o neškodljivosti nafte.

pomojw je bil bencinar.:icon_lol::icon_lol:

Andy99
18. June 2014, 15:21
Z surovo nafto psa sigurno ni ubil.

Kaluža
2. July 2014, 19:48
Srbski recept
Koruza namakana v rakiji je najboljša vaba za vse jedo zverjad-divjad.

Slayer
2. July 2014, 19:55
Baje da daš ribo na krmišče pa prašič pride 100% če je v bližini. Če je pa to legalno pa nevem, sem slišal enkrat v gostilni :yea1: