PDA

View Full Version : Vožnja po gozdu s "kroskami"



Slayer
14. March 2014, 23:29
Živjo,

zanima me če imate pri vas ta problem, da se nekdo stalno vozi po gozdnih poteh s temi motorji in če je to legalno ali ilegalno?

Lep pozdrav

TaSl
15. March 2014, 02:55
Zaenkrat tovrstna vožnja, še ni nezakonito dejanje...kmalu pa upajmo da bo!

mugo
15. March 2014, 06:59
Zaenkrat tovrstna vožnja, še ni nezakonito dejanje...kmalu pa upajmo da bo!

Vožnja z motornimi vozili izven gozdne ceste ni dovoljena. Po vlakah se lahko vozijo samo gozdarski stroji. Kršitve lahko prijaviš policiji ali gozdarski nšpekciji.

TaSl
15. March 2014, 07:46
Prijaviš lahko, kakšen bo pa učinek? Trenutna zakonodaja v povezavi z organi pregona ni učinkovita. Upam da bo v prihodnje bolje.

patriot
15. March 2014, 08:35
Če policiji uspe ujeti kršitelje, ki se vozijo izven cestišč, po naravnem okolju, se jih kaznuje z denarno kaznijo 41 eur.
Žal je za sedaj tako, ujamejo jih največ 3%...
Lp in dober pogled!

Deerhunter
15. March 2014, 09:41
Če pa se plača v 8 dneh, pade kazen iz 40 â?? na smešnih 20 â??. So pa še neke druge kršitve ob tem, kjer se da kazen precej povečati. Pri nas so se z motokros motorji dnevno vlačili še celo po tako odročnih krajih lovišča, kamor je potrebno cca 1 uro peš hoje, ker sploh ni nobenih gozdnih poti. Tako se mi je dogajalo, da sem pri odhodu na lov za vožnjo do izhodiščne točke porabil skoraj eno uro v obe smeri, skoraj uro hoje do štanta in nazaj, eno uro čakal na štantu, v mraku pa ko bi morala priti divjad, so prišli motokrosisti. In to ne enkrat, ampak skoraj vsakič. Lani vsaj 10×. Kar po gozdu, kjer sploh nobene poti ni. Po gozdnih poteh pa že tako ali tako. Neverjetna objestnost. Mi so jih lani nato kolikor toliko uspešno spravili iz gozda šele s tesnim sodelovanjem policije, lovskih družin, zavoda za gozdove, pa še koga... Tako da se da, le zavzeti se je treba in aktivirati vse uporabnike prostora in policijo.
Je pa vprašanje, kaj bo spet letos, ko bo nova sezona in lepo vreme privabilo nove objestneže...
http://www.lokalno.si/2013/10/26/105142/aktualno/DL_Kdo_bo_ustavil_gorjanske_motokrosiste/


Če policiji uspe ujeti kršitelje, ki se vozijo izven cestišč, po naravnem okolju, se jih kaznuje z denarno kaznijo 41 eur.
Žal je za sedaj tako, ujamejo jih največ 3%...
Lp in dober pogled!

mugo
15. March 2014, 15:19
V procesu sprejemanja je precej ostrejša zakonodaja s precej višjimi kaznimi.
Obsatja pa tudi varianta z jeklenimi žeblji, zelo pomaga.

Sršen
15. March 2014, 16:41
... Obsatja pa tudi varianta z jeklenimi žeblji, zelo pomaga.
Ja, varianta predvsem za tistega, ki jih nastavi! :icon_evil:
Da najdem jagra ali bilo koga, ki jih nabija, mu jih v imenu mojih psov in mojih nog nabijem naravnost nazaj u pisker! Pa izpulim in ponovim vajo. Mal manj ga serte!:bum:

detel
15. March 2014, 17:47
V procesu sprejemanja je precej ostrejša zakonodaja s precej višjimi kaznimi.
Obsatja pa tudi varianta z jeklenimi žeblji, zelo pomaga.
Vem za dva primera z nastavljeno žico :icon_eek:. K sreči je šlo vse po sreči. Vrat je ostal cel.

Leupold
16. March 2014, 17:36
Pri nas smo prijavili dva fanta, ki sta se s kros motorjem vozili po lovišču. Zadeva je delovala, policija je tudi opravila svoje. Imamo pa sedaj zanimiv primer... Oče in sin se vozita po gozdovih s kros motorjem. Smo prijavili policiji a zataknilo se je pri... oba prijavljena sta lastnika gozda kjer se vozita, v tem primeru policija pravi, da v tem primeru ne more nič.
Ve kdo kako je s tem?

patriot
16. March 2014, 18:11
Jutri bosta morda streljala divjad, ampak nič ni to streljala sta v svojem gozdu, halo........

Slayer
16. March 2014, 19:13
Luknja v zakonu. Gozd je lahko njun, divjad pa je last države in je ne bi smela plašiti.

alojz1
16. March 2014, 19:30
Ob prvi priliki bodo to luknjo popravili. In bo še divjad last lastnika zemljišč.
Ne morem verjeti, kako smo pristranski. Nazadnje smo dokazali glede privat strelišč. Lastnik lahko strelja na svojem. Mi pa takoj dodamo, da strelja divjad. To je pa treba dokazati. Ne pa preventivno posegati v zakonske pravice.
Z vožnjami je enako. Mi bi vozili in lovili po tujem. Lastnik pa ne sme vozit po svojem. Poznam nekoga, ki je ravno zato kupil kmetijo. Testiral je namreč razna terenske štirikolesnike in kros motorje. Na Počku je bil omejen.
Malo strpnosti ne škodi. Drugače lahko (in so že) povračilni ukrepi besnih lastnikov.

Dule
16. March 2014, 20:13
Ja samo po zakonu je več ko 6m iz gozdne ceste prepovedano, razen za določene namene, gozdarjenje, upravljanje....pa u svojmu al pa tujmu, s krosam pa tudi nista lih drva vlačila

alojz1
16. March 2014, 20:54
No lepo si napisal kdaj je dovoljeno. Kmet lahko z štirikolesnikom ali krosovcem pregleduje poškodbe po žledu biggrin ali pa fižolovke seka. Ni kaj. V svojem ima lahko za vse upravičen in utemeljen razlog.

mugo
16. March 2014, 21:55
. Smo prijavili policiji a zataknilo se je pri... oba prijavljena sta lastnika gozda kjer se vozita, v tem primeru policija pravi, da v tem primeru ne more nič.
Ve kdo kako je s tem?

Vožnja izven cest je prepovedana. Razen po vlaki za namen gospodarjenja z gozdom, seveda z traktorjem. Izven vlake po gozdu pa se tudi s traktorjem ne sme vozit. Policija blefira ali pa ne pozna predpisov. Prijavite gozdarskemu inšpektorju, je tudi kompetenten na tem področju pa predpise točno pozna.

patriot
17. March 2014, 07:10
Ob prvi priliki bodo to luknjo popravili. In bo še divjad last lastnika zemljišč.
Ne morem verjeti, kako smo pristranski. Nazadnje smo dokazali glede privat strelišč. Lastnik lahko strelja na svojem. Mi pa takoj dodamo, da strelja divjad. To je pa treba dokazati. Ne pa preventivno posegati v zakonske pravice.
Z vožnjami je enako. Mi bi vozili in lovili po tujem. Lastnik pa ne sme vozit po svojem. Poznam nekoga, ki je ravno zato kupil kmetijo. Testiral je namreč razna terenske štirikolesnike in kros motorje. Na Počku je bil omejen.
Malo strpnosti ne škodi. Drugače lahko (in so že) povračilni ukrepi besnih lastnikov.

Alojz, malo si me zmedel. Ne vem več na čigavi strani si?
lp in dober pogled!

Sršen
17. March 2014, 07:58
Alojz, malo si me zmedel. Ne vem več na čigavi strani si?
lp in dober pogled!

Mogoče na strani pameti?
Alojz ima še kako prav, ko opozarja kako smo pristranski in hinavski, ko sebi dovoljujemo tisto, česar drugemu ne bi.
In da take potolažim, mislim, da bodo tudi v novem predpisu o vožnji po naravnem okolju lovci in ribiči izjema. Vsaj v predlogu je še tako pisalo.
Če smo sebični, bo to prav fino, nikakor pa ni pošteno.
Dule, razdalja, ki jo navajaš je 5 metrov in velja za parkiranje in ustavljanje v kolikor lastnik tega ne prepoveduje.

V prvi vrsti je pomembno poznavanje predpisov, takoj za tem pa uporaba pameti, da se jih vedno ne držimo kot pijanec plota. Še posebej to velja takrat, ko s tem vzpostavimo dobre odnose v prid nam vsem in predvsem divjadi. Lepa beseda namreč dobro mesto najde!

alojz1
17. March 2014, 09:24
Ne vem več na čigavi strani si?
Hotel sem samo pokazati absurdnost dokazovanja prekrška. Kmet bo svojo vožnjo vedno lahko upravičil. Pa tudi, če gre po samo eno ranto. To ve tudi policija. Noče pisati glob na katero se bo pritožil in na sodišču dobil.
Se pa seveda lahko najde inšpektor, ki bo za državni denar šel v drag sodni postopek. Izguba ga ne bo osebno nič prizadela. Plačamo tako in tako vsi.
Po drugi strani se pa med lovci vedno najdejo ošabneži, ki se zavedajo le svojih pravic. Takšni pridejo na plan, ko se jelen odpre. Obračajo in vozijo z terenci po travnikih, ko vidijo drugega lovca (lastnika) pa jo pobrišejo brez pozdrava.

mugo
17. March 2014, 09:39
Hotel sem samo pokazati absurdnost dokazovanja prekrška. Kmet bo svojo vožnjo vedno lahko upravičil. Pa tudi, če gre po samo eno ranto. To ve tudi policija. Noče pisati glob na katero se bo pritožil in na sodišču dobil.

Alojz ni vse tako zavoženo. Če gre zadeva na sodišče, ponavadi pade na postopku, ne na vsebini. Zato se policija teh zadev pomoje ne loteva, ker ne obvlada vse zakonodaje, ki je tu vključena. Še enkrat poudarjam. Izven vlake se ne sme voziti niti lastnik. Po vlaki pa samo lastnik za namen gospodarjenja z gozdom. Težko bo nekoga prepričal, da je kros motor vozilo za gozdarske opravke. Sploh če na njem sedi nekdo v motoristični opremi brez gozdarskega orodja sabo. Inšpektor ga bo lepo kaznoval, če se bo pa pritožil na sodišče, bo tudi težko prepričal sodnika, da je moral zaradi gozdarskih opravkov 3 ure krožiti po isti poti.

alojz1
17. March 2014, 09:53
Ja mugo. Saj se strinjam. Veliko kmečkih fantov ima te motorje. Vem, da nam tudi nagajajo in se vozijo pred mrakom, ko vidijo lovca na preži. To je tisto nagajanje, ko se odnosi skrhajo.
Je pa tudi res, da lahko z motorjem sekačem malico prinese ali pelje domov verigo nabrusit. Zato ne v en koš metat mestne frajerje, ki se pridejo izživljat in kmete, ki se vozijo po svojem.
Z vlakami je pa tako. Vsako podrto drevo se odvleče. Prej je pa treba tudi do njega priti. Dokazovanje upravičenosti je na zelo trhlih nogah.

mugo
17. March 2014, 11:01
Z vlakami je pa tako. Vsako podrto drevo se odvleče. Prej je pa treba tudi do njega priti.
Zato ima traktor vitel in na njem 50m ali več žične vrvi.

Alojz, roko na srce, kroske so ilegalne ne glede na to, kdo jo ima. Nimajo obvezne opreme za na cesto in se po cesti z njimi ne smeš vozit. Po gozdu se tudi ne smeš vozit. Ostanejo samo poligoni. Do tja pa na prikolici. Vse ostalo pa je mižanje pristojnih organov pregona.

alojz1
17. March 2014, 11:49
Vse ostalo pa je mižanje pristojnih organov pregona.
Res je. Zato pa je nesmiselno, da na tem spolzkem področju lovci red delamo. Samo sovražnost si bomo nakopali. Še tisti, ki o tem pojma nimajo se bodo postavili na stran motoristov. In skupaj pljuvali po lovcih.
Pri nas imamo na ugodnem področju dve visoki preži za srnjad. Lani ni nihče tam lovil. Takoj, ko je sonce zašlo je prišel rekreativec z psom (bližnja hiša) in srnjadi do teme ni bilo. Jaz imam tudi vedno psa z sabo. Seveda je fantu pes ušel in prišel k mojemu. Ko je prišel ponj sva malo podebatirala o psih. In glej. Od takrat je bil zvečer na travniku mir.
Mugo. Če se vse postavlja "na nož" se lahko hitro urežeš. Nismo le lovci uporabniki prostora.

mugo
17. March 2014, 12:00
Mugo. Če se vse postavlja "na nož" se lahko hitro urežeš. Nismo le lovci uporabniki prostora.

Saj se strinjam. Z normalnimi uporabniki se da marsikaj urediti na normalen način. Imaš pa take, zavestno kršijo predpise. Takih pa ni treba nič šparat. Pa da se razumeva. Če se lastnik travnika po njem cel dan vozi s krosko je to zanemarljiva stvar. Problem je, ko se ti nekdo cel dan vozi po nekem predelu in tam uniči vse vlake in prerije vsak kotiček gozda. Takega pa nič ni treba šparat, točno ve, da krši zakon in dela škodo lastnikom in naravi.

alojz1
17. March 2014, 12:06
točno ve, da krši zakon in dela škodo lastnikom in naravi.
Zgrešena debata. Jaz sem začel sodelovati v njej, ko je napisal

Smo prijavili policiji a zataknilo se je pri... oba prijavljena sta lastnika gozda kjer se vozita, v tem primeru policija pravi, da v tem primeru ne more nič.
In dvomim, da so lovci po prijavi v njihovem gozdu še dobrodošli. To je pa rezultat.

Dule
17. March 2014, 12:12
Je pa tudi res, da lahko z motorjem sekačem malico prinese ali pelje domov verigo nabrusit
Še nisem videl kmeta na krosu v gozdu. Večinoma so to mladi fantje ki se na tak način izživljajo po gozdu ker se kje drugje ne morejo. Jaz sem za to da bi se jim omogočilo udejstvovanje in naredilo kako progo, samo ko vsi vemo da nihče ne bo motorja pripeljal na prikolici ampak bojo vsi čez gozd šli. Tudi nihče ne bo upošteval časovnih omejitev v kolikor bi te obstajale na progi, me ne moti če se vozijo čez dan, ma ni treba proti večeru.

To je tisto nagajanje, ko se odnosi skrhajo.
To je navadno podrkovanje prepotentnih mladcev in nima nobene veze z dobrimi odnosi.

Leupold
17. March 2014, 14:54
Zgrešena debata. Jaz sem začel sodelovati v njej, ko je napisal

In dvomim, da so lovci po prijavi v njihovem gozdu še dobrodošli. To je pa rezultat.

Rezultat, katerega si omenil je napačen Alojz1! Saj ko prijaviš, noben ne ve kdo je prijavil, tako tudi onadva ne, saj tisti del uporabljajo še drugi ljudje... sprehajalci, gobarji,rekreativci,... Razlika je v rekreativcih,sprehajalcih od voznikov na glasnih kros motorjih... Rekreativci in sprehajlci oni vsaj potiho gredo. Ko pa kross motor zatuli se ga sliši pa 2 km daleč! To je razlika, se zdej razumemo?
Ni namen nobenga omejevati na njegovi zemlji, nikakor ne! Je pa res, da iti v neke skrajne meje izživljanja, potem pa to res ne gre. Nobeden nebi njiju prijavil, če bi se recimo 1x na teden peljala po svojem terenu, a če ga "serjeta" po gozdu 5-6 krat na teden po 3 ure na dan in tulita pa poln šus, to pa res ne gre, se vam ne zdi?

alojz1
17. March 2014, 15:19
Pri nas na Kumu smo to rešili. Na vseh odcepih iz cest so lične table, ki prepovedujejo vožnje z motorji. Pa ni problemov. Vsaj jaz ne vidim nobenega. Je pa dovoljeno jahanje in kolesarjenje. Izven stez pa lahko le peš hodiš. Če imač dobro obutev.