PDA

View Full Version : iPhone namesto daljnogleda



sine
12. February 2014, 23:02
Zanimiva reč, ni kaj!
http://inteliscopes.com/

Sršen
13. February 2014, 07:12
:icon_eek:
A dej no dej. Kako pa tole šus drži? Kako se nastavi križ?
Po moje ena poceni finta za naivneže.

PROF.racoon
13. February 2014, 07:46
5,56 and smaller...

sine
13. February 2014, 09:22
:icon_eek:
A dej no dej. Kako pa tole šus drži? Kako se nastavi križ?
Po moje ena poceni finta za naivneže.

Za iPhone me ne bi skrbelo, glede na to koliko padcev na tla zdrži. Bolj je problem montaža. Sicer pa na strani nekdo razlaga, da ima montiranega na 308 in mu dobr funkcionira. Nekdo pa sprašuje, da bi tole montiral na 0,50 kaliber! Haha! Mi bomo ostali kar ne optiki, zgleda.

Sršen
13. February 2014, 11:16
Za iPhone me ne bi skrbelo, glede na to koliko padcev na tla zdrži. Bolj je problem montaža. Sicer pa na strani nekdo razlaga, da ima montiranega na 308 in mu dobr funkcionira. Nekdo pa sprašuje, da bi tole montiral na 0,50 kaliber! Haha! Mi bomo ostali kar ne optiki, zgleda.

Meni se zdi vse to finta. Na sliki se lepo vidi, da je objektiv kamere na telefonu prost in gleda proti cilju brez kakršnekoli vmesne optike ali fiksne montže z možnostjo nastavljanja. Taka namestitev zagotavlja le, da bo strel šel v kotu kakšnih 10stopinj v tisto smer, kamor gleda telefon in cev ali pa še to ne.
Res me bo presenetilo, če je to kaj več od nivoja prvoaprilske šale.

alojz1
13. February 2014, 11:29
Če se nočne ali IR kamere lahko namesti na okular streljnega daljnogleda, ki so bistveno težje bi po moje tudi to. V obeh primerih gledaš ekran.
Teoretično bi lahko bil na ekrani tusi križ, ki se da nastavljat.
Kmalu bo pa tudi program, ki bo napisal težo divjadi in vrsto. Za tiste, ki sesalce zamenjajo za ujedo. biggrin

mugo
13. February 2014, 12:46
Kmalu bo pa tudi program, ki bo napisal težo divjadi in vrsto. Za tiste, ki sesalce zamenjajo za ujedo. biggrin

Ja, bi blo dobro, pa obvezno bi ga blo treba vsem vgradit v daljnogled. Da ekran kar počrni, če prepozna zavarovano vrsto :icon_lol:

Ostrorogi
13. February 2014, 12:46
Dve besede mi padeta na pamet ob temle : KR NEKI

sine
13. February 2014, 12:50
Meni se zdi vse to finta. Na sliki se lepo vidi, da je objektiv kamere na telefonu prost in gleda proti cilju brez kakršnekoli vmesne optike ali fiksne montže z možnostjo nastavljanja. Taka namestitev zagotavlja le, da bo strel šel v kotu kakšnih 10stopinj v tisto smer, kamor gleda telefon in cev ali pa še to ne.
Res me bo presenetilo, če je to kaj več od nivoja prvoaprilske šale.

Ne, ni finta, Alojz! Apple je tolk zahtevna firma, kar se aplikacij in ostalega tiče, da ne potrdi nobene stvari, ki ne bi dobro delovala.
Objektiv aparata ali daljnogleda pa mora biti prost, se ti ne zdi? Ostalo naredi aplikacija, ki jo je treba namestiti.
Sicer je pa v priloženem linku vse jasno napisano.
Lp

Zvitorepec
13. February 2014, 13:36
Pozabil si pa povedati,da je ta aplikacija zelo slaba,sodeč po komenterjih uporabnikov.

sine
13. February 2014, 15:04
Pozabil si pa povedati,da je ta aplikacija zelo slaba,sodeč po komenterjih uporabnikov.
Do sedaj še vsaka aplikacija potrjena s strani Appla delovala kot je treba! Preverjeno!
O komentarjih uporabnikov pa je škoda izgubljati besed. Tudi na našem forumu,btw!
Lp

Sršen
13. February 2014, 15:05
Ne, ni finta, Alojz! ...
Lp

Sršen, Sine, Sršen!
Z Alojzom sva le nekaj let in kilometrov narazen.
Kar se pa tega telefonskega streljanja tiče, imamo pa vsak svoje videnje. Meni pač ni jasno kako bi to lahko dobro funkcioniralo.

LP tudi tebi! Glede na to, da ti je Krka blizu, prideš letos?:yea1:

tarfila
13. February 2014, 15:19
zraven pa rabiš še iGojzarje, iRukzak, poj pa tuk časa tapkaš, da te aplikacija vrže na vrh Ratitowca in se ti še gamsi smejijo...za iDiotebiggrin

sine
13. February 2014, 15:58
Sršen, Sine, Sršen!
Z Alojzom sva le nekaj let in kilometrov narazen.
Kar se pa tega telefonskega streljanja tiče, imamo pa vsak svoje videnje. Meni pač ni jasno kako bi to lahko dobro funkcioniralo.

LP tudi tebi! Glede na to, da ti je Krka blizu, prideš letos?:yea1:
Se opravičujem Alojzu, malo sem bil nepazljiv!
Razvoj gre naprej in kar se nam je še nekaj let nazaj zdelo nemogoče in "trapasto",danes že vsi z veseljem uporabljamo. Tako pač je! Ni izključeno, da ne bo tudi iPhone,ali pa kakšna druga pametna naprava kmalo na puški! Kdo ve?
Na Krki sem pa skoraj vsak dan, imam vnuka tam.....Z veseljem pridem!


zraven pa rabiš še iGojzarje, iRukzak, poj pa tuk časa tapkaš, da te aplikacija vrže na vrh Ratitowca in se ti še gamsi smejijo...za iDiotebiggrin
Ja, vse kar si napisal je možno, z iNapravo:icon_lol: Ne verjameš? Vprašaj "tamlade".
Haha, tarfila, tvoji komentarji me vedno spravijo v dobro voljo! Imaš smisel za humor, to je redek dar, skoraj božji, bi rekel! Ampak tehnologija gre naprej!(tudi, ali pa predvsem za iDiote, naj se vsak sam odloči!)

alojz1
13. February 2014, 18:42
Trotl kamera in računalnštvo za telebane sta že dve stvari, ki so se prijele.
Tudi jaz verjamem. Čeprav sem v šali napisal kaj bo naslednja stopnja.

alojz1
13. February 2014, 19:07
Si predstavljate kako enostavna je nastrelitev puške z I-phonom?
Fiksiraš puško in ustreliš. Potem z prstom po ekranu prestaviš rdečo piko na zadetek in zakleneš. Fertik biggrin

sine
13. February 2014, 21:15
Trotl kamera in računalnštvo za telebane sta že dve stvari, ki so se prijele.
Tudi jaz verjamem. Čeprav sem v šali napisal kaj bo naslednja stopnja.

Trotl kamera se je prijela in to dobro! Kodak 1888!
13820
Za računalništvo pa bi težko rekel, da se je. Med jagri, namreč! Žal!