PDA

View Full Version : Igrice KZS



Strani : 1 [2]

black
5. December 2014, 08:34
Ni bil ne. Ve samo tisto, kar mu je verjetno interpretiral nekdo drug, (mogoče tisti, ki je sestanek predčasno zapustil). Obveščevalna pač dela 100 na uro. Še tisti, ki smo bili smo morali zahtevati zapisnik, da smo ga dobili v predogled in dopolnitev, končne verzije le tega pa sploh še nimamo.

Bravo zdaj ste me pa dobili.Ce bi dobro spremljal sestanek bi vedel,da smo predcasno zapustili trije pooblascenci svojih lkd- jev ali VK.Mogoce je pa Aron vseeno bil na sestanku?Mogoce ima med vami krta?
Zelo zanimiv pa je tvoj podatek,da ste nekateri dobili zapisnik v predogled in dopolnitev.Zato je tudi nastal tak zmazek! Zdaj vsaj vemo kako vi manipulirate in se ti zahvaljujem za to priznanje.Sam sem zapisnik prebral na forumu in tudi podal mnenje.Pocasi se mi tudi svita kdo se skriva pod stecina.Aron pazi,da ne bos se kaj napisal!

black
5. December 2014, 12:00
Vsekakor skoda je, da se med seboj prepiramo, športniki se nam pa smejejo in uzivajo kot je bilo tudi na sestanku.Med seboj bi morali pozabiti na nesoglasja in stopiti skupaj, rešiti stvar kakor je čim boj rešljiva v prid lovski kinologiji.Konstruktivno in pametno razsoditi kaj je dobro in ne gledati po ljudeh, kdo kaj predlaga.Sam sem takoj za to! Cilj nam mora biti, da večina lovcev bi imela lovskega psa, kot je bilo nekoč, čeprav je utopija, vendar treba poiskusiti. Vodniki, vzreditelji morajo biti priviligirani, predvsem v LD.Mi pa smo zadolženi, da vodnikom pomagamo, da s svojimi psi uspešno opravijo preizkušnje za delo.Upam, da bo kdo od vseh vpletenih to dojel, če pa ne pa tudi prav.

Sršen
5. December 2014, 17:38
Black, upam, da boste to tudi storili, ne pa samo govorili, takoj v naslednjem koraku pa ponovno špetirali okoli tega kdo je in kdo ni kaj in kako opravil ali ne opravil.

Tudi to o privilegijih je mimo in nesprejemljivo. Vodniki ne potrebujemo nobenih privilegijev, temveč samo priznanje za svoj trud in delo. Kakorkoli pa bodo imele to urejene lovske družine, nihče ne more in ne sme vplivati nanje!

To da ste kinološki strokovnjaki in funkcionarji zadolženi za pomoč psom in vodnikom pa drži kot pribito. In le tu je potrebno delati. To pa pomeni predvsem izobraževanje, šolanje in tekmovanje kot druženje in pregled uspešnosti.

Prav zato se mi zdi ideja o zmanjševanju državnih tekem malodane podla. Prav zato se mi zdijo nameni o novem denarju v žakel brez dna in brez nadzora barabinski.

Stvari so pravzaprav zelo enostavne.
1 - Karkoli se počne na državno lovskem kinološkem nivoju, mora pokrivati LZS. To seveda zajema samo in zgolj delo, delovne preizkuse in tekme. Manekenstvo in lepotne razstave ne smejo biti podprte s tem denarjem!!! Lovski pes je dober naj bo lep ali pa grd.
2 - Če se lovska kinologija financira na nivoju LZS, torej bi se denar jemalo iz članarine LZS, mora teritorialna pripadnost na domači LKD odpasti! Če plačam v skupni koš, hočem imeti plačane usluge kjerkoli v Sloveniji se jih poslužim! Kaj to pomeni za obstoj LKDjev, razmislite sami!
3 - Spodbujanje udeležb izven terena LZS, torej Slovenije, razni Hegewaldi ipd. niso in ne smejo biti stvar financiranja LZS. To so prestižne zadeve, ki prinašajo korist in priznanje posamezniku in ne pomenijo prav nič za naš lov in vzrejo. Seveda pa bomo dobrouvrščenemu z veseljem zaploskali in podelili plaketo. Ko in če bodo obstajala tekmovannja, kjer bi se predhodno izbiralo ekipe in bi ta zastopala celotno slovensko lovsko srenjo, potemtakem se to financira na isti način kot strelsko reprezentanco na evropskih in ostalih tekmah. Ampak takih tekem jaz ne poznam. Res se pa tudi spoznam ne.
4 - Psov, ki niso namenjeni lovu, lovsko kinološki denar ne sme doseči!
5 - Financiranje KZS iz strani lovcev je po mojem nateg! Kako je z vzrejnimi zadevami je jasno, kakšne so takse je jasno. Če želi KZS kaj pomagati lahko za lovske pasme zniža te takse in to je to. Izobraževalne ekipe za delo psov in vodnikov pa menda lahko sestavimo sami, jih sami vodimo iin sami financiramo ter nadziramo! Saj to LKDji že počno, le nivo je potrebno dvigniti.
Ali sploh obstaja kakšen zadržek, argument zaradi katerega bi šolanje vodnikov in lovskih psov moralo biti v domeni KZS? Tiste, ki ste seznanjeni prosim za pojasnilo!

Ali me sploh še zanima kaj drugega? Kot lovca vodnika pravzaprav ne. Potrebujem šolanje, nasvete in izmenjavo izkušenj ter pravično in smotrno porabo mojega denarja.


Vodnike bi pa opozoril še na nekaj. V primeru, da bodo vsi lovci preko članarine prispevali za vašega psa, si bodo zadržali pravico upravljanja z njim ali vsaj tečnarjenja okoli tega. Nekateri se sedaj tudi zaradi naše in našega psa varnosti ne želimo udeleževati skupih lovov v določenih LD in vse stroške psa pokrivamo sami ravno zaradi takih očitkov. Paziti je potrebno, da se ne zgodi, da nam na kakršenkoli način onemogočijo pravico do lova s takim psom, saj kot vidimo, znajo ustvarjati prav čudežne akte.

aron
5. December 2014, 20:40
Pa sta se našla dva enakovredna.
Ampak na tole obtožbo lahko Ruševec odgovori iz prve roke:

hmm

......Na KZS je zasedala Komisija za strokovna vprašanja, in razveljavila vzrejno prepoved psu, ki mu jo je dal predsednik VK za goniče, ki naj bi bil najbolj glaseN NA SESTANKU V lUKOVICI, in se je bahal, kako je psu ki ima v rodovniku veliko CAC in CACIB-ov, on pa mu je dodelil vzrejno prepoved......BRAVO KINOLOŠKA ZVEZA..!!!!!!!!!!...nekdo je le dokazal da s sodnikom ni vse v redu............

Ali lahko tudi tole odgovori iz prve roke?

aron
6. December 2014, 09:08
Black, upam, da boste to tudi storili, ne pa samo govorili, takoj v naslednjem koraku pa ponovno špetirali okoli tega kdo je in kdo ni kaj in kako opravil ali ne opravil.

Tudi to o privilegijih je mimo in nesprejemljivo. Vodniki ne potrebujemo nobenih privilegijev, temveč samo priznanje za svoj trud in delo. Kakorkoli pa bodo imele to urejene lovske družine, nihče ne more in ne sme vplivati nanje!

To da ste kinološki strokovnjaki in funkcionarji zadolženi za pomoč psom in vodnikom pa drži kot pribito. In le tu je potrebno delati. To pa pomeni predvsem izobraževanje, šolanje in tekmovanje kot druženje in pregled uspešnosti.

Prav zato se mi zdi ideja o zmanjševanju državnih tekem malodane podla. Prav zato se mi zdijo nameni o novem denarju v žakel brez dna in brez nadzora barabinski.

Stvari so pravzaprav zelo enostavne.
1 - Karkoli se počne na državno lovskem kinološkem nivoju, mora pokrivati LZS. To seveda zajema samo in zgolj delo, delovne preizkuse in tekme. Manekenstvo in lepotne razstave ne smejo biti podprte s tem denarjem!!! Lovski pes je dober naj bo lep ali pa grd.
2 - Če se lovska kinologija financira na nivoju LZS, torej bi se denar jemalo iz članarine LZS, mora teritorialna pripadnost na domači LKD odpasti! Če plačam v skupni koš, hočem imeti plačane usluge kjerkoli v Sloveniji se jih poslužim! Kaj to pomeni za obstoj LKDjev, razmislite sami!
3 - Spodbujanje udeležb izven terena LZS, torej Slovenije, razni Hegewaldi ipd. niso in ne smejo biti stvar financiranja LZS. To so prestižne zadeve, ki prinašajo korist in priznanje posamezniku in ne pomenijo prav nič za naš lov in vzrejo. Seveda pa bomo dobrouvrščenemu z veseljem zaploskali in podelili plaketo. Ko in če bodo obstajala tekmovannja, kjer bi se predhodno izbiralo ekipe in bi ta zastopala celotno slovensko lovsko srenjo, potemtakem se to financira na isti način kot strelsko reprezentanco na evropskih in ostalih tekmah. Ampak takih tekem jaz ne poznam. Res se pa tudi spoznam ne.
4 - Psov, ki niso namenjeni lovu, lovsko kinološki denar ne sme doseči!
5 - Financiranje KZS iz strani lovcev je po mojem nateg! Kako je z vzrejnimi zadevami je jasno, kakšne so takse je jasno. Če želi KZS kaj pomagati lahko za lovske pasme zniža te takse in to je to. Izobraževalne ekipe za delo psov in vodnikov pa menda lahko sestavimo sami, jih sami vodimo iin sami financiramo ter nadziramo! Saj to LKDji že počno, le nivo je potrebno dvigniti.
Ali sploh obstaja kakšen zadržek, argument zaradi katerega bi šolanje vodnikov in lovskih psov moralo biti v domeni KZS? Tiste, ki ste seznanjeni prosim za pojasnilo!

Ali me sploh še zanima kaj drugega? Kot lovca vodnika pravzaprav ne. Potrebujem šolanje, nasvete in izmenjavo izkušenj ter pravično in smotrno porabo mojega denarja.


Vodnike bi pa opozoril še na nekaj. V primeru, da bodo vsi lovci preko članarine prispevali za vašega psa, si bodo zadržali pravico upravljanja z njim ali vsaj tečnarjenja okoli tega. Nekateri se sedaj tudi zaradi naše in našega psa varnosti ne želimo udeleževati skupih lovov v določenih LD in vse stroške psa pokrivamo sami ravno zaradi takih očitkov. Paziti je potrebno, da se ne zgodi, da nam na kakršenkoli način onemogočijo pravico do lova s takim psom, saj kot vidimo, znajo ustvarjati prav čudežne akte.

BighandBighandBighand

pidog
6. December 2014, 09:42
...
3 - Spodbujanje udeležb izven terena LZS, torej Slovenije, razni Hegewaldi ipd. niso in ne smejo biti stvar financiranja LZS. To so prestižne zadeve, ki prinašajo korist in priznanje posamezniku in ne pomenijo prav nič za naš lov in vzrejo. Seveda pa bomo dobrouvrščenemu z veseljem zaploskali in podelili plaketo. Ko in če bodo obstajala tekmovannja, kjer bi se predhodno izbiralo ekipe in bi ta zastopala celotno slovensko lovsko srenjo, potemtakem se to financira na isti način kot strelsko reprezentanco na evropskih in ostalih tekmah. Ampak takih tekem jaz ne poznam. Res se pa tudi spoznam ne.
...


Moj pogled na to stvar je drugačen.
"Prestižne" prireditve so predvsem prestižne v smislu, da se tam dobivajo lovci vodniki, vzreditelji z vsega sveta z lovskimi psi, ki največkrat prestavljajo tisto največ kar premoremo tako v uporabnostnem (naravne zasnove in izšolanost) kot vzrejnem (tipičnost + prvo). Tukaj z samo lovsko uporabnim psom nimaš kaj iskat (seveda če ne enačimo uporaben=šolan)
Da se lovskega psa izšola za kakšno "prestižno" prireditev, zahteva zelo dosti znanja in časa ob predpostavki, da imamo psa z dobrimi naravnimi zasnovami za kar je predvsem zaslužna vzreja neke pasme nekje.
Meni osebno se to ne zdi nikakršno šminkiranje! Je lahko zelo dober pokazatelj kvalitete vzreje in usposobljenosti vodnikov. Pa saj nekako k temu strmimo.
Edino če smo tako "naduti", da takšnih prireditev ne potrebujemo saj imamo dosti lastnih tekem in drugih preizkušenj ... ki izkazujejo superiornost SLO lovske kinologije, psov?!?
Takšne "prestižne" prireditve se največkrat odvijajo več dni. Da se udeležiš in "preživiš"; vsak sam naj malo pokalkulira. Nimajo vsi recimo 1000EUR + na mesec!
In nikakor se ne morem strinjati, da takšne prireditve nimajo prav nič za naš lov in vzrejo. Zelo veliko imajo!
Sem prepričan, da nenaklonjenost takšnim pomočem izvira predvsem iz nepoznavanja določenih stvari v lovski in splošni kinologiji!
Povprašajte tiste, ki so tam bili. Info. iz prve roke. Jih tudi pri nas premoremo kar nekaj.

PS
Če začnem pri čisto banalnem...koliko lovcev ima psa, ki upa preživet v avomobilskem boksu recimo štiri dni jage... brez živčnih, psihičnih zlomov, izpadov in posranih boksov:icon_eek:
...mogoče res ni direktne povezave z lovom, vodnikom, kvaliteto psov ... ali pa le:icon_wink:

Dober pogled!

pidog
6. December 2014, 10:02
Še nekaj. Ekipno da, posamezno ne? Ne razumem?
Se pravi tekme, kjer se predstavljamo pod oznako SLO, da(čeprav to nima kaj dosti opraviti s kinologijo, če se recimo ne predstavlja nek "državni" lovski pasemski klub), če je prijavljeno pa 5 SLO udeležencev na posamično, pa ne? Ker ne nosimo zastave SLObiggrin. Kaj pa znak SLD na klobuku na posamični:icon_lol:. Ni dovolj? Se samo individualno bahamo?
Pa naj Sršen ne vzame tega kot nek napad nestrinjanjem nad vsem napisanem. Se pač v nekih stvareh ne strinjamo in jih poskušamo vsak po svoje argumentirati...kdaj tudi malo sarkastično; je bolj zanimivo:OK:
Problem nastane, ker največkrat ne premoremo toliko pameti, da še zmeraj enačimo različna mnenja=napad, diskriminacija.

Dober pogled!

RAUBŠIC
6. December 2014, 12:11
3 - Spodbujanje udeležb izven terena LZS, torej Slovenije, razni Hegewaldi ipd. niso in ne smejo biti stvar financiranja LZS. To so prestižne zadeve, ki prinašajo korist in priznanje posamezniku in ne pomenijo prav nič za naš lov in vzrejo. Seveda pa bomo dobrouvrščenemu z veseljem zaploskali in podelili plaketo. Ko in če bodo obstajala tekmovannja, kjer bi se predhodno izbiralo ekipe in bi ta zastopala celotno slovensko lovsko srenjo, potemtakem se to financira na isti način kot strelsko reprezentanco na evropskih in ostalih tekmah. Ampak takih tekem jaz ne poznam. Res se pa tudi spoznam ne.

Mislim, da je razmišljanje Sršena na mestu. LZS, mnenja pa sem, da bi morala tudi KZS delno sofinancirati udeležbo na tekmovanju v tujini tudi, če gre za posameznika, s tem, da si je pravico udeležbe na tekmovanju v tujini pridobil na ustreznem izbirnem tekmovanju v Sloveniji.

Sršen
6. December 2014, 14:35
... Pa naj Sršen ne vzame tega kot nek napad nestrinjanjem nad vsem napisanem. Se pač v nekih stvareh ne strinjamo in jih poskušamo vsak po svoje argumentirati...kdaj tudi malo sarkastično; je bolj zanimivo:OK:
Problem nastane, ker največkrat ne premoremo toliko pameti, da še zmeraj enačimo različna mnenja=napad, diskriminacija ...

Bravo! Končno normalen in pameten pogled na debato! Bighand:OK:biggrin

Sršen
6. December 2014, 15:14
Lej Pidog, nikakor nisem proti "prestižnim" tekmam ipd.
Vendar bi morali enkrat za vselej razčistiti kdo pije in kdo plača. Tu je tisto kar se mi zdi najbolj moteče in kar omogoča nekaterim da zlahka pridejo do nezasluženega, po drugi strani pa se ne investira v tisto, kar bi dalo rezultate.

Na eni strani imamo Kinološko zvezo, na drugi pa Lovsko zvezo.
Na kinološki zvezi je da podpira vzrejo, na lovski pa da podpira uporabo lovskih psov.
Vkolikor bomo preko lovskega denarja podpirali vzrejo, potem gremo res v vzporedno kinološko organizacijo, kar pa vemo, da ne gre že zaradi pravil FCI.
Vkolikor pa na KZS ni interesa za podporo vzreje lovskih pasem, pa je mogoče res čas, da razmišljamo ravno o tem, da naj bodo športniki zase, lovci pa zase.:icon_confused:
Evo, izredna dilema je ravno v temeljih!
In dokler ti ne bodo urejeni kot se spodobi, bo ribarjenja v kalnem obilo. In če kdo misli, da bodo to podpirali lovci nevodniki in tudi marsikateri vodnik, se je uštel. Odpor bo in tudi marsikje že je, saj konec koncev denar gre iz njihovega žepa..

Torej kaj je po mojem sploh lahko predmet dogovarjanja med KZS in LZS?
Nikakor ne kako bodo delili denar, ki ga prispevamo lovci! Na to ne pristanem! Najlažje je nastaviti žakel in zahtevati, da vanj vsi mečemo, iz njega bodo pa le posamezni po svoji volji jemali. Saj ko ga je nekaj ostalo lani ali predlani so si naši veljaki skoraj raje kožo odrli kot da bi znižali članarino! Kar spomnite se in poglejte zapisnike za nazaj!

Lahko pa se dogovarjajo na kakšen način vlagati denar, ki je že na razpolago . Če ga LZS ima dovolj, da ga obljublja KZS, (vzrejne komisije in LKDji so člani KZS!), katera se v denarju kopa, bi ga lahko raje vlagala ravno v lovsko kinološke dejavnosti, ki sem jih že prej omenjal. To pa so tekme, izobraževanja in druženja z namenom izmenjave mnenj in izkušenj v organizaciji lovskih organizacij!
A je po eni strani tako težko dati nekaj penezov za nekaj pokalov, diplom in klobaso, a za slike s sestankov ga pa ne zmanjka?

In LKDji bi se morali enkrat odločiti ali so tudi dejansko člani KZS in ne LZS, ali pa so člani obeh zvez. Da lovci preko članarin financiramo organizacijo, ki ni lovska mi ne gre v lajšto. Ker ni nadzora nad porabo in plani! Bolje bi bilo, da se LKDji včlanijo v LZS in preko odobrenih planov organizirajo svojo dejavnost, katera se tiče uporabe lovskih psov.

No če povzamem vso to mojo konfuzijo tu gori, temelji lovske kinologije so popolnoma nejasni! Vsaj meni.

alojz1
6. December 2014, 15:46
No če povzamem vso to mojo konfuzijo tu gori, temelji lovske kinologije so popolnoma nejasni! Vsaj meni.
Zdaj so tudi meni biggrin

pidog
6. December 2014, 16:25
Kot laik lahko zaključim samo na način: lovsko kinologijo kroji popolno neznanje in nepoznavanje!!! Upajmo na boljše čase in sem prepričam, da strokovnjake, poznavalce imamo!
..na žalost pa je prenekateri vzdignil roke iz tega kardela krokarjev:icon_wink:
Za takšne "strokovnjake" kot jih očitno imamo je ribarjenje v kalnem kot naročeno

Dober pogled!

PS
... da o problemih skropucala zakona o uporabi lovskih psov sploh ne bi razpravljali .... očitno je problem samo v iskanju zastreljenih medvedov:icon_confused:

pranger
14. December 2014, 17:40
Kot laik lahko zaključim samo na način: lovsko kinologijo kroji popolno neznanje in nepoznavanje!!! Upajmo na boljše čase in sem prepričam, da strokovnjake, poznavalce imamo!
..na žalost pa je prenekateri vzdignil roke iz tega kardela krokarjev:icon_wink:
Za takšne "strokovnjake" kot jih očitno imamo je ribarjenje v kalnem kot naročeno

Dober pogled!

PS
... da o problemih skropucala zakona o uporabi lovskih psov sploh ne bi razpravljali .... očitno je problem samo v iskanju zastreljenih medvedov:icon_confused:

Nisi laik samo na področju kinologije, laik si tudi na pravnem področju!
Lahko zato, ker se deklariraš za laika, pišeš tudi neumnosti?

pidog
14. December 2014, 21:18
Saj pravim, odrešila, odrešuje nas stroka:icon_wink:biggrin

Dober pogled!

aron
16. December 2014, 09:51
Baje nek sodnik iz primorske. Sodil je pa Nahtigal baje. Nisem bil prisoten vendar se že govori o nekorektnem sojenju.
Kakorkoli že, čestitke zmagovalcem.

Rusevec
16. December 2014, 10:42
Ne zavajati ljudi na tem forumu in širiti NERESNIČNE zgodbice. :icon_redface: :icon_redface: :icon_redface:

aron
16. December 2014, 12:53
Lepo bi bilo, da bi nekdo napisal RESNIČNO :eusa_liar: zgodbo.

black
16. December 2014, 17:10
Baje nek sodnik iz primorske. Sodil je pa Nahtigal baje. Nisem bil prisoten vendar se že govori o nekorektnem sojenju.
Kakorkoli že, čestitke zmagovalcem.
Sodili so sodnik iz Hr. Pešuti?, Žlebnik, Nahtigal in Šumak.Najbrž je Aron mislil, glede nekorektnosti, kar se na veliko govori, da so sodili-sodil sodnik,za katerega naj bi bilo dokazano, da nima pogojev, da je sodnik za delo goničev. Poleg tega pa še na uradni strani KZS piše v sklepih, da je z njim prekinjeno medsebojno sodelovanje.

Sršen
17. December 2014, 06:57
Sodili so sodnik iz Hr. Pešuti?, Žlebnik, Nahtigal in Šumak.Najbrž je Aron mislil, glede nekorektnosti, kar se na veliko govori, da so sodili-sodil sodnik,za katerega naj bi bilo dokazano, da nima pogojev, da je sodnik za delo goničev. Poleg tega pa še na uradni strani KZS piše v sklepih, da je z njim prekinjeno medsebojno sodelovanje.

Seveda sem poferbcal tja. Najdem le dva zapisnika. To sta zapisnika 2. in 3. seje UO KZS. Zapisnik prve manjka! Pa verjetno je dokaj pomemben za uvid v konstituiranje tega telesa. Pred tem tam ni bilo nobenih zapisnikov ali pa so jih sedaj izbrisali?

V teh dveh mi je čudno najmanj dvoje.
- Pod prvo, da že zapisnik 2. seje sam jasno pove, da zakoniti zastopnik še ni vpisan.
- Pod drugo, kar se tiče tega o čemer debatiramo, pa nikjer ne najdem omembe nikogar iz slovenske trojice, ki jo omenjaš.

Mimogrede le še to, da vidim v sestavi tistih, ki se bodo ukvarjali z novim Statutom, oziroma s prenovo statuta praktično polpismene ljudi.

Me prav zanima kam bo sedaj peljal ta voz!

No ja, moji psi lajajo dalje...

black
17. December 2014, 14:47
Seveda sem poferbcal tja. Najdem le dva zapisnika. To sta zapisnika 2. in 3. seje UO KZS. Zapisnik prve manjka! Pa verjetno je dokaj pomemben za uvid v konstituiranje tega telesa. Pred tem tam ni bilo nobenih zapisnikov ali pa so jih sedaj izbrisali?

V teh dveh mi je čudno najmanj dvoje.
- Pod prvo, da že zapisnik 2. seje sam jasno pove, da zakoniti zastopnik še ni vpisan.
- Pod drugo, kar se tiče tega o čemer debatiramo, pa nikjer ne najdem omembe nikogar iz slovenske trojice, ki jo omenjaš.

Mimogrede le še to, da vidim v sestavi tistih, ki se bodo ukvarjali z novim Statutom, oziroma s prenovo statuta praktično polpismene ljudi.

Me prav zanima kam bo sedaj peljal ta voz!

No ja, moji psi lajajo dalje...
Si slabo prebral!
SKLEP UO KZS 11/2: UO KZS prekliče sklep mag. Blaža Kavčiča o ponovni sklenitvi Dogovora o
medsebojnem sodelovanju z Jan
ezom Šumakom, ker zadeva ni bila nujna za nemoteno delovanje
KZS, kot to določa Statut KZS za obdobje nezaupnice.

Sršen
17. December 2014, 19:58
Si slabo prebral!
SKLEP UO KZS 11/2: UO KZS prekliče sklep mag. Blaža Kavčiča o ...
Na to sem cilja, ko sem pisal o tem, da zakoniti zastopnik še ni vpisan.
Situacija mi izgleda podobna, kot je bila pri lovski zvezi, ko se je z vpisom zastopnika še dolgo problematiziralo. Na koncu se lahko zgodi, da bo zadeva na UE ali celo na upravnem sodišču padla. In to bo pomenilo ničnost vseh teh sklepov, z omenjenim vred.
Situacije jaz detaljno ne poznam in se niti ne spuščam vanjo. Na prvi pogled pa mi tako izgleda kot pišem. Me prav zanima kaj bo prinesel čas...

ježek
17. December 2014, 22:31
Čestitke zmagovalcu in ostalim tekmovalcem!
Ker pa ne morem mimo teme, ki ste jo načeli... A to, da je bilo z nekom prekinjeno sodelovanje, se dejansko upošteva?

black
18. December 2014, 08:20
Ne glede na to,da novi predsednik se ni vpisan kot zakoniti predsednik je dejstvo,da je dobil vec kot polovico glasov vseh clanic( ca.54).Mimo tega dejstva ne more nihce, niti Kavcic!

black
18. December 2014, 08:28
Čestitke zmagovalcu in ostalim tekmovalcem!
Ker pa ne morem mimo teme, ki ste jo načeli... A to, da je bilo z nekom prekinjeno sodelovanje, se dejansko upošteva?
Lahko se zgodi,da rezultati ne bodo veljavni, ker ce sodi oseba,katera nima sklenjeno z KZS medsebojno sodelovanje, ceprav je sodnik, ne sme soditi.

Sršen
18. December 2014, 09:00
Lahko se zgodi,da rezultati ne bodo veljavni, ker ce sodi oseba,katera nima sklenjeno z KZS medsebojno sodelovanje, ceprav je sodnik, ne sme soditi.

To bo moral nekdo sprožiti. Ali si bo kdo privoščil zaradi te za tekmo nepomembne zadeve uvrščenim pobrati pokale in diplome? Fino uslugo si bo naredil!

Ali je ta zadeva kakorkoli vplivala na uvrstitev tekmovalcev?

aron
18. December 2014, 09:19
Ali je ta zadeva kakorkoli vplivala na uvrstitev tekmovalcev?[/QUOTE]

Po mojem DA. Ker če bi sodil drug sodnik, ni rečeno da bi sodil enako. Če pa je eden sodnik nepomemben, zakaj so potem bli štirje da se jih plačuje. Lej, če ČE NIMAŠ IZPITA NE SMEŠ VOZITI. Kaj še tukaj ni jasno.

Sršen
18. December 2014, 13:53
OK, ker že bezate, sem šel res najprej na portal KZS in prebral ta dva famozna zapisnika.

Poleg navedbe, ki jo podaja Black, je v naslednjem zapisniku 3. seje še en sklep, ki ga ni za zamolčati, če naj bomo objektivni.

Glasi se takole:
Sklep UO KZS 2/3: Vse zadeve, ki se vodijo na osnovi Pravilnika o sodniški licenci se zaustavijo do prve redne skupščine. UO KZS pridobi pravno mnenje dosedanje pravne zastopnice KZS
ZA / PROTI
11 / 0

Seveda sem ferbec zavrtel še nekaj telefonov in izvedel, da je dotični sodnik Janez Šumak na osnovi tega sklepa tudi dobil dopis, s katerim se potrdi njegovo sodelovanje z KZS, oziroma kot tu napačno navajate "ima še vedno licenco", ker se je zadeva zaustavila in se boste naprej preklali na skupščini!

Kot vem, je dotični sodnik Šumak član vzrejne komisije za brak jazbečarje, njen predsednik pa Janez Nahtigal (vir KZS) in sta sodila na tej tekmi brak jazbečarje. Kolikor mije znano, pri teh psih ni bilo nobene pripombe, v času tekmovanja pa tudi ne pritožbe.

Če mi gre kaj pošteno na ku... (pardon, da me ne bodo, mi gre pošteno na jetra), je to nabijanje u 3 PM brez preverjanja dejstev in špetiranja zaradi samega špetiranja ali prekratkega ...... no spet bom tiho...

Dejstva tu pa očitno so:
- Sodnik Šumak očitno še ima izpit in lahko vozi!
- Na tekmi ni bilo podane pritožbe (sklepam po video posnetku)!
- Če bi sodil katerikoli drug sodnik, magari sveti Peter ali sam bog, bi bile ocene drugačne, saj imajo vsake oči svojega malarja!

Ja, na KZS res imate igrice in to presneto pritlehne, pobalinske in umazane! Bi bilo potrebno fajn pomest! Pa še plačujemo vam ta cirkus!

P.S.: Vsi veste, da presneto rad pikam in se praskam tudi tam kjer kdo misli, da me ne srbi, samo tole drekanje je pa res tooooo much!

black
18. December 2014, 21:09
Na kaj se pa lahko vodnik pritoži? Na slabo skuhano klobaso? Na dodeljeno oceno ni pritožb in mora vodnik sprejeti odločitev sodnika, če mu je prav ali ne!

Sršen
19. December 2014, 06:50
.... Če pa je eden sodnik nepomemben, zakaj so potem bli štirje da se jih plačuje. ...

Tudi to sem šel poferbcat.
Odgovor, ki sem ga dobil pravi:
To sta bili dve tekmi. Šlo je za sodelovanje komisije za goniče in komisije za brak jazbečarje. Torej štiri delimo z dva in dobimo dva sodnika na tekmo oziroma vzrejno komisijo. Hrvaški sodnik je bil naprošen za sodelovanje ker se slovenski v tej disciplini še bolj ko ne uvajajo in bodo s to prakso nadaljevali še naslednje leto. Nekaj pomislekov je bilo menda na tem ali bo to spet skupna tekma ali ne in se nagibajo k temu, da bo ponovno skupna kot letos.
Mogoče se jim naslednje leto še sam pridružim.

Mi pa tvoje vprašanje odpira moje, namreč res, kdo to plačuje? Kako gre to financiranje in iz katerih žepov? Vemo, da lovci na različne načine plačujemo LKDje v katerih so naše družine in vemo, da KZS dobi svoj denar od članstva športne sfere.
Kdo torej plača prireditve, ki jih izvajajo vzrejne komisije? S tem da je tu šlo še za dogodek na državni ravni.

pidog
19. December 2014, 07:48
Se ne bi spuščal v igrice takšne in drugačne....
Ker pa sem bolj "egoistično laične" narave se sprašujem nekaj? Zakaj takšno delo psa ni tretirano kot preiskus (ne tekma, ker tekmujejo prvenstveno športniki) za pse v lovu na divje prašiče za vse pasme? Kje so tukaj prepeličarji, ptičarji...? Bomo sedaj vsak po svoje klatili?
Ali je delo na divje prašiče tako različno od pasemske do pasemske skupine?
Kaj pa preizkus, ki ga je organiziralo DLP? .... v nasledjem tednu pa že tekmujemo:icon_confused:

Zaključim lahko laično samo tako: za kozlat!
... ampak stroka je le stroka, strokovnost:icon_wink:
Da me pa kaj čudi; a to pa ne!:icon_wink::icon_lol:

PS
Mogoče pa se nekaterim gate tresejo in gremo v zadnjem obdobju vse bolj z glavo skozi zid:icon_eek:

Dober pogled!

Sršen
19. December 2014, 10:50
... Zakaj takšno delo psa ni tretirano kot preiskus (ne tekma, ker tekmujejo prvenstveno športniki) za pse v lovu na divje prašiče za vse pasme? Kje so tukaj prepeličarji, ptičarji...? Bomo sedaj vsak po svoje klatili?
Ali je delo na divje prašiče tako različno od pasemske do pasemske skupine?
Kaj pa preizkus, ki ga je organiziralo DLP? .... v nasledjem tednu pa že tekmujemo:icon_confused:


Ne tekme?
No ja, potem bi se lahko vprašali tudi zakaj imajo lovci strelci tekme. Zakaj ne samo preizkus risanic ipd.

Ostalo je pa verjetno bolj stvar zmožnosti organizacije, namenov.
O enotnem preizkusu se strinjam in se ujema z mojim prepričanjem, da bi morali biti preizkusi odvisni le od tega za kakšno delo se naj bi uporabljalo psa, ne pa od pasme.
Bi bil pa verjetno prevelik logistični zalogaj, če bi se iz vsake pasemske grupe prijavilo po kakšnih 10 psov.
Pa nekdo bi se mogel tega lotiti, tu so v delo in težave zagrizli zgolj ljudje v dveh vzrejnih komisijah. Če bi bilo na državni ravni bi pa moral to početi nekdo, ki ureja kinološko zadeve na državni ravni. LZS z razpisom ali kakorkoli že.
A dokler so zaposleni s špetirji, kaj takega verjetno ni pričakovati?

Prepeličar serec
19. December 2014, 22:12
Preizkušnje lovskih psov naj vsak vodnik preizkusi na kakršni koli preizkušnji na divjad katero ima namen lovit, saj vidimo, da se v srednjegorskih loviščih zastopani in največ se lovi divje prešiče, lisice sem in tja še kak zajec, zato zagovarjam in se zavzemam, da lahko loviš s psom za katero imaš narejeno preizkušnje, za vzrejo psov naj lastnik naredi še preizkušnjo za pasemsko skupino.
V nižinskih loviščih naj opravi vsak pes kater ima namen lovit malo divjad in vodno divjad obvezno preizkušnjo tudi v ptinašanju pernate in dlakaste divjadi, nekateri že razmišljate v tej smeri!

pidog
20. December 2014, 04:57
Seveda je težko interaktivno zaznati razmišljanje nekoga.
Kaj spoh je cilj "vzdigovanja" lovske kinologije? Za "stroko" ne vem prav točno, upravičeno, ampak mene prav nič ne zanima stevilo lovskih psov. Me pa zanimimajo dobri lovski psi. Raje lovim z dvema dobrima kot z desetimi slabimi. Lovski pes se začne z vzrejo in poleg I/I bi lahko v rodovnike vpisali še kaj drugega (saj se tudi že sedaj nekaj). Tako bo lahko kupec že v štartu izbiral možni potencial glede na svoje potrebe, itd. Je pa za to potreben podučen in zahteven kupec, ki bo znal rodovnik tudi prebrati ... seveda mora pa v njem tudi kaj pisati.
Pa če se še malo vrnem k tekmovanju na divje prašiče. Ali je to sploh lahko tekmovanje? Saj divji prašič le ni zajec in je lahko delo na njega precej drugačno. Saj tudi na filmu to lahko vsak opazi. Pa še iz obore. V praksi največkrat ne bo prašič skupaj s psom "ovce pasel".
Seveda ne poznam pravilnika (mislim, da ga tudi udeleženci prej niso) ampak z mojega vidika bi čisto zadovoljeval preizkus recimo dela (oblajevanje, ostrost ... ne vem točno kako bi se izrazil) na divjega prašiča; opravil, ni opravil! Predvsem iz vzrejnega vidika; da se preizkus vpiše tudi v rodovnik in s tem potrdi psa še v eni "spretnosti", kakor tudi omogoči transparetnost v vzreji.
Ali ga bo opravil tudi vodnik, ki ni vzreditelj mi je čisto vseeno. On se največkrat ubada z lovom in kdaj ne rabi manifestacije, da bi se njegov pes tam potrjeval. Zadosti mu je praksa, lov! Če pa se hoče preizkušati in tekmovati pa tudi ni nič narobe s takšnimi druženji.
Mogoče bo sedaj tudi Sršen bolje razumel razliko med strelskimi in pasjimi preizkušnjami, tekmami oz. od kje izhaja moje laično razmišljanje.
Lovcem pa omogočiti tak pravilnik o tralala, v katerem bomo izhajali iz lova, prakse in ne iz vzreje, pasme. Na zalost imamo takšnega, diskriminatornega, kjer se ne ve kdo pije in kdo plača, kaj je vzreja, kaj je delo.
... ampak s tem se ubada stroka in ne laiki, zato izvolite še eno novo leto:icon_wink:
biggrin
Dober pogled!