PDA

View Full Version : Laserski daljinomeri



Bokarca
6. November 2013, 17:16
Nisem zasledil te teme še nikjer na forumu;

Nabavil bi laserski daljinomer, edina tehnična stvar ki me zanima je kompenzacija kota, ostale stvari so mi dokaj nepomebne.
Bolj me zanimata zanesljivost in garancija, ker nočem da mi čez 3 mesece crkne vse skupaj.
Tako da bi prosil za vaše izkušnje, na kaj moram bit pozoren in ali mi mogoče kakega tudi priporočate?

LP in hava za oddgovore!

alojz1
6. November 2013, 17:34
Mislim, da določajo kot tisti dražji. Jaz sem ga kupil za 200€. Kasneje sinu še enega za 100€. Oba se veliko uporabljata več kot leto. In kažeta enako razdaljo. Tisti cenejši lahko meri tudi hitrost. V obeh so še prve baterije. Zato sem z njima čisto zadovoljen.

Tomaž Ražman
6. November 2013, 21:29
Nisem zasledil te teme še nikjer na forumu;

Nabavil bi laserski daljinomer, edina tehnična stvar ki me zanima je kompenzacija kota, ostale stvari so mi dokaj nepomebne.
Bolj me zanimata zanesljivost in garancija, ker nočem da mi čez 3 mesece crkne vse skupaj.
Tako da bi prosil za vaše izkušnje, na kaj moram bit pozoren in ali mi mogoče kakega tudi priporočate?

LP in hava za oddgovore!

Napiši se za kaj boš rabil, pa kaj ti bo nucala kompenzacija kota?
Osebno bi ti svetoval tako, da če kupuješ cenejše variante glej take, ki imajo reklamirano razdaljo vsaj 2x toliko kot boš rabil, razlik v meritvah ponavadi ni in so tudi zelo poceni izdelki zanesljivi, le da je odvisno kako daleč ti bodo še izmerili...

Drugač pa je to pripomoček, ki lahko že povprečnemu lovcu veliko nuca, saj bi bil presenečen ko bi si kak kraj izmeril kake razdalje so in bi videl kako hitro se lahko na jagi zelo daleč zdi blizu in blizu zelo daleč...

PROF.racoon
6. November 2013, 22:07
Tudi sam ga iščem, pa se v poplavi težko znajdem... Imel bi takšnega, da lahko brez težav izmeriš razdaljo do 300m. Cene so seveda zelo različne... Bom mogoče na eBayu kaj rabljenega kupil ali pa poceni novega...

Sem videl tiste, ki ti izmerijo tudi kote... Mi lahko kdo točno razloži, kaj to pomeni? Verjetno koti vplivajo na padec krogle, ker ni vseeno, če streljamo gor ali dol? Sicer nisem takšen šic, da bi se ukvarjal z razlikami 3cm...

Bokarca
6. November 2013, 22:07
Rabil bi ga seveda za lov, kdaj te seveda tudi malo firbec matra, kako daleč je do kam.

Drugače pa jagam v zelo hribovitem lovišču, kjer so streli strmo navzgor ali navzdol, zato menim da bi mi ta funkcija prišla še kako prav.

Bokarca
6. November 2013, 22:17
Sem videl tiste, ki ti izmerijo tudi kote... Mi lahko kdo točno razloži, kaj to pomeni? Verjetno koti vplivajo na padec krogle, ker ni vseeno, če streljamo gor ali dol? Sicer nisem takšen šic, da bi se ukvarjal z razlikami 3cm...

Čisto enostavno:

Če ti daljinomer kompenzira kot, to pomeni da ti lahko tudi izračuna horizontalno razdaljo do objekta. Krogla bo imela toliko padca, kot bo horizontalna razdalja do cilja, in ne absolutna. Koti streljanja seveda vplivajo na padec krogle, saj se spremeni kot delovanja sile teže in posledično tudi padec krogle.

kurare
6. November 2013, 22:51
Začel sem z Opti Logicom, 120 xta, ga uprabljal 3 leta, reklamiral, dobil popravljenega, ki je "piskal", reklamiral, dobil še novega, brezplačno. Na novem po pol leta crknila kotna funkcija...
Zdaj imam Leupold TBRi DNA 1000, ki je špica. Zamenjal baterije po 1,5 leta.
Priporočam!

Janez

šwja
6. November 2013, 23:45
približna € ?

kuje
7. November 2013, 07:11
Leica!:OK:

balboa
7. November 2013, 07:47
Jaz iman bushnell do 600m. Majhen, lahek in priročen. Meri samo razdaljo kar se mi zdi zadosti. Imam ga kar precej let (cca8) in brez problemov.

PROF.racoon
7. November 2013, 10:40
Kaj pravite na tega:

http://www.ebay.com/itm/WGI-LR900X-Remington-Edge-Laser-Rangefinder-T3-900-/310785450633?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item485c41a289

Kurare, kaj izkušenj s ta zgornjim?

Bi bil kar cenovno ugoden...

kurare
7. November 2013, 14:11
Jaz imam izkušnje samo z tema dvema, ki sem ju omenil.
"Doberrman" ima Bushnella pa mislim, da je zadovoljen. Kotna funkcija je potrebna predvsem za res ekstremno strme strele (npr. v gorah). Moj Leupold kompenzira kot in poda horizontalno razdaljo do cilja v funkciji "bow" do 100 m razdalje, nato te opozori da gre za l.o.s. (line of sight razdaljo). Za ekstremne strelce verjetno ni prva izbira (prekratka razdalja do katere kompenzira kot). Jaz ga potrebujem za lok zato tistih balističnih opcij, ki jih tudi ima sploh ne uporabljam.

Janez

ravnohrib
8. November 2013, 21:20
Jaz sem si kaki dve letinazaj nabavil tistega iz Hofera ali Lidla, ne vem več. Predvsem zaradi firbca, kako realno ocenjujem razdalje;
Mogoče ga ne znam uporabljati, ampak do cca 100 metrov dela brez problema, praktično do metra natančno; ima pa težave karkoli izmeriti več od tega;
Reklamiran je bil da zmore merite do 400 metrov, kar mi je itak pretirano, ampak vsaj do 200 pa sem upal;

Poskušal sem tudi targetirati velike bele stavbe na cca 150-200 metrov a brez uspeha. Ne zmore meritve.

Zanima me predvsem, če ima še kdo drug s foruma enakga iz Lidla/Hoferja, pa če ima podobne (slabe izkušnje)?

Sicer pa v praksi za določevanje razdalj uporabljam google-maps aplikacijo na telefonu; Ko se usedem na novi lokaciji, takoj na satelitski sliki premerim "koordinate", če jih rabim, in potem ni težko na cca 20-30 metrov natančno dolčati razdalje, kjerkoli se divjad pokaže....

PROF.racoon
9. November 2013, 20:57
Tega iz Lidla/Hoferja ima Alojz in pravi, da se mu odlično obnese, vendar ne vem do katere razdalje. Glede na to, da strelja kar na velike razdalje, bi moral delovati tudi na večje razdalje...

alojz1
9. November 2013, 21:10
Ne vem kje je bil kupljen.

alojz1
9. November 2013, 21:11
Meri do 500m (6oo yardov). Vedno natančno.

ravnohrib
10. November 2013, 09:09
Tega iz Lidla/Hoferja ima Alojz in pravi, da se mu odlično obnese, vendar ne vem do katere razdalje. Glede na to, da strelja kar na velike razdalje, bi moral delovati tudi na večje razdalje...
saj roba je kakršna, je v teh trgovinah, imajo pa zelo dobro politko za reklamacije in zato se mi zdi pomembno, če vsem drugim ta model dobro dela, bi ga nesel zamenjat; če ne pa seveda, kolikor denarja - toliko muzike....

PROF.racoon
5. December 2013, 22:40
Meri do 500m (6oo yardov). Vedno natančno.

Alojz, a imaš tega, ki se bo kmalu prodajal v Hoferju (Maginon do 400m)?

Ima kdo izkušnje s tem daljinomerom?

TaSl
6. December 2013, 02:01
Kdaj pa bo spet ta akcija?

PROF.racoon
6. December 2013, 11:50
Mislim, da naslednji teden...

Sršen
6. December 2013, 17:39
Je tako.

ravnohrib
7. December 2013, 21:09
No, če bo kdo nabavil tega iz hoferja, se priporočam za hitro poročilo o praktični uporabi. Predvsem me zanima, kaj in če sploh zaznava na 200+ metrov.

alojz1
7. December 2013, 21:11
V lanski akciji so bili do 600m. Po isti ceni. Lanski je preverjeno dober. Letošnji pa je menda manjši.

Tine
9. December 2013, 07:04
Kaj potem je za it iskat to čudo ali ne? Na neki nemški spletni strani sem prebral, da niso natančni.

alojz1
9. December 2013, 08:52
Kaj potem je za it iskat to čudo ali ne? Na neki nemški spletni strani sem prebral, da niso natančni.
Bi verjel. Pa 400m je premalo (bolj za lokostrelce). Bolje dati še malo zraven in kupiti vsaj do 600m, če že ne več.

Tine
9. December 2013, 10:39
Te ne razumem. 400m je v vrh glave, vsaj zame.

alojz1
9. December 2013, 11:06
Te ne razumem. 400m je v vrh glave, vsaj zame.
Je dobro tudi kakšno razdaljo izmerit pa čeprav ne streljaš tja. biggrin
Drugače je pa tako. Bolje je večji doseg. Ima močnejši in bolj natančen (usmeriš v manjši cilj) laser. Tisti z manjšim dosegom včasih odpovejo na ozadju, kjer ni dovolj odboja. (sneg, premajhen cilj)
In pri stari bateriji se tudi doseg zmanjša. Pa še yard in meter je nekaterim isto.

Tine
9. December 2013, 11:36
Hvala. O teh zadevah nimam pojma...

barnes308
26. December 2013, 09:51
Evo malo z zamudo ampak vseeno. Kupil laserski dalinomer iz Hofra za ~100 eur in ga malo testiral tja do 400 m. Primerjal sem z Nikonom, ki meri do 600m in še z enim profi varijanti, ki meri do 15 km (žal ne smem poveat kerim). Rezultati Hofrovega presenetljivo dobri za ta denar. Največja ralika med razdaljami je bila za 2 m, v povprečju pa za 1,5 m. Merjeno je bilo od 30 pa do 400 m na različnih terenih. Je pa zelo priročen, majhen in lahek, skratka za 100 eur se mi zdi kar dober.

Pa lepe praznike in ravne cevi.

barnes

mauser
26. December 2013, 11:22
Tudi sam ga imam. Pri dobrem odboju mi izmeri do 480metrov.

Tomaž Ražman
26. December 2013, 21:21
Kaka skrivnost pa je ta daljinomer k meri do 15km? Al je to kej novega spet pa jaz ne vem?

teohafy
27. December 2013, 09:38
Meni je Hoferjevega prinesel božiček, do sedaj največ izmeril 385m, več mi ni zaznal. Za mojo uporabo je čisto dovolj dober. Te pa včasih res preseneti, ko izmeriš razdaljo, vidim, da je bila ponekod razdalja bistveno drugačna, kot sem si prej predstavljal. Srnjaka sem mislil, da sem streljal nekje okoli 170m, sedaj pa sem izmeril 230m biggrin

Tomaž Ražman
27. December 2013, 10:18
Srnjaka sem mislil, da sem streljal nekje okoli 170m, sedaj pa sem izmeril 230m biggrin

Pol bi te moglo presenetit tudi da si ga zadel, glede na to da si za 60m razdaljo zgrešil biggrin

alojz1
27. December 2013, 10:29
Srnjaka sem mislil, da sem streljal nekje okoli 170m, sedaj pa sem izmeril 230m biggrin
Daljinomer je osnovno orodje za daljše strele. Tudi jaz sem mnenja, da si zadel po sreči. Razen, če imaš katerega od hitrih kalibrov.

Pol bi te moglo presenetit tudi da si ga zadel, glede na to da si za 60m razdaljo zgrešil biggrin
Še enkrat: ne ocenjujte razdalje "na oko" in ne trenirajte dolgih strelov na divjadi.

teohafy
27. December 2013, 19:20
Tomaž in Alojz, ne streljam ravno na pamet,vsaj 200 strelov s to puško na leto gre v tarčo na različne razdalje, puško imam .308, pristreljena pa je na mrd, tako da tistih 5-6 cm padca več ni imelo posebnega efekta, srnjak padel v ognju. Krogle pa imam remington core lokt. Me je pa res presenetilo,da je tako daleč, verjetno ker sem streljal iz enega brega doline na drugega. Druge razdalje sem kar dobro "uganil".

alojz1
27. December 2013, 20:04
Na tej razliki ni 5cm padca ampak več.
Na 170m jaz zavrtim 4 klike, na 230 pa 8,5. Torej je od 170 do 230m 4,5x2,3 cm. Kar znese 10cm ali enkrat več kot si ti ocenil.
Vem, da sem pikolovski. Ampak pri streljanju na žive cilje moraš biti.

patriot
27. December 2013, 21:22
Alojz, dobro ti gre.Bighand
Lp

Bokarca
12. January 2014, 19:36
Če koga zanima:

http://www.egun.de/market/item.php?id=4756063