PDA

View Full Version : Cena divjačine



PROF.racoon
28. October 2013, 13:18
Tudi divjačina je pri severnih sosedih cenejša...

http://abload.de/img/wildbretpreise2013v1uuv.jpg


Kako je kaj s cenami pri vas?

mugo
28. October 2013, 13:30
Tudi divjačina je pri severnih sosedih cenejša...
Kako je kaj s cenami pri vas?

Rakun, kako je pa pri vas?
Pri nas tako:

aron
28. October 2013, 13:56
Pri nas je isto kot pri mugotu. Samo pujs 2. kvaliteta je po 1.20 eur. Pa očitno imamo istega odjemalca.

Tomaž Ražman
28. October 2013, 14:06
Mi ne poznamo kvalitet... Srnjad 3,5€/kg brez drobovine in odbije se 1kg pri teži. Divji prašič 1,5€/kg brez drobovine...

PROF.racoon
28. October 2013, 21:19
Mugo, enako kot pri vas...

Tomaž, toliko kot imate pujsov, pa tako dragi... :icon_confused:

detel
28. October 2013, 22:30
Pri Tomažu so imeli do letos prašiča po 2,5 EUR z odbitkom 20 %.

mugo
28. October 2013, 23:28
Ma to je vse poceni, v trgovini ga kupi pa boš videl.....
Pujs in jelenjad - to je najcenejše meso kar ga lahko dobiš. Da o kvaliteti niti ne govorimo, tako da se roko na srce, nimamo kaj pritoževat.

PROF.racoon
30. October 2013, 19:33
Saj, tam pa drugi služijo na naš račun. Da ne govorimo o mesu jelenov in merjascev, katero je vsi vemo kakšno...

Hotel sem pokazati, da Avstrijec in Nemec zaslužita 2x, 3x, X več od nas, pa je divjačina tudi pri njih izredno poceni...

Hribowc
31. October 2013, 19:12
No to je pa že druga zgodba :)

Zvitorepec
28. March 2014, 16:43
Danes sem v trgovini kar debelo pogledal,kakšne so cene divjačine. Pri nas je pa še 1€ predrago za pujsa13991

aron
31. March 2014, 09:23
Mater, pa 5% nazaj dobiš.

žandar
31. March 2014, 10:45
Malo si poglejte koliko dobi kmet za pitanega bika, in primerjajte ceno mesa v prodaji.
Pa še to. Izračunajte, koliko stane kilogram divjačine, ko odbiješ težo kože , poškodovanega tkiva kosti in loja pa boste videli, da specialiteta (kar vrokah dobrega kuharja divjačina nedvomno je) pač ima kar solidno ceno, tudi pri nakupu v LD.

PROF.racoon
31. March 2014, 12:24
Danes sem v trgovini kar debelo pogledal,kakšne so cene divjačine. Pri nas je pa še 1€ predrago za pujsa13991

Tukaj se vidi, koliko premalo kmetje in lovci dobimo (pa na fotografiji so samo obrezki za golaž)... Ostalo meso je od 16 (pečenka d.prašiča) do 40 € (jelenova pljučna).

Nekdo na ta račun mastno služi...

cviček
31. March 2014, 12:36
Tukaj se vidi, koliko premalo kmetje in lovci dobimo (pa na fotografiji so samo obrezki za golaž)... Ostalo meso je od 16 (pečenka d.prašiča) do 40 € (jelenova pljučna).

Nekdo na ta račun mastno služi...

Pozabljaš, da kmetje redijo živino v svojih hlevih s svojo krmo . Za razliko od lovcev , ki redimo buče v sosedovem zelniku.
Odkupne cene divjačine so v vzhodni Evropi še nižje od naših. Vzrok vidim v dejstvu , da tam tržijo lov in ne divjačino -ki je sekundarnega pomena.

Se pa strinjam, da nekdo mastno služi in to so trgovci.

Kuna
31. March 2014, 12:47
Me prav zanima koliko potrošnikov pomisli, koliko bolj je zdravo meso divje živali, ki se je celo življenje hranila v naravnem okolju, v primerji z domačimi živalmi večinoma vzrejenimi v zaprtem prostoru, hranjenimi z vsemogočo svinjarijo in našopanimi z antibiotiki.

Sršen
31. March 2014, 14:10
Me prav zanima koliko potrošnikov pomisli, koliko bolj je zdravo meso divje živali, ki se je celo življenje hranila v naravnem okolju, ...

Tudi naravno okolje ni več čista perla. Ledvic divjačine že dolgo ne konzumiram več.