PDA

View Full Version : Klicala in privabljala divjadi



THEHUNTER
13. April 2013, 21:56
Pozdravljeni,

Ker teme po hitrem pregledu foruma nisem nikjer zasledil jo odpiram tu.
Ter ker se sezona prska tudi pocasi priblizuje bi vas vprasal katero klicalo za srnjaka bi mi predlagali? Gledal sem Buttolo ter neko leseno piscal.
Katero izmed tega dvojega bi bolj predlagali?

Hvala!

Lep pozdrav! biggrin

Zvitorepec
13. April 2013, 22:53
Če ujameš pravi čas prska, bo srnjak prišel tudi na škripajoče kolo od
samokolnice:icon_lol:
Jaz imal butolo in leseno od hubertusa,pa zaenkrat ni bilo pretirane sreče z nobeno.

hunterxxxl
13. April 2013, 23:13
Najceneje boš prišel skozi, če boš iz kakšne plišaste igrače ven vzel piščal... :icon_wink: Potem pa ko kličeš še malo pokaš z vejicami, pa imaš zagotovljen uspeh!

THEHUNTER
14. April 2013, 11:09
Hvala z odgovore! biggrin
Katera izmed buttola in lesene od hubertusa pa je lazja za uporabo? Ce ni dosti razlike bi vzel leseno od Hubertusa, saj je skoraj na pol cene od buttola.
Se mi pa zdi, da se da z buttolom da naredit vec razlicnih klicov. Za hubertusa pa ne vem, naj pove tisti ki jo ima. biggrin

hunterxxxl, tale tvoj nasvet pa moram preizkusit! biggrin

denč
14. April 2013, 13:30
Lani sem kupil rabljen buttolo. Deluje odlično. Enim mogoče res bolj paše lesena piščalka, kot pa en kos platike/gume, s sabo nosit.biggrin

mugo
15. April 2013, 12:18
Lesena huberusova ali kakšna drugačna, tudi plastična piščal, v katero pihaš, je veliko bolj praktična kot buttolo, ki jo držiš v roki. Ker roke iomaš ponavadi zasedene s puško/daljnogledom/fotoaparatom. Delajo pa vse, jaz rad uporabim tudi travico ali bukov list, vendar imaš tako spet zaseden roke. Amapk včasih piščali nimaš sabo, pa je dobro, če znaš uporabiti material, ki je na voljo.

THEHUNTER
15. April 2013, 14:49
Torej predlagas bolj leseno Hubertusovo kot buttolo?
Pomembo mi je da zadeva dobro dela in da ni prekomplicirana za uporabo biggrin.

Nabavit pa moram toliko prej, da malo sprakticiram klice. Verjetno ni preprosto dokler se ne navadis. biggrin

muzikant
15. April 2013, 15:00
Kdaj pa je prsk ? Kakšne klice boš prakticiral ? Po moje je škoda telh 20 Eur, ker ne boš nič priklical, ker nimaš osnov, da bi bil lahko uspešen pri lovu na klic.
Ne poznaš divjadi in njihovih navad in tudi terena ne.
Ni to kot na televiziji, da dvakrat pihneš in prileti srnjak.

THEHUNTER
15. April 2013, 15:40
Vidim da si bil ti pri moj letih zelo zelo NEUMEN TER TRD biggrin. Si predstavljas da so vsi pri teh letih neumni kot si bil ti in da ne znajo nic haha biggrin. Ajej trde trde :icon_lol::icon_lol:
Zgleda pa da je "klicalo" za muzikante, objava mojega posta biggrin. Ah ah, fovsarija. A si ze slisal to, da tisti ki niso nikoli mogli nikjer uspet v zivljenju skusajo se druge, ki pa se trudijo kaj naredit zbit dol na njihov nivo. Dojami ze, da si porazenec.

muzikant
15. April 2013, 15:58
Fantiček, sprijazni se s tem, da si pač zelen, nimaš pojma, gnojiš vsepovprek, jaz te pa le seznanim z resnico.
Vse ostalo žaljivke so le tvoj obrambni mehanizem in projekcija.

kuje
15. April 2013, 16:05
Marsikatera od teh piščali na tržišču je uporabna.Iz lastnih izkušenj!:OK:Važno je poznati zvoke divjadi(vrste,ki jo lovimo) in seveda znati to imitirati.Zato pa potrebujemo posluh!!!Eni ga imamo naravno bolj kot drugi.Da se ga pa tudi razvijati.Lp.

THEHUNTER
15. April 2013, 16:40
Dobro! biggrin
Mislim, da bom nabavil kar leseno od Hubertusa biggrin.
Seveda ko gres prvic klicat ne gres sam, ampak gres z nekom, ki kma izkusnje z tem, da se zadevo naucis pravilno uporabljat.
Poznavanje divjadi pa je itak predpogoj. Za to pa ni problema biggrin

JAKAJEŽ
15. April 2013, 19:51
Dobro! biggrin
Mislim, da bom nabavil kar leseno od Hubertusa biggrin.
Seveda ko gres prvic klicat ne gres sam, ampak gres z nekom, ki kma izkusnje z tem, da se zadevo naucis pravilno uporabljat.
Poznavanje divjadi pa je itak predpogoj. Za to pa ni problema biggrin

Pa že v trgovino vzemi sabo "nekoga,ki ima izkušnje,ker tudi vsi hubertusi nimajo enakega tona "zvoka",pa veliko uspeha.:yea1:

lp

THEHUNTER
15. April 2013, 21:40
Ja, to bi bilo tudi pametno biggrin
Hvala! Ko bo sezona prska bom porocal kako mi gre biggrin

Mislim pa tako piscalko:
http://bock.si/product_info.php/cPath/3_116/products_id/568/osCsid/mjhrgacj4e1el1km2j78vtfut1

Da ne bo kdo mislil da delam reklamo :icon_lol:

alojz1
15. April 2013, 21:49
Najboljša je pa zarezana ržena slamica.
Pa še zastonj. Se opazi, da ste samo mladi tule. Stari pa internet pa ne gre skupaj.

THEHUNTER
15. April 2013, 22:50
Vidim, da je metod kar veliko :OK:
Te zastonj, ki se jih naredi doma ali kar v naravi pa je vedno dobro znat, vcasih so lahko tudi boljse od cesa ki kupis v trgovini!biggrin

mugo
16. April 2013, 06:52
Najboljša je pa zarezana ržena slamica.
Pa še zastonj. Se opazi, da ste samo mladi tule. Stari pa internet pa ne gre skupaj.

Kje pa danes dobiš RŽ? V naših koncih je nihče ne seje.
Drugače se piskati da na mnogo pripomočkov. Tudi na bankovec, menda je zelo važno, za koliko EUR je ta bankovec. Večji kot je, večji srnjak pride.
Enkrat sem na lovskem sejmu v Salzburgu poslušal predavanje enega mojstra o klicanju srnjakov. Piskal je na razne piščalke, na travico, na bankovec, na bukov list, na koncu pa še brez vsega, na prste. :icon_lol:

POLH
16. April 2013, 07:18
Pri nas so včasih rekli, da ko je čas pravi in vnema največja, še na cviljenje bremz starega vojza pride srnjak.

Drugače sva pa včasih z očetom delala "piščali" iz stebla pšenice (najboljša je bila tista stara, na redko sjana).

Drugače pa sem najlepše klicanje prakticiral z oponašanjem mladiča - pride srna za njo pa velikokrat tudi srnjak.

mugo
16. April 2013, 07:25
Drugače pa sem najlepše klicanje prakticiral z oponašanjem mladiča - pride srna za njo pa velikokrat tudi srnjak.

Ja to je pri meni rezervna varianta. Če veš da je srnjak blizu in noče priti na pivkanje srne, potem je verjetno s srno. In zapiskaš na mladiča pa pride srna in z njo še ženin. Ali pa lisjak, kanja ali podobne lačne zadeve.

tarfila
16. April 2013, 10:40
Mi se pa zadnja leta ubadamo s klicanjem kozlov v prsku. Srečko je povzel metodo po stricu, Petarda pa prakticira kar z ustnicam in lani je priklical kozla :limona:

pek3c
18. September 2013, 12:20
Lani sem kupil rabljen buttolo. Deluje odlično. Enim mogoče res bolj paše lesena piščalka, kot pa en kos platike/gume (http://najgume.si/), s sabo nosit.biggrin


Hvala za koristne informacije.

mrki
9. January 2014, 00:34
Ali kdo uporablja nordikpredator piščali in kako ste zadovoljni z njimi, pa kje ste jih kupili. http://nordikpredator.se/en/

mrki
12. January 2014, 11:39
Moram priznati da sem pričakoval malo večji odziv, če jih nobeden nima me zanima ali bi jih kupili če bi jih najdli v kakšni trgovini.

Falco
8. February 2014, 17:05
Jaz sem jih kupil preko finske spletne trgovine. Vzel sem fox heat in pre-tuned varianto. Danes sem jih dobil, tako da jih moram še preizkusit v praksi. Če te zanima link trgovine piši na zs.

Dreger
3. March 2016, 20:20
Ja za lisice koristim ovakve poceo sam onako iz hobija da ih pravim,al kako je vreme odmicalo posle dosta probe i testiranja poceo sam i ozbiljniju proizvodnju.,jer su se jako dobro pokazale.oponasaju kmecanje ranjenog zeca,jako su se dobro pokazale kako kod mene u lovistu tako i kod drugih kolega koji su nabavili od mene.
http://i64.tinypic.com/iypf6b.jpg

urban
3. March 2016, 20:36
Imaš kakšen film, da slišimo?

Dreger
5. March 2016, 20:51
Imam ,ovo je samo mala prezentacija kako zvuce vabilica,a malom vezbom i praksom moguce je proizvesti razne nijanse ovog zvuka,znaci i tise i piskavije tonove kao i grublje i jace i jos mnogo toga.
https://www.youtube.com/watch?v=dB4ZU0wLtsk

Slayer
21. July 2022, 16:57
Kolikokrat zapiskate pri klicu za srnjaka v prsku, in na koliko sekund/minut to ponavljate?

detel
26. July 2022, 16:34
V eni knjigi sem prebral; zapiskaš 3 do 4x vsakih 15 sekund. Počakaš 15 minut in zadevo ponoviš, spet počakaš 15 minut. Če ni odziva greš v drugi revir. Dober pogled.