PDA

View Full Version : Bruniranje puške za 20 eur



GILTHEAD
5. April 2013, 22:34
Bruniranje puške za 20 eur in ne 100 ali 200 kot nam hočejo vzet puškarji!
Naj vam na kratko opišem za kaj gre: Na puški sem imel del cevi ''zlizan'' od nošenja.Ker me je to glede na drugače brezhiben izgled puške motilo,sem se odločil za ponovno bruniranje pri puškarju.Ker kar se tiče bruniranja nisem imel pojma,sem seveda povprašal naše vrle puškarje.Prvič, kako postopek sploh izgleda ali se lahko brunira samo delno(poškodovani del)čas trajanja ipd in pa seveda ceno.Vsi odgovori od prvega do zadnjega so bili sila zapleteni in kar se da nerazumljivi,cene pa od prijateljske 60 eur pa do 200 eur.Sila zapleteni postopki in odgovori so bili seveda samo za to,da bi upravičili sila visoke cene bruniranja.Zaradi res visokih cen sem se odločil malo pogledati po svetovnem spletu ter preveriti postopke in pa cene pri ne/puškarjih,temveč pri ljudeh ki živijo in delajo samo bruniranje in podobne postopke za industrijo.Cena pri prvemu,ki sem se ga odločil poklicati je bila verjeli ali ne,15 eur!!!Seveda sem mu puško sam razstavil doma in to prvič v življenju v max 5 minutah in mu na koncu dal seveda še napitnino ,me je vse skupaj z bencinom prišlo dobrih 25 eur.Postopek pa je trajal ne več kot eno uro in sem kar počakal,v sosednjem bifeju.
Zato se prijatelji lovci,ne pustite nategovat določenim zlatarjem v slovenskem puškarstvu,ker denarja za takšne razlike v ceni,res ni več!!Če kdo rabi številko,mu jo lahko posredujem v privatnem mailu.

GILTHEAD
5. April 2013, 23:44
12144

12145

Kot vidite je izdelek kot se šika:limona:

main757
6. April 2013, 13:22
S čim si pa cev zadelal? Ali imaš tudi v cevi brunirano?

GILTHEAD
6. April 2013, 13:59
Sj ravno v tem je hec,da me je nekaj puškarjev zavajalo okrog tega,ali se cev brunira ali ne!?Seveda se brunira in to povsod in brez posledic.Pri bruniranju se obseg ne spreminja (niti za tisočinko milimetra) in vsi tudi puškarji brunirajo komplet.Sem kasneje govoril z starejšim in dobrim puškarjem,ki mi je razložil par stvari.On pravi tako,da je še celo priporočljivo brunirati tudi cev,ker s tem odstraniš tudi vse predhodne navlake svinca,bakra,tombaka itn...Pred bruniranjem gre cev tako ali tako skozi par postopkov čiščenja in šele nato v brunuro,pa potem v emulzijo,pa spet čiščenje(tudi strojno)...Cev se po brunuri sveti tako kot pred brunuro,po prvem strelu pa bo tudi morebitna črna barva povsem izginila.

Še strokovni del:Bruníranje je način protikorozijske mehanske zaščite kovin, ki temelji na kemijski spremembi površine kovine z različnimi snovmi. Za razliko od galvanizacije, pri katerem površine kovinskih predmetov s pomočjo elektrolize prevlečemo s tanko plastjo druge kovine, zaradi česar se spremeni mera in druge mehanske lastnosti kovinskega predmeta, gre pri bruniranju za celostno zaščito. Pri bruniranju tako ni dodatnega nanosa na obdelovanec, zaradi česar ne pride do sprememb razsežnosti obdelovanega predmeta. Predmet po obdelavi tudi ne izgubi površinske trdnosti. Z dodatno zaščito (emulzija in posebna olja) se z bruniranjem dosega zaščita pred rjo.

teohafy
6. April 2013, 19:12
Na kaki temperaturi pa brunirajo? Če je prevroče odstopijo lotane montaže...

zlatorog
6. April 2013, 19:48
Na kaki temperaturi pa brunirajo? Če je prevroče odstopijo lotane montaže...

Za karabine toplo, za kombinirane puške hladno bruniranje...:icon_wink:

mrki
6. April 2013, 20:55
Ali si ti kaj pred bruniranjem pripravil cev (odstranil staro brunuro in poliranje) ali so to vse oni opravili.

GILTHEAD
6. April 2013, 22:36
Kar se tiče lotanja ni panike.Če je kvalitetno narejen,ne bo odstopil.Moja puška je brunirana pri 138 c,kar se mi zdi kar zmerna temeperatura in je vse kot mora biti.Če bi bla pa temperatura kot eni pravijo 400 ali več stopinj,pa bi bil problem...Brunira pa se lahko kar koli,od gladkih ceni do risanic.lp

GILTHEAD
6. April 2013, 22:41
Ali si ti kaj pred bruniranjem pripravil cev (odstranil staro brunuro in poliranje) ali so to vse oni opravili.

Pred bruniranjem sem z 2000 pobrusil samo poškodovani del,pa še to mi je žal,ker ni bilo potrebe.Brusiš samo če rjavi,drugače pa pusti pri miru.Pa niti slučajno ne poskusi sam popravljati(hladno brunirati)ker boš samo zaj... cev.Jst sem jo,ker sem poskusil popraviti sam.Hladna brunura je samo za manjše napakice,kot so vijaki ipd.

PROF.racoon
7. April 2013, 21:00
Sem tudi sam za eno pivo (toliko mi je računal - dal sem 10€) bruniral montažo pri firmi iz okolice Naklega...

brina
27. April 2013, 00:19
a od naklega proti dupljam desno?

čuk
25. April 2015, 00:00
"GILTHEAD" bi prosim lepo lahko posredoval kontakt od tega mojstra, ki ti je bruniral puško, na naslov: zelena.bratovscina25@gmail.com
Hvala!

mrki
25. April 2015, 23:43
Vse napisano drži, sam sem po poklicu puškar ampak žal ne delam v tej obrti, jaz bi enako naredil če bi rabil bruniranje, sem pa tudi podobno naredil za niklanje, za par manjših delov na bokarici so naši puškarji hoteli 100-150€za niklanje, ko sem malo poklical sem za prvo puško dobil zastojn za drugo sem dal 10€ v koverto zraven delov, so pa naredili kot mora bit, prvo kromiranje čez pa še niklanje.

GILTHEAD
26. April 2015, 23:52
Vse napisano drži, sam sem po poklicu puškar ampak žal ne delam v tej obrti, jaz bi enako naredil če bi rabil bruniranje, sem pa tudi podobno naredil za niklanje, za par manjših delov na bokarici so naši puškarji hoteli 100-150€za niklanje, ko sem malo poklical sem za prvo puško dobil zastojn za drugo sem dal 10€ v koverto zraven delov, so pa naredili kot mora bit, prvo kromiranje čez pa še niklanje.

Ja ni kaj,treba se je znajti:icon_wink:

sauer202_
15. February 2017, 22:51
Bruniranje puške za 20 eur in ne 100 ali 200 kot nam hočejo vzet puškarji!
Naj vam na kratko opišem za kaj gre: Na puški sem imel del cevi ''zlizan'' od nošenja.Ker me je to glede na drugače brezhiben izgled puške motilo,sem se odločil za ponovno bruniranje pri puškarju.Ker kar se tiče bruniranja nisem imel pojma,sem seveda povprašal naše vrle puškarje.Prvič, kako postopek sploh izgleda ali se lahko brunira samo delno(poškodovani del)čas trajanja ipd in pa seveda ceno.Vsi odgovori od prvega do zadnjega so bili sila zapleteni in kar se da nerazumljivi,cene pa od prijateljske 60 eur pa do 200 eur.Sila zapleteni postopki in odgovori so bili seveda samo za to,da bi upravičili sila visoke cene bruniranja.Zaradi res visokih cen sem se odločil malo pogledati po svetovnem spletu ter preveriti postopke in pa cene pri ne/puškarjih,temveč pri ljudeh ki živijo in delajo samo bruniranje in podobne postopke za industrijo.Cena pri prvemu,ki sem se ga odločil poklicati je bila verjeli ali ne,15 eur!!!Seveda sem mu puško sam razstavil doma in to prvič v življenju v max 5 minutah in mu na koncu dal seveda še napitnino ,me je vse skupaj z bencinom prišlo dobrih 25 eur.Postopek pa je trajal ne več kot eno uro in sem kar počakal,v sosednjem bifeju.
Zato se prijatelji lovci,ne pustite nategovat določenim zlatarjem v slovenskem puškarstvu,ker denarja za takšne razlike v ceni,res ni več!!Če kdo rabi številko,mu jo lahko posredujem v privatnem mailu.

Prosim, če mi posredujete kontakt od te osebe, ki brunira. Hvala. Lep pozdrav.

lisičnik
16. February 2017, 02:06
Tudi meni prosim...
Hvala

GILTHEAD
16. February 2017, 16:07
Tudi meni prosim...
Hvala

Evo jo: 031335888 Dober pogled:icon_wink:

GILTHEAD
16. February 2017, 16:09
Prosim, če mi posredujete kontakt od te osebe, ki brunira. Hvala. Lep pozdrav.


Evo jo: 031335888 Dober pogled:icon_wink:

lisičnik
16. February 2017, 21:18
Hvala lepa!

sauer202_
16. February 2017, 23:18
Evo jo: 031335888 Dober pogled:icon_wink:

Hvala.