PDA

View Full Version : Zlatorogov zbornik



Sršen
6. March 2013, 15:20
Ko sem bral dokumente na portalu LZS sem zasledil v zapisnikih Strokovno znanstvenega sveta, ki so nam jih ubogi raji ustrežljivo naklonili celo še iz marca preteklega leta, da obstaja celo nekakšen Zlatorogov zbornik.
Prepričan, da bom nekaj kar financiramo in se tiska našel tudi objavljeno na spletu sem se podal v brskanje. In sem našel. Da te tiskovine nekateri na Bolhi prodajajo: http://www.bolha.com/knjige-revije-stripi/strokovna-literatura-prirocniki/naravoslovje/zlatorogov-zbornik-2012-1282869905.html
Drugega mi stric Google ni vedel povedati.

Sedaj pa vprašanje?
Ali se motim, da do tiskovine, ki jo financiramo lovci iz svoje članarine LZS ne objavlja na svojem portalu, niti je drugače nismo deležni?
Če je to res, jih vprašam, ali se jim tam gori visoko v znanstvenih in vodilnih krogih zdi, da mi običajna lovska raja nismo sposobni in vredni, da bi to prebrali?

Naprej pa ne bi pisal, da me prevelika ihta ne zagrabi in kaj preveč ne napišem, ker neka mala možnost pa obstaja, da sem blagovoljno objavo te materije nekje pa le spregledal. In če sem jo, verjamem, da jo drugi niso in bodo to pojasnili.

Torej, kdo od vas najde na spletu Zlatorogov zbornik?

Taxus
6. March 2013, 16:31
Verjetno s časom bo. Je pa logično, da so si na tem S-Z svetu izborili ta zbornik, saj povečini sami notri objavljajo svoje članke, ki pa so verjetno že bili prej kje objavljeni. Sicer zelo podpiram vse raziskave na področju divjadi, vendar izgleda, da je na LZS vse skupaj malo.... Izvajalci raziskav so večinoma v tem svetu in še kakšni komisiji, ki na koncu odloča katere raziskave bo LZS (so)financirala.