PDA

View Full Version : Lovski pes v stanovanju



Taxus
6. March 2013, 15:00
Zdravo, zanima me kakšne izkušnje imate z (lovskimi) psi v stanovanju. Katere pasme bi bile najbolj primerne ali pa katere sploh niso?

dolgin
6. March 2013, 15:04
Madžarska vižla....

detel
6. March 2013, 16:42
Če ga navajaš od malega, mislim, da so vse OK.... Več svobode pogrešajo terierji in goniči.

alojz1
6. March 2013, 17:01
Naši so zunaj ,v hlevu, pod kozolcem, ampak najraje pred kaminom.
Edino bavarka rada vrta tunele v sneg.

Tine
6. March 2013, 17:35
Zadnja psica je prva, ki si je izborila vstop v hišo in pri nas tudi ostala. Prejšnji so prag hiše lahko le vohali (1x brak jazbečar in 3x prepeličar). Na splošno ni nekega problema. Doma je hišni pes, na jagi pa "preklopi" in dela v redu.
Se pa na res stara leta vidim v naslonjaču z kratkodlakim jazbečarčkom v naročju:icon_wink:

jazbec
6. March 2013, 21:09
Ne vem če bo jazbečar pravi za v naročje. Boš moral kaj bolj mirnega poiskati. Moj zdrži kakšno minuto v naročju, potem pa spet akcija...

dolgin
6. March 2013, 21:31
po pa daklna...

detel
7. March 2013, 12:28
Ne vem če bo jazbečar pravi za v naročje. Boš moral kaj bolj mirnega poiskati. Moj zdrži kakšno minuto v naročju, potem pa spet akcija...

Mali a veliki lovec:icon_wink:

_fox_
17. March 2013, 22:21
Zdravo, zanima me kakšne izkušnje imate z (lovskimi) psi v stanovanju. Katere pasme bi bile najbolj primerne ali pa katere sploh niso?

Mogoče bi bilo bolj smiselno iskati lovsko pasmo, ki ti bo najbolj uporabna v lovišču- na življenje v stanovanju boš ga že navadil..
Kako se pes obnaša v stanovanju pa je predvsem odvisno od lastnikov in vzreditelja.
Priporočal bi, da se po možnosti odločiš za vzreditelja, katerega psi so že od majhnega navajeni življenja v hiši, ter opravljanja "POTREB" zunaj nje.

Vsakemu psu moraš dnevno nameniti dovolj časa(predvsem mlademu psu), drugače si sam najde zaposlitev, katera ponavadi lastnikom ni všeč.biggrin

alojz1
17. March 2013, 22:39
Z čistočo pri nas ni problemov. Tudi stanovanje so še vsi pustili pri miru.
Je pa tako, da najboljši pes v lovišču (prepeličar) za stanovanje ni najbolj primeren. V šapah in dlaki prinese veliko smeti in ima kar močan vonj. Vižla pa nima podlanke niti vonja. Če je mokra jo pa samoobrišem in je takoj suha. Prepeličar se suši več ur.

alojz1
17. March 2013, 22:42
Z čistočo pri nas ni problemov. Tudi stanovanje so še vsi pustili pri miru.
Je pa tako, da najboljši pes v lovišču (prepeličar) za stanovanje ni najbolj primeren. V šapah in dlaki prinese veliko smeti in ima kar močan vonj. Vižla pa nima podlanke niti vonja. Če je mokra jo pa samoobrišem in je takoj suha. Prepeličar se suši več ur.
Po moji oceni je za stanovanje zelo primeren Parson Russell Terrier.

stjrp
18. March 2013, 09:48
Mi imamo prepeličarja v hiši pa ni nobene posebnosti, no mogoče je potrebno kakšen krat več pomest, to je pa to. Ko pa pride moker se pa itak vleže zraven špargeta na toplo in se kar hitro posuši. Kavč, čevlji in ostalo pa je za enkrat (4 leta) še vse celo: Je pa res da je pes ko je kdo doma je povečini na prosto okrog hiše, ko je sam je pa vedno v hiši. Punca mu je naredila ležišče ob kavču, ki ga kar pridno uporablja.

Taxus
18. March 2013, 12:18
Mi imamo prepeličarja v hiši pa ni nobene posebnosti, no mogoče je potrebno kakšen krat več pomest, to je pa to.

Tudi sam bi najraje imel prepeličarja (zaradi uporabnosti), pa me je alojz že kar malo prestrašil. Tudi en kinolog, ki ga zelo cenim mi je odsvetoval prepeličarja, ker imajo močan vonj. Sem pa že bil čist na tem, da ga nabavim, ampak je treba prej še par stvari uredit.

Fuchs
18. March 2013, 13:52
Mi imamo Madžarsko vižlo. Ni nikakršnh problemov, je zelo čist, nima vonja, skoraj ne pušča dlak. V stanovanju je miren, rabi pa dnevne lovske sprehode kjer se zdivja...
zelo navezan na družino, konstantno kod #duh# za vsakim , ki je doma. konstantno išče družbo, predvsem da se "crtlja". Tudi do gostov je prijazen.

Fuchs
18. March 2013, 13:57
..šeneki slikic...od vižle

Fuchs
18. March 2013, 14:00
zima...

Fuchs
18. March 2013, 14:04
doma...

Fuchs
18. March 2013, 14:05
razvajen...

nat
18. March 2013, 20:09
Tudi naš brandl brak se zelo dobro obnese v stanovanju. Zunaj ima sicer pesjak, a če ugotovi, da sem doma, potem mora biti tudi on v stanovanju. :limona: Pozimi je pa sploh ves čas na toplem pa ni nobenega problema, ko je treba na jago. Če pride preveč blaten z jage ali sprehoda, gre pa pač pod tuš :icon_wink:
http://farm5.staticflickr.com/4088/5054029242_46a070ab87_n.jpg (http://www.flickr.com/photos/93433545@N00/5054029242/)

Breza
19. March 2013, 11:22
Tudi naše tri so v stanovanju čisto zadovoljne. :icon_wink:

http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/c67.0.403.403/p403x403/576337_292566074181341_1857938290_n.jpg

Fuchs
19. March 2013, 16:11
..kljub temu da je "hišni" kuža, pa obožuje lov ne gledena vreme

Brička
20. March 2013, 20:05
Mi imamo že tretjega Angleškega kokeršpanjela v stanovanju in nobenih problemov. Menim, da je od lastnika odvisno, kako kuža prenaša stanovanje, kako se navadi na red, higieno , poslušnost. Če v stanovanje pripeljete mladička nebi smelo biti problemov. Saj ga vi vzgajate od začetka.Seveda, pa je pri izbiri pasme vseeno treba malce pogledati, da nebi kakega "Huberta" tlačili v garsonjero. Tako, da kar korajžno.

Falco
23. March 2013, 16:14
Vse možne poze za spanje :icon_lol: