PDA

View Full Version : Usposabljanje predavateljev za mentorje lovskim pripravnikom



PROF.racoon
4. March 2013, 22:58
Gre kdo od tukaj v soboto, 9.3.13, v Ljubljano na to predavanje?

rikec
5. March 2013, 08:16
Profesor...kje je to od tukaj? Jst sem tukaj... :limona:Bighand, dobro malo šale... kdo vam pa predava? Mi smo imeli lani to predavanje pa moram rečt, da marsikaj pametnega in uporabnega slišiš...

main757
5. March 2013, 08:28
Rakun, tvojega mentorja pošlji na to usposabljanje.

muzikant
5. March 2013, 15:31
A so te uvrstili v talent program postojnsko-bistriške zveze ?:hooray:

PROF.racoon
5. March 2013, 16:36
A so te uvrstili v talent program postojnsko-bistriške zveze ?:hooray:

Muzikant, nekdo je bil lani na izpitih najboljši v generaciji, pa vidijo v njem mogoče kakšen potencial... :whistle:

main757
5. March 2013, 16:37
Na LZS ni razpisanega tega izobraževanja. Interna zadeva LD-ja?

alojz1
5. March 2013, 16:42
Naslov je pa malo zavajujoč.
Ali usposabljajo že uveljavljene predavatelje tudi za mentorje?
Ali usposabljajo predavatelje, ki bodo predavali mentorjem?

Čigava je ta pogruntavščina?

muzikant
5. March 2013, 18:52
Enostavno. LZS po območnih zvezah organizira izobraževanje za naziv mentor.
Na tem izobra?evanju nekdo 3 ure predava o tem, da če pripravnik tudi v 10o ne razume, ga ne smeš brcniti v rit, ampak mu moraš razlo?iti še 11ič ipd....
In Rakuna bodo zdaj usposobili za to.....

@racoon
Čestitam ti za uspeh, samo ti bi moral biti izven konkurence, saj si bil dve leti pripravnik, vsi ostali pa 1leto.:lol1:

alojz1
5. March 2013, 18:56
Pa kaj ti ni jasno Muzikant biggrin
Ko se je profesor po dveh letih rešil mentorja se je začel hitro učiti.

tica
5. March 2013, 19:41
Naslov je pa malo zavajujoč.
Ali usposabljajo že uveljavljene predavatelje tudi za mentorje?
Ali usposabljajo predavatelje, ki bodo predavali mentorjem?

Čigava je ta pogruntavščina?

Gre za tretjo varianto in tak kader preprosto rabimo, saj sta bila do sedaj le dva. Predavala bo dr. Alenka Polak iz Pedagoške fakultete v Ljubljani.
Predloge za te predavatelje so podale OLZ/ZLD, v glavnem že aktivne predavatelje.

alojz1
5. March 2013, 20:04
Saj razumem. Je pa čudno formulirano. Ali pa jaz čudno razumem?
Usposabljanje predavateljev za mentorje lovskim pripravnikom
Beseda "predavateljem" je odveč.

tica
5. March 2013, 21:17
Saj ni tako komplicirano, nekdo pač mora naučiti predavatelje, da bodo znali in lahko usposabljajli mentorje pripravnikom. Do sedaj sta mentorje poučevala le dva /Sely de Brea Šubic in Branko Vasa/, kar je bilo odločno premalo. V posameznih primerih pa so izobraževanja mentorjev opravljali kar laiki in rezultat so nesposobni mentorji.

muzikant
6. March 2013, 05:58
Nesposobmi mentorji so odraz stanja v lovski populaciji in tega tudi 3 urno predavanje zgoraj omenjenih fosilov ne bo spremenilo.

Bunny
6. March 2013, 06:57
Nesposobmi mentorji so odraz stanja v lovski populaciji in tega tudi 3 urno predavanje zgoraj omenjenih fosilov ne bo spremenilo.

Bighand

rikec
6. March 2013, 07:16
Nam je lani predaval Branko Vasa in moram reči, da je zelo dobro predaval in povedal ogromno pametnih in uporabnih stvari. Kako so drugi predavatelji ne vem a če ima kdo možnost it mu obisk tega predavanja ne bo škodil.

PROF.racoon
6. March 2013, 08:27
...

@racoon
Čestitam ti za uspeh, samo ti bi moral biti izven konkurence, saj si bil dve leti pripravnik, vsi ostali pa 1leto.:lol1:

V Pravilniku in Poslovniku LD imamo napisano, da je pripravništvo dve leti. Zakaj so NAM podaljšali, pa veš sam... Kdo je bil kriv in zakaj, lahko še stotič napišeš sam, ker si dobro informiran. Zato pa so takšna predavanja, da se drugim ne bo dogajalo, kar se je MENI oz. NAM.

Ne zavajaj z žaljivimi in nesramnimi dvoumnimi izjavami!

muzikant
6. March 2013, 09:29
Saj sem ti čestital in napisal vse po resnici.

Zato ne fantaziraj in se izkaži z znanjem.

PROF.racoon
6. March 2013, 12:15
Muzikant, pri tebi je, moraš tudi sam priznati, res težko vedeti, kdaj je čestitka iskrena in kdaj nesramno špikanje (npr. talent PB ZLD; krohotanje na koncu povedi ipd.). Kako naj si človek to razlaga??? Po tvoje samo s fantaziranjem...
Napisal si, da sem bil jaz pripravnik dve leti, "VSI ostali" pa le eno... VSI je zelo širok pojem, pa dobro veš, da niso bili VSI... Bi te res rad spoznal, da vidim, če imaš v živo tudi tako velika jajca... :lol1:

Muzikant, se bom. Hvala!


Očitno na forumu ni nikogar, ki se bo udeležil tega predavanja...

muzikant
6. March 2013, 13:32
Ne vem, če bi me tako rad spoznal se malo potrudi.
Kar se pa velikosti mojih jajc tiče, pa pošlji svojo ženo da preveri. Če je kolikor tolikor dobra.:icon_wink:

Drugače pa če si pedagoški fax naredil, verjetno ne rabiš dodatnega izobraževanja iz andragogike ipd, ker si to absolviral na nekoliko višjem nivoju.
Tako da bi po mojem mnenju lahko bil oproščen tega.


Z znanjem pa se izkaži predvsem na forum.

aron
6. March 2013, 13:51
tega tudi 3 urno predavanje zgoraj omenjenih fosilov ne bo spremenilo.[/QUOTE]

Muzikant, z vsem dolžnim spoštovanjem, tudi midva se še ne poznava, pa vendar me zanima, od koliko let naprej pa je zate fosil in drugo vprašanje, kje si pozabil spoštovanje do starejših lovcev. Veliko nas ma narejen fax, takšen ali drugačen, pa noben ne bo šel v grob prepameten. Če si pa len za obisk takih predavanj, ti je pa polovica oproščeno če boš to priznal.

muzikant
6. March 2013, 14:08
1)Fosil ni izraz, ki bi bil direktno povezan s starostjo ampak z načinom delovanja teh oseb, ki se ne umaknjejo čeprav obstaja veliko bolj kompetentnih.Težko se sprijaznijo z dejstvom, da jim je rok trajanja potekel.
2) Spoštovanje so lahko deležni le tisti, ki si s svojim delom in znanjem to zaslužijo. V lovstvo pa je preveč prisotna starostna hierarhija, vendar pa starost ni nujno povezana z znanjem in zaslugami.
3) Nisem len, pa tudi dolžnost vsakega Lovca je da se permanentno izobražuje, vendar fosili s svojim kadrovanjem ščitijo pozicije.

aron
6. March 2013, 14:35
1)Fosil ni izraz, ki bi bil direktno povezan s starostjo ampak z načinom delovanja teh oseb, ki se ne umaknjejo čeprav obstaja veliko bolj kompetentnih.Težko se sprijaznijo z dejstvom, da jim je rok trajanja potekel.

1. Z izrazom fosil si nekoga užalil, samo ne direktno, pa vendar vse, ki nam zapuščajo bogata lovišča, ki so jih ohranili predvsem s svojim znanjem in kompetentnostjo. Pa čeprav jim informacijska tehnologija ne leži. (Enim gre pa samo to)

2) Spoštovanje so lahko deležni le tisti, ki si s svojim delom in znanjem to zaslužijo. V lovstvo pa je preveč prisotna starostna hierarhija, vendar pa starost ni nujno povezana z znanjem in zaslugami.

2.Spo??tovanje si zasluži vsak in nima zveze s starosno hierahijo, oziroma vsak ne glede na starost. (Še moj pes si ga zasluži).


3) Nisem len, pa tudi dolžnost vsakega Lovca je da se permanentno izobražuje, vendar fosili s svojim kadrovanjem ščitijo pozicije.

3. Uredu, pa nisi len, potem pa vsaj spoštuj starejše in mlade lovce (ki sami vedo, da jim bo rok trajanja potekel, kakor tudi nam), ki so voljni svoje znanje in izkušnje deliti z nami. Vedi da to delajo zato, ker upajo, da ga bomo mi delili naprej. Nekateri smo veseli, da imamo sploh možnost poslušati staroste slovenskega lovstva. Ti, pa svoje znanje dokazuj na forumu, kjer je lahko vsak junak, če ima poleg celo zlatorogovo knjižnico, ki jo je naročil prek spleta in so mu jo dostavili preko GLS. Način delovanja na položajih boš pa morda kdaj lahko dokazal kar sam, le na kakšen tečaj bi še lahko šel.

Pa brez zamere, ker ne mislim nič slabega nikomur. Lahko pa se zmenimo za kakšen kozarček kje pa podebatiramo v živo, saj nam tem ne manjka.

muzikant
6. March 2013, 14:53
Kljub temu, da sem relativno mlad imam skoraj vse nazive, ki jih LZS omogoča:
Lovec, LČ, mentor itd

Tako da nimam problema s tečaji, pa tudi praktično kar obvladam zadeve, sigurno poznaš koga, ki ti bo lahko to potrdil.

Sigurno lahko kakšno spijemo, m ogoče pa smo že pa ne vemo.biggrin

aron
6. March 2013, 15:13
No, zdej si me pa dobu. Kar povabi me, k boš pr voli. Prvo plačaš ti pol pa jest, pol bova pa vidla. :OK:

PROF.racoon
7. March 2013, 10:13
Ne vem, če bi me tako rad spoznal se malo potrudi.
...


A, si pozabil, kaj si mi v odgovoru pred kar nekaj časa napisal na povabilo? Da bo moralo preteči veliko vode po Muri, da bova kdaj šla skupaj na pivo, na katerega sem te povabil. Čakam, da poveš, kdaj je bo dovolj preteklo... :icon_wink:

muzikant
7. March 2013, 10:59
Ko boš usposobljen predavatelj za mentorje se najavi, da te še jaz par stvari povprašam.:icon_wink: