PDA

View Full Version : 7. seja UO (31.1.2013)



Sršen
1. March 2013, 15:26
Prebral sem ta zapisnik. Na hitro, pa vendar dovolj, da me je kar zvijalo.
O tempora, o mores!:icon_mad:

Kaj je to za en model F. Jarc?

206
1. March 2013, 16:00
predsednik ZLD Novo mesto

tica
1. March 2013, 18:46
predsednik ZLD Novo mesto
Pa ne samo to, še predsednik IO OZUL-a Novo Mesto, starešina LD, predstavnik LZS v svetu ZGS v Ljubljani in bivši predsednik komisije za upravljanje z divjadjo, o katerem je predsednik LZS zapisal, da v preteklem obdobju pač nismo imeli sreče s predsednikom te komisije... . Skratka, človek za vse funkcije.

zajec
4. March 2013, 10:11
Kje pa je ta zapisnik?

Sršen
4. March 2013, 10:58
Kje pa je ta zapisnik?
Na dokumentih na portalu LZS.
Kaj ostali ne sledite tega redno?

ostrostrelec.pero
4. March 2013, 11:10
Na dokumentih na portalu LZS.
Kaj ostali ne sledite tega redno?

Kaj bom pa imel od tega če bom redno spremljal te dokumente.
Prav prešerne volje sem. Močno dvomim, če bi bil take volje tudi po prebiranju teh dokumentov. Marsikaj si prišparam s tem, ko jih ne odpiram.:lol1:

jegr
4. March 2013, 11:17
Po svoje imaš prav. Me samo razpizdijo.:icon_mad:

main757
4. March 2013, 14:04
Zavod za lovstvo?
Vse lepo in prav dokler se nebi v njem naselili okrajni vojvo?e in nam krojili odstrel.

tica
4. March 2013, 14:41
... v njem naselili okrajni vojvo?e in nam krojili odstrel.

Ti vojvo?e imajo funkcijski naziv: predsednik OLZ/ZLD

main757
4. March 2013, 14:58
Ti vojvo?e imajo funkcijski naziv: predsednik OLZ/ZLD

Ni nujno.
Če bo stvar na nivoju, sem za Zavod.

dolgin
4. March 2013, 15:34
Sej bo na nivoju,samo kakšnem je vprašanje. Lepo vas prosim....

pranger
4. March 2013, 17:18
Ni nujno.
Če bo stvar na nivoju, sem za Zavod.

Jaz sem tudi za, samo več everčkov ne smejo iz mojega žepa na račun zavoda! BighandBighand

MilanK
4. March 2013, 19:18
Jaz sem tudi za, samo več everčkov ne smejo iz mojega žepa na račun zavoda! BighandBighand

Omenjeni zapisnik UO je zanimiv tudi z vidika nadomestnih članov UO. Pri tem imamo kar mešani sistem. Tam kjer so imeli samo enega kandidata in mu je funkcija v tem organu prenehala bodo imeli nadomestne volitve, tam kjer so imeli odprto listo, pa je člana nadomestil član, ki je kot drugi zbral največje število glasov. Volitve v organe LZS ni mogoče analogno primerjati z volitvami poslancev državnega zbora, ko se voli lista stranke. V sklepu ni nikjer navedena pravna podlaga, da člana, ki mu funkcija preneha, nadomesti kandidat, ki je drugi po vrsti zbral največ glasov. Pravila določajo kdaj se morajo opraviti nadomestne volitve in to tedaj, če se število članov organa zmanjša za 1/3, sicer pa nadomestne volitve niso obvezojuče, lahko pa se opravijo tudi za enega mankajočega člana. Toliko o tem kako spoštujemo svoja lastna Pravila oz. naš notranji pravni red.

mugo
4. March 2013, 19:24
Lepo vas prosim. Ali kdo pričakuje, da bi glede na stanje v LZS zavod za lovstvo imel strokovno in sposobno kadrovsko zasedbo?
Da o tem, da je strokovno gledano ločevanje upravljanja z divjadjo od od upravljanja z gozdovi, korak nazaj. Korak naprej bi bil združeno načrtovanje upravljanja še s kmetijskimi površinami, vodami, prostorskim načrtovanjem in načrtovanjem drugih rab v prostoru.