PDA

View Full Version : Jadranka Juras in MKO o povozih



Sršen
30. October 2012, 11:00
Iz zapisnika http://www.lovska-zveza.si/ftp%5Cpdf%5CMKO_10_12.pdf beremo tudi tole:

Osnutek pravilnika za izvajanje ukrepov na nelovnih površinah.še ni bil narejen. V oktobru je bil na MKO sestanek z društvom Lajka (Jadranka Juras), kjer smo se dogovorili, da pripravimo protokol za ravnanje vseh udeležencev pri povozih divjadi. Nadaljnji korak pa bo urejanje ravnanj na nelovnih površinah, kjer bo preučena tudi možnost obveznih dajatev (1 EUR) občinam, za zmanjšanje konfliktnih situacij med ljudmi in divjadjo oziroma za boljšo osveščenost ljudi, kako ravnati ob srečanju z divjadjo.

:icon_eek::icon_eek::icon_eek: Pa to ni res!
tekst se nadaljuje tako:

LZS je izpostavila problematiko nepobiranja povožene divjadi s strani Veterinarsko higienske službe (VHS). Na MKO je že bilo nekaj sestankov z VURS glede ureditve tematike oziroma plačevanja stroškov povoza divjadi. Po razlagi VURS lahko, na podlagi veterinarske zakonodaje, lovske družine, ki imajo mrhovišča, povoženo divjad vozijo na le-ta. Problematika plačevanja stroškov povoza divjadi je bila izpostavljena ta teden tudi pri državnem sekretarju Ravniku.
Sklep: MKO bo pripravilo do novega leta osnutek pravilnika za izvajanje ukrepov na nelovnih površinah. Državni sekretar bo v novembru sklical sestanek z VURS, MZIP, IRSKGHO, ZGS in LZS na temo odstranjevanja povožene divjadi. Po ureditvi problematike iz prejšnjega stavka bodo LZS, ZGS in IRSKGHO pozvani k sodelovanju pri pripravi protokola za ravnanje vseh udeležencev pri povozih divjadi.

Zakaj se mi zdi, da bomo lovci spet v drek potunkani?

Markysprej
30. October 2012, 11:34
torej tiste ld, ki imajo mrhovišča, si lahko obetajo par 1000€ / leto od države za pobiranje kadavra?

Sršen
30. October 2012, 11:47
torej tiste ld, ki imajo mrhovišča, si lahko obetajo par 1000€ / leto od države za pobiranje kadavra?
Bravo! Bistra misel. A dvomim, da jo bodo naši neizvoljeni poslanci na MKO podali naprej. Verjetno bodo kar LD potunkali da bodo to morali delati.

Ampak prej mi povej še nekaj!
Katera LD imajo mrhovišča in kako so urejena sedaj po tej "novi EU medvedji zgodbi", ki mrhovišča prepoveduje?

206
30. October 2012, 11:48
kaj za kurca ima Društvo za zaščito in pomoč živalim v stiski pri povozih divjadi?


bi tudi oni radi pristavili piskrček da jim butasti lovci plačujejo odškodnine al karkol že

Tomaž Ražman
30. October 2012, 13:05
Tle je dejansko žalostno, mi imamo dejansko srečo v tem da nimamo veliko povoza, tisti ki pa ga imajo bojo prej kako veleumno navodilo dobili kot kaj pametnega...

pikas
30. October 2012, 13:16
Koga boga se pa spet grejo ti na ministrstvu? Kaj ni že za dosti da jagri vse delamo prostovoljno in iz našega žepa!??!! Kaj ni že dovolj,da se moramo sredi noči ko zazvoni telefon in na drugi strani pove da je center za obveščanje vstajati in pobirati povoženo divjad !!!!!?? Potem do še peljat domov in drugi dan šintarja klicati na svoje stroške da imamo za odpelat divjad katera je bila povožena? Pa ti niso normalni. predlagam, da vse kar je v zvezi z povozom divjadi se telefoni preusmerijo na vse tiste kateri mislijo kako jagri uživamo sredi noči pobirat povoženo divjad, in nam pol še pol dneva smrdi na dvorišču ali bok ne daj da je to vikend. Me zanima kakšen ksiht bi naredili ko bi jih ponoč ravno sredi posteljnih radosti vrgel u luft telefon in gate gor pa po povoženo divjad??!!?? Povrhu tega na koncu pa še to plačat matr....

Sršen
30. October 2012, 13:25
Ne, ne, Pikas, saj ne mislijo tega.
Jadranka&co. misli na tiste še žive primerke, ki jih boš sedaj, kolikor poznam njihovo miselnost, lepo imobiliziral in odpeljal na veterino, nakar bo LD ali ti osebno plačal zdravljenje in namestitev teh živali v azil in mogoče ponovni izpust v naravo.
Ne verjamem, da bi si Jadranka?co. mazali roke z drekom, krvjo in napol razpadlim mesom polnim črvov in po možnosti še okuženim s kakšno boleznijo.

mugo
30. October 2012, 13:31
Jadranka&co. misli na tiste še žive primerke, ki jih boš sedaj, kolikor poznam njihovo miselnost, lepo imobiliziral in odpeljal na veterino, nakar bo LD ali ti osebno plačal zdravljenje in namestitev teh živali v azil in mogoče ponovni izpust v naravo.


Viš, viš, to je ideja.... Par 1000 EUR zapraviti za zdravljenje ene povožene srne, septebra bo pa za pan padla kakšna čisto zdrava. To pa bi bil "kšeft"...

Sršen
30. October 2012, 13:40
Viš, viš, to je ideja.... Par 1000 EUR zapraviti za zdravljenje ene povožene srne, septebra bo pa za pan padla kakšna čisto zdrava. To pa bi bil "kšeft"...
Nikar si ne lastimo zaslug za to idejo! Jo razne deklice že dolgo promovirajo po časnikih, televizijah in forumih in nedvomno jim gredo avtorske pravice.

mugo
30. October 2012, 13:50
Jah, videno na Animal Planet.... Zdi se nekaj dobrega, je pa skregano z zdravo pametjo. Govorim za lovno divjad. Pri ogroženih zavarovanih vrstah je druga stvar...

pikas
30. October 2012, 13:51
Mam predlog Vso divjad na cesto nagnat da jo avti povozjo pol s bomo pa hvalili kolko smo jih na veterino pelal na oskrbo. Tuki pa tudi navadna kmečka pamet odpove. Je pa res v tej naši preljubi Domovini bolj je bedasto in neumno bolj se jo ljudje oklepajo

Sršen
30. October 2012, 13:56
Mugo, daj ti, ki si iz foha, napiši kako je sedaj z mrhovišči, ki jih omenja uslužbenec ministrstva. Moja kratka pamet in nerazgledanost kot posledica lovišča brez medveda mi pravi, da mrhovišč po sedaj veljavni zakonodaji ni.
A se seveda lahko motim, če "višje instance" tako pravijo.:icon_eek:

pikas
30. October 2012, 14:10
Stric Google mi je to povedal

http://www.mko.gov.si/fileadmin/mko.gov.si/pageuploads/podrocja/velike_zveri/crp_sobivanje_domacih_divjih_zivali_priloga1.pdf
http://www.life.zgs.gov.si/documents/a2.pdf

pikas
30. October 2012, 14:11
Po tem takem "uradnih" mrhovišč ni

mugo
30. October 2012, 14:17
Mugo, daj ti, ki si iz foha, napiši kako je sedaj z mrhovišči, ki jih omenja uslužbenec ministrstva. Moja kratka pamet in nerazgledanost kot posledica lovišča brez medveda mi pravi, da mrhovišč po sedaj veljavni zakonodaji ni.

Moram reči da nisem na tekočem, kako je s tem. Na Gorenjskem nismo uradna "medvedja dežela" in tu mrhovišč zagotovo ni. Imamo pa v načrtu LUO privabljalna krmišča za male zveri, kjer se lahko krmi na način:"skladen z veterinarskimi predpisi o ravnanju s stranskimi živalskimi proizvodi".

Sršen
30. October 2012, 14:20
Ja po mojem je že tako.
Veš teli dokumenti so hudo dvorezna reč za sklepanje, ker so brez datumov in ne veš kdaj so bili delani.
A kot pravim, sem tele, saj ne morem vedeti nečesa bolje kot strokovnjak na ministrstvu, ki nam kroji in reže lovsko platno in predlaga da povoze nosimo na mrhovišča.:icon_eek:

pikas
30. October 2012, 14:23
Moram reči da nisem na tekočem, kako je s tem. Na Gorenjskem nismo uradna "medvedja dežela" in tu mrhovišč zagotovo ni. Imamo pa v načrtu LUO privabljalna krmišča za male zveri, kjer se lahko krmi na način:"skladen z veterinarskimi predpisi o ravnanju s stranskimi živalskimi proizvodi".

Imam pa vprašanje kaj to pomeni skladno z vet. predpisi. A to pomeni da mora biti vsak živalski stranski produkt požegnan s strani veterine? Če je to to potem povožena divjat sigurno tega žegna ne more dobiti.

Sršen
30. October 2012, 14:25
Moram reči da nisem na tekočem, kako je s tem. Na Gorenjskem nismo uradna "medvedja dežela" in tu mrhovišč zagotovo ni. Imamo pa v načrtu LUO privabljalna krmišča za male zveri, kjer se lahko krmi na način:"skladen z veterinarskimi predpisi o ravnanju s stranskimi živalskimi proizvodi".

Aha, razumem:limona:, se pravi jelena vlečeš da ga bodo kune pomalcale.

Mrhovišče zagotovo ni isto kot to krmišče, ki ga navajaš. Na to krmišče lahko neseš nekaj kar je kot praviš "skladen z veterinarskimi predpisi o ravnanju s stranskimi živalskimi proizvodi" , povoz zvlečen iz ceste to zagotovo ni.

Vedno bolj sem prepričan, da na položajih na ministrstvih sedijo riti!

pikas
30. October 2012, 14:32
Aha, razumem:limona:, se pravi jelena vlečeš da ga bodo kune pomalcale.


Vedno bolj sem prepričan, da na položajih na ministrstvih sedijo riti!

In to kake. Večinoma se jim gre sam za stolčke za nas pa.... se bodo že znašli.
Jagri pa že tako smo tepeni od oblasti raznih samo oklicanih naravovarstvenikov lastnikov zemljišč in v veliki meri medijev, delamo kot se v tej godli lahko kdo najbolj znajde.

Sršen
30. October 2012, 14:49
In to kake. Večinoma se jim gre sam za stolčke za nas pa.... se bodo že znašli.
Jagri pa že tako smo tepeni od oblasti raznih samo oklicanih naravovarstvenikov lastnikov zemljišč in v veliki meri medijev, delamo kot se v tej godli lahko kdo najbolj znajde.
In najbolj se v tej godlji znajdejo tisti, ki jih futramo iz naših članarin.
V tem poročilu zelo pogrešam zapis, kako je eden od "naših delegatov", ki so bili na tem sestanku skočil v luft in protestiral proti udeležbi mojstra, ki je govoril o mrhoviščih.
Ja vem, sanja svinja kukuruz.:icon_mad:

pikas
30. October 2012, 14:55
Zakaj nebi te veljaki v LZS in na vladi eknrat končno se zganili in začeli razmišljat v smeri kako bi nam navadnim jagrom bilo lažje delati in gospodariti z divjadjo. To kar so nam doslej naredili ni nič drugega kot cel kup birokracije ki jo moramo voditi in tobrezplačno. Mene že sedaj glava boli kako bom planiral odvzem divjadi za naslednje leto in da bodo vsi veseli in zadovolni, plus tega pa še vse ostalo kar treba izpolniti v Lisjaku.

Gorski
30. October 2012, 14:55
Pozdravljeni,

Ravno včeraj sem bil na delavnici katero je pripravila naša območna lovska zveza na temo Dolgoročno načrtovanje in upravljanje z divjadjo predaval pa nam je človek iz zavoda za gozdove. Tam je bilo povedano (kar velja vsaj na nas LUO), da so mrhovišča dovoljena tudi za lisice in kune na njih pa bi se lahko uporabljali tudi kadavri povožene divjadi!

Lp,
G

pikas
30. October 2012, 15:22
Vse lepo in prav samo nekoga bo treba določiti da bo to kadavro tudi pobiral in vozil na taka mrhovišča. Ali bo to dotična LD ali higienska služba? In na čigave stroške? Pa kaj moramo jagri res ves drek pokasirat. Kaj takega je sam pri nas možno.

pikas
30. October 2012, 15:26
Saj res kodo hudiča pa je Jadranka Juras???

Markysprej
30. October 2012, 15:36
Saj res kodo hudiča pa je Jadranka Juras???

muza vseh lovcev.

pikas
30. October 2012, 15:38
:icon_lol:[QUOTE=Markysprej;89521]muza vseh lovcev.
:icon_lol: haha Bighand a v pozitiv ali v negativ

jegr
30. October 2012, 16:12
Se mi zdi, da bolj v negativnem. Malo pogooglaj, pa boš videl.

Markysprej
30. October 2012, 16:23
muza vseh lovcev.
:icon_lol: haha Bighand a v pozitiv ali v negativ

muza -e ž (u)

1. v grški mitologiji vsaka od devetih zaščitnic
umetnosti in znanosti, modrica: prositi muze za
navdih; Apolon z devetimi muzami

• iron. muze ga ravno niso obdarovale; ni zelo
pameten, nadarjen; nima umetniškega daru

2. ekspr. umetniški dar, umetniški navdih: njegova
muza ne počiva; skromni plodovi pesnikove muze /
vpeljati v domačo književnost vse oblike
petrarkistične muze; umetnosti, zlasti pesništva //
ženska kot vir umetniškega navdiha, zlasti
pesniškega: v romanu je opisal prijateljevo
nekdanjo muzo


seveda v pozitivnem!Bighand
(morda pa v ironičnem:icon_lol:)

pikas
30. October 2012, 17:46
:icon_mrgreen:
Jaz osebno nimam nič proti drugače mislečim npr. veganom al ivegetarijancem ali raznim ptičarjem ali bogve še komu sam pustijo nas že vendar tudi oni pri miru ker kdor ni sposoben sprejemati drugačnosti ni dober človek. Povej svoje mnenje a ne vsiljuj svojih idej

tarfila
4. November 2012, 06:35
Saj res kodo hudiča pa je Jadranka Juras???

Ne, to ni v redu!
Kdo te žvali je zaredu?
Se valjajo po ekranu
v Goričkem in v Piranu
Ta prva je Jadranka Juras
Ta mi gre še najbl na kura(s
to je ena črna podgana
ki žre me dol iz ekrana

berti
4. November 2012, 07:03
Kaj se imajo sploh za dogovarjat s tem zmajem... Eh ta nasa zveza bog se ji usmil...:icon_confused: