PDA

View Full Version : Država naša požrešna



Sršen
25. October 2012, 11:11
Zanimiv del članka Pisca resnice.
Še veliko njegovih člankov lahko preberete na njegovem blogu, http://informacija.blog.com/

__________________________________________________ ____________________________

Družinski izlet
Postali bomo Švica so rekli naši politiki ob osamosvojitvi. Čisto možno je, da so pred prihodom na oblast to tudi resno mislili in verjeli, a nato je pohlep premagal vse predvolilne obljube in takoj se je začelo nenormalno, do danes trajajoče, ropanje Slovenije.
https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=54a8354162&view=att&th=13a97242784f653d&attid=0.1&disp=emb&realattid=a335bb3f2c35873f_0.1&zw&atsh=1In v tej obljubljeni novi “Švici” se sigurno kdaj pripeti, da greste z družino na enodnevni družinski izlet z avtomobilom. Potrebujete gorivo, recimo 30 litrov. Za njih plačate približno 50 evrov. Nato se zapeljete denimo na Bled in pojeste z družino kosilo za katerega plačate 50 evrov. Poglejmo, koliko je od vašega izleta imela država. Da ste prišlo do stotih evrov, potrebnih za družinski izlet ste v primeru povprečne zaposlitve morali opraviti za približno 200 evrov vašega dela, da vam je lahko delodajalec izplačal 100. Nato ste od teh sto evrov porabili polovico za gorivo, pri kateremu je država več kot polovico pobrala zase in za povrhu vam država izmakne še pri kosilu približno 20% vrednosti.
Vse skupaj znese:


od 200 eur bruto plačila za vaše opravljeno delo, 100 vzame država
od 50 eur, ki ste jih dali za gorivo, 30 pobere država
od 50 eur, ki ste jih dali za kosilo, 10 pobere država.

Če seštejemo, je država od 200 vaših evrov, ki ste si jih prislužili pri vašem poštenem delu, dobila 140 evrov, ker ste dobili skladno zakonu izplačano plačo in ker ste si drznili to zapravljati na družinskem izletu.

Pri gorivu je od trenutne maloprodajne cene v višini 1,57 EUR odšlo državi natančno 84 evrskih centov ali približno 60%. Skozi trošarino, takse in dodatek za zagotavljanje prihrankov energije.

Vse številke so resnične, približne vrednosti sem uporabil izključno zaradi lažjega razumevanja. Če kdo misli, da nisem zapisal resnico, naj sporoči in mu pošljem popolnoma natančno kalkulacijo. Seveda zgoraj navedeno ne zajema progresivnih dohodninskih lestvic, ki realnosti nikakor nebi polepšale.

In zdaj sledi tisti del, ki je najhujši pri vsemu skupaj in bi nas moral najbolj skrbeti. Ko vlada pobere vaš težko prislužen denar se zgodi neizogibno. Prebudi se človeška lastnost imenovana pohlep. Zapravljajo kot največji norci. Vse skupaj je videti, kot bi denar rasel na drevesu. Če slučajno zmanjka v proračunu, seveda izključno zaradi nenormalnega zapravljanja in kraj, nas dodatno zadolžijo in se nam zraven smejejo preko TV zaslonov. Krivi so, po prepričanju vladajočih, popolnoma vsi, razen tistih, ki imajo v rokah škarje in platno. Prepričujejo nas, da so za današnjo krizo krivi naši starši, tudi stari starši, če so slučajno med živimi in prejemajo pokojnino, medicinske sestre, policisti, sodniki in še bi lahko našteval

Markysprej
25. October 2012, 11:35
mislim da se je avtor tega prispevka malce nerodno izrazil, ko je omenjal švico. dopuščam tudi možnost da ne ve o čem piše.
namreč piše koliko denarja damo slovenski državi... ne napiše pa koliko denarja bi dali švicarski državi, ker šele v švici je vse veliko bolj obdavčeno!!!

Žamot
25. October 2012, 18:19
Ne, dejansko so se takrat širokoustili, da bomo v parih letih kot Švica. :icon_rolleyes: To se spomnem, pa sem bil takrat mulc.

Markysprej
25. October 2012, 21:15
vem vem, želim samo povdariti da je švica veliko bolj obdavčena kot slovenija...

lunj
26. October 2012, 06:13
vem vem, želim samo povdariti da je švica veliko bolj obdavčena kot slovenija...

Ja ampak so tudi ljudje bolje plačani za svoje delo kot pri nas.Pa tud lumparije je manj kot pri nas.:icon_evil::icon_evil::icon_evil:

Markysprej
26. October 2012, 07:13
to pa sigurno. pa več denarja vrne ljudem v obliki državnih naročil, dela, subvencij...

Jagermaister
26. October 2012, 07:23
Če seštejemo, je država od 200 vaših evrov, ki ste si jih prislužili pri vašem poštenem delu, dobila 140 evrov, ker ste dobili skladno zakonu izplačano plačo in ker ste si drznili to zapravljati na družinskem izletu.


In zdaj sledi tisti del, ki je najhujši pri vsemu skupaj in bi nas moral najbolj skrbeti. Ko vlada pobere vaš težko prislužen denar se zgodi neizogibno. Prebudi se človeška lastnost imenovana pohlep. Zapravljajo kot največji norci. Vse skupaj je videti, kot bi denar rasel na drevesu. Če slučajno zmanjka v proračunu, seveda izključno zaradi nenormalnega zapravljanja in kraj, nas dodatno zadolžijo in se nam zraven smejejo preko TV zaslonov. Krivi so, po prepričanju vladajočih, popolnoma vsi, razen tistih, ki imajo v rokah škarje in platno. Prepričujejo nas, da so za današnjo krizo krivi naši starši, tudi stari starši, če so slučajno med živimi in prejemajo pokojnino, medicinske sestre, policisti, sodniki in še bi lahko našteval

Točno tako.
Pa vzemimo za primerjavo še gradnjo hiše. Šparaš vse življenje in si za npr. 200.000€ zgradiš hišo. Država ti je v tem času enak znesek že pospravila v svoj žep. Ko gradiš za vse plačaš DDV, kar znese 40 000€. Ko hišo zgradiš, ti jo ocenijo in obdavčijo, čeprav so ti izpulili že 240 000€. In ko otrok zaprosi za štipendijo, ti upoštevajo tudi vrednost hiše, obrestovano s 4,5%, kot da bi kaj zaslužil z njo, in seveda zaradi tega štipendije ne dobi.

Markysprej
26. October 2012, 12:13
v švici je tako draga gradnja hiše da je večina hiš najemniških in še to po 2 družini sta not.

in kot drugo, štipendije in podobne zadeve niso namenjene ljudem ki denar imajo, ampak ljudem ki ga nimajo. ta miselnost nas še kar tepe iz prejšnnjega sistema in je ne moremo pozabiti...

pisec
26. October 2012, 17:15
mislim da se je avtor tega prispevka malce nerodno izrazil, ko je omenjal švico. dopuščam tudi možnost da ne ve o čem piše.
namreč piše koliko denarja damo slovenski državi... ne napiše pa koliko denarja bi dali švicarski državi, ker šele v švici je vse veliko bolj obdavčeno!!!

Ko sem pa tole prebral, sem se moral registrirati na vaš forum, da odgovorim. Švico so omenjali naši politiki, kot sem tudi napisal v predmetnem zapisu na blogu. Zdaj pa še odgovor vam, spoštovani, ki dopuščate možnost, da ne vem o čemu pišem.
Žal, ali pa na srečo, prekleto dobro vem o čemu pišem. Najverjetneje še predobro. Sicer je pa blog privaten in se zahvaljujem za nebranje le-tega vsem tistim, ki ste "zastrupljeni" z lažmi okrog nas. Vse, kar sem do danes zapisal na blogu je DOKAZLJIVO. Matematično ali fizikalno.
Sicer pa ne mislim polemizirati z vami, saj sem odprt za vsa mnenja, razen pavšalnih navedb seveda, ki bi jih lahko razumel tudi rahlo žaljivo.
Lep pozdrav vsem, še posebej pa avtorju pavšalne ugotovitve o meni, PR

Markysprej
26. October 2012, 19:03
tisto o švici vem da je bilo rečeno in da je zgolj simbolično kot vzor uspeha.
kar pa se tiče samega sestavka pa nimam dobrega mnenja o njem; zdi se mi namreč da je pisan zelo nestrokovno, zelo zavajajoče, skratka populistično. če želiš dodati težo, zapiši še koliko pa bi dali danes švicarski državi, kot primerjavo, če bi sedaj bili 'druga švica'.
glej, da ne bomo na dolgo razpredali; približno vem kakšna je kvaliteta slovenskega novinarja in njegovih prispevkov. prav tako mi je znana (čeprav je ne berem) žalostna scena blogerjev, ki berejo praktično sami sebe... torej če želiš dvignit nivo svojih prispevkov nehaj pisat populistično; sj boš verjetno večino prepričal, sploh na forumu kakršen je ta, ampak ne mene.
in če že javno pišeš, se tudi navadi na javne kritike; tudi slabe...

Sršen
26. October 2012, 20:16
Nekateri morajo vsako kritiko te naše takorekoč že propadle države skritizirati in tako opravičevati barabije, ki se počno iz vrha.
Je pa zapis, ki sem ga nalepil dokaj enostaven in podaja bistvo v zadnjem odstavku, v pohlepu in potratnosti države. In ko se to tako krepko pozna na žepu državljanov kot se danes v Sloveniji in ko gre samo še na slabše, lahko takim piscem rečem samo bravo, da se to lotijo javno pisati in skušati ljudem odpreti oči. Sploh ni pomembno ali je omenjena Švica ali skandinavski tip kapitalizma, kajti z vsem tem in še marsičem so nam takrat malali učke. Pomembno je, da smo danes globoko v krizi, pa ne po zaslugi naroda, temveč njegovega vodstva v teh dveh desetletjih.
Je pa nivo takih pisanj sigurno mnogo višji kot so flance na nacionalni in ostalih TV v času dnevno (dez/)informativnih oddaj, da o raznih drugih odddajah in cajtengih ne govorim. K sreči imamo tudi internet in kdor ga zna uporabljati, hitro zazna katere informacije nam tajijo.
Je pa vse to težko dopovedati ljudem, katerim je glavna vrednota denar.

Markysprej
27. October 2012, 01:09
tako je!
ampak nekateri še vedno ne dojamejo da volitve niso igra in da ima še kako strašne posledice če brezveze obkrožujejo številke pred kandidati. glavno da se oni ne čutijo krive, čeprav dejansko nosijo levji delež krivde.
ampak kaj bi o tem na lovskem forumu...
in res tudi ne vem, komu morajo ti pisci odpirati oči... se morda kdo ne zaveda stanja?
samo populizem in nič drugega. ampak nekateri tega še vedno ne dojamejo...

pisec
27. October 2012, 13:51
Še zadnje iz moje strani.....


tako je!
ampak nekateri še vedno ne dojamejo da volitve niso igra in da ima še kako strašne posledice če brezveze obkrožujejo številke pred kandidati. glavno da se oni ne čutijo krive, čeprav dejansko nosijo levji delež krivde.
ampak kaj bi o tem na lovskem forumu...
in res tudi ne vem, komu morajo ti pisci odpirati oči... se morda kdo ne zaveda stanja?
samo populizem in nič drugega. ampak nekateri tega še vedno ne dojamejo...

Hvala ti, prijatelj Markysprej. Meni je pa populistično pisanje všeč, saj je vse zapisano namenjeno toliko širokemu krogu ljudi...... Zdaj si me pa popolnoma nehote pohvalil. Lepo se imejte lovci in srečno naprej :limona:

pisec
27. October 2012, 13:55
Še zadnje iz moje strani.....



Hvala ti, prijatelj Markysprej. Meni je pa populistično pisanje všeč, saj je vse zapisano namenjeno toliko širokemu krogu ljudi...... Zdaj si me pa popolnoma nehote pohvalil. Lepo se imejte lovci in srečno naprej :limona:

Pa še to ti povem,Markysprej, da besedica populistično pisanje precej povezana z besedico ljudsko.

Sršen
27. October 2012, 14:50
tako je!
ampak nekateri še vedno ne dojamejo da volitve niso igra ... ...samo populizem in nič drugega. ampak nekateri tega še vedno ne dojamejo...
Marky, ni tako enostavno. V peharju gnilih jajc nimaš kaj izbirati! Pa četudi ti uspe najti eno malo manj gnilo, do konca segnije ko ga postaviš na položaj.
Bistvo je v zahtevah po odgovornosti. Bistvo je v pritisku ljudi na politike in gospodarstvenike z bankirji na čelu, da delajo pošteno in pravično. Dokler se ljudje ne zavedejo tega in tega jasno ne zavpijejo, magari z granitno kocko v roki, se bomo še naprej igrali samo gnilo jajce.
In v takem scenariju imajo taka osveščujoča pisanja še kako pomembno vlogo!

zlatorog
27. October 2012, 15:41
In v takem scenariju imajo taka osveščujoča pisanja še kako pomembno vlogo!

Ampak ne na lovskem forumu...

Sršen
27. October 2012, 17:05
Ampak ne na lovskem forumu...
Če v Lovcu lahko oglas za viagro prodajajo in članke o drugih nelovskih stvareh pišejo, ne vem zakaj ne bi v primerni kategoriji tudi o stvareh, ki se nas življensko dotikajo, debatirali. Saj nihče nikogar nič ne sili brati. Komur paše v redu, ostali pa drugje berejo kaj drugega. Vsaj meni se tako zdi. Bolj me moti, ko v temah o orožju nekateri s političnimi barvami mahajo in nekaj o preteklem in sedanjem sistemu otresajo. Kot da bi imel komunizem kaj veze s tem kako leti krogla.:icon_confused:

Še sploh pa se mi zdi debata, ki sva jo z Markyjem načela o volitvah, še kako aktualna za naše kratene pravice do voljenja vodstva LZS.


Kot pravim, nihče nikogar ne sili in vsaka tema lahko počasi na dno potone.

Markysprej
27. October 2012, 17:39
sam na taka pisanja gledam z enako mero kritike kot na našo vlado. ne zdi se mi primerno da je 'sovražnik od mojega sovražnika moj prijatelj'.
na vse gledam s kritiko (čeprav bolj prizanesljivo), pa čeprav leti kritika na pokvarjene ljudi kot so naši vladarji.
in ne zdi se mi da so takšna pisanja oči odpirajoča, ker kot sem že omenil, to VSI vemo! bolj izgleda kot neko brezvezno nabijanje točk...

kar pa se tiče peharja in gnilih jajc pa tudi imam prepričanje, da volilci delamo škodo tam, kjer je ne bi rabili. namreč že 20 let volimo iste ljudi na položaje.
meni to ni logično. ker menim, da če tega ne bi počeli in bi tiste, za katere smatramo da ne delajo uredu, ne več nikoli volili, bi bilo manj slabih stvari.
tko pa gledamo že 20 let ene in iste face v parlamentu ki smo jih mi izvolili, pa če delajo slabo ali dobro (ampak večina se bo strinjala da slabo).
in to mi je največji paradox; namreč vemo da delajo slabo pa jih folk še vedno voli... kakšno sporočilo jim sploh dajemo? da neglede na vse kraje, še vedno jih bo folk izvolil...
oprostite, ampak meni je to največji absurd! in to počne v sloveniji večina volilcev! z opravičilom da drugi so pa še slabši...:icon_confused: za bruhat!
pa saj po takšni logiki sploh ne moremo dobiti v parlament dobrih ljudi, če pa venomer volimo bedake... če bi vsake 4 leta zamenjali vse obrae v parlamentu ni vrag da ne bi našli kakšnega dobrega.

malo smo zajadrali v politične vode, ampak nič zato!:icon_lol:

Markysprej
27. October 2012, 17:42
Pa še to ti povem,Markysprej, da besedica populistično pisanje precej povezana z besedico ljudsko.

ja, in na tvojo žalost v slabšalnem tonu...:icon_lol:

zlatorog
27. October 2012, 18:21
Saj nihče nikogar nič ne sili brati.
Sršen, vem da me nihče ne sili nič brati in da ti lahko najdeš 100 vzrokov, zakaj je tema primerna za lovski forum, sam še vedno menim da tema ni za na lovski forum, ker s politiko in socialo nas vsakodnevno obkladajo z vseh strani ( nas imajo za tepčke in prav nam je če se jim pustimo ), tako da obljubim, da se ne bom več oglašal v tej temi. LP

Ganges
27. October 2012, 19:41
Ampak ne na lovskem forumu...

Če bi to blo tako, bi bil utopizem! Vsak najde svoj cilj in svoj eideje pa jih promovira... Zato pa zamre vse skup. Naj bi od nekdaj veljalo, da nas lovcev ne veže politika... Pa mamo povsod samo politiko. Seveda bodo to dotični zanikali do konca!

lp

Sršen
27. October 2012, 20:38
...
kar pa se tiče peharja in gnilih jajc pa tudi imam prepričanje, da volilci delamo škodo tam, kjer je ne bi rabili. namreč že 20 let volimo iste ljudi na položaje.
meni to ni logično. ker menim, da če tega ne bi počeli in bi tiste, za katere smatramo da ne delajo uredu, ne več nikoli volili, bi bilo manj slabih stvari.
tko pa gledamo že 20 let ene in iste face v parlamentu ki smo jih mi izvolili, pa če delajo slabo ali dobro (ampak večina se bo strinjala da slabo).
in to mi je največji paradox; namreč vemo da delajo slabo pa jih folk še vedno voli... kakšno sporočilo jim sploh dajemo? da neglede na vse kraje, še vedno jih bo folk izvolil...
oprostite, ampak meni je to največji absurd! in to počne v sloveniji večina volilcev! z opravičilom da drugi so pa še slabši...:icon_confused: za bruhat!
pa saj po takšni logiki sploh ne moremo dobiti v parlament dobrih ljudi, če pa venomer volimo bedake... če bi vsake 4 leta zamenjali vse obrae v parlamentu ni vrag da ne bi našli kakšnega dobrega.

malo smo zajadrali v politične vode, ampak nič zato!:icon_lol:

Marky, pa saj ti LZS opisuješ. Samo nekaj besed zamenjaš, pa je.:icon_lol:

Sršen
27. October 2012, 21:04
Sršen, vem da me nihče ne sili nič brati in da ti lahko najdeš 100 vzrokov, zakaj je tema primerna za lovski forum, sam še vedno menim da tema ni za na lovski forum, ker s politiko in socialo nas vsakodnevno obkladajo z vseh strani ...
Saj pravzaprav ne gre samo za politiko kot tako. Prej za neko katastrofalno splošno stanje duha, ki žal kot sestavni del družbe preveva tudi lovstvo. Koliko so ljudje pripravljeni dvigniti glas proti temu ali samo skloniti glavo je odvisno od značaja posameznika in njegovih izkustev.
Se pa strinjam, da so to dokaj neprijetne teme, katerim se nekateri raje ognejo. Seveda, zakaj ne, saj tudi v oštariji za eno mizo politizirajo, za drugo pa o kurbariji nakladajo. Za katero bo prej auf biks, se pa ne ve.:icon_twisted:
A mene bolj moti, da nekdo s politično konotacijo označuje sogovornike v tistih čisto tehnično lovskih temah pri orožju ali divjadi. Tam pa tudi jaz to zelo nerad berem.:icon_evil:

Ja, bolj fajn bi bilo, če bi danes bilo suho in jasno, luna je prava, na preži bi bilo prav fino kakšno lisičko ali pujske počakat.:icon_lol:

MLikar
28. October 2012, 08:39
Danes zvečer bo sestanek skrbnikov portala in bom odprl tudi temo o "politiki" na forumu. Bomo dogovorili uredniško politiko okoli tega vprašanja in vgradili v Pravila foruma in potem se tega držimo. Bo tako prav?

Ganges
28. October 2012, 09:29
Super - načrtno se bo odprla tema v kateri se bodo pokregali še tisti, ki se mogoče do zdaj niso uspeli.

MLikar
28. October 2012, 09:51
Super - načrtno se bo odprla tema v kateri se bodo pokregali še tisti, ki se mogoče do zdaj niso uspeli.
Kreganje ni stvar tega ali je taka tema, temveč kulture posameznika.
In moja zamisel je ravno v tem, da se bi omejilo kakršnekoli politične konotacije usmerjene na posameznika in tematike aktualne politike zgolj na področje "Od tu in tam", povsod drugje pa bi se potem argumentirano lahko takim debatam odrekli.

Da bom konkreten na določenem primeru:
Nekje, mislim da ravno pri področju orožja je Tinko Balinko opletal nekaj o komunizmu. To je kot rdeča cunja za špetir, česar pa ne želimo.
Vedno je zelo občutljivo to sanirati, ker pride do zamer z ene ali druge strani.
Zato se mi zdi najpametneje, da se takim dodeli poseben kotiček, tja pa naj hodijo le tisti, ki jim to ustreza. Tako kot v oštariji. Usedi se za mizo kjer politizirajo, za drugo kjer mlatijo po hrani ali za tretjo, kjer teče beseda o sexu. Kar ti paše, ostale pustiš na miru.

Ganges, se ti to ne zdi prav? Poznaš boljšo pot? Mislim da samo prepoved omenjanja politike ni dobra smer.

Pred sestankom bom z veseljem prebral kakšen dober predlog, ki ne bo samo prepovedoval ali omejeval, temveč tudi usmerjal.

LP na tvoj zasneženi konec.:icon_wink:

Ganges
28. October 2012, 10:16
Ja slišati je fajn, vendar sam veš kako potekajo komunikacije v drugih delih foruma. In tako kot se sedaj pojavljajo kake politične obtožbe,, konotacije... v drugih temah sem prepričan, da se tega ne bo znebilo z odprtjem te teme. Vedno se bo našel kdo, ki bo koga obtoževal vse povprek v vseh temah in ne bo s tem namenom šel v temo o politiki.

Sicer pa se s probno temo ne more nič izgubiti in bo le čas pokazal kako in kaj. Špetirov političnih in drugih, natolcevanj in obtoževanj pa se vsekakor ne bo rešilo s tako temo.

lp

MLikar
28. October 2012, 10:53
...
Sicer pa se s probno temo ne more nič izgubiti in bo le čas pokazal kako in kaj. Špetirov političnih in drugih, natolcevanj in obtoževanj pa se vsekakor ne bo rešilo s tako temo.

lp

No, mogoče nisem bil dovolj jasen.
Saj sploh ne bi odpirall nekih novih tem. Prostor obstaja "Od tu in tam". In le tu naj bi za politične teme bil prostor, povsod drugod bi se jim ognili.
Gre pravzaprav za to, da se jasno reče, da drugod politika z izjemo tista, ki se tiče lovske organizacije, nima mesta in da moderatorji lahko potem suvereno ukrepajo.
Če prav pomisliš, Ganges, gre vse to pravzaprav v isti smeri kot jo ti zagovarjaš. Da se politične debate umaknejo iz lovskega področja in potisnejo zgolj v "Od tu in tam".

Se zdaj bolje razumeva?
Če se o tem sporazumeva in če se tako zmenimo danes na sestanku, se bo to zapisalo v Pravila, da bodo moderatorji imeli osnovo za svoje delo.

LP

Ganges
28. October 2012, 11:21
Aha, sem mislil, da se misli prav tema z naslovom politika ali kaj takega odpret... Tako, da ja - nesporazum je bil.

lp

MLikar
29. October 2012, 11:55
Na http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=2710 smo dodali tole besedilo:
Ker želimo forum obvarovati pred vpletanjem vedno bolj burnih političnih prerekanj, se izogibajte vpletanju političnih konotacij in vsebin v lovskem delu foruma v kolikor ne gre za tesno povezavo z lovsko organizacijo ali lovsko zakonodajo! Za kulturno izražene politične izvenlovske vsebine pa je mesto na podro?ju "Od tu in tam".
Namen tega je da se politična označevanja, zmerjanja in namigovanja iz lovskih debat odstranijo. Kdor pa zna in more o politiki na kulturen način, je temu mesto v tej kategoriji.

PROF.racoon
13. March 2013, 23:47
Rakun,

tak odgovor sem pričakoval, argumenti pa so zguljeni. Moje mnenje temelji na dejstvih.

Obveze imaš 22 šolskih ur, kar znese 16,875ure/teden, kje pa nabereš še mankajočih 23,125 ure/teden.
Tiste tedne, ko si na počitnicah pa ti manjka 40ur/teden.

Glej jaz ti privoščim kolikor pač dobiš, samo ne me prepričevat z nekimi floskulami.

Včasih so rekli medicinska sestra je 1,5 človeka, po tvojem pričanju mora biti učitelj min 2,5 človeka, da vse to porihta.

Daj preberi si še enkrat moje floskule, ker res vidim, da so vam oprali možgane in ne morete sprejeti dejstva, da si učitelji nosimo delo TUDI domov, zato si želimo, da se štemplamo, ko pridemo na delo in z njega. Ko bo prišlo do tega, se bo zgodilo tole, kar je spodaj napisal Boštjan Štih, prof. bio. in kem.. TO so realna vsakdanja dejstva, ki jih ne pokažejo na TV in ne napišejo v časopisih, ker drugače učitelji ne bi mogli biti grešni kozli za trenutno stanje v državi... Itak nič ne delamo in smo že ob 13.uri doma...

Citiram pismo ministru Turku:
"Naj še dodam kanček svojih razmišljanj o trenutni situaciji. Zapisal bom hipotetično. Ker je moja učna obveza specifična, bom izhajal iz dejstva, kot da poučujem 10 ur kemije in recimo 10 ur naravoslovja. Kar je 6 ur manj od vladnega predloga.

V službo bom prišel ob 7.00 in nato do 8.00 pripravil pripomočke za pouk. To pomeni, poiskati steklovino, pripraviti ustrezne kemikalije in podobno. Od osmih do 12.30 bom v razredu, v odmorih pa dežural na hodnikih, nato pa še eno uro čistil steklovino in pospravljal učila. Nato bom dve uri pisal priprave za naslednji dan, pripravljal učne liste, elektronske prosojnice, urejal spletno učilnico, fotokopiral, ipd. Ostane mi še – ste izračunali??? – pol ure do 8 urnega delovnika, samo pripada pa mi tudi odmor za malico. Seveda, vsi učitelji bodo vedno v službi, saj so v odlični psihofizični kondiciji in brez vseh zdravstvenih problemov, pa tudi njihovi otroci niti pomislijo ne, da bi zboleli. Kar pomeni, da mi ne bo potrebno nadomeščati drugih.

Ker pa imam gosposko službo in kar naprej počitnice, računam naprej. Od 53 dni počitnic odštejem 31 dni dopusta – torej državi dolgujem 22 dni ali 176 ur. Pa jih dajmo porabiti:

- vsak mesec moram imeti govorilno uro za starše v popoldanskem času, kar znese 10 ur, poleg tega pa še 3 ure za tri roditeljske sestanke;

- vsak mesec moram biti prisoten na pedagoški ali ocenjevalni konferenci v popoldanskem času. Ob predpostavki, da vsaka traja dve uri, je to še 20 ur;

- ker sem cool učitelj, bom peljal otroke v šolo v naravi – dan ima 24 ur, odštejemo 8 urni delovnik – ostane 16 ur x 5 dni = 80 ur;

- po kolektivni pogodbi mi pripada 5 dni - to je 40 ur, ki jih bom v počitnicah preživel na izobraževanju, da bom tako dober kot učitelji iz Singapurja ali Taivana. Pri tem bom moral izobraževanje financirati sam ter kriti tudi potne stroške;

- sestavljanje in popravljanje pisnih preizkusov, kar ob predpostavki, da pišem tri preizkuse na leto, pomeni, da moram pripraviti tri preizkuse za šesti, tri za sedmi, tri za osmi in tri za deveti razred, kar znese ob predpostavki, da za vsakega potrebujem 2 uri, 24 ur – sem je všteto sestavljanje in popravljanje – uh sem dober – v dveh urah sestavim test in popravim 60 rešenih preizkusov;

- ker imam v vsakem razredu vsaj dva učenca s posebnimi potrebami, moram za vsakega pripraviti prilagojen pisni preizkus. Če mi to vzame pol ure, je to še 12 ur letno;

- seveda, učitelji ali njihovi otroci tudi zbolijo – in hvala bogu – učiteljice še rojevajo, zato sem opravil tudi 30 ur nadomeščanj – poleg svojih rednih ur pouka;

- tako, porabil sem 196 ur (brez nadomeščanj) – g. Turk – dolžni ste mi 13 ur ali 1,625 delovnega dneva!



UPS, ZDAJ IMAM PA PROBLEM

- sem razrednik – nimam časa, da bi vodil dnevnik, ker sem osem ur že oddelal;

- sem razrednik – nimam časa, da bi reševal vzgojno problematiko, ker sem osem ur že oddelal;

- sem razrednik – nimam časa, da bi pisal spričevala, ker sem osem ur že oddelal;

- aha, boste rekli – saj imate za pol ure znižano obvezo – res je, samo pripraviti in izvesti moram še 17,5 razredne ure, ki je ni v odločbi o plači, predmetnik pa jo predpisuje;

- za 1€ dodatka za razredništvo na mesec pa nisem pripravljen opravljati zgornjih opravil in jih z veseljem odstopim drugemu, pa mu dam še 10€ povrhu vsega;

- tudi za vrednotenje NPZ nimam na razpolago več časa;

- popoldan več ne bom odšel v gozd ali na travnik nabirat material za pouk;".

... temveč, dodajam jaz, bom šel raje na daljšo jago in se požvižgal na vse ostale, ki niso nikoli bili učitelji, sedaj pa imajo toliko čez njih za povedati.

Časi se spreminjajo. Ko je bil naš Alojz še učitelj, niso gledali do minute natančno, da imaš z urami pokrite "počitnice". In to je samo delček...

Res komaj čakam, da se bom štemplal in oddelal svoj 8 urni delovnik v enem kosu...

PROF.racoon
13. March 2013, 23:58
In še pismo staršem (napisal Boštjan Štih, prof.):

"DRAGI STARŠI

Žal vas moram obvestiti, da boste morali dvakrat letno vzeti dopust, da boste svojega otroka odpeljali na sistematski pregled, ker razrednik tega več ne bo mogel početi, saj tega dela ni v njegovem opisu del in nalog in je že sedaj to počel prostovoljno. Prav tako vas moram na žalost obvestiti, da šola nima na voljo sredstev za kotizacijo tekmovanj in jih boste morali financirati sami. Prav tako naši učitelji nimajo časa, da bi vašega otroka pripravljali na tekmovanje, saj jim tega nihče ne plača in tega dela ni v njihovi učni obvezi in že zdaj to počnejo prostovoljno. Veste, pa še tole je. Na leto imam za vse otroke, ki jih poučujem, na voljo 8 ur dopolnilnega in dodatnega pouka za vso naravoslovje v dveh šestih in treh sedmih razredih ter vso kemijo v treh osmih in dveh devetih razredih oz. 0,4 ure dopolnilnega in 0,4 ure dodatnega pouka za vsak razred v CELEM LETU. Če so torej v razredu recimo, samo 4 učenci, ki bi potrebovali dodatno učno pomoč, vsakemu od njih država v CELEM LETU nameni in plača 6 minut dopolnilnega pouka, ali za 4 nadarjene učence v razredu, 6 minut dodatnega pouka v CELEM LETU. Več dodatne strokovne pomoči, kot v omenjenem obsegu, vam žal ne morem ponuditi, saj sem to do sedaj izvajal prostovoljno in brezplačno in v takem obsegu, da je vsak dobil, kolikor je hotel oz. potreboval. Veste, naš minister pa vseeno pričakuje visok nivo znanja, kar pomeni, da boste verjetno morali sami poiskati dodatno pomoč in jo financirati, saj našim učiteljem tega država ne plača in ne prizna. Prav tako mi država več ne omogoča dela z mladimi raziskovalci, saj v osemurnem delovniku za to ni več časa. Ampak to ni niti tako slabo. Predlagam vam namreč, da ste sami mentor svojemu otroku – veste skupno preživljanje prostega časa dokazano zbližuje otroke in njihove starše. Predlagam vam tudi, da svojega otroka vpišete na kak plesni ali pevski tečaj, saj naši učitelji ob preobilici dela ne zmorejo več pripravljati šolskih prireditev in drugih aktivnosti, ki so jih do sedaj pripravljali v svojem prostem času in prostovoljno. Žal tudi ne morejo več poskrbeti za varnost, saj jim dodatnega dežurstva pač država ne prizna. Kar pomeni, da ne moremo več organizirati nobenih zaključnih ekskurzij in drugih zunanjih aktivnost, kot so ogledi predstav, obiski gledališča in podobno, saj jih je v osemurni delovnik nemogoče uvrstiti. To pomeni, da se bodo vse aktivnosti v nadaljevanju izvajale samo izključno v šolskih prostorih, v času med 7. in 15. uro. Ker je v osemurnem delovniku ves čas že porabljen, žal tudi ne moremo več organizirati interesnih dejavnosti, kar pomeni, da jih boste morali za svojega otroka poiskati in financirati sami pri ponudnikih izven šole – to ne bo težko, ker je izbira res pestra.

Aha pa še to, veste, letos šolsko glasilo ne bo izšlo, pa oprostite – tudi naša spletna stran ne deluje, ker nimamo učitelja, ki bi jo urejal.

Seveda bi lahko še nekaj časa našteval, kaj vse učitelji počnemo že zdaj v svojem prostem času – brezplačno - pa ne bom. Žal bo pač staršem potrebno povedati, da se bo glede na predlagane normative v šoli izvajal v glavnem samo še pouk. In da do nanje padlo precej veliko finančno breme, saj ne morejo pričakovati, da bodo učitelji nudili dodatno učno pomoč v obsegu večjem, kot ga država prizna in plača. In da možnosti za pridobitev Zoisovih štipendij pravzaprav sploh ne bo več, saj učitelji ne bodo več izvajali nadstandardnega programa in dela z nadarjenimi, pač pa bo vse to na plečih staršev."


Toliko o floskulah in dejstvih...

Še dobro, da imam jago, da se tam zunaj odcepim od realnega stanja in politike...

Lovski zdravo,
profesor Racoon

Tine
14. March 2013, 01:13
Podpis...Bighand

mugo
14. March 2013, 06:28
A dejte jamrat. Ni poklica, kjer ljudje ne opravljamo neplačanih nadur. Povsod so močno zrezali finance, vi ste jo po zaslugi najljubšega sindikalista v naši državi prav dobro odnesli.
Plače pa imate, kot sem že rekel, višje od veliko drugih ljudi v javnem sektorju z enako ali višjo izobrazbo.
Mislim, da nimate hujših razlogov za tarnanje.
Je kdo kdaj slišal da smo gozdarji v javnosti kakšno hujšo jokanje izvajali? Pa se naši revirni gozdarji vsak dan vozijo s svojimi avtomobili praktično na svoje stroške po gozdnih cestah v službene namene. Še dobro, da imamo radi svoj poklic.

doberman
14. March 2013, 07:13
In še pismo staršem (napisal Boštjan Štih, prof.):

"DRAGI STARŠI

Žal vas moram obvestiti, da boste morali dvakrat letno vzeti dopust, da boste svojega otroka odpeljali na sistematski pregled, ker razrednik tega več ne bo mogel početi, saj tega dela ni v njegovem opisu del in nalog in je že sedaj to počel prostovoljno. Prav tako vas moram na žalost obvestiti, da šola nima na voljo sredstev za kotizacijo tekmovanj in jih boste morali financirati sami. Prav tako naši učitelji nimajo časa, da bi vašega otroka pripravljali na tekmovanje, saj jim tega nihče ne plača in tega dela ni v njihovi učni obvezi in že zdaj to počnejo prostovoljno. Veste, pa še tole je. Na leto imam za vse otroke, ki jih poučujem, na voljo 8 ur dopolnilnega in dodatnega pouka za vso naravoslovje v dveh šestih in treh sedmih razredih ter vso kemijo v treh osmih in dveh devetih razredih oz. 0,4 ure dopolnilnega in 0,4 ure dodatnega pouka za vsak razred v CELEM LETU. Če so torej v razredu recimo, samo 4 učenci, ki bi potrebovali dodatno učno pomoč, vsakemu od njih država v CELEM LETU nameni in plača 6 minut dopolnilnega pouka, ali za 4 nadarjene učence v razredu, 6 minut dodatnega pouka v CELEM LETU. Več dodatne strokovne pomoči, kot v omenjenem obsegu, vam žal ne morem ponuditi, saj sem to do sedaj izvajal prostovoljno in brezplačno in v takem obsegu, da je vsak dobil, kolikor je hotel oz. potreboval. Veste, naš minister pa vseeno pričakuje visok nivo znanja, kar pomeni, da boste verjetno morali sami poiskati dodatno pomoč in jo financirati, saj našim učiteljem tega država ne plača in ne prizna. Prav tako mi država več ne omogoča dela z mladimi raziskovalci, saj v osemurnem delovniku za to ni več časa. Ampak to ni niti tako slabo. Predlagam vam namreč, da ste sami mentor svojemu otroku – veste skupno preživljanje prostega časa dokazano zbližuje otroke in njihove starše. Predlagam vam tudi, da svojega otroka vpišete na kak plesni ali pevski tečaj, saj naši učitelji ob preobilici dela ne zmorejo več pripravljati šolskih prireditev in drugih aktivnosti, ki so jih do sedaj pripravljali v svojem prostem času in prostovoljno. Žal tudi ne morejo več poskrbeti za varnost, saj jim dodatnega dežurstva pač država ne prizna. Kar pomeni, da ne moremo več organizirati nobenih zaključnih ekskurzij in drugih zunanjih aktivnost, kot so ogledi predstav, obiski gledališča in podobno, saj jih je v osemurni delovnik nemogoče uvrstiti. To pomeni, da se bodo vse aktivnosti v nadaljevanju izvajale samo izključno v šolskih prostorih, v času med 7. in 15. uro. Ker je v osemurnem delovniku ves čas že porabljen, žal tudi ne moremo več organizirati interesnih dejavnosti, kar pomeni, da jih boste morali za svojega otroka poiskati in financirati sami pri ponudnikih izven šole – to ne bo težko, ker je izbira res pestra.

Aha pa še to, veste, letos šolsko glasilo ne bo izšlo, pa oprostite – tudi naša spletna stran ne deluje, ker nimamo učitelja, ki bi jo urejal.

Seveda bi lahko še nekaj časa našteval, kaj vse učitelji počnemo že zdaj v svojem prostem času – brezplačno - pa ne bom. Žal bo pač staršem potrebno povedati, da se bo glede na predlagane normative v šoli izvajal v glavnem samo še pouk. In da do nanje padlo precej veliko finančno breme, saj ne morejo pričakovati, da bodo učitelji nudili dodatno učno pomoč v obsegu večjem, kot ga država prizna in plača. In da možnosti za pridobitev Zoisovih štipendij pravzaprav sploh ne bo več, saj učitelji ne bodo več izvajali nadstandardnega programa in dela z nadarjenimi, pač pa bo vse to na plečih staršev."


Toliko o floskulah in dejstvih...

Še dobro, da imam jago, da se tam zunaj odcepim od realnega stanja in politike...

Lovski zdravo,
profesor Racoon


Sej druzga k jamrat itak ne znate imam dva solarja doma tako da vem kako se matrate revcki zivite k bubreki v loju pa se kar jamrate.:icon_twisted:

detel
14. March 2013, 08:03
Prof., še slabše bi bilo, če si nebi vi pravočasno vsaj malo popravili plače...

Tine
14. March 2013, 08:33
Še dobro, da imamo radi svoj poklic.

Saj ga ima tudi prof. rad. A ste ga napalili, ko je povedal, da si ne more privoščiti Mauserja. Mislim, da je zato odprl novo temo.

Je pa nekaj. Vsi, ki veste toliko o poučevanju in učiteljstvu. Ste imeli priliko se izobrazit za to delo. Zakaj se niste? Sam sem nekaj časa učil tako na srednji kot na osnovni šoli. Povem vam, da ni vsak za to delo. Ga moraš imeti res rad, šmrkavce pa tudi:P. Da ne govorim o tem, kakšno je mladini/otrokom dovoljeno obnašanje do učitelja (pa ne mi sedaj nakladat o tem, da si ne znam avtoritete pridobit:bum:). Svašta.

Vsekakor upam, da se mi ponudi priložnost in bom dobil delo ravno v zbornici:icon_wink:

Dule
14. March 2013, 09:04
Da ne govorim o tem, kakšno je mladini/otrokom dovoljeno obnašanje do učitelja (pa ne mi sedaj nakladat o tem, da si ne znam avtoritete pridobit). Svašta.
Kakor se jih doma uči....

jegr
14. March 2013, 09:32
Prof, a daj jamrat. Koliko ur mesečno opravi učitelj na prvi triadi? Pol pa še dva meseca dopusta, starši naj 7 let starega otroka samega doma pustimo me počitnicami? Sorry, sem pozabu da ima učitelj 1. razreda sako leto 1 mesec priprav poleti, pa še doma vsak dan kako uro. Bogi.:lol1:

alojz1
14. March 2013, 09:43
Ampak, najbolj pa nasrkajo učitelji telovadbe.

muzikant
14. March 2013, 09:56
Tebi Rakun in temu Štihu bi svetoval, da se preizkusita v gospodarstvu. Za dosti višjo plačo, vendar tam ne bi imela časa računati, koliko ur vama je kdo dolžan.


Pa ta Štihova formula ni univerzalna,saj se število dni dopusta spremninja, ti jih sigurno nimaš 32.

zlatorog
14. March 2013, 09:59
A dejte jamrat. Ni poklica, kjer ljudje ne opravljamo neplačanih nadur. Povsod so močno zrezali finance, vi ste jo po zaslugi najljubšega sindikalista v naši državi prav dobro odnesli.
Plače pa imate, kot sem že rekel, višje od veliko drugih ljudi v javnem sektorju z enako ali višjo izobrazbo.
Mislim, da nimate hujših razlogov za tarnanje.
Je kdo kdaj slišal da smo gozdarji v javnosti kakšno hujšo jokanje izvajali? Pa se naši revirni gozdarji vsak dan vozijo s svojimi avtomobili praktično na svoje stroške po gozdnih cestah v službene namene. Še dobro, da imamo radi svoj poklic.
Res je, najbolje so jo odnesli pa najbolj jamrajo...

PROF.racoon
14. March 2013, 11:43
Se lahko samo smejim, ker sem veliko delal tudi v gospodarstvu... Zanimivo, kaj? Koliko od vas pa je bilo v šolstvu vsaj en dan?

Vsakemu od vas bi privoščil en mesec poučevanja, pa bi rad videl, kje bi pristali po vseh grožnjah s strani staršev z inšpekcijo, odvetniki, vzgojnih težavah z mulci ipd.. Naj vam povem, da sem na eni izmed prejšnjih šol imel opravka tudi s kriminalisti in s sodiščem, po tem ko je name učenec potegnil nož (metuljček), ker sem ga vprašal, zakaj je vame vrgel kepo... Pol leta pred šolo nisem upal parkirati avta, ker sem se bal, da bom imel pod njim montirano bombo! Mulec je bil sin mafijskega očeta, ki je dobil 15 let aresta... Res imam rad ta poklic, ker mi nikoli ni dolgčas... :hooray:

Jegr, vidim, da se ti ni dalo brati, ko sem napisal od kje moje "počitnice"... Saj pravim, da se raje štemplam, ko pridem na šiht, starši pa boste na GU, RS, prireditve in ostalo pač morali priti v dopoldanskem času. Samo ne vem kdaj, ker takrat poučujem in opravljam drugo za učni proces pomembnejše delo... Mogoče pa bodo uvedli učiteljsko dvoizmensko ali celo triizmensko delo? Kaj veš... :lol1:

Najbolj žalostno je to, da mi gospodarstvo razumemo, oni pa nas ne... Gospodarstveniki bi morali pogledati svoje šefe in jih vprašati, kam je v 20 letih šlo 120 milijard € samo s podkupninami.

V življenju ne bom zaslužil 1milijon € in tudi 99,9% drugih iz javnega in gospodarskega sektorja ne. Kako ga zaslužijo tisti 0,01%, vsi dobro vemo...

Res jo dobro odnesemo, pa najbolj jamramo... :lol1:

jegr
14. March 2013, 12:00
Res čudno, da si šel iz gospodarstva, ko pa je bilo toliko bolje kot v javnem sektorju. Navadno človek stremi k boljšemu.:limona:

alojz1
14. March 2013, 12:05
Tale debata ni nič dobra. Kmalu se bomo delili še po barvi, veri...
Kdor to pogreša naj gre na 24ur.

muzikant
14. March 2013, 12:41
Profesor,

res imaš težko delo. Sam sem kar nekaj časa preživel v šolskih klopeh, pa ni nobeden od učiteljev/profesorjev toliko trpel.

Če v šoli tako iztrčavaš kot tu na forumu si lahko predstavljam tvoje probleme s starši.

Svaka ti čast, da toliko razkiraš za to državo, mogoče boš pa dobil kako medaljo. Red dela s srebrnimi žarki ali pa z zlatimi

PROF.racoon
14. March 2013, 22:15
Jegr, prihajam iz družine delavca in obrtnice, če ti to kaj pove... Cenim vsako delo, še najbolj pa delavca, katerega delo je, žal, v SLO zelo podcenjeno...

Muzikant, so imeli takrat učitelji srečo, da še nisi bil toliko jezikav! Jezikav pa verjetno nisi bil zato, ker si se bal batin, ki bi jih dobil od njih. Tako so včasih reševali vzgojne probleme. Zato pa sedaj več melješ... :icon_lol: Me je danes na GU presenetil oče, ki mi je dovolil njegovega sina fizično kaznovati. Svašta... Ja, njegov sin mi je pred kratkim razbil nov službeni laptop. Sankcije? Kaj je to? Plačal? Ma kaki... Šola časti... Tako se dela v modernem sistemu...
Toliko imaš povedati o učiteljih, kot da bi jaz govoril o kemikih (tvoji službi), pa nimam pojma, kako je pri tebi, zato sem raje tiho, čeprav si mislim, da imaš vsaj enkrat višjo plačo z isto stopnjo izobrazbe... Pa me ne briga... Napisal sem, da kot učitelj zaslužim manj kot jurja (čeprav bi si želel, da bi jih vsaj 1200 tako kot praviš ti) in si ne morem privoščiti kar tako dražje puške... Če kdo dvomi, pa mu pošljem plačilno listo...

Drugače pa, da te spomnim, da vsaj 3x na dan koga špikneš z žaljivko, da nima pojma o tem in onem in naj bo raje tiho, ker tega niti videl ni, kaj šele sprobal... Mogoče pa si bil kdaj učitelj, pa mi tega ne vemo? Veš kaj želim povedati...

Službo imam rad, ne trpim, imam družino, zelo dobre prijatelje, na takšno državo pa se požvižgam,... Amen...

Vsem en lovski pozdrav!

Tine
15. March 2013, 05:54
Drugače pa, da te spomnim, da vsaj 3x na dan koga špikneš z žaljivko, da nima pojma o tem in onem in naj bo raje tiho, ker tega niti videl ni, kaj šele sprobal... Mogoče pa si bil kdaj učitelj, pa mi tega ne vemo? Veš kaj želim povedati...


Ma kaj je s teboj, da nisi muzikantersko izobražen o vsem kar se tiče lovstva? In kako si upaš sploh dvomit o tem kar svirač napiše? Pa kdo si ti?... biggrin

Še eden, ki muzikantarjevega obnašanja ne prebavlja... Sem mislil, da sem samo jaz čuden...:icon_confused:
Vsaj mislil sem, da se na tem forumu združujejo ljudje, ki si mislijo pomagati med seboj, ne pa "drkarit" vedno in venomer.
Konec koncev, kaj ni to lovski forum?

žandar
15. March 2013, 06:53
Še eden, ki muzikantarjevega obnašanja ne prebavlja...


Racoon, nič se mi preveč ne smiliš, tudi sam spadam med tistih 0,001%pa nekako živim.
Kar se tiče vedenja o prosvetarjih pa ti povem, da sem obkoljen z njimi, pravzaprav sem jaz črna ovca v ožjem in širšem sorodstvu in jih (vas) dobro poznam, vsem pa vam je isto pritoževanje in pripadnost:icon_lol:

Da pojasnim, zakaj sem izvzel Tinetov citat, tak kritikantski ,lovski erudit:whistle: je na forumu kot feferon v jedi, saj včasih zapeče ampak jed popestri in povzroča dobro prebavo.

Tine
15. March 2013, 08:44
No pa so rekli, da ne bom za nič dober. Vsaj za prebavo lepo skrbim. Hura zame:surrender:

žandar
15. March 2013, 10:13
No pa so rekli, da ne bom za nič dober. Vsaj za prebavo lepo skrbim. Hura zame:surrender:

Vidim, da si moj post narobe razumel, nisem mislil tebe ampak glasbenika.

alojz1
15. March 2013, 10:19
Tine boš moral biti bolj oster, pronicljiv in pikanten, da boš senca Muzikanta biggrin

Tine
15. March 2013, 10:23
ne?u.

PROF.racoon
15. March 2013, 10:38
Ma, saj jih vsi kdaj dobimo od Muzikanta pod nos... Se kar strinjam z Žandarjem... Muzikantar pač takšen je, čeprav imajo nekateri res občutljivo prebavo... Se bodo že navadili na te hude feferone, kot smo se nekateri že (se spomnim prvih srečanj z njim - ojoj, sem bil nonstop na WCju :whistle:)...

alojz1
15. March 2013, 10:48
Se bodo že navadili na te hude feferone, kot smo se nekateri že (se spomnim prvih srečanj z njim - ojoj, sem bil nonstop na WCju :whistle:)...
Tote ne uredi prebave, kot pravi Žandar??? Ampak dobiš drisko pa peče....biggrin

muzikant
15. March 2013, 12:11
in si ne morem privoščiti kar tako dražje puške...
Vsem en lovski pozdrav!

Ker toliko trpiš z mano, imaš manjšo plačo, in ker sem zasledil, da se ti dopade Blaser R8 Professional 9,3*62, lahko dobiš pri meni 3mesece starega za 1.700 Eur.
Ta cene velja samo za tebe in upam da lahko odtehta vse doživete bolečine.

Mislim resno.


Tote ne uredi prebave, kot pravi Žandar??? Ampak dobiš drisko pa peče....biggrin

Poleg vsega pa še resnica boli.


No pa so rekli, da ne bom za nič dober. Vsaj za prebavo lepo skrbim. Hura zame:surrender:

Ni pomoči,

zlatorog
16. March 2013, 14:02
Res jo dobro odnesemo, pa najbolj jamramo... :lol1:

Res je racoon, moja žena tudi dela v šolstvu, tako da vem kaj pišem, je pa tudi res, tako kot je Muzikant že napisal da rad " iztrčavaš "...:whistle:

PROF.racoon
17. March 2013, 00:49
Sem z občnega zbora...
Kolikokrat je bila napadena z bodalom? Si jo vprašal, koliko žaljivk je bila deležna s strani učencev ali staršev? Koliko groženj je dobila za obisk odvetnika ali inšpektorja? To je naš vsakdan, če verjamete ali ne... Pa saj ni važno... Saj se podobno dogaja tudi v vseh drugih poklic... Ali je v gospodarstvu ali v javni službi...
Sistem v šolstvu se zelo spreminja (oz. se je spremenil od takrat, ko smo mi obiskovali šolske klopi)... Isto je tudi drugod... "Demokracija izražanja"... Kapitalizem...

Od Muzikantarja sem v glavnem dobil zanimivo in resno ponudbo... Sem prvo pogledal na datum, če smo mogoče že 1. parila... Stvar je v procesu dogovarjanja... Poročam vam in Štruklju, če bo uspelo...

zlatorog
17. March 2013, 09:37
Sem z občnega zbora...
Kolikokrat je bila napadena z bodalom? Si jo vprašal, koliko žaljivk je bila deležna s strani učencev ali staršev? Koliko groženj je dobila za obisk odvetnika ali inšpektorja? To je naš vsakdan, če verjamete ali ne... Pa saj ni važno... Saj se podobno dogaja tudi v vseh drugih poklic... Ali je v gospodarstvu ali v javni službi...
Sistem v šolstvu se zelo spreminja (oz. se je spremenil od takrat, ko smo mi obiskovali šolske klopi)... Isto je tudi drugod... "Demokracija izražanja"... Kapitalizem...

Od Muzikantarja sem v glavnem dobil zanimivo in resno ponudbo... Sem prvo pogledal na datum, če smo mogoče že 1. parila... Stvar je v procesu dogovarjanja... Poročam vam in Štruklju, če bo uspelo...
racoon, se strinjam, take stvari se dogajajo, moja je to vzela v zakup, ker ima svoje delo rada, je pa res da pol toliko ne jamra kot ti...:icon_wink:.

PROF.racoon
17. March 2013, 12:38
Saj veš, če si tiho, te nihče ne opazi... Mi ni tako hudo, kot je videti oz. slišati...
Če ne bi imel rad svojega poklica, bi že zdavnaj pristal na psihiatriji... Pa tudi marsikdo drugi...
Koliko je v SLO cenjeno delo (kakršnokoli in predvsem fizično), pa itak vemo...

muzikant
17. March 2013, 13:15
Ne vem če se temu lahko reče ponudba. Malo čudno zveni, da ne boš spet doktoriral .

zlatorog
17. March 2013, 13:25
Saj veš, če si tiho, te nihče ne opazi... Mi ni tako hudo, kot je videti oz. slišati...
Če ne bi imel rad svojega poklica, bi že zdavnaj pristal na psihiatriji... Pa tudi marsikdo drugi...
Koliko je v SLO cenjeno delo (kakršnokoli in predvsem fizično), pa itak vemo...

Razumem, ni panike...LP