PDA

View Full Version : Breja psička?



aljoša
30. September 2012, 20:22
Pozdravljeni.
Sem lastnik dve letne resaste jazbečarke,ki se trenutno goni.Včeraj ko sem prišel iz službe sem v stanovanju zasačil"vaškega potepuha"ki je dobesedno vdrl.
Je pes večje rasti in nevem če je prišlo do stika?Veterinar mi je svetoval naj počakam tri tedne za ultrazvok.
Zanima me če obstaja še kakšna druga možnost?Hvala za odgovore.


Lovski zdravo.

Breza
30. September 2012, 20:48
Pozdravljeni.
Sem lastnik dve letne resaste jazbečarke,ki se trenutno goni.Včeraj ko sem prišel iz službe sem v stanovanju zasačil"vaškega potepuha"ki je dobesedno vdrl.
Je pes večje rasti in nevem če je prišlo do stika?Veterinar mi je svetoval naj počakam tri tedne za ultrazvok.
Zanima me če obstaja še kakšna druga možnost?Hvala za odgovore.


Lovski zdravo.


Seveda obstaja. Injekcija za preprečitev brejosti. Ta sicer podaljša samo gonitev (v bistvu greste "še en krog") in tudi obstaja možnost problemov z rodili, vendar še vendo bolje kot kup mešancev, za katere je fejst težko najti nove, odgovorne lastnike.

aljoša
30. September 2012, 20:51
Veterinar je reku za splav a je to isto?

Breza
30. September 2012, 20:54
Splav bo, če boš čakal 3 tedne. Pri parih dneh po oploditvi težko govoriš o splavu v klasičnem smislu.

alojz1
30. September 2012, 21:13
Predvsem je razlika v €.

main757
30. September 2012, 21:19
Aljoša, koliko časa je poteklo od prvega dneva gonitve?

aljoša
30. September 2012, 21:22
Glih krvavet je nehala in pravjo da je to glih tisst cajt k se najbl prime.

main757
30. September 2012, 21:23
To me je zanimalo. Boš pa boter:icon_lol:

aljoša
30. September 2012, 21:29
Rad bi da to čimprej uštimamo pa da bo najbolš za psičko.Pa brez mladičov.

main757
30. September 2012, 21:34
Si jo hotel parit s plemenjakom?

aljoša
30. September 2012, 21:36
Zaenkrat ne.Tanajbl me skrbi k pes je precj velk.Par kolegov je rekl da je prevelk da bi jo lahko sam jest to nč ne vrjamem.

detel
1. October 2012, 00:34
Če je glih nehala krvavet, je bilo verjetno še prezgodaj in ni pustila. Če je pes velik, mogoče ni uspel pariti. To so le moja ugibanja.
Z injekcijo proti brejosti (proti vgnezditvi oplojenih jajčec v sluznico maternice) lahko narediš nepopravljivo škodo psici.
Če bo imela prvič bo le par mladičev in ne polna košara.
Sedaj pa sam odloči......

alojz1
1. October 2012, 09:49
Detel, z tvojimi nasveti si pa človek zelo pomaga. Predvsem zadnji je dober.

Ganges
1. October 2012, 10:38
Detel od kolega vižla (slike so tudi na forumu) jih je letos v svojem prvem leglu imela 10. Pa tudi, če jih ne bo toliko, je tudi 3 preveč, če jih noče.

aljoša
1. October 2012, 11:14
Vem da je dost izvrstnih kinologov na forumu zato vas prosim za vaše mnenje,kot če bi bila psička vaša.Hvala za odgovore.

Breza
1. October 2012, 12:50
Pri naši (zdaj že pokojni) koker španjelki smo tudi preventivno uporabili injekcijo za preprečitev brejosti, ker je lokalni posebnež vdrl k njej na dobro ograjen vrt. Ni imela nikakršnih težav z reproduktivnimi organi (ne takrat, ne kasneje), le takratna gonitev se je podaljšala, ostale gonitve pa so bile spet popolnoma normalne. Dočakala je častitljivih 14,5 let.

Vsak nezaželjen mladič je preveč. In tudi vsak porod je riziko! Na število mladičev ne vpliva, če je psica parjena prvič. Nekatere psice sploh ne nehajo krvaveti, le izcedek se spremeni v bolj vodenega. Mnoge od njih (tudi moje so med njimi) pa nehajo krvaveti par dni po uspešni oploditvi. Mislim pa (zgolj moje osebno mnenje, ker pač nisem veterinarske stroke), da je manj invazivna preprečitev vgnezditve oplojenih jajčec kot klasičen splav.

aljoša
1. October 2012, 16:37
Hvala za informacije zadeva je v teku in se rešuje.