PDA

View Full Version : Prenovljen portal Forum-lov.org



MLikar
16. July 2012, 20:53
Z veseljem lahko sporočam vsem, ki tega v zadnji uri še niste opazili, da sva z Gregom iz tehnične ekipe po kar nekaj neprespanih nočeh in delovnih vikendih pripravila novo spletno stran Forum-lov.org.:limona:
Ne gre le za novo obliko, temveč tudi za nov način podajanja vsebin partnerskih portalov fotografov, strelcev, kinologov in portala Omrtvičenja.net.

Novost so tudi mali oglasi, kjer lahko sedaj pišete oglase brez registracije.
To je ena od bistvenih novosti, saj smo se tako znebili dvojne registracije, ostal je namreč samo še ta za sam forum.

Prosim za pripombe in sporočila o morebitnih težavah, da skupaj preverimo delovanje novega portala.

Hvala za potrpežljivost in vabljeni še naprej na Forum-lov.org!

206
16. July 2012, 20:56
Se da forum "potemniti"?

veliko je beline naokoli :icon_redface: mislm tam ko je prazno

MLikar
16. July 2012, 21:01
Se da forum "potemniti"?

veliko je beline naokoli :icon_redface: mislm tam ko je prazno

Ne, forum ostaja tak kot je. Je programsko neodvisen od portala in zahteva samostojen pristop. Ko bo čas za to...

Glede prenove se zavedam, da sprememba ne pade takoj vsakemu v oči. Nekaterim bo všeč, nekaterim ne. Bistveno je, da bo funkcionalno in trenutno je to potrebno najprej v praksi preizkusiti.
Kasneje pa glede na pripombe, ki bodo, se bo razmišljalo dalje.

Sicer pa hvala za prvi feedback.:icon_lol:

Hunter
16. July 2012, 21:24
Prijetno presenečen nad novim videzom! Bravo ekipci ki ste to prenavljali.

maks
16. July 2012, 22:08
bravo mi je zelo všeč

Heretic
16. July 2012, 23:45
To je ena od bistvenih novosti, saj smo se tako znebili dvojne registracije, ostal je namreč samo še ta za sam forum.


Bighand

tica
17. July 2012, 10:13
Prijetne in prijazne rešitve, čestitke.

jagrBlaž
17. July 2012, 10:53
super je, čestitke..

Lojzes
17. July 2012, 11:22
Kdor se trudi z novim je car. Slovenija ima premalo carjev.

mprimoz
17. July 2012, 11:23
Čestitke, bravo ... Bighand

daco
17. July 2012, 11:42
Zelo dobro :icon_lol: čestitam

alojz1
17. July 2012, 11:47
Se da forum "potemniti"?
veliko je beline naokoli :icon_redface: mislm tam ko je prazno

Meni je pa ravno to všeč. Forum je za tekst, ki je tako dobro viden. Nekateri na temnem ozadju so pa komaj čitljivi.

Pinkfloyd
17. July 2012, 12:09
Na prevodih bo treba še kar nekaj dela, ampak nov portal se mi zdi super!
Predvsem mnogo bolj pregleden http://i104.photobucket.com/albums/m190/mbwhoosh/smiley/bow.gif

MLikar
17. July 2012, 12:25
Na prevodih bo treba še kar nekaj dela, ampak nov portal se mi zdi super!
Predvsem mnogo bolj pregleden http://i104.photobucket.com/albums/m190/mbwhoosh/smiley/bow.gif
Pinkfloyd, katere prevode si mislil? Lahko na ZS.

LP

Vohkuc
17. July 2012, 15:39
k b reku , putica BighandBighand

JAKAJEŽ
17. July 2012, 18:43
Bravo,OKBighand

lp

alojz1
17. July 2012, 19:49
Najbolj razveseljivo je pa to, da smo vsaj enkrat enotni.

patriot
17. July 2012, 20:09
Treba se bo navaditi, ni slabo, čestitam.
lp in dober pogled!

Tine
18. July 2012, 08:12
Mi je zelo všeč! Edino kar ne dobim (tako na hitro sem pregledal) so opisi tovarn Zoli in Baikal ter ostalih člankov v povezavi z orožjem. Morda bi bilo za dodat pod temo Nasveti in opisi še rubriko orožje.

Čestitam za lepo opravljeno delo.

ostrostrelec.pero
18. July 2012, 08:42
Mi je zelo všeč! Edino kar ne dobim (tako na hitro sem pregledal) so opisi tovarn Zoli in Baikal ter ostalih člankov v povezavi z orožjem. Morda bi bilo za dodat pod temo Nasveti in opisi še rubriko orožje.

Čestitam za lepo opravljeno delo.

Tine, a si tole pogrešal?
http://strelci.lovci.si/predstavitve

matejk
18. July 2012, 08:46
Pozdravljeni!

Najprej cestitke za novo podobo. Imam pa tudi eno pripombo.
Ko v rubriki mali oglasi kliknem na VSI OGLASI se v seznamu oglasov le ti ne izpišejo v celoti ampak je potrebno za to klikniti vsakega posebej. Prej je bil viden celoten oglas vključno s kontaktnimi podatki.

LP
Matej

MLikar
18. July 2012, 09:41
Pozdravljeni!

Najprej cestitke za novo podobo. Imam pa tudi eno pripombo.
Ko v rubriki mali oglasi kliknem na VSI OGLASI se v seznamu oglasov le ti ne izpišejo v celoti ampak je potrebno za to klikniti vsakega posebej. Prej je bil viden celoten oglas vključno s kontaktnimi podatki.

LP
Matej
To urediš tako, da izbereš Način prikaza zgoščeni / Razširjeni. (nad samimi oglasi zgoraj desno)V razširjenem boš videl celoten oglas kot želiš.

LP

MLikar
18. July 2012, 09:46
Mi je zelo všeč! Edino kar ne dobim (tako na hitro sem pregledal) so opisi tovarn Zoli in Baikal ter ostalih člankov v povezavi z orožjem. Morda bi bilo za dodat pod temo Nasveti in opisi še rubriko orožje.

Čestitam za lepo opravljeno delo.

Vse strelsko orožne zadeve so sedaj v portalu strelske skupine. Tako kot je napisal Pero (www.strelci.lovci.si (http://www.strelci.lovci.si)). Imajo pa vse skupine, tako strelska, kinološka in portal Omrtvičenja.net povezave na naš portal. Fotografska ima še pod levim menujem sličice s povezavo v njihovo galerijo, vsi skupaj pa povezave tudi preko zgornjega menuja.
Za direktno povezavo na zadnje njihove članke glej vrstico slikic na vrhu pod menujem. Za vsako skupino tri sličice prikazujejo tri njihove najnovejše članke in ko klikneš nanje, te prestavi na njihov portal. Podobno je narejeno kot na portalu 24ur.com .

Markysprej
21. July 2012, 15:16
super zadeva.
za popravek pa morda tole: ko gledam male oglase, je malce težko krmariti med stranmi ker so številke zelo skupaj. malce več razmaka ne bi škodilo (upam da se to da enostavno urediti v html kodi).
pa še morda rubrika oz. polje kaj oz katero orožje se prodaja, kot je ohranjenost: gladkocevka, repetirka, pap, mk, kombo, drilling, strelni daljnogled, dvogled... za hitrejšo preglednost, ker to kako ljudje pišejo male O je skoraj za kozlat nepregledno

sine
24. July 2012, 21:31
Ali mi lahko kdo razloži, zakaj se ne morem prijaviti na oglase. Ko vpišem up. ime in geslo (enako kot na forumu) mi javi napaka 500 ali nekaj podobnega.

Markysprej
25. July 2012, 14:59
Ali mi lahko kdo razloži, zakaj se ne morem prijaviti na oglase. Ko vpišem up. ime in geslo (enako kot na forumu) mi javi napaka 500 ali nekaj podobnega.

tudi mene zanima. predvidevam pa da so se izbrisali računi...

MLikar
25. July 2012, 22:44
Narejeno je tako kot piše v Pravilih malih oglasov.
Po novem za objavo oglasov ni več registracije in prijave, ker ni potrebna. Oglas oddaš brez prijave!
Registracija je rezervirana za posebne primere sponzorjev in komercialnih oglasov.

sine
25. July 2012, 23:22
Hvala!

MLikar
25. July 2012, 23:26
Hvala!
Na malih oglasih bodo predvidoma še spremembe v smeri, da bodo uporabniki lahko čim bolj upravljali oglase, vendar iz varnostnih vzrokov brez registracije. Stvar je še v delu in nabiranju sredstev(€) za nove programske vtičnike.

Ares
27. July 2012, 12:48
Na Facebooku sta dve strani Forum Lov, katere lahko lajkaš. Ena ima 56, druga pa 249 članov. BI se dalo zadevo združit, da ni razdrobljeno?

MLikar
27. July 2012, 13:31
Na Facebooku sta dve strani Forum Lov, katere ...
Na spletu je samo ena prava Facebook stran Forum-LOV in obstaja komaj dober mesec!
Ta prava in naša je ta: http://www.facebook.com/pages/Forum-LOVorg/122076961266669 oz: http://www.facebook.com/forumlov.org

Ono drugo ni stran tega portala!!! Nesporazum z imenom se bo še uredil v bodočnosti.
Podatke o prijateljih in všečkanjih si pa narobe prebral in navedel, a saj ni pomembno.
Pomembno je, da je naša FB stran zaživela, se razvija ima vsak dan več prijateljev in da tudi tu lahko obveščamo lovsko in splošno javnost.
Vabljeni!

szarvas
22. August 2012, 16:37
Pozdravljeni

V male oglase sem oddal oglas, vendar mi kljub izboru 3 fotografij ni priložilo nobene. Naj poizkusim še enkrat pa boste izbrisali oglas brez sličic ali lahko na kak način vidodate fotografijo v oglas?

Hvala za odgovor

lp

MLikar
22. August 2012, 20:39
Pri dodajanju sličic je potrebno upoštevati omejitve velikosti, ki so navedene, pa bo šlo. Javi, ko urediš meni na ZS, pa zbriševa odvečnega.
LP

szarvas
22. August 2012, 21:14
Evo urejeno, 3 oglase pod tem s slikami je tisti brez slik, ki se lahko izbriše.

Hvala in lp

Šele kasneje sem videl, da bi naj javil na ZS, no saj na koncu se lahko izbriše tudi ta post!

narava
6. September 2012, 08:30
Pozdravlejni.

Prvič odkar je prenovljen portal bi hotel oddati oglas, pa se ne morem več prjavit. Nenehno mi kaže napako. Zanima me ali je potrebna nova registracija.

Kolovski
6. September 2012, 08:33
Ni potrebe po novi registraciji / prijaviti se pa ni več mogoče. Samo oddaj oglas pa bo. Če pa opaziš, da si se zmotil, pa pišeš adminu, da pobriše/popravi oglas.

Pinkfloyd
6. September 2012, 23:27
Včasih so bili na portalu tudi različni videi.
A zdaj jih ni več?

iztok66
7. September 2012, 15:46
Tudi clanki so bli katerih ni vec za videt. Skoda da se take vsebine "izgubijo".

MLikar
8. September 2012, 20:44
Kar manjka, se pripravlja na novo in v boljših verzijah.
Dajte nam še nekaj časa.
Na polno se dela na rečeh, ki se ne vidijo, nekaj je pa tudi dopustov sodelujočih.
Seveda bodo vsebine v primernih podportalih.

LP

Pinkfloyd
31. October 2012, 01:46
Imam še eno vprašanje: ali je možno kje videt datum, mogoče celo uro, kdaj je bil članek/obvestilo napisano na portalu?

MLikar
1. December 2012, 20:42
Zahvaljujem se vsem vam uporabnikom, ker vztrajno gradite naš skupni prostor.
:hooray:V mesecu novembru smo po običajnem vsakoletnem poletno sezonskem nihanju presegli znamko 50.000 obiskov/mesec. Če bi imel ta mesec še 31. dan, bi presegli rekordno znamko 52.000,
:OK:tako pa bomo počakali veseli december:yea1:, da nas razveseli s to številko.

Hvala vam in še naprej dobrodošli!

Markysprej
1. December 2012, 21:32
joj, iščem to temo pa jo ne najdem... malce zmešnjave, pa čeprav je zelo popredalčkano vse skupaj.
uglavnem, želel sem samo malo informacij kaj se je spremenilo; smeškote in neke indexe pri postih sem že opazil. kaj pa je še drugega?

MLikar
3. December 2012, 08:48
joj, iščem to temo pa jo ne najdem... malce zmešnjave, pa čeprav je zelo popredalčkano vse skupaj.
uglavnem, želel sem samo malo informacij kaj se je spremenilo; smeškote in neke indexe pri postih sem že opazil. kaj pa je še drugega?
Na forumu se ni nič spremenilo. Le nekaj smeškov je dodanih in možnost ocene objave v testiranju.
Tema je o portalu in ta je bil spremenjen poleti, se pa ves čas dograjuje razne komponente, kar se končnemu uporabniku ne vidi vedno.

Pinkfloyd
3. December 2012, 15:48
Imam še eno vprašanje: ali je možno kje videt datum, mogoče celo uro, kdaj je bil članek/obvestilo napisano na portalu?

Še kar sprašujem :)

MLikar
3. December 2012, 16:21
Imam še eno vprašanje: ali je možno kje videt datum, mogoče celo uro, kdaj je bil članek/obvestilo napisano na portalu?
Je možno, a se tepe s trenutno obliko, zato je izklopljeno.
Pripravlja se nova oblika oz. popravek trenutne.
Nekateri članki so bili umaknjeni iz objektivnih vzrokov na strani avtorjev ali zaradi neaktualnosti. Nekateri so preseljeni v druge kategorije ipd.

Video vsebine so tematika, katero lahko skupaj obudimo.
Itak je praktično vse gostovano na youtube ali podobnih prostorih. Se pa tudi na tem področju nekaj dela, a je tudi vezano na čas po zgoraj omenjeni prenovi.

LP

Pinkfloyd
3. December 2012, 17:41
Aha. Ker to bi pa znalo bit fajn, da je vsaj datum objave, avtorja se komot lahko preskoči biggrin

MLikar
16. January 2013, 12:25
Nekateri ste verjetno že opazili, da je možno naš portal ogledati tudi preko mobilnih telefonov. Na svojem androidu lepo preklapljam med mobile in desktop verzijo. Pride prav, ko nam je dolgčas ali je kaj na hitro za pogledat.biggrin

MLikar
23. January 2013, 08:35
Kot ste opazili postopama uvajamo nove vsebine na portalu.
Radi bi naredili portal čim bolj zanimiv za vas bralce. Temu sledi tudi osveževanje izgleda, recimo nazadnje kategorije fotografov in kinologov. Strelci pridejo še na vrsto malo kasneje, ker imajo največ vsebin in je delo pri njih najobsežnejše.

Zadnja novica so tudi šale oz. vici. Vsake toliko bomo dodali novega, da se bo v teh zoprnih časih odrekanja še čemu smejati. Risbe vicov so delo našega lovskega tovariša Vita Šuligoja o kateremu tudi pripravljamo članek. Vice najdete v okvirčku na naslovnici www.forum-lov.org (http://www.forum-lov.org)

Če se še kdo od vas ukvarja z ilustracijo šal, mu jih bomo z veseljem dodali v to področje. Lahko se mi javi kar na ZS.

Uživajte!

Igoman
3. March 2013, 13:21
Ali mogoče kdo ve, zakaj pri malih oglasih ne morem dostopati do svojih oglasov? Pri oglasu recimo želim popraviti samo ceno, da ne bi na novo pisal oglasa, vendar ko hočem dostopati do svojih oglasov mi vedno napiše napaka 500, stran ni dosegljiva in če hočem kaj spremeniti pri oglasu, ga moram na novo napisati, vstaviti slike itd.

Dane86
12. May 2013, 12:56
Ali mogoče kdo ve, zakaj pri malih oglasih ne morem dostopati do svojih oglasov? Pri oglasu recimo želim popraviti samo ceno, da ne bi na novo pisal oglasa, vendar ko hočem dostopati do svojih oglasov mi vedno napiše napaka 500, stran ni dosegljiva in če hočem kaj spremeniti pri oglasu, ga moram na novo napisati, vstaviti slike itd.

Enako pa slik tud noce nalozit!

MLikar
12. May 2013, 14:54
Oglas oddaja uporabnik neregistrirano in brezplačno. Zato tudi ni možno oglasa popravljati. Tako kot oglas v časopisu, ko je enkrat natisnjen.

Slike ne naloži zgolj v primeru, ko uporabnik ne upošteva jasno napisanih navodil o velikosti slike!