PDA

View Full Version : Nova Zelandija prepovedal apridelavo lastne hrane



Sršen
7. May 2012, 10:04
Vir: http://wearechange.si/se-je-ze-zacelo-nova-zelandija-je-prepovedala-da-bi-si-ljudje-pridelovali-lastno-hrano/

Na uho mi je prišla že stara "novica", da so oblasti v Novi Zelandiji prepovedali pridelavo lastne hrane.

Kdo ve kaj več?
Zelo moteče, nevarno in nenavadno se mi zdi, da iskalniki ne dajejo rezultatov o tej vesti v naših medijih. Očitno so tudi naši mediji tako kot politiki podkupljeni in ustrahovani s strani velikih korporacij.

Sršen
7. May 2012, 10:15
Le v enem našem mediju sem našel tole kratko vest:
"Nova Zelandija je letos prejela zakon, po katerem prebivalci otoške države nimajo več pravice proizvajati lastne hrane. Zakon prepoveduje gojenje in deljenje hrane brez vnaprejšnje pravice, podeljene s strani vlade. Prepovedana je tudi prodaja hrane brez dovoljenja, pri čemer pod hrano spadajo: hranljive snovi, semena, naravna medicina, minerali in pijača (tudi voda)."

Markysprej
7. May 2012, 11:33
Zelo moteče, nevarno in nenavadno se mi zdi, da iskalniki ne dajejo rezultatov o tej vesti v naših medijih. Očitno so tudi naši mediji tako kot politiki podkupljeni in ustrahovani s strani velikih korporacij.

ojojojoj, sršen. zdaj pa že malo preveč paničariš:icon_lol:
če se kaj takega ne pojavi v večih medijih, bi prej pričakoval da je to sproducirana laž kot pa svetovna zarota...

alojz1
7. May 2012, 12:00
ojojojoj, sršen. zdaj pa že malo preveč paničariš:icon_lol:
če se kaj takega ne pojavi v večih medijih, bi prej pričakoval da je to sproducirana laž kot pa svetovna zarota...
Tipično. Če nočeš misliti pač prebereš v večjih medijih.
Razloži mi torej, zakaj kmet ne sme doma zaklati npr. teleta.
In zakaj ne smeš ustreliti svojega ostarelega bolnega psa.?
Odgovor: zato ker da država zaslužek veterinarjem in še kopici drugim. Najbolj je pa pomemben DDV. :icon_mrgreen:

Sršen
7. May 2012, 13:53
ojojojoj, sršen. zdaj pa že malo preveč paničariš:icon_lol:
če se kaj takega ne pojavi v večih medijih, bi prej pričakoval da je to sproducirana laž kot pa svetovna zarota...
Zelo dobro mnenje imaš o medijih.
Žal ga ne morem deliti s teboj in se popolnoma strinjam z Alojzovo oznako o premišljevanju.
In dodajam še vprašanje, zakaj si ne smem sam zgraditi hišice v kateri bom živel sam. In zakaj na svoji parceli ne smem postaviti kolibe za orodje in prostočasno dejavnost. In zakaj merklova forsira neovirano prodajo GSO v Evropi.
Itd. itd. itd.!

Res me zanimajo detaljnejše informacije o Novo Zelandski prepovedi, če jih kdo ima.

alojz1
7. May 2012, 15:15
Saj nekaj podobnega imamo pri nas že uzakonjeno.
Dež, ki danes pada na mojo streho je moj. In moram plačati kanalizacijo kamor ga moram speljati.
Če pa želim skopati vodnjak, takrat pa tista voda ni moja. Zopet moram plačevati. Kar vprašajte na občini, če ne verjamete.

Markysprej
7. May 2012, 15:24
ja, lastnina je ena čudna reč. ni neomajana in absolutna.
in ni slabo da ima država nadzor nad viri strateškimi, kar voda sigurno je, čeprav je na moji parceli in več kot meter pod zemljo...

Markysprej
7. May 2012, 15:29
Tipično. Če nočeš misliti pač prebereš v večjih medijih.
Razloži mi torej, zakaj kmet ne sme doma zaklati npr. teleta.
In zakaj ne smeš ustreliti svojega ostarelega bolnega psa.?
Odgovor: zato ker da država zaslužek veterinarjem in še kopici drugim. Najbolj je pa pomemben DDV. :icon_mrgreen:

so pa tudi določene zadeve kompromisi oz. cena napredka. za bolnega psa verjamem da je delo lobijev, medtem ko je zakol preventiva zaradi bolezni, ki jih ta zadeva potencialno predstavlja, ker nobeden praktično ne zagotavlja čistosti prostorov. seveda spet morda povdarjeno s strani določenih lobijev, vendar načeloma je temu tko.

Markysprej
7. May 2012, 15:33
In dodajam še vprašanje, zakaj si ne smem sam zgraditi hišice v kateri bom živel sam. In zakaj na svoji parceli ne smem postaviti kolibe za orodje in prostočasno dejavnost. In zakaj merklova forsira neovirano prodajo GSO v Evropi.

hja, da se ne sme neovirano delati kar komu zapaše je tudi cena napredka, oz. tudi dejstvo da nisi kot posameznik sam na tem svetu. da živimo v skupnosti, ki mora biti urejena, če želi normalno funkcionirati. ker dandanes na žalost opažam, da je vse preveč samovšečnežev, ki delajo vse po svoje in se ne menijo ne za druge ljudi, ne za skupnost in ne za neke civilizacijske standarde.
treba se je držati pravil in odpraviti z balkansko miselnostjo.

gčede gso pa tudi jst nisem proti, če bo le eu imela svoj organ za pregledovanje skladnosti z našimi standardi.

alojz1
7. May 2012, 16:13
če bo le eu imela svoj organ za pregledovanje skladnosti z našimi standardi.
Takih podanikov si želi vsaka vlada. Teh organov imamo že za vsak proizvod posebej. Pa vsak mesec potem, ko so ljudje že pojedli , umaknejo kakšen nevaren proizvod iz polic. Nazadnje so bili to oreščki.
Prva stvar, ki sledi ( po tvoje zaradi našega zdravja) bo plačevanje DDV za odkup vsega kar boš uplenil. Vključno z lovnim turizmom.

Žamot
7. May 2012, 17:32
Markysprej, kot lovec bi se moral zavedati, da se igračkanje z naravo ne obrestuje (vsaj na nore krave se spomni). Pa pomisli na to, da so GSO laboratorijski mutanti.

Verjetno bo pa organ za preverjanje skladnosti neodvisen, kajne.

Markysprej
7. May 2012, 19:56
Takih podanikov si želi vsaka vlada. Teh organov imamo že za vsak proizvod posebej. Pa vsak mesec potem, ko so ljudje že pojedli , umaknejo kakšen nevaren proizvod iz polic. Nazadnje so bili to oreščki.
bolj se gre za to, da se ne dovoli proizvajati vsako sranje, kot je to v navadi v zda. kolikor se spomnim za koruzo, je bila v eu dovoljena samo ena sorta ker je ustrezala kriterijem, medtem ko so bile dovoljene v ameriki vse.


Markysprej, kot lovec bi se moral zavedati, da se igračkanje z naravo ne obrestuje (vsaj na nore krave se spomni). Pa pomisli na to, da so GSO laboratorijski mutanti.
vedno dajem pamet in racionalno razmišljanje pred nagonom in čustvom, ko se gre o pomembnih zadevah. zaradi lastnega prepričanja, kot tudi zaradi 18+ let trajajočega šolanja, ki je pustilo neizbrisen pečat:icon_lol::icon_study:, da sem kar hitro sposoben ločiti zrno od plevela.
zato na gso ne morem gledat kot na laboratorijske mutante, ampak na sofisticiran način starodavnega križanja vrst, brez križanja pa si današnje hrane ne moremo predstavljati.
pa tudi če podrobneje prebereš 99% 'strokovnih' člankov nasprotnikov gso, vidiš da te zadeve pišejo taki kreteni, ki se jim lahko iz strokovnega stališča (čeprav jst nisem strokovnjak za biologijo) samo čudiš, kako da sploh pisati znajo...
nasprotniki z dejanskimi dejstvi ne spodbijajo uporabo gsojev, ampak večina takih akcij temelji na neumnih in napačnih populizmih, ki pa jim raja vsekakor verjame...
tko da ja, vsekako VSE jemati z zdravo mero razuma in skepse.:icon_biggrin:

kurare
7. May 2012, 21:59
kot tudi zaradi 18+ let trajajočega šolanja, ki je pustilo neizbrisen pečat:icon_lol::icon_study:

Temu se reče zgrešena investicija:icon_redface:

Markysprej
8. May 2012, 00:43
ne bi tko rekel. mi je dala dosti, tudi to službo s katero sem zelo zadovoljen.:icon_biggrin:

upam pa, da si ti tudi dal VSAJ toliko šolanja skozi, da lahko sodiš o teh zadevah.:icon_wink:

jež
8. May 2012, 08:06
...znanje, znanje :icon_confused:

Kje bi človek lahko prebral vsak odgovor na vprašanje, ki se mu rodi v njegovi glavi? Danes ne drži več, kar ga je stari oče naučil, danes je resnica, kar pravijo ljudje na oblasti, ki pa je (resnica namreč) vsake štiri leta drugačna:icon_cry:!
Ja, neumno se je "boriti" proti premočnemu sovražniku, bolje je stopiti v njegove vrste. Umreš pa vseeno na kateri strani si...

Kaj ima to zveze z Novo Zelandijo (spet :icon_confused:)?

Sršen
8. May 2012, 11:27
... vedno dajem pamet in racionalno razmišljanje pred nagonom in čustvom, ko se gre o pomembnih zadevah. zaradi lastnega prepričanja, kot tudi zaradi 18+ let trajajočega šolanja, ki je pustilo neizbrisen pečat:icon_lol::icon_study:, da sem kar hitro sposoben ločiti zrno od plevela.
O tem samo rek moje matere ki se glasi:
"Diplomiran b'k je večji b'k kot navaden b'k!"

Markysprej
8. May 2012, 15:09
O tem samo rek moje matere ki se glasi:
"Diplomiran b'k je večji b'k kot navaden b'k!"

v dostih primerih to kar drži.

doberman
8. May 2012, 16:16
v dostih primerih to kar drži.
Kdor se hvali z svojo DOLGOLETNO izobrazbo sigurno pase v kategorijo prvih:icon_lol:

Markysprej
8. May 2012, 23:15
če misliš da je bila tisto hvala potem pa kar...:icon_lol: