PDA

View Full Version : Optika Hawke



MasterLesjak
15. April 2012, 00:51
Zdravo

V Lovcu sem opazil akcijo za optiko Hawke (Panorama 3-9x50), pa me zanima, če ima kdo kakšne izkušnje? Veliko lovcev mi namreč priporoča ta daljnogled (čeprav vem samo za enega, ki si dejansko lasti optiko Hawke). Se za ta denar dobi kaj boljšega?

Hvala za odgovore.

(p.s. če slučajno koga moti nova tema, naj prestavi tole v prejšnjo)

Optik-trade.si
15. April 2012, 10:10
Za MK je Panorama odlična izbira, ampak mislim da je 4-12x40AO bolj primeren model. Je pa dejansko res, da je le malo optike v rangu 200€ bolj ostre in da hkrati omogoča nastavitev paralakse od 10m dalje. Slednje je na lovskih tekmah na 35 metrov še kako uporabno.

MasterLesjak
15. April 2012, 17:33
Kako pa je z puškami večjega kalibra?

Optik-trade.si
15. April 2012, 18:24
Za večje kalibre sam ne bi upal prodati drugega Hawke daljnogleda kot iz serije Endurance 30 in Sidewinder 30 ter morda pogojno še Eclipse. Saj morda da kakšen drug tudi kdaj drži križ na mestu na močnejših puškah, ampak v osnovi cenejši Hawke daljnogledi niso temu namenjeni.

Od poceni daljnogledov za močnejše kalibre bi sam gledal le:

Bushnell Trophy, Vortex Diamondback, Nikon Fieldmaster

Drugače pa je kombinacija poceni daljnogled - močna puška običajno odlična za sive lase. Enkrat dela, spet drugič ne, pa včasih je kak pristrel težko naredit in tako naprej...

MasterLesjak
15. April 2012, 18:45
No, saj puška je .308 Win, na kateri je trenutno Bushnell Trophy XLT, s katerim sem zadovoljen, me pa skrbi ker sem lani proti koncu leta padel in ga zvil (bolje da ne veste kako). Kolikor sem jaz sprobal se križ ne premika, samo stoodstotno siguren pa nisem, zato oprezam za novim v primeru da trenutni odpove.

Optik-trade.si
15. April 2012, 19:40
Za relativno ugodno ceno bi ti svetoval:

Nikon Fieldmaster 3-9x40
Vortex Viper 3-9x40
Minox ZA3 3-9x40


Vsi trije so enostavni, brez osvetlitve in brez kakšnih dodatkov. So pa za svojo ceno optično zelo dobri in to je tisto kar na koncu tudi največ šteje.

MasterLesjak
15. April 2012, 23:51
Kaj pa kašen Zeiss Conquest ali pa Meopta Meopro?

Sicer se pa nagibam k Vortexu. Če drži, da je izredno trdoživ, je to plus zame.

Mi pa mora najprej odpovedati trenutni daljnogled. Takrat bomo pa že nekaj izbrali.

Skratka, kar sem hotel izvedeti je, da Hawke Panorama ni za večje kalibre. Da me ne bodo pumpali k nakupu :icon_lol:

Optik-trade.si
16. April 2012, 00:07
Zeiss Conquest in Meopta Meeopro sta zelo podobna Minoxu ZA3, a imata v primerjavi z njim dve manjši pomanjkljivosti.

Conquesti nimajo garancije v EU in razlika v ceni nakupa preko luže ne odtehta nakupa Minoxa ali Meopte pri nas. Meopta pa ima pomanjkljivost podobno kot skoraj vse ostale Meopte in to je rumenkast odtenek slike. Praktično vsa vzhodno evropska optika je imela in večinoma še ima težave s tem. Nekatere to moti, nekatere ne.

Glede Vortexa Viper je pa tako, da mnogi uporabniki zelo hvalijo kaj vse zdržijo ti daljnogledi in jih tiščijo na izjemno močne puške brez težav. Kljub temu bi sam med temi izbral Minoxa, ker me je optično najbolj prepričal. Med Vortexi pa bi raje posegel po Viper HS seriji.

GregaK
16. April 2012, 15:45
Je mogoče, da sta Nikon Fieldmaster in Nikon Buckmaster enaka daljnogleda, le da se v Evropi prodaja prvi, drugi pa v ZDA?

LZ
Grega

Optik-trade.si
16. April 2012, 16:21
Zašli smo s teme, ampak odgovor je da.