PDA

View Full Version : Sršeni na preži



Hubert
28. March 2012, 09:05
Sršenja gnezda na preži. Kako jih preprečiti in kako jih odstraniti ko že nastanejo, nekateri trdijo, da je WD40 zakon, ker jim zamasti krila..nisem prepričan? Prideš na prežo...in vse začne brenčati...ni prijetno..

Ima kdo kakšne izkušnje kako preprečiti tem živalcam gnezdenje?

7x64
28. March 2012, 09:58
v agro trgovini kupi sprej (strup) za sršene gnezdo pošpricaš lahko z rezdalje 5 m uničit jih moraš zgodaj zjutraj al pa zvečer ko so vsi (večina) v gnezdu potem odstrani gnezdo in zkri vhod če maš zaprto prežo

Sršen
28. March 2012, 10:05
:icon_cry:

KAILER
28. March 2012, 11:16
Pri nas pod streho preže obesimo trak. Zaenkrat se dobro obnese, ker verjetno sršene moti in ne delajo satovja.

206
28. March 2012, 12:07
Mi smo zažgali gnezdo,no zažgali smo tudi streho potem :icon_redface:

Hubert
28. March 2012, 12:18
Pri nas pod streho preže obesimo trak. Zaenkrat se dobro obnese, ker verjetno sršene moti in ne delajo satovja.
Kakšen trak, je natopljen v kaj?

sine
28. March 2012, 12:22
:icon_cry:
Sem vedel, da se bo čutil ogroženega in se bo oglasil!:icon_lol::argue:

Sršen
28. March 2012, 12:49
Sem vedel, da se bo čutil ogroženega in se bo oglasil!:icon_lol::argue:
Seveda. Se za krilca in želo bojim:icon_redface:

sine
28. March 2012, 13:26
Ja, saj bi ti jih nekateri najraje polomili ampak se spretno izmikaš in pikaš še naprej. In prav je tako!
Pregovor pravi, da se voda usmradi, če jo vsake toliko časa ne razburkaš!

Hubert
28. March 2012, 13:32
Seveda. Se za krilca in želo bojim:icon_redface:

Mislim, da veš ni bilo nič osebnega z odprtjem te teme....:icon_lol:

tarfila
28. March 2012, 13:55
Priporočam, da si pri čebelarju sposodite obleko ( klobuk z mrežo, čebelarsko jakno, rokavice,...). In še to morate vedeti, da ima gnezdo sršenov ves čas enega ali dva sršena stražarja. Tudi če zvečer počakaš, da gredo vsi v panj, imaš šanso, da te stražarji odkrijejo in ti popestrijo dan. Potem pa po presoji: WD 40 in požgeš še prežo, ali pa purpen in jih zalimaš za vedno.
PS: tudi na forumu imaš primer, ko je en sršen ves čas na straži:icon_lol:

POLH
28. March 2012, 14:06
Trak iz blaga ali kakega drugega materijala obesiš pod streho, da ga veter premika. Načeloma se obnese, ker jih moti in si ne začnejo delati gnezda. Ni treba da je natopljen v karkoli. Najbolj se obnese na prežah, ki imajo štirikapnice (tam si tudi najraje naredijo gnezdo).

mugo
28. March 2012, 14:09
Pri nas smo imeli zanimivo štorijo. Enega so na preži nažgali, zato se jih je naslednji dan neuspešno lotil s šibrami. Gnezdo je preživelo obleganje in na vrsto je prišel minerec. Razstrelil je gnezdo in še par desk s preže je odletelo. Sršeni pa so nekaj zasilnega zgradili nazaj. Sledila je posebna enota, ki je napadla s kemičnim orožjem (poseben sprej za sršenja gnezda), prvi napad je bil kar uspešen, nekaj sršenov pa je tudi to preživelo. Napad so ponovili z drugim, močnejšim kemičnim orožjem, ki pa je bil na koncu le uspešen.....

slavnik
28. March 2012, 15:18
Prosim, da mi ne omenjate sršenov . Pred 12. leti so mi zrihtali še en rojstni dan.:icon_lol:

Mitja K
29. March 2012, 07:35
ali pa purpen in jih zalimaš za vedno.

purpen ne pomaga. Se prebije ven čez čas.

KAILER
29. March 2012, 08:24
Kar se traka tiče, je že Polh odgovoril, saj obiskuje iste preže.

gamsar
29. March 2012, 17:35
Pred tremi leti sem prvič doživel bližnje srečanje s sršeni. Takrat me je "usekal" samo eden. Prestavil sem se na drugo prežo in nič posebnega ni blo. Naslednje leto pa .... Nič hudega sluteč sem splezal na prežo, na kateri nisem vedel da so gor. Ko sem prilezel do vhoda v prežo sem samo zagledal ogromno gnezdo in že je zapeklo. Jadrno sem jo ucvrl dol s preže. Mislil da bo tako kot pred letom. Da bom samo zamenjal lokacijo. Ja vraga. Po manj ko minuti močna reakcija na pike. Več jih je bilo. Srbečica po celem telesu, otečen obraz, mehurji na koži, slabost, klic lovskega tovariša in že sva drvela proti dežurni ambulanti, kjer sem preživel potem 2-3 ure. Od takrat imam pred sršeni spoštovanje.

Sršen
30. March 2012, 07:10
... Od takrat imam pred sršeni spoštovanje.
Pravilno!

jereb
2. April 2012, 22:35
V primeru velikega gnezda je dobro najprej zmanjšati armado. Sposodi si čebelarsko obleko in jamarsko čelado. Zvečer, ko gredo v gnezdo se približaj s čelado v rokah (ne na glavi!!!) - imej prižgano karbidko. Armada s stražarji na čelu bo napadla - karbidko, ki jim bo pocvrla krila in jih kar lepo število onesposobila. Potem pa vreča pod gnezdo pa eno daljše rezilo na štilu. Odreži gnezdo, zavij v vrečo in bo naloga rešena. Lahko dodaš tudi okrepitve z kemikalijami.

Če se malo alergičen ... pa najdi kakega gasilca pa naj ti posodi pripravek. Dobi se ga, vendar ni v prosti prodaji. Je pod velikim pritiskom, nese do kakih 6m daleč. Pazi da se ne zastrupiš.

Gnezdo je potrebno odstraniti v vsakem primeru.