PDA

View Full Version : Forumaš Sraka zapušča lovske vrste



Sraka
25. December 2011, 12:14
Z žalostjo odpiram novo temo, kjer v temi kjer se je razvila debata ni primerno mesto za to...ADMIN

Kolega Ganges zapiše:"Že par dni razmišljam o mrasičem tako v lovstvu kot zasebno in se mi zdi, da večina mišjenj pelje v eno čudno smer. Ta globoka razmišljanja so redko pozitivne narave, ampak so ponavadi nekaj kar nas tare in nam ne da miru... To po mojem mnenju ni nič dobrega, saj ima vsak izmed nas številne zasebne težave, ki pa jih nikakor ni potrebno stopnjevati z nepotrebnimi! Vsak bi si moral poiskati, vsaj v prostem času, čas ali prostor in aktivnost primerno sebi, ki bi nam olajšala celotno bivanje in eksistenco!"
_________
Pozdravljen!

Ta odstavek s katerim si začel svoj obširen prispevek namenjen meni, se mi zdi edini pomemben in dovolj poveden, da nanj v nekaj stavkih odgovorim. Res obžalujem, če sem ti s svojimi zapisi povzročil težave, ki so te popeljale v večdnevno razmišljanje rezultat katerega je potem bila ugotovitev, da takšna razmišljanja kot so moja in mogoče še koga, peljejo v "neko čudno smer" in so le redko pozitivna in bi naj bila produkt nečesa "kar naj bi me obremenjevalo in mi ne dalo miru ali z drugimi besedami povedano, ta razmišljanja naj bi bila plod mojih duševnih težav. Priznam, da kakšnega psihiatra ali psihologa in tudi duhovnika nisem obiskal in tako tvoje teze ne morem ne potrditi in ne argumentirano zavreči. Sam hudič ga vedi kako blizu ali kako daleč od norosti v resnici sem.

Verjetno pa po tvojem posebej daleč vstran le ne morem biti, ker mi potem v zadnjem stavku citiranega odstavka zaskrbljeno svetuješ "vsak bi si moral poiskati, vsaj v prostem času, čas ali prostor in aktivnost primerno sebi, ki bi nam olajšala celotno bivanje in eksistenco". Po domače povedano mi svetuješ, da nujno rabim primerno psihološko rehabilitacijo, da se mentalno stabiliziram; opametim kot bi temu po domače rekli; se utirim v normalne psihološke tirnice; se mi iz moje nezdrave zavesti sprostijo zle, grde in napačne misli ter ideje, ki niso kompatibilne s s tvojimi in tebi enako mislečimi; v razumljivem jeziku povedano, da ponovno pridem k pameti, če sem seveda kdaj pri njej sploh že bil.

Veš dragi lovski tovariš Ganges, da sem že kar nekaj časa pred tvojim dobronamernim nasvetom, tudi sam razmišljal predvsem o tem kar mi v zadnjem stavku citiranega odstavka svetuješ in odločil, da se po tridesetih letih članstva v slovenski lovski organizaciji z iztekom tega koledarskega leta poslovim. Nisem tukaj nameraval o tem pisati, ker pa me tvoja velika skrb za čistost in enakost mišljenja članov v slovenski lovski organizaciji bega, se ne morem kar tako molče posloviti in te pustiti v stanju neprenehnega razmišljanja kako organizacijo očistiti vseh, ki v njej po tvojem nimamo kaj iskati.

Verjamem, da sem ti tako polepšal te božično novoletne praznike in boš v novo leto vstopil veliko bolj vedro ter z manj skrbi ob zavedanju, da je slovenska lovska organizacija s prvim dnem leta vsaj malo bolj čista. Verjemi, da sem tudi sam srečen ob zavedanju, da sem te osrečil. In ne le tebe, skoraj zagotovo še koga na tem forumu in tam na LZS meni tako dragega dosedanjega šefa komisije za podeljevanje lovskih odličij in največjega pravnika med vsemi slovenskimi lovci. Vendar ostanite na preži, ker hudič nikoli ne spi in kaj lahko se vam pojavi kakšen nov Sraka ali celo več njih in ponovno bo potrebno v sveti boj. Tisti heretični Sršen mi je zelo na sumu. Kakšna mala analiza tudi njegovega psihološkega profila vsekakor ne bi bila odveč, ker mogoče pa bi se le kaj našlo, da se ga še pravočasno prav utiri.

Kolegu Sršenu se seveda za ta namig pravilno razmišljajočim lovcem globoko opravičujem in srčno upam, da si nisem nakopal njegove zamere.

In da sedaj počasi končam to lovsko poslovilno pisanje. Iz lovske organizacije ne odhajam s prav nobenimi zamerami ali posebnimi razočaranji. Vse lepo kar sem v teh tridesetih letih v zeleni bratovščini doživel mi je bogatilo življenje in me v mnogo čem zadovoljevalo. Še posebej tistih deset let, ko sem s svojo psičko iskal po krvni sledi je nepozabnih in bi jih še enkrat z največjim veseljem ponovil. Kot je vsake zgodbe nekoč konec se sedaj končuje tudi ta. Tako je pač na tem ljubem svetu, da ni nič večnega in da tisti znani rek, ki pravi, da človek obrača - bog pa obrne, še vedno kako velja.

Vsem lovskim prijateljem in tovarišem želim vse lepo in čuvajte ter varujte slovensko lovsko organizacijo, ki še zdaleč ni tako slaba kot smo ji občasno znali pripisati in se nad njo hudovati.

Mojim dragim lovskim lokostrelcem se opravičujem, če se mi je kdaj kakšna misel ali beseda zapisala tako, da jim ni bilo všeč in jih je, če že ne krepko razjezila, pa vsaj hudo razburila. Sem pač povedal oziroma zapisal svoje "konzervativno" mnenje kot bi temu milo rekel kolega Ganges.

Opravičujem s za kakšno pikro ali nepremišljeno zapisano misel tudi mojim dragim lovsko kinološkim kolegom in jim želi veliko uspehov ter veselja s svojimi zvestimi štirinožnimi spremljevalci.

Vsem hvala za vse lepe trenutke v lovstvu in dober pogled!

Ganges
25. December 2011, 12:40
Ojej Sraka bog ne daj, da bi jaz ta sestavek namenil prav tebi v takem smislu kot si ga razumel. Še bolj bog ne daj, da bi mislil, da imaš kake psihološke težave! Razmišljnje, ki ga opisujem pa sploh ni bilo namenjeno tebi, ampak je bilo plod mojih zasebnih zadev in pa razmišljanja o drugačnosti, tako zasebno kot v lovstvu. Pravzaprav kot pišem v odstavku pod tistim kjer sem omenil tebe in sam začetek naslova teme je namenjen drugi osebi, ki enkrat nekaj kategorčno zavrača in piše, da bo to pokopalo lovstvo, drugič pa temu pritrdi in se s tem strinja.

Torej s svojim sestavkom nisem imel niti kanček namena misliti ali namigovati karkoli slabega o tebi. Ravno nasprotno, vedno sem spoštoval tvoje mnenje in ga cenil, res pa je, da se tu in tam nisem strinjal z njim, sem pa ga vedno spoštoval. Tudi z oznako konzervativen nisem mislil slabo, saj pišem, da sem v določenih pogledih v lovstvu tudi sam precej konzervativen. Recimo meni se zdi popolnoma nesprejemljivo, da bi lovci uporabljali na orožju dušilce zvoka, tu in tam pa slišim kak argument in se zamislim, da pa v tem primeru bi verjetno bil pogojno sprejemljiv, enako je z nočno optiko...

Torej sem tebe oenil v sestavku zgolj zato, ker je Janezov članek bil napisan (vsaj tako kaže) kot odziv tudi na tvoje pisanje. Iz tvojega pisanja pa lahko samo več kot očitno opažam, da so tvohja etična načela za zelo visokem nivoju, za kar sam DOL KLOBUK. Ne vidim nobenega razloga, zakaj bi ti zapustil lovsko organizacijo, to veš najbolje, če te več ne zadovoljuje ali osrečuje. Sam sem prepričan zgolj v to, da ljudje moramo udejstvovati v oblikaz združenja, ki nas osrečujejo in izpopolnjujejo.

Lep pozdrav in vse lepo ob praznikih.

Blaž

Sršen
25. December 2011, 19:30
Sraka, nikar!
Ne beži od nas, ker brez tebe ostanemo siromašnejši in brez dobrega tovariša. Če bi se imela možnost večkrat osebno srečati bi mi bilo v čast in bil bi vesel, če bi lahko bil tvoj Prijatelj.

Tvojo znako za Heretika pa spoštlljivo in hvaležno sprejmem, ker iz tvojih ust je to zame čast!





O drugih vsebinah te teme pa ne bi!

JANEZ L
25. December 2011, 22:10
Lp!

Sraka! Brez tebe bo Slovensko lovstvo siromašnejšo za enega zelo naprednega in razgledanega člana, zatorej ne prehiti svoje misli in ne odločaj se po trenutku slabosti, ostani član LZS in dejavno doprinesi k njeni funkcjonalnosti!!!

Lovski zdarvo
Janez L

tica
25. December 2011, 23:09
Nikar Sraka, le to lahko zapišem ob tem trenutku. Te pokličem in poskusil bom vplivati na tvojo odločitev, da jo spremeniš. Čutim, da to moram narediti.

Sraka
26. December 2011, 09:48
Hvala kolegi za lepe misli. Odločitev je bila sprejeta že pred časom in se je na žalost več ne da spremeniti.

Priznam, da občutki ob slovesu niso ravno prijetni, ker trideset let sva vendarle poklonila lovska organizacija meni in jaz njej. Vesel pa sem, da se ne razhajava v slabem in vsaj zase lahko zapišem, da lovsko organizacijo zapuščam s samo lepimi spomini in če je tudi bilo kdaj kaj grenkega, in bilo seveda je, se je to v spominih razblinilo kot meglica v vetru.

V resnici ima kolega Ganges kar prav, ko mi pripisuje konzervativnost, ker sem glede lova in odnosa do narave ter vsega živega v njej kot tudi do odnosov v zeleni bratovščini bolj zazrt v tradicijo kot to čas, ki ga živimo, dovoljuje. Zagotovo je v meni še kaj stare in na žalost že preživete lovske romantike in to ne toliko glede izvajanja lova in odnosa do naravnega prostora kot še veliko bolj do medsebojni odnosov v zeleni bratovščini. In naslednja moja slabost je v vztrajanju na določenih načelih in formalizmih, ker sem pač produkt stare šole, ki je učila, da demokracije in dobrih medsebojnih odnosov ni brez strogega spoštovanja zaukazanih in še bolj tistih kolektivno dogovorjenih procedur. Z leti pa tudi volja in energija za zoperstavljanje slučajnim ter še bolj namernim odklonom splahnita. Ko pa spoznaš, da kolektivu iz takšnih ali drugačnih razlogov ne moreš več nič dati in da se kolektiv spreminja ter funkcionira v smeri, ki se s tvojimi temeljnimi načeli ne skladajo, je pač boljše, da se v miru in spoštljivo razideva.

Že kar nekaj kolegov mi je reklo, da bom odločitev obžaloval. Verjetno jo tudi bom in od tega ne bežim. Ogromno odličnih ljudi sem v tem času spoznal, z njimi prijateljeval, tudi na tem forumu, čeprav večine nikoli v živo nisem srečal in seveda še veliko več v osebnih stikih na področju lovske kinologije ter mnogih lovskih druženjih.

Nisem si domišljal, da lahko sam po svoje in po svoji podobi spreminjam svet ali lovsko organizacijo v širšem ali ožjem pomenu. Verjel pa sem in to priznam, da lovski organizaciji in ožjemu lovskemu kolektivu lahko kaj dam in sem celo menil, da dati moram, ker sem od lovstva ter lovske kinologije v življenju veliko tudi prejel.

Obrnilo se je kot se pač je in poti nazaj sedaj skoraj več ni. Odločitev sem sprejel sam in sprejela jo je moja ožja lovska organizacija. O vsem tem tukaj na forumu nisem nameraval pisati, pa me je kolega Ganges nekako izzval in nehote prisilil, da sem sedaj pred vami razkril svojo dušo. Mogoče je tudi tako prav.

Kolega Tico s katerim sva največ osebno sodelovala in se spoprijateljila sem seveda nameraval poklicati in mu povedati. Sigurno pa bo priložnost, da se ob kakšnem dobrem špricarju bolj podrobno pogovoriva in verjamem, da bo takrat mojo odločitev razumel.

Vsem lep pozdrav in prijetno praznovanje!

Krpan
26. December 2011, 21:27
Žalosten sem ob tvoji odločitvi, obenem pa te tudi razumem.

Tudi sam velikokrat razmišljam o podobni odločitvi, saj družba (posebno lovska) postaja neizprozna kruta in brezobzirna. Napade osebno name prenašam stoje in dostojanstveno, težko pa prenašam napade na lovsko družino, ki jo vodim na svojo družino in na lovske tovariše. Štiri leta kriminalističnih preiskav, zagovorov pred tožilci, prijav na lovsko inšpekcijo, informacijski pooblaščenki, tožarjenje LZS, ZGS, UE, za božičnico pa sem letos dobil še prijavo naše LD Tržni inšpekciji.

Nobeden od teh organov ni ugoptovil, da bi delal karkoli narobe, vendar se kljub temu val napadov ne ustavi. Užitki v lovu in druženje z prijatelji že dolgo ne morejo odtehtati skrbi in živcev ob omenjenem dogajanu. Tega se tisti, "ki skrbijo za zakonitost mojega dela" dobro zavedajo, in predvidevajo da bom kmalu popustil. Pa vendar vztrajam, ker vem, da je resnica na moji strani. Vem, da nimam vedno prav in da delam tudi napake, pa vendar vztrajam. Lahko da bom sčasoma popustil, vendar vsaj zaenkrat še ne....
Mogoče bova lahko takrat bova kakšno v miru rekla o najinih čebelicah....

Tovariš Sraka, kot sem delal razumem tvojo odločitev in te ne mislim prepričevati. Prosim pa te, da ostaneš na našem Forumu in nam z svojimi mislimi utiraš nove steze. Ne mislimo sekati ovinkov in iskati bljižnjic. Tudi vrhov ne mislimo osvajati. To prepuščamo planincem (lovski kolega jim pravi romarji). Lovci pa bomo iskali in izsekavali nove steze skozi robido in trnje današnje družbe....

Ganges
26. December 2011, 23:08
No spet povem tudi sam, da mi je zelo žal, če se je Sraka res odločil za to, ker sem, kot sem že omenil iz njegovega pisanja kljub nekaterim različnim pogledom razbral, da je popolnoma vesten in etičen lovec! Razumem pa ga praktično v poplnosti tudi po drugi strani. To pa zato, ker tudi občasno sam razmiščljam zakoj to, zakaj ono, zakaj tako... če pa sem tu sam dobrovoljno in prostovoljno pa to ni to kar bi želel... Ne vem, težko je pametovati, če ne poznamo vseh okoliščin! Sraka želim, da si premisliš, če ne gre pa ti želim vse dobro v ostalih segmentih življenja!

Se pa ne strinjam (ampak zaradi reda spoštujem) z odločitvijo administratorja, ki je tako razbil temo. S tem se je razbila tema, ki ji je ta post bil namenjen (mogoče ga brez tiste teme niti ne bi bilo) in tudi razmišljanja drugih. Glede na prakso v tem primeru bi lahko razbili razmišljanje in odločitve vsakega posameznika v drugih temah na več delov. S tem so tudi deli ali celote posameznih postov tukaj popolnoma izgubili smisel, saj so odgovori širših tem iz katerih so bili premaknjeni in uporabniki ne morejo vedeti na kaj se deli ali celote besedila nanašajo. Ampak ok, to je legitimna pravica upravljavcev foruma, moje pa zgolj mnenje.

lp

JANEZ L
26. December 2011, 23:22
Lp!

Tale tema, se navezuje, na to...

http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=56

Soory...nimam pojma, kako bi prilepil direkt link, na osnovno temo...

Lovski zdravo
Janez L

Ganges
26. December 2011, 23:31
Ni problema Janez. :icon_wink:

Sraka ti pa le premisli, glede na odzive tovarišev!

lp

tica
26. December 2011, 23:36
Držim besedo in Srako sem poklical, mojega lovskega tovariša in prijatelja. Zanimiv in dolg pogovor, ki je navrgel tudi razloge za odhod iz njegove LD. Kot pravi, je odločitev že dolgo zorela in v takih primerih je dovolj le kapljica vode, da se prelije preko roba. Sraka je sklenil, dovolj je tistega, zaradi česar trpi lovska čast in poštenje in dovolj je tistega, kar tepta več kot tridest let poštenega dela in ravnanja v korist lovstva. Dovolj, na vseh ravneh lovstva.
Sraka ostaja član foruma, njegove iskrive in globoke misli bi res pogrešal. Obljubila pa sva si tudi špricer na najinem znanem kraju. Bom držal obljubo Sraka in še enkrat ti hvala za veliko pomoči pri uveljavljanju rešitev, ki sem jo rabil pri opravljanju zahtevne funkcije.

Sršen
27. December 2011, 07:55
Tica, hvala za tvoj trud, da si obdržal Srako tu in sporoči mu moje iskrene pozdrave, pa kakšen požirek naredita z mislijo name.

LP

Sraka
27. December 2011, 09:34
Hej fantje in možje saj še ne umiram in ne odhajam v večna lovišča!!!! Seveda bom ostal na forumu in izrazil kakšno svojo misel, ker teh preteklih trideset let mi je že v genskem zapisu in jih izbrisati ni mogoče.

Prijatelji vedno ostanejo prijatelji ne glede na spreminjajoče se okoliščine ali pa prijatelji sploh niso. Z izstopom iz članstva LD se prijateljstvo ne prekine, če je v resnici obstajalo in ni bilo le namišljeno ali igrano.

Tudi odnos do lovstva in vsega kar je z njim povezano se z izstopom iz LD bistveno ne spremeni, ker načela zaradi katerih je nekdo bil toliko let v tej druščini, se ne spremenijo ali zavržejo.

Nek star rek pravi nekako tako, da je vsak konec v resnici tudi nek nov začetek. Začetek česa vse pa bomo šele videli.

Upam, da šefi foruma ne bodo tega razumeli kot komercialni oglas in brisali, ko bom zapisal poziv mladim lovskim začetnikom, ki začenjajo in se ob tem srečujejo s težavo kako finančno pokriti svoje začetke. Naj se mi javijo na zasebno sporočilo in pogovorili se bomo.

Lep pozdrav!

tarfila
27. December 2011, 10:47
ko je iz lovskih vrst izstopil moj največji lovski mentor,
je padlo filozofsko vprašanje diplomiranega filozofa:

ALI NI TO TAKO, KOT DA BI IZSTOPIL IZ RELIGIJE ?

Sršen
28. December 2011, 12:12
ko je iz lovskih vrst izstopil moj največji lovski mentor,
je padlo filozofsko vprašanje diplomiranega filozofa:

ALI NI TO TAKO, KOT DA BI IZSTOPIL IZ RELIGIJE ?

Pripomba je zelo umestna. In kaže na žalostno realnost odnosa lovcev do organizacije. Religiozen odnos, kjer ni dovoljeno dvomiti.
Se ne čudim, da se razumniku Sraki pa še marsikomu enostavno ne da več pregovarjati s prepričanimi.

Breza
28. December 2011, 16:56
Morda je pa po skoraj 500 letih ponovno čas za kakega lovskega "Martina Luthra"?! Samo, da se sedaj nova razmišljanja in "heretične" teze ne nabijajo na vrata institucije, ampak se lahko objavijo na portalu Forum-Lov. :icon_cool:

MilanK
29. December 2011, 15:59
SRAKA je človek, ki so mu moralne vrednote več kot osebne koristi, ki ve, da brez teh svet ne more obstajati, še manj organizacija. SRAKA je bil, je in bo oseba z visokimi moralnimi načeli. Je človek, ki se globoko v sebi zaveda, da se morala začenja tam, kjer človek s svojo individualnost usklajuje in podreja zahtevam življenja v skupnosti, organizaciji in da morala vključuje pravila, norme, kategorije, ideale, pogosto nenapisane predpise, ki veljajo za posameznike kot za celotno skupnost oz. organizacijo oz. lovstvo. Zaveda se, da je morala osnova človekovega obstoja oz. lovstva in da je človek brez morale degradiran v nečloveka /ki ni ne žival ne človek/.

Kadar začnejo lovstvo zapuščati take moralne osebe kot je SRAKA, potem bi se morali vprašati kaj z nami narobe, zlasti LD, katere član je bil. Morda pa posameznikom ali skupinam celo ustreza, da se iz lovskih /svojih/ vrst znebijo oseb z visokimi moralnimi in etičnimi vrednotami, da bi lahko lažje uresničili svoje individualne interese na škodo slovenskega lovstva.

Kolega SRAKA odločil si se tako kot si se in tvojo odločitev spoštujem, upam pa, da boš na tem forumu še pisal.

Lep pozdrav in srečno novo leto 2012.
milanK