PDA

View Full Version : En oreng skener



Sršen
11. October 2011, 19:46
Sklep 20.3.1.: KFGP predlaga UO LZS, da odobri sprostitev 1.200 € potrebnih finančnih sredstev s postavke rezervnega sklada za nabavo skenerja še v letu 2011.


1200€ za skener. Očitno bo šlo za profesionalno zadevo namenjeno enemu oreng projektu. Me prav zanima kakšen je ta projekt ali pa se bo skeniralo le kuharske recepte.

tica
11. October 2011, 21:37
V strokovnih službah LZS se pričelo poskusno uporabljati modul Pošta, ki je namenjen sodobnemu načinu pisarniškega poslovanja.

Informacijski sistem Lo-Polis z modulom Pošta je programski paket storitev, s katerimi naročnik podatke, ki jih uporablja pri svojem delu, hrani na strežniku izvajalca. Program teče na računalnikih naročnika in na strežniku izvajalca. Za povezavo je uporabljen Internet.

Sistem Lo.Polis v modulu Pošta omogoča evidentiranje dokumentarnega gradiva v elektronski obliki v skladu z Zakonom o varstvu dokumentarnega in arhivskega gradiva ter arhivih, Uredbi o varstvu dokumentarnega in arhivskega gradiva in Uredbi o upravnem poslovanju.

Program je nadgrajen z elektronskim arhivom. Evidenca dokumentov se lahko dopolni z dodajanjem vsebin dokumentov, ki lahko izvorno nastajajo v elektronski obliki ali jih s skeniranjem pretvoriš iz fizične v elektronsko obliko. Vsebine dokumentov so varno shranjene in se izločajo skladno z določenimi roki hrambe, evidence pa so trajne.
Evidenca z vsebinami dokumentov je tako urejena, pregledna, ekonomična, preko spleta dosegljiva vsem upravičenim uporabnikom in varna.

Pri vzpostavitvi zajemnega mesta je torej potrebna oprema tudi naprava za preslikavo dokumentov.


To je kratka obrazložitev nakupa skenerja. Ker sem vpet v to sodobnejšo vsebino administrativnega poslovanja na LZS je nabava res nujna.
Mogoče tudi skeniranje kakšnega recepta, bomo povprašali za dovoljenje JanezaL.

Sršen
12. October 2011, 08:25
Tica, hvala za obrazložitev. Zadeva postaja smiselna.
A vendar moj pomislek. Zakaj neki se vedno odloča za neke povezave z zunanjimi ponudniki, ki te potem redno skubijo? Ali se dela, ki ga je do sedaj opravljala ena oseba ne zmore enostavno prenesti v elektronsko obliko, postaviti pravila, mogoče uporabiti enega od prostih programov, ipd.?
Koliko pa bo vsa ta storitev Slovenske lovce stala?

tica
12. October 2011, 09:59
Zadeve poznaš bolje od mene, to veva oba. LZS bo v bodoče /vsaj upam/ poslovala tudi preko območnih enot, zato so take rešitve nujne in že v začetku postavljene na temelje dolgega roka. Podoben sistem uporablja tudi državna uprava.
Programa se kupiti ne da, pa četudi, je za tako organizacijo kot je LZS, predrag. Sklenjen bo dogovor o najemu /do konca leta testna - brezplačna uporaba/, mesečni strošek pa bo nižji od povprečega zneska telefonskega računa.

Sršen
12. October 2011, 10:04
...Sklenjen bo dogovor o najemu /do konca leta testna - brezplačna uporaba/, mesečni strošek pa bo nižji od povprečega zneska telefonskega računa.

No, le dobro pretestirajte, da ne bo pripomb, ko bo prepozno! In ves čas se zavedajte, da je internet dvorezen meč. Ko ga najbolj rabiš, se zgodi da ne dela.