PDA

View Full Version : Cepljenje proti klopnemu meningoencefalitisu



Markysprej
14. June 2011, 15:22
jo
šel sem se cepiti proti klopnemu meningoencefalitisu. po navadi nisem panaroične sorte, proti drugim stvarem se še nisem nikoli cepil, vendar pa sem tokrat podlegel pritisku (notranjemu:icon_lol:), ter se šel cepit.

pa me zanima, kako so pravzaprav razširejne te bolezni klopov (borelioza & meningoencefalitis), baje da je na gorenjskem stanje alarmantno, ter če dosti ljudi zboli za temi boleznimi.

kaj pa vi in ostali lovci, polagate kaj pozornosti temu in ste se že kdaj cepili?:icon_exclaim:

hunter1
14. June 2011, 15:34
jap, že kar nekaj let se cepim:icon_lol:

Pinkfloyd
14. June 2011, 15:35
Bolezen se pojavlja predvsem na Gorenjskem, v širši ljubljanski ter celjski kotlini ter ob večjih rekah.

Proti KME se je vsekakor smiselno cepiti, saj je klop naša najnevarnejša žival.

Rad bi pa tu na forumu izvedel tudi (anonimno) anketo, koliko lovcev je cepljenih proti KME. A je to možno, moderatorji?

206
14. June 2011, 15:43
Zakaj pa anonimno?Je mogoče sramotno dejanje?

Pinkfloyd
14. June 2011, 16:13
Ah, kje pa! :icon_lol:
Hotel sem poudarit, da bi blo fajn naredit eno anketo, kjer se označi krogec/klikne izbrano možnost, pa se stolpični graf kar sam izriše na vrhu teme, da ne bi bilo vsakomur potrebno odgovarjati tu v temi.

Me pa res zanima, če se da in kakšni bodo (bi bili) rezultati :icon_biggrin:

JAKAJEŽ
14. June 2011, 21:58
Jaz sem se cepil takoj,ko sem stopil v lovske vrste.

lp

TaSl
14. June 2011, 22:38
jo
šel sem se cepiti proti klopnemu meningoencefalitisu. po navadi nisem panaroične sorte, proti drugim stvarem se še nisem nikoli cepil, vendar pa sem tokrat podlegel pritisku (notranjemu:icon_lol:), ter se šel cepit.


Ali ni cepljenje samo pozno jeseni in pozimi, ko ni klopov, ker naj bi bilo pomembno, da te nekaj časa po prvem cepljenju ne piči noben klop? Ali so to spet čenče...

mugo
14. June 2011, 22:40
Jaz sem se cepim že kakih 20 let. Po mojem je to kar obvezno za lovce in ostale, ki so veliko v naravi. Na leto dobim kakih 50 klopov, tako da ni kaj za premišljevati.

tica
14. June 2011, 22:48
Mugo, ne vem, če si jih kar sam ne lepiš po telesu, da ti jih potem žena ven cuka. Ti, ti...

mišica
15. June 2011, 00:03
Na leto dobim kakih 50 klopov, tako da ni kaj za premišljevati.

Jaz jih včasih toliko dobim v tednu. :icon_confused:

Drugače pa redno cepljen od 1997 dalje.

mišica
15. June 2011, 00:26
Pa Borelije sem se tik pred zdajci rešil.

Markysprej
15. June 2011, 15:08
Ali ni cepljenje samo pozno jeseni in pozimi, ko ni klopov, ker naj bi bilo pomembno, da te nekaj časa po prvem cepljenju ne piči noben klop? Ali so to spet čenče...

to so čenče. je pa morda res, da je bolje v miru 'prebaviti' cepivo, kot pa med sezono. itq pa je vseeno, ker če te okužen klop piči, greš po nov odmerek, tako da je morda vseeno ali je to med cepljenjem ali po njem. pa tudi časovno je cepljenje pri hitrem modu 3. cepljenje 6 mesecev po 1. cepljenju, tko da traja verjetno nekje minimalno 7 mesecev da si popolno zaščiten, kar pa je več kot traja čas 'mirovanja' kopov in nas...
čim prej tem bolje pravim jst; če že imaš namen.

Markysprej
15. June 2011, 15:10
ja, in tudi Mihčev ata se najbolj boji klopov od vseh živali...:icon_wink:

TaSl
15. June 2011, 17:13
ja, in tudi Mihčev ata se najbolj boji klopov od vseh živali...:icon_wink:

Bolj se ga boji kot medveda!:icon_biggrin:

Drugače pa se "hodim" cepit že kar nekaj let. Vendar imam resen namen, da jeseni prvič dejansko obiščem cepilce...upam da ne bo takrat že prepozno:icon_confused:

Koivu
26. June 2011, 20:45
Pozdrav vsem.

Jaz sem cepljen in mi tudi malo ni žal za tistih 33€, katere je treba odšteti za dozo pri cepljenju.

(medved se "umakne", klop pa ne) :icon_lol::icon_confused::icon_lol:

Markysprej
26. June 2011, 21:11
33!! jst dam 31:icon_lol:

ris
26. June 2011, 21:58
Zanimivo jaz 34€

206
10. January 2013, 16:51
Gorenjsko ogroža klopni meningoencefalitis (http://www.siol.net/novice/lokalne_novice/gorenjska/2013/01/klopi_gorenjska.aspx)