PDA

View Full Version : Kos orožja v 2 listinah



Pinkfloyd
13. June 2011, 21:56
Zdravo,
mene zanima, ali je možno en (isti) kos orožja vpisati v 2 različni orožni listini, in sicer v orožni list ter v dovoljenje za posest. Ali kdo ve za kako tako kombinacijo?
Hvala.

karel
14. June 2011, 07:00
ZOro pravi tako:

45. člen
Souporaba orožja

Na podlagi pisnega soglasja lastnika se lahko za isto orožje izda orožni list največ trem posameznikom.

Souporaba varnostnega orožja je prepovedana.

Pinkfloyd
14. June 2011, 12:29
Ja vem, kaj piše v ZOro... Sem mislil, če kdo ve še eno več... :icon_neutral:

karel
14. June 2011, 12:47
"Ja vem, kaj piše v ZOro..."
Če si prepričan, da veš, kaj piše, potem si postavil, precej naivno vprašanje, ki da slutiti, da ne razumeš, kaj piše.:icon_smile:
Brez zamere, ker sem dobil tak občutek...

muzikant
14. June 2011, 14:09
Zdravo,
mene zanima, ali je možno en (isti) kos orožja vpisati v 2 različni orožni listini, in sicer v orožni list ter v dovoljenje za posest. Ali kdo ve za kako tako kombinacijo?
Hvala.

A lahko bolj natančno razložiš kaj hočeš ?

A da mi imel v lovski OL, vpisan isti kos orožja, ki ga nekdo drug ima v posestnem OL ?

Lahko.

karel
14. June 2011, 14:17
Lahko - po katerem členu zakona?

Pinkfloyd
14. June 2011, 14:24
A da mi imel v lovski OL, vpisan isti kos orožja, ki ga nekdo drug ima v posestnem OL ?

Lahko.

Ja, muzikant, ampak ne v posestni OL, ampak Dovoljenje za posest. :icon_wink:

jegr
14. June 2011, 14:46
Z očetom imava 2 puški vsak v svojem orožnem listu.

Pinkfloyd
14. June 2011, 15:04
Pozabil sem napisati, da je orožje že vpisano v Dovoljenju za posest, sedaj pa bi ga vpisal v OL.

Karel, kljub moji naivnosti in nerazumevanju zakonov, 45.člen ZOro (žal?) ne opredeljuje vrste orožne listine lastnika. :icon_evil:

karel
14. June 2011, 15:11
...se lahko za isto orožje izda orožni list največ trem posameznikom.
V tvojem primeru, ko imaš orožje vpisano v dovoljenju za posest ( posestnem listu ), ga lahko prepišeš v OL, če izpoljnjuješ pogoje in se s tem zbriše iz dovoljenja za posest. Torej, istega kosa, ne moreš imeti vpisanega v dveh različnih listinah.
O pogojih pa lahko v nadaljevanju.

Pinkfloyd
14. June 2011, 15:26
Ja, izda OL. Do tukaj vse po črki zakona. Ponavljam svoje vprašanje in hkrati sprašujem po pogojih. Samo da bo konstruktivna debata :icon_wink:

karel
14. June 2011, 15:32
Da ne bom ugibal, mi napiši točno, katero orožno listino imaš:
1. Dovoljenje za posest - lov
2. Dovoljenje za posest - šport
3. Dovoljenje za posest - ostalo
Katero vprašanje ponavljaš?:icon_wink:

Pinkfloyd
14. June 2011, 19:48
Sam nimam Dovoljenja za posest, imel pa bom lovski OL.
Dovoljenje za posest je pa samo eno in sicer Dovoljenje za posest orožja.

S tem da nisem lastnik orožja (kateri ima orožje vpisano v Dovoljenje za posest), torej sva to dve različni osebi, vsaka s svojo orožno listino.

O 45.členu pa res ne bom izgubljal besed, ker je slabo napisan in tisti "izda OL" lahko vsak po svoje razume -> Na podlagi pisnega soglasja lastnika bi se meni za isto orožje izdal lovski orožni list. :icon_confused:

karel
14. June 2011, 20:16
"Pinfloyd" - Ti kar uživaj v svojem neznanju. Jaz te pri tem ne bom motil.:icon_smile:

dolgin
14. June 2011, 20:50
ga lahko prepišeš v OL, če izpoljnjuješ pogoje in se s tem zbriše iz dovoljenja za posest.
Zakaj je vpisan v OL za posest? Če je starejši kos orožja, pa da nima CIP preizkusa boš moral to opraviti,to pa je vprašanje če bo orožje prestalo in tako je bolje,da imaš vpisanega tam kjer je....,ne moreš pa imeti vpisanega v obeh vrstah listin hkrati..

lp

muzikant
14. June 2011, 23:24
Orožne listine po ZORo so:

– dovoljenje za nabavo orožja;

– dovoljenje za nabavo streliva;

– orožni list;

– dovoljenje za posest orožja; ne obstaja več vrst, saj ne dovoljuje nošenja orožja

– orožni posestni list; za pravne osebe

– pooblastilo za nošenje orožja;

– pooblastilo za prenos orožja;

– dovoljenje za zbiranje orožja;

– priglasitveni list.

karel
15. June 2011, 06:42
"...ne obstaja več vrst..."
Od 2001 obstaja naslednje:
- Orožni list - V njem je, na drugi strani, levo od fotografije, pod zaporedno številko 01, pod naslovom Tip/vrsta orožnega lista, napisano ŠPORT, LOV ali VARNOST.
- Dovoljenje za posest orožja - V njem je, na tretji strani, pod zaporedno številko 01, pod naslovom Podatki o orožju, napisano ŠPORT, OSTALO in nekako od lanskega leta tudi LOV.
Kje, kdaj, za kakšno orožje in na kakšen način, se lahko omenjene vrste orožnih listin dobi in kako se lahko s tem orožjem ravna, je napisano v ZOro.
V nobenem primeru ne more biti eno in isto orožje, vpisano v dve različni orožni listini, pa naj bo eden ali več uporabnikov.
Pri souporabi, kot sem iz zakona na debelo citiral, se dovoli vpis v OL enega in istega orožja trem uporabnikom, od katerih pa je eden ( uradno ) lastnik.

P.s.: "Pinkfoyd" - Upam, da si sedaj našel odgovor, na tvoje vprašanje iz ZS.

muzikant
15. June 2011, 07:47
Od 2001 obstaja naslednje:
- Orožni list - V njem je, na drugi strani, levo od fotografije, pod zaporedno številko 01, pod naslovom Tip/vrsta orožnega lista, napisano ŠPORT, LOV ali VARNOST.
- Dovoljenje za posest orožja - V njem je, na tretji strani, pod zaporedno številko 01, pod naslovom Podatki o orožju, napisano ŠPORT, OSTALO in nekako od lanskega leta tudi LOV.
Kje, kdaj, za kakšno orožje in na kakšen način, se lahko omenjene vrste orožnih listin dobi in kako se lahko s tem orožjem ravna, je napisano v ZOro.
V nobenem primeru ne more biti eno in isto orožje, vpisano v dve različni orožni listini, pa naj bo eden ali več uporabnikov.
Pri souporabi, kot sem iz zakona na debelo citiral, se dovoli vpis v OL enega in istega orožja trem uporabnikom, od katerih pa je eden ( uradno ) lastnik.

P.s.: "Pinkfoyd" - Upam, da si sedaj našel odgovor, na tvoje vprašanje iz ZS.

Vsaj na nekaj UE to ne drži in tudi ni smiselno.

karel
15. June 2011, 08:03
"Vsaj na nekaj UE to ne drži in tudi ni smiselno."
So te UE v Sloveniji ali kje drugje?:icon_smile:
Kaj konkretno, ni smiselno?
Mogoče to, da z orožjem, ki ga ima posameznik vpisanega v OL - Šport ali v OL - Varnost, ne sme izvajati lova, pa čeprav je lovec?

muzikant
15. June 2011, 08:22
So te UE v Sloveniji ali kje drugje?:icon_smile:
Kaj konkretno, ni smiselno?
Mogoče to, da z orožjem, ki ga ima posameznik vpisanega v OL - Šport ali v OL - Varnost, ne sme izvajati lova, pa čeprav je lovec?

Mislim, da je tema dovoljenje za posest ne OL.:icon_wink:, ki ne dovoljuje nošenja orožja, tako da itak ne moreš izvajati lova.

karel
15. June 2011, 08:35
Tema je: Kos orožja v dveh listinah.:icon_wink:
Dovoljenje za posest orožja - Tako Šport, kot tudi Lov, dovoljuje prenašanje iz upravičenih razlogov in uporabo orožja za namene, katere je izdano. Zalomi se pri nabavi streliva, kjer morajo biti izpolnjeni še nekateri pogoji.
Nisi mi dal konkretnega odgovora, na vprašanje o nesmiselnosti.

muzikant
15. June 2011, 09:09
Tema je: Kos orožja v dveh listinah.:icon_wink:
Dovoljenje za posest orožja - Tako Šport, kot tudi Lov, dovoljuje prenašanje iz upravičenih razlogov in uporabo orožja za namene, katere je izdano. Zalomi se pri nabavi streliva, kjer morajo biti izpolnjeni še nekateri pogoji.
Nisi mi dal konkretnega odgovora, na vprašanje o nesmiselnosti.

Mogoče v Moldaviji.

muzikant
15. June 2011, 09:25
Tema je: Kos orožja v dveh listinah.:icon_wink:
Dovoljenje za posest orožja - Tako Šport, kot tudi Lov, dovoljuje prenašanje iz upravičenih razlogov in uporabo orožja za namene, katere je izdano. Zalomi se pri nabavi streliva, kjer morajo biti izpolnjeni še nekateri pogoji.
Nisi mi dal konkretnega odgovora, na vprašanje o nesmiselnosti.

Nesmiselno je pisanje razloga za orožja, ki ga lahko imaš samo doma.

karel
15. June 2011, 11:39
"Muzikant" - Ti pa res godeš zelo stare viže...:icon_lol::icon_wink:
S teboj nima smisla debatirati o možnostih zakona iz 2001, a dezinformacij, v javnem medijo, ti res ni treba dajati.:icon_study::icon_study::icon_study:
Če imaš kakšnega kolega, ki se ukvarja s strelstvom, ga vprašaj, kakšno orožno listino ima za športno orožje.
Nekaj listin, ki sem jih naštel, ti lahko pokažem tudi jaz...:icon_biggrin:

kovač
15. June 2011, 11:58
Ma kaj ste se zopet zaleteli v špetir.Pinky naj pokliče na njegovo UO pa bo.Ker si pa posamezne UO pri nas različno razlagajo zakon o orožju ga pa prosim ,da objavi odgovor,ki ga bo dobil.

tinko balinko
15. June 2011, 12:09
"Muzikant" - Ti pa res godeš zelo stare viže...:icon_lol::icon_wink:
S teboj nima smisla debatirati o možnostih zakona iz 2001, a dezinformacij, v javnem medijo, ti res ni treba dajati.:icon_study::icon_study::icon_study:
Če imaš kakšnega kolega, ki se ukvarja s strelstvom, ga vprašaj, kakšno orožno listino ima za športno orožje.
Nekaj listin, ki sem jih naštel, ti lahko pokažem tudi jaz...:icon_biggrin:

ja karel,tukaj nimas najbol prav.....Tudi jaz sem taksen pacient,ki vse vpisuje na orozni list za lov.
Dokler hodimo na slovenske tekme je vse ok.Za tujino pa zna biti problem,saj se zna zgoditi da lepo ostanes doma,izkljucno zaradi tega ker imas na OL vpisano lov ti pa gres za klub streljat v tujino recimo.
Pinkfloyd ce te prav zastopim,je mozno da das ta kos na svoj OL ampak kot souporabnik,seveda ce izponjujes ti in orozje pogoje....
Moja teorija je da bolse da vse vpisujes na OL lov,in hodis na tekme.KOt pa da imas na OL sport in hodis na lov-najbrz se nebi lepo koncalo ce te dobijo.....

karel
15. June 2011, 12:26
"tinko balinko" - Ni problem imeti OL za lov in se udeleževati tekem. To je povsem normalno in z zakonom dovoljeno ( ... orožje za lov se lahko uporablja v lovišču in na strelišču...) Problem nastane, ko bi šel na lov z orožjem, ki ga imaš vpisanega v OL - Šport ali v Dovoljenju za posest - Šport . Njega lahko uporabljaš le na strelišču!!!
Še večji problem pa je, da nekateri ne vedo ali pa nočejo vedeti, da obstaja Dovoljenje za poset - Šport, Dovoljenje za poset - Lov. Z njimi imaš enake pravice uporabe, le pravice pri nabavi streliva so pogojene. Tretje Dovoljenje za posest - OSTALO, pa je dovoljenje, ki ti omogoča le posest, brez prenašanja, nošenja, uporabe in nabave streliva.
Nekaj je potrebno na tem svetu tudi razumeti. Zato se mora prebrati kakšen zakon. Če ga ne razumeš vprašati na UE, MNZ, itd..To počnem jaz in sem vedno na tekočem. Potem pa naletim na neke muzikante, ki drgnejo staro ploščo...:icon_biggrin:

karel
15. June 2011, 12:30
"...Ker si pa posamezne UO pri nas različno razlagajo zakon o orožju ga pa prosim ,da objavi odgovor,ki ga bo dobil."
Naj tudi objavi za katero UE gre. Če ne bo delovala v skladu z zakonom, mi ne bo potrebno dati prijave na MNZ, ker tudi oni berejo ta forum.:icon_wink:

muzikant
15. June 2011, 12:32
TE=karel;72782]"tinko balinko" - Ni problem imeti OL za lov in se udeleževati tekem. To je povsem normalno in z zakonom dovoljeno ( ... orožje za lov se lahko uporablja v lovišču in na strelišču...) Problem nastane, ko bi šel na lov z orožjem, ki ga imaš vpisanega v OL - Šport ali v Dovoljenju za posest - Šport . Njega lahko uporabljaš le na strelišču!!!
Še večji problem pa je, da nekateri ne vedo ali pa nočejo vedeti, da obstaja Dovoljenje za poset - Šport, Dovoljenje za poset - Lov. Z njimi imaš enake pravice uporabe, le pravice pri nabavi streliva so pogojene. Tretje Dovoljenje za posest - OSTALO, pa je dovoljenje, ki ti omogoča le posest, brez prenašanja, nošenja, uporabe in nabave streliva.
Nekaj je potrebno na tem svetu tudi razumeti. Zato se mora prebrati kakšen zakon. Če ga ne razumeš vprašati na UE, MNZ, itd..To počnem jaz in sem vedno na tekočem. Potem pa naletim na neke muzikante, ki drgnejo staroploščo...:icon_biggrin:[/QUOTE]

Moraš preiti od besed k dejanjem.:icon_wink:

karel
15. June 2011, 12:37
"...Moraš preiti od besed k dejanjem.:icon_wink:"
Jaz tolmačim dejanja ( prakso ), z besedami. Tebi bi verjetno bilo potrebno tudi kaj narisati...:icon_lol:

Veper
15. June 2011, 13:51
Fantje umerite konje ker z zmerjanjem in kazanjem mišic ne bomo daleč prišli. Predvsem pa o konjih naj sodijo konjarji o njihovih boleznih pa veterinarji. Težko verjamem da obstaja toliko strokovnjakov v eni osebi kot je brati v postih.

karel
15. June 2011, 14:03
"Veper - supermoderator" - Moje objave lahko kar zbrišeš. Ne bom komentiral...

Pinkfloyd
15. June 2011, 20:01
- Dovoljenje za posest orožja - V njem je, na tretji strani, pod zaporedno številko 01, pod naslovom Podatki o orožju, napisano ŠPORT, OSTALO in nekako od lanskega leta tudi LOV.

Dovoljenje za posest (http://www.uradni-list.si/files/RS_-2001-066-03557-OB~P011-0000.PDF) je samo eno, še vedno.

Na strani 3 pod točko 1 sicer piše Razlog posesti, ne glede na to kaj tam piše, pa ne spreminja vsebine/"moči" dokumenta. Kdor je lani legaliziral neprijavljeno orožje, mu pod točko 1 piše Legalizacija, pa tudi še drugi razlogi se najdejo.


Pri souporabi, kot sem iz zakona na debelo citiral, se dovoli vpis v OL enega in istega orožja trem uporabnikom, od katerih pa je eden ( uradno ) lastnik.

Tudi tega zakon izrecno ne določa in prav zaradi tega sem danes na UE skoraj "prišel skozi". Je pa zadnji trenutek klicala teta iz MNZ in povedala, da je bilo ob izdaji zakona izrecno poudarjeno, da taka kombinacija (isti kos na Dovoljenju za posest in OL) ni možna. Upam, da smo rešili ta problem :icon_biggrin:
Hvala vsem za pomoč.

karel
16. June 2011, 07:15
"...Je pa zadnji trenutek klicala teta iz MNZ in povedala, da je bilo ob izdaji zakona izrecno poudarjeno, da taka kombinacija (isti kos na Dovoljenju za posest in OL) ni možna..."
To sva ti, jaz in "dolgin", napisala že na začetku...Zahvala gre potem, samo nama dvema.:icon_smile:


"...Tudi tega zakon izrecno ne določa..."
Orožna listina in Orožni list, sta dva različna pojma.
Zakon govori o Orožnem listu in sploh ni potrebno razmišljati o Dovoljenju za posest orožja. Res pa je, da še vedno obstaja možnost OL - LOV in OL - ŠPORT. Ne trdim, a mislim, da tudi to "mešanje", ne pride v poštev. OL - Varnost je izločen.


"...Dovoljenje za posest[/URL] je samo eno..."
Ja, res je knjižica ista, enako, kot pri OL, a tisto, kar je zapisano v knjižicah, je bistvenega pomena. Imel sem vse, razen za lov in imam še nekaj orožnih listin. Za vsako vem, kaj mi nudi in kakšne pogoje postavlja in to sem tudi napisal. Vozniško dovoljenje v cestnem prometu je tudi samo eno, a voziš lahko le tista vozila/kategorije, ki jih imaš vpisane.

Za konec bi napisal samo še to, da je bil in bo vedno moj namen, dajati pravilne informacije in v bodoče prosim, da mi nihče ne omenja, pobeglih konjev in kazanja mišic.
Lep dan še naprej.

Pinkfloyd
16. June 2011, 12:32
To sva ti, jaz in "dolgin", napisala že na začetku...Zahvala gre potem, samo nama dvema.:icon_smile:

Zahvala gre vsem, ki so sodelovali, še posebi pa vama dvema, ja :icon_biggrin:



"...Tudi tega zakon izrecno ne določa..."

To je rekla referentka :icon_wink:


Ampak strinjaš se pa, da orožje v Dovoljenju za posest ne dovoljuje nošenja, pa naj bo katerekoli "vrste"?

karel
16. June 2011, 13:19
"...Ampak strinjaš se pa, da orožje v Dovoljenju za posest ne dovoljuje nošenja, pa naj bo katerekoli "vrste"?"
Ne, da se strinjam, to vem že od takrat, ko sem "predelal" ZOro-1, še preden je stopil v veljavo...Da dovoljuje nošenje, nisem nikdar trdil. Kaj dovoljujejo, sem zapisal, v eni od objav in to drži.
Pa še nekaj, kar marsikdo verjetno ne ve. Tudi OL - Šport, ne dovoljuje nošenja, ampak le prenašanje iz upravičenega razloga in uporabo na strelišču - enako, kot Dovoljenje za posest - Šport.

PROF.racoon
16. June 2011, 17:48
...
Tudi OL - Šport, ne dovoljuje nošenja, ampak le prenašanje iz upravičenega razloga in uporabo na strelišču - enako, kot Dovoljenje za posest - Šport.

Tako je. Prednost OL-šport pred Dovoljenjem za posest-šport je edino ta, da lahko nabavljaš municijo brez nabavnega dovoljenja.
Toliko...

Duke
5. May 2013, 12:29
Zdravo, stara tema ampak se mi zdi da se je tukej še najbolje približalo moje uprašanju. Namreč orožje, ki ga imam vpisanega v orožnem listu, je v souporabi. Jaz nisem lastnik. Orožje se hrani pri lastniku. Zanima pa me ali se kljub temu rabi poleg orožne listine obrazec o izposoji orožja. Namreč nikjer ne piše v orožnem listu, kje se orožje hrani oz. da je v souporabi. To bi se dalo razbrati iz obrazca o izposoji, ampak nikjer nisem zasledil da je ta obrazec treba imeti, če gre za souporabo. Glede hranjenja in lastništva se je vpisalo samo na vlogi za souporabo.
Primer: policija izvede kontrolo orožja pri lastniku. Enega kosa orožja nima pri sebi, ker ga ima oseba v souporabi in je na lovu. Kako dokazati to policiji, razen s preverjanjem na upravni enoti, če gre res za souporabo.

alojz1
5. May 2013, 12:50
Če je vpisano v OL je dovolj. Poveš, da ga ima souporabnik in gredo lahko k njemu preverjat.
Ampak komplicirati pa znate.

patriot
5. May 2013, 13:59
Duke,
policija lahko preveri po zvezi kdo je lastnik in kdo souporabnik orožja...
Živimo namreč v 21. stoletju...
Lp in dober pogled!

Duke
5. May 2013, 14:11
Informacija, ki jo imam naj bi bila iz upravne enote, bom pa jutri sam preveril na upravni enoti, če to drži, Sporočim kaj oni rečejo na to.

alojz1
5. May 2013, 14:35
Fantje ne komplicirati in preveč spraševati.
Obrazec za posojo puške je potreben, če puško posodiš nekomu, ki že ima OL za isto kategorijo orožja. Posodiš lahko praktično vsakemu lovcu. Če pa ima kot solastnik vpisano v OL pa to ni potrebno.

Duke
5. May 2013, 14:38
Enakega mnenja sem tudi jaz. Občutek imam, da tudi na upravnih enotah niso najbolje podučeni o zakonu. Bom preveril :)

patriot
5. May 2013, 18:09
Preveri. Je pa tako, kot je napisal Alojz.
Lp

JAKAJEŽ
5. May 2013, 18:34
Zdravo, stara tema ampak se mi zdi da se je tukej še najbolje približalo moje uprašanju. Namreč orožje, ki ga imam vpisanega v orožnem listu, je v souporabi. Jaz nisem lastnik. Orožje se hrani pri lastniku. Zanima pa me ali se kljub temu rabi poleg orožne listine obrazec o izposoji orožja. Namreč nikjer ne piše v orožnem listu, kje se orožje hrani oz. da je v souporabi. To bi se dalo razbrati iz obrazca o izposoji, ampak nikjer nisem zasledil da je ta obrazec treba imeti, če gre za souporabo. Glede hranjenja in lastništva se je vpisalo samo na vlogi za souporabo.
Primer: policija izvede kontrolo orožja pri lastniku. Enega kosa orožja nima pri sebi, ker ga ima oseba v souporabi in je na lovu. Kako dokazati to policiji, razen s preverjanjem na upravni enoti, če gre res za souporabo.

Ne potrebuješ nikakršnega obrazca o izposoji,saj je OL.

lp

Duke
6. May 2013, 08:52
Preveril na UE. Ni potrebno imeti nobenega obrazca.

muzikant
6. May 2013, 09:07
Naslednjič preveri pri ZKP=zdrava kmečka pamet.

Duke
6. May 2013, 14:16
Naslednjič preveri pri ZKP=zdrava kmečka pamet.

Lastnik je trdil, da so mu na UE rekli, da mora imeti obrazce o izposoji in so mu jih tudi natisnili. Verjetno pa je šlo za nesporazum ali kaj podobnega. Potem pa ga prepričaj, če je to mogoče. Bolš za zihr prevert, kot pa pri ZKB, potem je pa en bolj pameten kot drugi brez kakršne koli podlage.

muzikant
6. May 2013, 15:02
Kdor ima ZKP pač razume, da si istočasno ne more orožja sposoditi in imeti v souporabi. :icon_wink:

alojz1
6. May 2013, 15:14
Duke upoštevaj nasvete in ne hodi spraševat bedarij. Ne vem zakaj slepo upoštevate vsako neumnost, ki jo kdo natrosi. Za logiko ste pa nekateri imuni.

luka_k
6. May 2013, 17:48
Zdravo, stara tema ampak se mi zdi da se je tukej še najbolje približalo moje uprašanju. Namreč orožje, ki ga imam vpisanega v orožnem listu, je v souporabi. Jaz nisem lastnik. Orožje se hrani pri lastniku. Zanima pa me ali se kljub temu rabi poleg orožne listine obrazec o izposoji orožja. Namreč nikjer ne piše v orožnem listu, kje se orožje hrani oz. da je v souporabi. To bi se dalo razbrati iz obrazca o izposoji, ampak nikjer nisem zasledil da je ta obrazec treba imeti, če gre za souporabo. Glede hranjenja in lastništva se je vpisalo samo na vlogi za souporabo.
Primer: policija izvede kontrolo orožja pri lastniku. Enega kosa orožja nima pri sebi, ker ga ima oseba v souporabi in je na lovu. Kako dokazati to policiji, razen s preverjanjem na upravni enoti, če gre res za souporabo.

Pri puškah v souporabi je pri tistem, ki ima določen kos v souporabi poleg št. registra, še zapisana št. registra/register lastnika orožja.
Tako da, če sta pri nekem kosu dve številki registra, je ta kos v souporabi in mislim da ni potrebno policistu ničesar razlagati, ker vse piše v orožnem listu!

P.S. Slabo prebral primer...lastniku se ne naredi dodatne zaznambe