PDA

View Full Version : eGun



Markysprej
17. March 2011, 17:24
nisem vedel kam bi postavil temo oz. vprašanje, in namesto da gnjavim ljudi po zs-jih, bi kar tu morda debatirali glede te 'trgovinice'.
lepo bi prosil vse, ki se spoznajo na to in ki so že kupovali, da pomagajo nam, začetnikom predvsem z izkušnjami in mnenji (ter seveda pisanjem odgovorov:icon_wink:).

mene predvsem zanima pri nakupu orožja, kako se pozanimati če je s puško vse u redu, da je ohranjena tko kot piše, ter da je recimo risanica precizna, ter na koncu vsega, kako verjeti, da trgovec 'govori' resnico?

pod drugo pa me zanima, koliko se plačuje za dostavo (iz nemčije predvsem) in kolikšne so taxe s strani upravne enote. ker kolikor sem se pogovarjal z referentom, so taxe pri kopuvanju v EU enake kot kupovanju v SLO. je to res?

lp

TaSl
17. March 2011, 17:28
Ja za e-Gun nimam izkušenj...
Imam jih s Frankonio preko neke gospe iz Slovenije, če še ne poznaš tega načina spletnega nakupa orožja.

alojz1
17. March 2011, 17:35
In to gospo pozna pol lovcev in vsi strelci. :icon_lol:

TaSl
17. March 2011, 17:36
In pravi da ne more več vsega sama "sfolgati":icon_biggrin:
Ni čudno, če jo pozna pol Slovenije!

alojz1
17. March 2011, 17:44
Kako že pravijo? Dober glas seže v deveto vas. :icon_lol:
Rad bi pa videl njen račun za telefon.

jegr
17. March 2011, 20:36
Tema je Egun.:icon_confused:

dolgin
18. March 2011, 11:36
Prvo se moraš registrirati na Egun-u,potem pošlješ kopijo osebne webmastru - če že sodeluješ v kakšni avkciji ZA OROŽJE,pa še nisi poslal kopije,te bo webmaster sam pozval da to storiš. Neke garancije o kvaliteti orožja ne moreš dobit (razen kjer piše,da lahko orožje pošlješ nazaj) in se pač moraš zanesti na opis orožja in slike,lahko sicer pošlješ dodatna vprašanja prodajalcu,na katera pa odgovori ali pa ne. Glede papirjev je tako,da moraš imeti evropsko nabavno dovoljenje (EWB),ki ga po uspešno zaključeni avkciji pošlješ prodajalcu oziroma kakor koli se pač dogovorita,tudi glede plačila itd...
Ti pa svetujem,da pregledaš prodajalčeve reference (število avkcij,odzive itd..),čeprav menda pri tem precej goljufajo in zbrišejo negativne pripombe kupcev. Seveda pri plačilu ne pozabi na račune itd...,se je tudi že zgodilo da so ljudje ostali brez vsega (brez denarja in orožja) in imeli precej težav da so to reč dobili,ali pa dobili denar. Svetujem ti tudi,da kupuješ pri trgovinah (ne privat prodajalcih),ker že s tem nekoliko zmanjšaš možnost "natega".
Kot pravijo predhodniki,bolje se je it "na ziher" in kupovati preko recimo Frankonije,tam sicer ni glihanja,je pa opisano dejansko stanje orožja,ali pa preko http://www.gebrauchtwaffenprofi.de/default.asp?lang=EN
kjer so cene tudi fiksne,vendar so zelo korektni in ne "nategujejo",ker bi ob takem početju zgubili pravico prodajanja na tej strani itd...

lp

muzikant
18. March 2011, 13:50
nisem vedel kam bi postavil temo oz. vprašanje, in namesto da gnjavim ljudi po zs-jih, bi kar tu morda debatirali glede te 'trgovinice'.
lepo bi prosil vse, ki se spoznajo na to in ki so že kupovali, da pomagajo nam, začetnikom predvsem z izkušnjami in mnenji (ter seveda pisanjem odgovorov:icon_wink:).

mene predvsem zanima pri nakupu orožja, kako se pozanimati če je s puško vse u redu, da je ohranjena tko kot piše, ter da je recimo risanica precizna, ter na koncu vsega, kako verjeti, da trgovec 'govori' resnico?

pod drugo pa me zanima, koliko se plačuje za dostavo (iz nemčije predvsem) in kolikšne so taxe s strani upravne enote. ker kolikor sem se pogovarjal z referentom, so taxe pri kopuvanju v EU enake kot kupovanju v SLO. je to res?

lp


Nategnejo te vedno kolikor se daš,zaradi neznanja ali prevelikih apetitov.
Imaš pa možnost odstopiti od nakupa, če dejansko stanje ne ustreza opisanemu.
Ocene (klikneš številko ob imeninu profila) pa tudi veliko povedo.
Stvari, ki se prodajajo dosti pod realno ceno, pa so že same po sebi sumljive.
Opazil sem veliko goljufanja pri izvedbah pušk, napišejo Blaser Luxus, v resnici pa je Standard z nalepljenimi ploščicami, napišejo Merkel Jagd je standard oz Arebeske ipd.
Do zdaj sem kupil tri puške in ni bilo problemov.
Dodatni stroški so nemško izvozno dovoljenje in DHL, 50-80 Eur, odvisno od prodajalca.

Markysprej
18. March 2011, 16:49
največjo skrb mi predstavlja zagotovitev da je z orožjem vse u redu ko enkrat plačaš preko bančnega nakazila. ker tu ni razvit paypal, ki ti vsaj malce vliva upanje v povrnitev denarja, če je z izdelkom kaj narobe. glede zunanjosti me še najmanj skrbi, razen če na sliki mi prava puška, da je ta prava bolj zdelana.
pozitivne kritike povedo veliko, če jih je veliko, če le niso ponarejene. če pa negativne brišejo pa je tudi slabo...

206
18. March 2011, 18:45
Kupovanje prek spleta je riziko,tudi v SLO ni nič drugače.Sam sem nabavil precej stvari iz Amerike,Kanade,Nemčije,tudi nekaj malenkosti prek egun-a in še nisem imel nobenih težav.

Na strelec.si imajo večjo debato o trgovcih z egun-a,imajo tudi podatke da so nekaj goljufov že prijeli.


Pač riziko obstaja zmer,zdej pa kok zaupaš ocenam prodajalcev.

Tomaž Ražman
7. April 2011, 22:49
Fantje, zanima me, kako se da dat oglas na egun za kako reč prodat? Je kdo že to počel?

alojz1
7. April 2011, 22:53
Ni brezplačno.
Poglej forum Strelec

muzikant
8. April 2011, 09:05
Fantje, zanima me, kako se da dat oglas na egun za kako reč prodat? Je kdo že to počel?

Registriras se, nato te pa interface vodi, izberes pač trajanje, vrsto oglasa (s fiksno ceno ali dražbo). Cena je odvisna od trajanja in opcij, ki jih izbereš.


Da boš pa kaj prodal na Egunu, sploh orožje, je pa bolj malo verjetno. :icon_wink:

karel
8. April 2011, 10:14
"...Da boš pa kaj prodal na Egunu, sploh orožje, je pa bolj malo verjetno. :icon_wink:"
Prodaja je zelo verjetno, le cena ne sme biti astronomska, kot se jo postavlja v Sloveniji. Ko spremljam avkcije ( ne prodajam in ne kupujem ), opazim, da se kakšen kos, ki je bil po zelo nizki ( primerni :icon_wink: ) ceni prodan, čez nekaj časa pojavi na našem trgu, s precej višjo ceno.

muzikant
8. April 2011, 11:15
Prodaja je zelo verjetno, le cena ne sme biti astronomska, kot se jo postavlja v Sloveniji. Ko spremljam avkcije ( ne prodajam in ne kupujem ), opazim, da se kakšen kos, ki je bil po zelo nizki ( primerni :icon_wink: ) ceni prodan, čez nekaj časa pojavi na našem trgu, s precej višjo ceno.

Noben tujec ne bo kupoval puške v Sloveniji, pa naj si bo še tako dobra ali poceni.:icon_wink:

Ravno sedaj imaš primer ko se en član foruma zelo trudi prodati dve novi puški več kot 30% pod ceno in mu nikakor ne uspe.

karel
8. April 2011, 11:48
"...Ravno sedaj imaš primer ko se en član foruma zelo trudi prodati dve novi puški več kot 30% pod ceno in mu nikakor ne uspe."
Gre za ponudbo na Egunu? Zakaj pa, tako poceni robe, ne ponudi domačemu trgu?:icon_wink:

muzikant
8. April 2011, 12:48
Poglej zadnje tri oglase na forumu.:icon_wink:

karel
8. April 2011, 13:13
Ne more si vsak privoščiti Mercedeza, tudi če je v akcijski prodaji.:icon_wink:

hunterxxxl
30. July 2011, 18:30
A mi lahko kdo posreduje na ZS številko telefona od gospe ki uvaža orožje iz eGuna. A ma kdo izkušnje z njo?

narava
30. July 2011, 19:16
Direktno iz eguna ne uvaža orožje nihče.
Nekaj je bilo govora o g. METKI iz varnosti, nendar ona dela za franconi.

Orožje lahko uvoziš sam, saj nobenega ne potrebuješ.

hunterxxxl
30. July 2011, 19:23
mislil sem frankonia in gebrauchtwaffen

206
30. July 2011, 19:29
Imaš ZS

Gospa Metka je šla v penzijo,zdaj vse ureja njen naslednik :icon_smile:


lp

hunterxxxl
30. July 2011, 19:50
206 Hvala!

hunterxxxl
23. August 2011, 18:26
Sem se pozanimal in pretehtal vse možnosti, in se še najbolj splača uvoziti kar sam!

andrej50
7. November 2011, 11:34
Sam sem prejšni teden dobil po pošti puško Bergara Scout- enocevno prelamačo, katero sem kupil preko Egun-a. Moram reči da sem z nakupom zadovoljen in sem dobil to, kar sem pred nakupom pričakoval. Postopek uvoza je za naše razmere precej enostaven, saj nam starejšim lovcem kar nekako ne gre v glavo, da je možno puško kupiti tudi tako, da ti jo poštar enostavno prinese na dom.
Preko eguna, sem se po EP povezal z zasebnim prodajalcem, kateremu sem moral poslati naše nabavno dovoljenje, dovoljenje naše UE enote, da mi dovoljuje uvoz tega orožja (štev. puške) in potrdilo banke o plačilu puške na prodajalčev račun. Dodatno sem na ceno iz eguna moral doplačati 40 €, za licenco, ki jo privatni prodajalec v Nemčiji potrebuje za izvoz orožja v tujino. S poštnino nisem imel stroškov. Naslednji dan po prevzemu po pošti, sem puško brez vsakih težav registriral na naši UE. Puška je vsaj navidez nova, brez vsakih znakov uporabe, zanjo pa sem plačal približno polovico od cene nove, po tovarniškem katalogu.

hunterxxxl
10. November 2011, 21:08
Da ne bom delal novih tem, bom kar tu vprašal.
Kdo pozna kakšne italijanske spletne strani kot npr. nemški eGun?

206
10. November 2011, 21:20
http://www.armiusate.it/

hunterxxxl
10. November 2011, 21:21
Gracia:icon_wink:
Je že kdo kupoval iz Italije?

narava
11. November 2011, 09:04
Pravila nakupa so polnoma enaka kot nakup v ostalih državah evro območja.

Markysprej
27. September 2012, 19:23
je na egun-u uraden postopek plačila, tak da te vodi čez proces sama stran ali je to izključno na relaciji prodajalec-kupec zasebno? (ravnokar plačujem)

206
27. September 2012, 19:31
prodajalec-kupec

eGun je samo portal za oglase

tinko balinko
27. September 2012, 20:43
Jaz sem kupil ze 5pusk na e-gunu.Zaenkrat brez posebnosti kot da bi sel v stacuno po kruh.Imel se samo nesoglasje z eno firmo iz avstrije ki mi ni hoto poslat stevilko firme samo sva se potem zmenila.

tinko balinko
27. September 2012, 20:49
Ja prodajalec-kupec nakazes na njegov TRR naredis kopijo im mu skupaj z evropskim dovoljenjem posles na njegov naslov.Vsaj jaz delam tako....puska pride ponavadi v 2-3tednih odkar sem mu poslal papirje.....Eni imajo tudi brutalne postnine se tam hocejo zasluzit.Je pa tako novo je v sloveniji cenejse,tam kopujem ponavadi MK ala "ansic" ker so res socialne cene.....

Markysprej
27. September 2012, 21:50
hvala. kupujem pa samo krogle.

tinko balinko
27. September 2012, 21:59
Prej se pozanimaj kako imajo svabi porihtano z tem,da te nebodo kaki zakoni potem po.......(ce imajo v prosti prodaji ali ne)

Markysprej
27. September 2012, 23:30
samo krogle, nič streliva. mislim da ne bo problemov.

206
28. September 2012, 08:07
same krogle so v prosti prodaji in ne rabiš drugih papirjev razen €

narava
28. September 2012, 08:40
To je zagotovo, sam sem kupoval tulce, kar je enako kot krogle.
Ni potrebno nobenih dokumentov.
Sem pa čakal različno na pošiljko od 4 dni po potrjenem plačilu, pa tudi do 3 tedne.

MasterLesjak
8. November 2012, 00:37
Jaz bi imel vprašanje kako je z dražbami na eGunu? Nekateri mi zatrjujejo, da ko je dražbe konec zmaga najvišji ponudnik in to je to. Meni se to zdi sumljivo / nelogično, ker prvič kolikor sem seznanjen je eGun samo portal za oglase ne pa firma ki bi se ukvarjala z dražbami, drugič pa se po moje zatakne, če nekdo prodaja nekaj, kar je recimo vredno 5000€ in je najvišja ponudba 1000€. Jaz bi (kot prodajalec) tako ponudbo zavrnil.

Torej, potekajo dražbe tako, da ko je dražbe konec, prodajalec pogleda najvišjo ponudbo in se odloči, ali bo prodal ali ne? Mogoče kako drugače?

Hvala

mateja
8. November 2012, 08:12
jaz bi imel vprašanje kako je z dražbami na egunu? Nekateri mi zatrjujejo, da ko je dražbe konec zmaga najvišji ponudnik in to je to. Meni se to zdi sumljivo / nelogično, ker prvič kolikor sem seznanjen je egun samo portal za oglase ne pa firma ki bi se ukvarjala z dražbami, drugič pa se po moje zatakne, če nekdo prodaja nekaj, kar je recimo vredno 5000€ in je najvišja ponudba 1000€. Jaz bi (kot prodajalec) tako ponudbo zavrnil.

Torej, potekajo dražbe tako, da ko je dražbe konec, prodajalec pogleda najvišjo ponudbo in se odloči, ali bo prodal ali ne? Mogoče kako drugače?

Hvala

dražba kot dražba. Kdor ponudi največ ob izeku časa,tisti dobi. Potem pa poteka vse na relaciji prodajalec-kupec.

Tomaž Ražman
8. November 2012, 08:57
Tako je mateja, in lahko je stvar vredna 5000 pa ce na drazbi doseze samo 2000 jo za tolko proda...
Majo pa vsi pametni na egunu 2 uporabniški imeni in če ne doseže željene vrednosti, si z drugim imenom dvigne stavo in jo "proda sam sebi"... tako da je egun portal za dražbe, prodajo in cenkanje...

Ganges
8. November 2012, 10:57
Master Lesjak v snovi je Egun dražbena stran. So pa vmes tudi artikli sofort kaufen, ki niso predmet dražbe, ampak prodaje. No saj so ti že ostali razložili. Kot prodajalec pa lahko tudi nastaviš minimalno ceno in če ni dosežena ne rabiš prodat, v nasprotnem primeru (če je ne določiš) pa jo moraš prodat najvišjemu ponudniku (ali pa kot tudi omenjeno - sam sebi), če ne se nate lahko spravijo njihovi odvetniki (enako je na ebay). Ne vem kje si slišal, da ni dražbena stran, če pa pri praktično vsaki stvari vidiš število dražiteljev...

lp

main757
8. November 2012, 11:05
Lovec, ki sem ga letos peljal na srnjaka je preko egun strani kupil daljinomer za 1€. Se je tipu kar smejalo. Sicer se ne spomnim znamke, samo stvar je delovala. Je rekel, da je bidal ponoči in ni bilo nobenega drugega kupca.

MasterLesjak
8. November 2012, 14:28
Zanimivo, hvala za informacije.

Markysprej
8. November 2012, 15:05
problem je tudi za prodajalca ker bi dobil negativen feedback, če stvar ne proda. pa tudi z vodstvom eguna morda.

Tomaž Ražman
8. November 2012, 15:28
problem je tudi za prodajalca ker bi dobil negativen feedback, če stvar ne proda. pa tudi z vodstvom eguna morda.

Ni kot pri Ebay, negativen feedback lahko dobiš samo če stvar dostaviš, negativno pa je, npr da te je kupec čakal, da stvar ni bila kot napisano...
Če pa stvari ne dostaviš, ti zaprejo račun na egunu in pol še odvetniki pa tako dalje...

mateja
12. November 2012, 14:17
Tako je mateja, in lahko je stvar vredna 5000 pa ce na drazbi doseze samo 2000 jo za tolko proda...
Majo pa vsi pametni na egunu 2 uporabniški imeni in če ne doseže željene vrednosti, si z drugim imenom dvigne stavo in jo "proda sam sebi"... tako da je egun portal za dražbe, prodajo in cenkanje...

tako je