PDA

View Full Version : Hensoldt



GregaK
27. February 2011, 14:34
Ali kdo pozna to zadevo: Hensoldt!

Na netu sem malce raziskoval in ugotovil, da je to neka podružnica Zeiss-a (če sem prav razumel)!
Nove optike so pregrešno drage in mislim da delane za vojaške namene, na e-gunu pa se najde kar nekaj tipov starejših daljnogledov, k iso primerni za lovske namene!
Sicer iščem en dober strelni daljnogled, starejšega porekla, ki bi ga namontiral na Man.- Schonauer štuc, da bi stvar delovala bolj pristno in sem naletel na te daljnoglede!

LZ
Grega

tinko balinko
27. February 2011, 14:41
tocno tako gre za vojasko linijo zaissa.Ubistvu je to zaiss izdelan za vojaske namene zato tudi tako pregresno drag.....

teohafy
27. February 2011, 16:02
Zeiss je prevzel Hensoldt - Wetzlar.Doma imamo oče, brat in jaz na svojih kombinirkah te variabilne 1,5-6 x 36 daljnoglede, vsi delujejo brezhibno, edina pomankljivost je, da imajo starejši modeli možnost nastavljanja na klik le višino, medtem ko moraš levo-desno nastavljati na montaži. So pa izjemno vzdržljivi in se ne prestavljajo tudi, ko se ti puška odkotali nekaj 10 m po skalah. Dobiš rabljenega na e-gunu za 100+ €, mislim da je za to ceno najboljša varianta za puško na pogonih.