PDA

View Full Version : valilnice za ptice



hunter1
27. February 2011, 11:15
ptice bodo začele gnezditi, pa me zanima, če jim postavite valilnice, slikice dobrodošle :icon_lol::icon_lol::icon_biggrin::icon_wink:

Markysprej
27. February 2011, 11:23
dobro da si napisal. sem uzel eno, pa jo pozabil namestiti:icon_redface:. že letim ven!
hvala ti!:icon_wink:

alojz1
27. February 2011, 11:36
Sedaj je ravno pravi čas za namestitev. Markysprej se je tudi spomnil :icon_lol:
Jaz jih izdelam sam. Les zaščitim z voskom, streha pa je plastična ali iz Al. pločevine. Zelo pomembna je luknja (28 - 33mm). Ker jih dajem tudi drugim sem večkrat videl, da so luknje sami povečali. Potem so me spraševali, zakaj ni zasedena.
Če je valilnica nameščena v gozdu jo včasih zasede tudi brglez. To vidimo takoj, ker luknjo sam zmanjša in jo obzida z blatom. Gnezdo pa je iz luskin lubja borovca.

hunter1
27. February 2011, 11:41
evo, moje

hunter1
27. February 2011, 11:44
jaz jih tudi izdelam sam, samo streho rajši iz lesa naredim, ko mi lepše zgleda, pa pol vsako leto dugo strehco gor nardim:icon_lol:

Krpan
27. February 2011, 11:45
Vse o gnezdilnicah. valilnicah. krmilnicah..... (http://www.gnezdilnice.si/index.php?path=gnezdilnice_podmeni1)

alojz1
27. February 2011, 11:50
Zato pa jaz raje delam streho uz pločevine. Nekatere so stare že 20 let in še vedno uporabne. Luknja pa naj bo izvrtana čim višje, pod streho. Drugače mladički prehitro dosežejo izhod in potem imamo več dni neoperjene po tleh, ma?ke so pa na delu.
Valilnica naj iz veje visi, da je težje dostopna mačkom. Če stopi na streho, se pa zvrne.

hunter1
27. February 2011, 11:52
krpan, iz tiste strani sem dobil načrt

tarfila
27. February 2011, 13:26
jst sm si pa streho omisliv v stilu Terunobu Fujimorija:icon_lol:

hunter1
27. February 2011, 14:11
a sam si jo naredil.:icon_lol:

tarfila
27. February 2011, 14:16
a sam si jo naredil.:icon_lol:

Ne, DREMEL in AUTO CAD mi je pomagal !:icon_biggrin:

hunter1
27. February 2011, 16:14
a pa mate vsako leto vse zasedene:icon_biggrin:

zoran26
27. February 2011, 16:20
lansko leto sem nekje istaknil kos debla višnje,ki je na sredini votlo na grči pa ima manjšo luknjo.Shranil sem jo prav s tem namenom,da jo postavim nekamm za valilnico.Peav je,da ste nekaj o tem napisali,da sem se spomnil.Kaj kmalu bo visela,streho bom pa naredil iz pločevine,tako,da bo snemljiva.
kakšna izmed sinic bo zagotovo zainteresirana za ponujen objekt,ker jih je okrog krmilnice kar polno.

bostjan
28. February 2011, 11:34
Jaz naj raje uporabim kako votlo deblo ali vejo ki jo razrežem na 3 ali več kosov koliko mi dopušča dožina ker so mi te najljubše se skoraj ne vidijo(zlijejo z okoljem) če pa kaj podobnega ne najdem pa naredim kako iz deske!
sem pa opazil da raje zahajajo v te iz debla kot pa v te iz deske!

detel
28. February 2011, 12:35
Zato pa jaz raje delam streho uz pločevine. Nekatere so stare že 20 let in še vedno uporabne. Luknja pa naj bo izvrtana čim višje, pod streho. Drugače mladički prehitro dosežejo izhod in potem imamo več dni neoperjene po tleh, ma?ke so pa na delu.
Valilnica naj iz veje visi, da je težje dostopna mačkom. Če stopi na streho, se pa zvrne.

A jo veter ne razbije? Agresivni vrabci jih hitro zasedejo, sinice nimajo možnosti. Ko sem bil mulc, vrabcev ni bilo :icon_lol:.

bostjan
28. February 2011, 15:23
A jo veter ne razbije? Agresivni vrabci jih hitro zasedejo, sinice nimajo možnosti. Ko sem bil mulc, vrabcev ni bilo :icon_lol:.

A je razhajala zračna viroza ki jih je pobirala???:icon_wink:

bostjan
28. February 2011, 15:52
a pa mate vsako leto vse zasedene:icon_biggrin:

Ja!Če niso ptice so ko bog sršeni ali pa ose tak da hotel je vedno poln:icon_wink:!

hunter1
11. March 2011, 07:41
a že imate kako priseljenko, v vašših valilnicah, pri meni so še use 3 prazne :icon_cry::icon_mad:

tarfila
11. March 2011, 13:46
a že imate kako priseljenko, v vašših valilnicah, pri meni so še use 3 prazne :icon_cry::icon_mad:

Jutri se šele ženijo, poj pa medeni tedni:icon_wink:

Krpan
11. March 2011, 22:30
krpan, iz tiste strani sem dobil načrt


Za katero ptico pa?

Markysprej
11. March 2011, 23:21
pri meni mislim da imam priseljenko. sem jih videval na palčki pred hišico, vendar nisem z daljnogledom 100% preveril če so šle not, ampak mislim da so. ker drugače bi bilo treba luknjo povečati, ampak ne preveč, da posileni vrabči ne bi šli not.

hunter1
11. March 2011, 23:55
pri meni so tud že hodle okoli, pa na palčki sedele, ampak utaborile se pa še niso :icon_cry::icon_sad::icon_mad:

jelen1
28. March 2011, 16:43
kje pa je boljse postavljati valilnice, v gozdu ali na posameznih drevesih na odprtem?

hunter1
28. March 2011, 16:47
jaz jih imam v bližini mesta, ker tudi v mestu živim..samo še ni kakšnega obiska..ptice so že hodile okoli not in ven, a ostala ni nobena:icon_cry: