PDA

View Full Version : Pozdravljeni



Jurij Klanjšček
5. February 2011, 13:23
Pozdravljeni,
ime mi je Jurij Klanjšček, sem mlad lovec iz Števerjana pri Gorici v Italiji. Moje edino orožje je (za zdaj) risanica Steyr Mannlicher SBS96 kalibra .30-06.

Tine
5. February 2011, 13:35
Žijo Jurij. Lepo pozdravljen. Kje si pa član lovske družine oz. ne vem kako imate to v Italiji pošlihtano?

hunter1
5. February 2011, 13:45
pozdravljen, veliko užitkov na forumo ti želim
dober pogled

Veper
5. February 2011, 14:04
Jurij pozdrav iz Notranjske.:icon_lol:

robertv
5. February 2011, 14:32
Živjo Jurij,

Dobrodošel v klapi na forumu.
Fajn "puša", ki jo omenjaš. Upam da ti bo dobro služila.

Lp,

Jurij Klanjšček
5. February 2011, 14:34
@Tine: v Italiji imamo "Riserve di caccia" - to bi bile kot pri vas lovske družine, vendar malo manj obsežne. Orožni list sem napravil lani julija, letos marca bom lahko zaprosil za članstvo v lovski družini Števerjan; upam, da mi bo dežela do avgusta odobrila prošnjo. Glede stroškov se tukaj v Italiji plača letni državni davek za lovsko dovoljenje 175€, letni deželni davek 85€ in za zavarovanje 65€. Za odstrel živali se pa državi ničesar ne plača, vsaka lovska družina ima pa svoje cenike. Pri nas v Števerjanu se divjo svinjo in srno plača 1€/kg. Po zakonu je divjad državna last, ne pa last kmeta/lastnika zemljišča; zato je lov dovoljen povsod, razen v popolnoma zagrajenih prostorih.
V Italiji je zaradi medijev (in grdega obnašanja nekaterih lovcev) večji del javnega mnenja proti naši kategoriji; ljudje mislijo, da smo krvoločni ubijalci, kvaritelji narave, nevarni do drugih ljudi.

zober
9. February 2011, 16:55
Sej je pri nas isto!"

Krpan
9. February 2011, 17:29
Pozdravljen!
Če te prav razumem, si zaprosil za članstvo v lovski družini Števerjan, prošnjo pa ti mora odobriti deželna oblast? A potem lovci v organizaciji v katero boš prišel nimajo možnosti odločanja o tem kdo bo sprejet in kdo ne?

Jurij Klanjšček
9. February 2011, 19:29
Zakoni se vsakih par let spreminjajo, nekoč je lovska družina imela nalogo sprejemanja/zavračanja novih članov, danes pa odloča dežela. Dežela določa tudi največje število članov v lovskih družinah. Druge kompetence ima tudi pokrajinski urad, tako da je vse skupaj ena velika zmešnjava. Še sam ne vem točno, kako mehanizem deluje. Imamo celo 4 različne možnosti udeležbe v lovske družine: "Socio ordinario" (navaden član), "titolare di permesso annuale" (letni član), "ammesso ad azienda venatoria" (pripuščen privatnemu lovišču) ter "aspirante" (prvič pripuščen eni lovski družini, mora bivati v isti občini lovske družine, lahko lovi le, če ga spremlja redni član). To zadnje naj bi postal jaz avgusta. Upam, da bom lahko čez par let postal redni član. Žalostna plat tega je, da mora nekdo od prijateljev lovcev umreti (ali manj verjetno - se odreči članstvu), preden bom lahko sam postal redni član.

Kramp
10. February 2011, 08:41
... Žalostna plat tega je, da mora nekdo od prijateljev lovcev umreti (ali manj verjetno - se odreči članstvu), preden bom lahko sam postal redni član.

Saj to podobno se pri nas dogaja brez prisile države. Družine se same zapirajo in onemogočajo sprejeme novih članov. V italiji država pri nas gospa Fovšija.

bostjan
10. February 2011, 09:17
Saj to podobno se pri nas dogaja brez prisile države. Družine se same zapirajo in onemogočajo sprejeme novih članov. V italiji država pri nas gospa Fovšija.

To je res!Smo nižinska LD lovimo malo divjad in srnjad ;prašič in jelen sta prehodna in se zelo redko pojavita.Zelo smo ponosni da se je naša družina zelo pomladila z kar nekaj podmladka med tem ko skoraj sosednja pa ne ker imajo bogato lovišče z prašiči in postavljajo take pogoje da je groza! Tak da se strinjam z tabo KRAMP da se nekateri preveč zapirajo predvsem da nebi kdo drugi tudi kaj uplenil(FOVŠIJA)!