PDA

View Full Version : Laserski strelni daljnogled



Branko
27. January 2011, 12:37
Pozdravljeni!

Pišem v imenu mojega očeta, ki je lovec. Odločil se je, da si privošči laserski strelni daljogled. Odloča se med:
http://www.burrisoptics.com/laserscope.html

in

http://www.nikon.si/sl_SI/product/sport-optics/riflescopes/l700-4-12x42m-r4b

Ima kdo izkušnje z laserskimi strelnimi daljnogledi.
Očetu so priporočili burris-ov model jaz pa navijam za nikon.
Problem je, ker se (kolikor poznava) tovrstnega daljnogleda ne da ogledati v živo, treba ga je naročiti....
Hvala za karšnekoli informacije.
LP

PROF.racoon
27. January 2011, 12:49
Če ti kaj pomaga, poglej pod oglase, kjer en prodaja podoben Bushnellov strelni daljnogled, pa ga kaj povprašaj.

LP

alojz1
27. January 2011, 12:52
Naslednja generacija daljnogledov bo že zama sprožila strel, ko bo pika v centru :icon_lol:

Branko
27. January 2011, 13:01
Naslednja generacija daljnogledov bo že zama sprožila strel, ko bo pika v centru :icon_lol:

Sem prebral kar nekaj o laserskih strelnih daljnogledih in menim, da so prihodnost. Slabemu strelcu ne pomagajo gre samo zato, da z upoštevanjem lastnosti naboja, modela puške bolj zanesljivo sprožimo dolge strele ( 250, 300, 400 m....)

PROF.racoon
27. January 2011, 13:15
Sem prebral kar nekaj o laserskih strelnih daljnogledih in menim, da so prihodnost. Slabemu strelcu ne pomagajo gre samo zato, da z upoštevanjem lastnosti naboja, modela puške bolj zanesljivo sprožimo dolge strele ( 250, 300, 400 m....)

Pa smo spet pri lovski etiki dolgih strelov... :icon_wink:

Veper
27. January 2011, 13:21
Kupi Buris pa bo. Debata ne bo koristna ker kot mi je znano je ta tip streljnega dalnogleda v Sloveniji zelo redka stvarca in izkušenj praktično ni. Glede na kvaliteto običajnih strelnih daljnogledov obeh znamk pa se nedvomno kvaliteta nikona ne more meriti z burisovo.

alojz1
27. January 2011, 13:21
Ko smo pa pisali o dolgih strelih, pa nihče ni tako daleč streljal. ( 250, 300, 400 m....)
Da ne bo pomote: ti daljnogledi so po moji oceni odlični v rokah dobrih strelcev in poznavalcev orožja. Za strele do 100m pa niso potrebni.
Žal pa jih bodo kupovali tudi slabi strelci z neustreznimi kalibri, ki mislijo, da bodo z njim uspešni na velikih razdaljah.
Pa ne mislim s tem Brankota ali njegovega očeta, ki ju sploh ne poznam

Kolovski
27. January 2011, 13:29
Glede na kvaliteto običajnih strelnih daljnogledov obeh znamk pa se nedvomno kvaliteta nikona ne more meriti z burisovo.

To ti praviš...

alojz1
27. January 2011, 13:40
Jaz bi vzel birrisa že zato, ker se enostavno nastavi na balistično krivuljo (ki je odvisna od kalibra, vrste krogle, puške).

bostjan
27. January 2011, 14:07
Naslednja generacija daljnogledov bo že zama sprožila strel, ko bo pika v centru :icon_lol:

Na to temo objavljam post v temi malo humorja ne škodi!

Bassa
28. January 2011, 10:28
Branko kakšna je pa kaj cena enega in drugega?

Branko
28. January 2011, 13:04
Branko kakšna je pa kaj cena enega in drugega?

Ceni sta praktično enaki, za oba modela se vrtita tam okolo 1000€.

Kolikor sem ugotovil, spada poleg teh modelov zraven še http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=528&Itemid=64

Ohišja naj bi prihajala iz ene tovarne, gre samo za razlike v optiki in programih merjenja razdalje...

Čakam na odgovor nikon prodajalca, ki pravi, da se bo pozanimal o natančnem delovanju.

Bomo videli.....

Za kakršnekoli informacije, hvala

alojz1
28. January 2011, 22:45
Poglej tole:
Elcan DigitalHunter Rifle Scope
Tudi posname kar si streljal ali pa samo divjad. Križe lahko menjaš