PDA

View Full Version : Ekologi brez meja



bostjan
27. January 2011, 12:10
Včeraj sem pri poročilih zasledil da se pripravlja nova akcija katere potek so malce opisali :šlo bi se naj za bolj natančen popis odlagališč s katerim bi naj občine nekako prisilili k sanaciji teh odlagališč in z tem tudi večjo skrb ta do ponovnih onesnaženj nebi prišlo!!!
Pozvali so posameznike ki najdejo ta odlagališča da jih javijo na njihovo spletno stran !
Vse lepo in prav ampak kdo pa pozna naj bolje teren če ne LD ki upravlja določeno lovišče!
Zato me zelo moti da se zgleda spet ni nihče od odzgoraj zavzel da bi bili v to akcijo intenzivnejše vključeni!
Potem pa bo spet huda kri kaj si ti ekologi predstavljajo!

KAJ MENITE VI ???

Veper
27. January 2011, 12:22
Jaz menim,da smo državljani Slovenije eni veliki packi tako fizično kot moralno in se sploh ne bom opredeljeval kdo, komu, kaj in podobno. Svojim nekaj ton odpadkov pobranih do sedaj bom pač dodal še nekaj ob priliki in seveda predvsem svoje odpadke vedno tako kot do sedaj prinesel iz narave v nahrbtniku. Se pa strinjam, da so ekologi brez meja pametno izkoristili to našo packarijo in po eni strani nam je kar prav da je tako. Po načelu če ne bom jaz bo pa nekdo drug.

PROF.racoon
27. January 2011, 13:04
Veliiiiiko je smeti zunaj. Se samo spomnim lanskoletne čistilne akcije v domači LD. Smo rekli, da bomo letos spet šli na isto mesto, ker je kljub odpeljanih dveh prikolic smeti, le-teh ostalo še najmanj toliko.
Pa še kaj se jih je seveda nabralo novih ...

Za onesnaževalce bi bilo potrebno uvesti zelo visoke kazni! Se mi zdi, da država poskrbi samo za visoke kazni v prometu ...

robertv
27. January 2011, 18:51
Ravno v tem je poanta - državljani Slovenije in ne samo mi.Sploh pa ne samo mi lovci. Upam si trditi, da po jagi vsak svoj kos odpadka spravi v svoj nahrbtnik in ga odnese do kontejnerja. Za druge t.i. upravljalce prostora pa ne morem reči tako. Po našem lovišču poteka ogromno planinskih stez in kolesarskih stez in ne vem še česa. Kaj vse se da nabrati ob teh znanih poteh - ni za verjet. In to v teh časih, ko najdeš kontejner ali sod za smeti praktično na vsakem koraku.
Živim v bližini meje z Italijo. Kaj vse zleti skozi okna avtomobilov na nedeljskih izletih..:icon_confused: .Če bi to naredili pri njih doma bi jim sigurno kdo skočil za vrat.
Prav je, da se počisti in lovci z poznavanjem terena lahko močno pripomoremo k temu. Naj se pa tudi LZS malo bolj samopromovira z udeležbo pri organizaciji takih akcij.

bostjan
28. January 2011, 13:18
Ravno v tem je poanta - državljani Slovenije in ne samo mi.Sploh pa ne samo mi lovci. Upam si trditi, da po jagi vsak svoj kos odpadka spravi v svoj nahrbtnik in ga odnese do kontejnerja. Za druge t.i. upravljalce prostora pa ne morem reči tako. Po našem lovišču poteka ogromno planinskih stez in kolesarskih stez in ne vem še česa. Kaj vse se da nabrati ob teh znanih poteh - ni za verjet. In to v teh časih, ko najdeš kontejner ali sod za smeti praktično na vsakem koraku.
Živim v bližini meje z Italijo. Kaj vse zleti skozi okna avtomobilov na nedeljskih izletih..:icon_confused: .Če bi to naredili pri njih doma bi jim sigurno kdo skočil za vrat.
Prav je, da se počisti in lovci z poznavanjem terena lahko močno pripomoremo k temu. Naj se pa tudi LZS malo bolj samopromovira z udeležbo pri organizaciji takih akcij.

O tem sem glih mislil bojim pa se da bomo spet zamudili trenutek da se pokažemo javnosti v naši pravi luči!
In to je žalostno!
KER PRILOŽNOST ZAMUJENA NE VRNE SE NOBENA!

Markysprej
13. March 2011, 00:38
ne vem če je še ta tema aktualna, ampak a ni/bo akcija letos odpadla???

bostjan
13. March 2011, 12:53
ne vem če je še ta tema aktualna, ampak a ni/bo akcija letos odpadla???

vse je tiho !kaj veš kako bo!? Če pa bo, jo bodo izvedli mimo nas in spet bo šansa da se vidi koliko nam je za okolje mimo!

mugo
13. March 2011, 19:32
http://www.ocistimo.si/

Vse najdeš tukaj.

Markysprej
13. March 2011, 19:42
vidim da so moji strahovi upravičeni in očitno ne bo skupne vseslovenske akcije. očitno so dosti publicitete dobili in se jim s tem projektom ne da več ukvarjati.
sem pa vsaj upal da bo zato LZS organizirala vseslovensko čistilno akcijo. malo za okolje, malo za promocijo. pa vidim da še tega niso sposobni izvesti...:icon_cry:

206
13. March 2011, 20:22
V naši LD imamo čistilno akcijo 26.3. skupaj z občino.

MilanK
13. March 2011, 21:09
Kolikor je meni znano ima društvo Ekologi brez meja v letošnjem letu načrtovani dve akciji, in to popis črnih odlagališč in pa zbiranje odpadnega papirja. Letos tako nima v načrtu akcije čiščenja okolja, to so imeli v lanskem letu.

Fantje ne se jezit, če društvo zna svoje akcije učinkovito javno predstaviti in promovirati. To lahko storimo tudi mi, a tega verjetno ne znamo, nihče pa nem tega ne brani.

Stvari na tem področju bi se morale premakniti na bolje, saj smo zaposlili dr. znanosti, ki naj bi skrbela za javno podobo LZS in za komuniciranje z javnostmi. A do zdaj tega še nismo zaznali, ali pa smo njene aktivnosti spregledali.

bostjan
14. March 2011, 14:17
Stvari na tem področju bi se morale premakniti na bolje, saj smo zaposlili dr. znanosti, ki naj bi skrbela za javno podobo LZS in za komuniciranje z javnostmi. A do zdaj tega še nismo zaznali, ali pa smo njene aktivnosti spregledali.

V kar nekaj pisarnah sedijo šolančki ki sploh nevejo za kaj so plačani kaj šele da bi vedeli kaj je njihovo delo in tak se prav lepo šlepajo in sesajo denarčke dokler se da !Za njih se ve kam spadajo in kako jih imenujemo (klopi) zajedalci ki jih je treba odstranit in z njimi tudi te ki so jih spravli k koritu!!!!

Veper
14. March 2011, 14:25
Milan te moram popraviti in sicer trdiš da smo zaposlili dr.znanosti ampak to sploh ni res. Prepričan sem, da je bilo zelo malo vpliva članstva na izbor. Skratka da ne bom dolgovezil zaposlili je nismo mi ampak LZS mi jo pa samo plačujemo in od tega za sedaj še nimamo nič:icon_redface:

bostjan
14. March 2011, 14:45
kaj ti ne berejo tega da bi videli nezadovoljstvo in bi se kaj premaknilo na bolje ali so tak zasidrani da se jim kratko malo j..... za vse!!!!

MetalHack
14. March 2011, 15:29
Vidim, da bodo polpismeni še dolgo pametovali, preden bodo ugotovili ali je LZS vključena v to akcijo ali ne.
Tipical!

bostjan
14. March 2011, 16:53
Vidim, da bodo polpismeni še dolgo pametovali, preden bodo ugotovili ali je LZS vključena v to akcijo ali ne.
Tipical!

Glede na tvoj odziv si sigurno na kakem položaju kjer lepo teče denar ne da bi za njega mignil z ritjo!
Ko mački na rep stopiš se oglasi!
Mislim da je to forum kje lahko vsak pove svoje mnenje ali je pa to privilegij super pametnih med katerimi si zgleda ti!

Markysprej
14. March 2011, 19:48
Fantje ne se jezit, če društvo zna svoje akcije učinkovito javno predstaviti in promovirati. To lahko storimo tudi mi, a tega verjetno ne znamo, nihče pa nem tega ne brani.

se 100% strinjam da je dovoljeno vsakomur takčno akcijo izpeljati. ampak vseeno mi pustijo grenak priokus visoki prispevki LZS za njihove 'funkcionarje' ki naj bi bili usposobljeni tudi takšne zadeve izvesti, pa jih ne, ko se ponudi priložnost.
najbolj pa me razžalosti, da se je sprožil plaz kritik po tem, ko organizatorji te akcije dobijo državno priznanje. in kritika prihaja tudi iz lovskih vrst. češ da lovci takšne in podobne akcije organiziramo že vrsto desetletij.
ampak letos, ko bi pa lahko takšno akcijo organizirali, da bi opozorili nase in na svoje naravovarstveno poslanstvo, pa nikjer nobenega...:icon_evil:
skratka favšija od favšije. niti v sanjah si nisem mogel predstavljati, kako so nekateri prizadeti...:icon_evil:

MetalHack
15. March 2011, 08:27
Glede na tvoj odziv si sigurno na kakem položaju kjer lepo teče denar ne da bi za njega mignil z ritjo!
Ko mački na rep stopiš se oglasi!
Mislim da je to forum kje lahko vsak pove svoje mnenje ali je pa to privilegij super pametnih med katerimi si zgleda ti!

No, pa dajmo po tvoje:

Glede na tvoj prvotni poziv in odziv te očitno boli levo oko na desnega si pa slep, da o sivi tvarini ne govorimo. Si pa nadarjen za šloganje, zato ti priporočam samozaposlitev v tej smeri. Boš uspešen pri vseh starih babah, ki nekritično sprejemajo flance.

verjetno je ta forum res namenjen temu, da vsak pove svoje mnenje. Vendar je mnenje daleč od trosenja neresnic. Kljub temu, da še zdaleč ne božam tistih na zvezi in da imam do njih veliko zamer, pa ne prenašam blebetanja in obtoževanja na pamet, brez preverjanja dejstev.

Tepčki, kot si ti pa tako lahkotno počnete take bedastoče in potem špilate užaljenost, ko vam jih kdo da pod nos.

Mogoče bo res potrebno sprožiti kakšen sodni proces proti takim klevetačem. To bo še debelih oči in smeha na njihov račun.

rock&roll
16. March 2011, 00:00
Vidim da ste že na ostro. Lepo, samo žaljivk se izognite pa bo.

Že več kot 10 let je tega, ko sem delal popis divjih odlagališč v naši LD. Takrat še ni bilo tako razvite informatike kot je danes. Ni bilo GPS, internet je bil bolj ko ne izjema, skratka bistveno manj orodij kot jih imamo danes.

LZS je izvedla nekaj pionirskih okoljevartvenih akcij, v katere je vključila tudi ribiče in turistično zvezo. No, bilo je partnerstvo, pobudnik pa je bila LZS. Več let smo hodili po gozdovih in s traktorji vlekli ven stare školjke, akomulatorje, hladilnike, gume in še marsikaj drugega. Problemi so bili na deponijah in s prevozom kupov zbranih smeti na deponije. No, tudi to se je nekako rešilo. Nato pa pride leto 2010 in nam nekdo prodaja žajfo. Rezultat sem napovedal že lani, pred akcijo.
Le zakaj ekologi brez meja tudi letos ne organizirajo akcije zbiranja odpadkov, a jih ni več? Pravijo, da zbirajo podatke o divjih odlagališčih. A jih niso zbrali že lani? Aja, tistih od lani ni več, sedaj so nove lokacije (hahah, dober štos). No, mogoče je res tudi kakšna nova lokacija, je pa ponovno zaživela tudi prenekatera stara lokacija. In do kdaj bomo torej čistili za drugimi? Boštjan pravi, da lovci najbolj vemo, kje so divja odlagališča češ da smo edini, ki poznamo vsak kotiček. Mogoče res poznamo skoraj vsak kotiček ampak še bolj od nas bi ga morali poznati lastniki, dobro poznajo kotičke tudi gobarji, pa seveda gozdarji in še bi se kdo našel. No, ko sem omenil gozdarje, na Zavodu za gozdove imajo menda obsežen seznam divjih odlagališč na digitalnih kartah, katerega tudi stalno dopolnjujejo (če nastanejo nova odlagališča). Zakaj torej posebna akcija, če to ZGS dela itak celo leto?
Akcija popisovanja divjih odlagališč je torej samo metanje peska v oči laični javnosti in je v bistvu medijsko opravičilo za svoj obstoj in za porabo denarja, ki jim je lansko leto kar dobro kapnil. Pa še neka odlikovanja so menda dobili od predsednika države. Po tej logiki, bi moral dati odlikovanje tudi vsaj vsaki LD, pa še kakšen evro za povrh.

Lahko pa bi LZS bila letos pobudnik čistilne akcije, kot je to počela že pred leti in s tem pokazala, da je konstanta v naravovarstvenem prizadevanju, ne pa muha enodnevnica, kot so to ekologi brez meja. Seveda pa bi pričakovali zraven tudi dodano vrednost v obliki predloga predpisa, ki bi drastično povečal kazni za odlagalce smeti v naravnem okolju in seveda predlog za učinkovit nadzor nad izvajanjem zakona (med nadzornike v tem pogledu bi uvrstil tudi lovce, ribiče in gozdarje). Cilj pa bi moral biti, da čistilne akcije v bodoče nebi bile potrebne.

No, moje bolj obširno obrazloženo stališče lahko raztrgate kakor hočete, mene pa pustite živeti (haha).

MetalHack
16. March 2011, 09:00
...

No, moje bolj obširno obrazloženo stališče lahko raztrgate kakor hočete, mene pa pustite živeti (haha).

Ni kaj trgati, ker vse drži.
V izogib nadaljnjim bedastočam drugih pa le zapis, da LZS je partnerica v tem projektu. Je treba le malo po spletu pobrskati in je vse jasno, ne pa le tu blebetati!
Koliko in kaj je od LZS in ostalih organizatorjev, te kakor je Rock&Roll ugotovil puhle akcije, je pa drugo vprašanje.

Markysprej
16. March 2011, 15:45
LOL
šele sedaj razumem za kaj se gre. nekaterim je dovolj, da se malo (pravzaprav kar dolgo) po spletu pobrska in se šele potem opazi, da je tudi lzs partnerica pri teh akcijah. verjetno takih tudi ne moti, da smo glede javnega mnjenja katastrofalno nizko. morda uživajo v tem, ker pač simpatizirajo z vodstvom.
nekateri drugi pa bi radi, da bi lovci zopet uživali ugled, ki nam pripada. vendar pa nam to trenutno onemogočajo nesposobna zveza ter veliko zaviralnih osebkov v lovskih vrstah, ki niso sposobni (zaradi lastne neumnosti) zaznati priložnosti za pozitivno promocijo, in jim je zaradi favšije po godu kaos ki vlada sedaj...
(pa ne mislim r&r-a s tem)

MilanK
16. March 2011, 16:11
LZS ima svojo spletno stran in na tej bi morala članstvo in druge obveščati o projektih, v katerih sodeluje. Tako se to dela, ne pa da člani brskajo po spletu in iščejo infomacije o akcijah, v katerih sodeluje njihova krovna organizacija.To se prepresto objavi na spletni strani, tako kot to pošnejo druga društva in njihove zveze. Očitno pa LZS take potrebe po obveščanju svojih članic nima. To pa kaže na njen skrajno slab odnos do informiranja članstva, potem pa se čudimo, kako nas drugi prehitevajo po levi in po desni.

Veper
17. March 2011, 15:09
Sreča zemlja nek drug planet in jo ta vpraša kako je kaj . Zemlja potoži da zelo slabo. Pa vpraša planet zakaj je tako slabo .Pa zemlja potolčeno"fasala sem človeka"
Ah ne skrbi zemlja pravi planet to ne traja dolgo.:icon_wink:

rock&roll
18. March 2011, 16:21
LZS ima svojo spletno stran in na tej bi morala članstvo in druge obveščati o projektih, v katerih sodeluje. Tako se to dela, ne pa da člani brskajo po spletu in iščejo infomacije o akcijah, v katerih sodeluje njihova krovna organizacija.To se prepresto objavi na spletni strani, tako kot to pošnejo druga društva in njihove zveze. Očitno pa LZS take potrebe po obveščanju svojih članic nima. To pa kaže na njen skrajno slab odnos do informiranja članstva, potem pa se čudimo, kako nas drugi prehitevajo po levi in po desni.

To je že nekajletni problem naše organizacije, ki se mu reče tudi nefleksibilnost in neelastičnost. Gre za to, da se organizacija prepočasi prilagaja spremembam v širšem okolju saj je del njenega članstva, ki ima pomemben vpliv na vodenje organizacije prepričano, da lahko organizacija spreminja okolje in ne da se mora organizacija prilagajati spremembam v okolju.

Naj pojasnim še drugače. Imamo nova orodja komuniciranja (internetna glasila, FB, twiter...), ki jih uporablja vsaki dan več ljudi, naša organizacija pa informira javnost zgolj preko internega glasila v tiskani obliki, ki ni niti v javni prodaji. Objava pdf-ja Lovca na spletu ni isto kot aktivno internetno glasilo (primer časopisne hiše).
Kako lahko javnost torej izve, da delamo tudi dobre reči, če jim tega ne povemo na ustrezen način? To, da si mi takšne informacije povemo na naših zaprtih sestankih, to da si za zasluge podeljujemo odlikovanja, to javnost ne ve. Kdaj smo, če ne gre drugače, plačali članek v npr. Nedelcu in predstavili lovca, ki smo ga za njegovo delo nagradili s priznanjem. Ali pa lovca, ki skromno, tam nekje bogu za hrbtom, skrbi za divjad in okolje?

Ker nimamo strategije informiranja javnosti in ker nam je za to težko dati kakšen evro je stanje takšno kot je. Spremeniti se pa da, samo traja in traja in stane. Druge recepture se se žal izkazale kot premalo uspešne.

Markysprej
18. March 2011, 16:55
sigurno za vse.

traja in traja pa za to, ker je še vedno na oblasti stara in predvsem neumna garda, ki je miselno še vedno sredi 60. let prejšnjega stoletja. in s tem se verjetno vsi strinjamo.

alojz1
18. March 2011, 17:06
traja in traja pa za to, ker je še vedno na oblasti stara in predvsem neumna garda, ki je miselno še vedno sredi 60. let prejšnjega stoletja. in s tem se verjetno vsi strinjamo.
Jaz se s tem ne strinjam. V 60 letih večine njih še ni bilo.
To je kot v poliiki. Včasih smo kritizirali stare politike, danes imamo pa mlade pa poglej....

rock&roll
18. March 2011, 17:46
Da si nefleksibilen in neelastičen ni pogoj da si star. Nekateri so kljub častitljivi starosti zelo dovzetni za novosti in uporabljajo sodobne tehnologije, razmišljajo razumno in zdravo. Drugim pa kljub mladosti ni do nobenih sprememb. Res je, večine tistih iz 60 ni več. Verjetno pa je imel Markysprej v mislih način razmišljanja iz 60 let, ki pa ga lahko povzema tudi dosti mlajša generacija. Če je to mislil, potem se moram strinjati z njim. Nekaterih vzorcev razmišljanja kar ne moremo, ne znamo ali nočemo spremeniti.

Markysprej
18. March 2011, 18:01
tako je. zato sem pa dodal in predvsem neumna. ker drugače bi kritika letela samo na starejše, kar pa sploh ni res. tega se zavedam in zato sem bolj precizno zapisal star; ker bi marsikomu delal veliko krivico.
predvsem je vse v glavi, veliko manj v letih... in tega se je treba zavedati.

Ganges
10. January 2012, 10:27
Evo letos bo spet potekala akcija, tokrat bojda v okviru dneva, ko bo nekaj podobnega potekalo širom po svetu:

http://ebm.si/oj/novice/245-novinarska-konferenca-ob-zagonu-projekta-oistimo-slovenijo-2012.html

Ganges
10. January 2012, 13:01
Še nekaj o tem:

http://24ur.com/novice/slovenija/letos-ne-bomo-cistili-le-slovenije.html

Sršen
15. February 2012, 08:38
Tale Matos se je začel napihovati.:icon_evil:
Meni en tak napihnjen civilc ne bo grozil s povišanjem kazni. Že tako postajamo preveč policijska država.
Zaradi takih napihnjencev, se te akcije udeležil bom NE.
Če so začeli groziti s kaznimi, namesto da bi spodbujali in izobraževali, naj to kar izvedejo, bomo videli kako jim bo šlo.
Jaz za seboj pospravljam in odvoz smeti plačujem in me kazni ne ganejo. Tak odnos pa mi gre na jetra. Driske napihnjene!
Sem že lani rekel, da so te akcije le odskočna stopnička nekaterih v politiko.
Izboljšanje na terenu je odvisno le od nas samih. In to se ne doseže z grožnjami in policijskimi pristopi!

Veper
15. February 2012, 11:03
Tale Matos se je začel napihovati.:icon_evil:
Meni en tak napihnjen civilc ne bo grozil s povišanjem kazni. Že tako postajamo preveč policijska država.
Zaradi takih napihnjencev, se te akcije udeležil bom NE.
Če so začeli groziti s kaznimi, namesto da bi spodbujali in izobraževali, naj to kar izvedejo, bomo videli kako jim bo šlo.
Jaz za seboj pospravljam in odvoz smeti plačujem in me kazni ne ganejo. Tak odnos pa mi gre na jetra. Driske napihnjene!
Sem že lani rekel, da so te akcije le odskočna stopnička nekaterih v politiko.
Izboljšanje na terenu je odvisno le od nas samih. In to se ne doseže z grožnjami in policijskimi pristopi!

Se popolnoma strinjam in sem se že lani.

Breza
15. February 2012, 11:33
Se pri nas na Barju lepo vidi učinek takih akcij. Pred napovedanim datumom se naše Barje dobesedno spremeni v smetišče. :icon_confused: Kaj češ lepšega kot takšne akcije...ni se treba matrat pa na deponijo vozit. Lepo narediš "kup" ob kaki poljski poti in je stvar rešena. Pa še zastonj je. :icon_evil:

alojz1
21. February 2012, 20:31
Končno smo lovci naredili nekaj proti črnim odlagališčem. Lovske avtomatske kamere. Veliki brat v gozdovih je ustavil onesnaževalce.

PROF.racoon
21. February 2012, 20:45
Končno smo lovci naredili nekaj proti črnim odlagališčem. Lovske avtomatske kamere. Veliki brat v gozdovih je ustavil onesnaževalce.

Sem videl... Mislim, da dobra rešitev, vendar spet nekdo mora skrbeti za to...

Ganges
21. February 2012, 20:51
Kje ste to zasledili?

Me pa zanima kako je s tem pravno? Ker smo že pred leti imeli težave s krivolovom in na skrivaj posnete slike ne veljajo kot dokaz na sodišču, oseba ki jo snemaš video ali audio bi morala biti o tem obveščena in se jo ne sme snemat na črno. Zato tudi povsod napisi, da je tam pa tam pač video nadzor ali pa ko nas po telefonu opozarjajo, da se klic snema ipd.

Enako je to zelo nevarno za namerna uničevanja kamer, ki jih lovci postavljamo po gozdovih.

Drugače pa je res skrajni čas, da se to nekako uredi.

lp

PROF.racoon
21. February 2012, 22:23
Bilo je po POP TV...

Pred vstopom na video varovano območje je napis, ki na to opozarja...

Ja, kamero je treba dobro skriti...

pumpa
21. February 2012, 22:27
ne rabiš skrivat prvo na območje nastavi napise za eno leto ko bodo celi teren prečesali ugotovili, da so res dobro skrite se bodo naveličali. Naslednje leto pa nastavi še kamere.:icon_lol:

rikec
21. February 2012, 23:01
Ma to pa je neka demokracija! Nastavit moraš table, da je področje pod video nadzorom... Pa čudno, da potem policaji, ko z avtom za radar z videonadzorom ali slikanjem ne nastavijo prej tabel, da je cesta pod video nadzorom... to pa ni treba a ne?
Kam nas bo tale demokracija pripeljala...jao jao jao. Za izvajanje zakona in predpisov ali pa prepovedi mislim, da nebi bilo potrebno nastavljati tabel o informiranju drugih, da je področje pod video nadzorom. Če nekdo krši predpise,... ga je treba ulovit in to po čim hitrejšem psotopku. Sej ni čudno, da se skoraj nobeden lopov nikamor ne ulovi, če so vsepovsod sama opozorila in navodila kje se mora izmaknit, da se ga ne pofotka.
V glavnem... včasih bi bilo pa dobro malo trde roke kot je bila včasih :icon_cry:
A je kdo prepoznal katera kamera je bila tam nastavljenana prepovedanem mestu za odlaganje odpadkov, a je bila to Bushnell?

Sršen
22. February 2012, 08:25
...
A je kdo prepoznal katera kamera je bila tam nastavljenana prepovedanem mestu za odlaganje odpadkov, a je bila to Bushnell?
Ne bila je firma "NastavilByBudala".
Pa kaj vam je?! Najbolje, da si montirate čipe v riti in se direktno povežete s centralo, ki vam bo kar s tekočega računa trgala kazni, ko boste narobe že samo pomislili. Če kaj več, ga naj pa raznese, še prej pa zapleni dediščino, da bo komunala na ta račun pospravila vaš smrdljiv kadaver.
Brez policijske miselnosti izgleda pri vas res ne gre. Je za vas to demokracija?
Dajte se malo zamislit nad sabo, kam peljete s takim razmišljanjem!:icon_evil:

Sršen
22. February 2012, 08:35
Ode moja kamera! hehe http://24ur.com/bin/video.php?media_id=60877099&section_id=2&article_id=3863185

Tu vam je Zober lepo podal link na oddajo.

In v oddaji se lepo vidi način in rezultate ob pametnemu ukrepu, ki ga je izvedla Škofjeloška občina.

Ni čudno, da je lovska organizacija v takšnem dreku kot je, če njeni člani zagovarjajo policijske rešitve a'la Naklo in LD Udenboršt.
Novinarka pravi, da je odlagalcem v Naklem odklenkalo. Komu bo odklenkalo bomo videli v bodoče. Ljudje so se še vedno znašli in obšli take ukrepe, če se jim je le splačalo. In policijske ukrepe znajo Slovenci prav lepo okoli prinesti in jih bodo tudi tu.
Povsem nekaj drugega je izobraževanje in ponujanje legalne in cenejše možnosti.
Bravo Škofja loka, fuuuuuj Naklo in LD Udenboršt!

Očitno res postajamo vedno bolj polkovniška in policijska država.

rikec
22. February 2012, 08:39
Tu vam je Zober lepo podal link na oddajo.

In v oddaji se lepo vidi način in rezultate ob pametnemu ukrepu, ki ga je izvedla Škofjeloška občina.

Ni čudno, da je lovska organizacija v takšnem dreku kot je, če njeni člani zagovarjajo policijske rešitve a'la Naklo in LD Udenboršt.
Novinarka pravi, da je odlagalcem v Naklem odklenkalo. Komu bo odklenkalo bomo videli v bodoče. Ljudje so se še vedno znašli in obšli take ukrepe, če se jim je le splačalo. In policijske ukrepe znajo Slovenci prav lepo okoli prinesti in jih bodo tudi tu.
Povsem nekaj drugega je izobraževanje in ponujanje legalne in cenejše možnosti.
Bravo Škofja loka, fuuuuuj Naklo in LD Udenboršt!

Očitno res postajamo vedno bolj polkovniška in policijska država.


Sršen, kako bi ti rešil te težave z divjim odlaganjem in lovljenju divjih odlagalcev?

sine
22. February 2012, 10:27
Bravo Sršen!
Tole početje nekaterih je res že bolano!

alojz1
22. February 2012, 10:42
Da nikoli ne bomo enotni, mi je jasno.
Da vsako leto čistimo gozdove in črna odlagališča in se pritožujemo, kako našega dela nihče ne ceni, je tudi znano.
Ko pa najdemo način preprečevanja črnih odlagališč, pa zopet ni prav.
Vse kritične točke opremiti z opozorilnimi tablami (spomnite se opozoril, radar, in vsi avtomatsko zmanjšamo hitrost).
Lahko se nastavijo "blef" kamere, ki so tarča onesnaževalcev. Kako bomo pa prave skrili je pa odvisno od naše izvirnosti. (votel panj, kamen itd).
Seveda pa lahko vse skupaj naredijo komunalni redarji. Potem bomo pa jamrali, da so nam idejo ukradli :icon_lol:
Meni je pomemben rezultat. Jalovega dela imam že dovolj.

sine
22. February 2012, 10:45
10558

Sršen
22. February 2012, 10:49
Sršen, kako bi ti rešil te težave z divjim odlaganjem in lovljenju divjih odlagalcev?
Sem ti že v temi o lovstvu in medijih odgovoril.

Bolje preventiva kot kurativa!
Ni mi do tega, da mi povsod sledijo kamere in sateliti. En velik moški spolni organ gleda tako življenje, kjer se po domače rečeno še usrat ne moreš, brez da bi te kdo nadziral.

Alojz, predstavljena načina sta bila dva. Menda oba enako efikasna. Zakaj se odločati za restriktivnega? To vedno rojeva reakcije in posledice. Ni bolje zlepa?

rikec
22. February 2012, 13:10
Sem ti že v temi o lovstvu in medijih odgovoril.

Bolje preventiva kot kurativa!
Ni mi do tega, da mi povsod sledijo kamere in sateliti. En velik moški spolni organ gleda tako življenje, kjer se po domače rečeno še usrat ne moreš, brez da bi te kdo nadziral.

Alojz, predstavljena načina sta bila dva. Menda oba enako efikasna. Zakaj se odločati za restriktivnega? To vedno rojeva reakcije in posledice. Ni bolje zlepa?

Si že kdaj slišal, da se nekateri požvižgajo na vse kar jim skušaš dopovedati? Nekateri bodo še vedno smetili in odlagali ne glede na to kako jih vzgajaš, preprečuješ,... Ko enkrat možnosti, da urediš vse zlepa ni več, kaj boš naredil potem? Seveda da ga boš kaznoval a ni tko res? Če želiš pa kakšen dokaz ga moraš pa pofotkat a ni tko?

Sršen
22. February 2012, 15:02
Za Rikca posebej:

Go #drugje (http://www.forum-lov.org/forum/showpost.php?p=81225&postcount=223)

POLH
22. February 2012, 15:08
Ne vem zakaj toliko hude krvi zaradi teh odlagališč odpadkov. Vedno so bila in vedno bodo. Zmeraj se najde budala, ki bo nekaj odvrgel tja, ko to ne sodi. Pa kamere, redarji in podobne zadeve gor ali dol. Mislim, pa, da bi lahko kaj več energije glede "reševanja" našega okolja usmerili v kakšne druge projekte, ki bodo resnično prispevali k boljšem življenskem okolju nas in prostoživečih živali. Že na "našem" področju imamo kaj za postoriti. Ukrepi, ki jih leta in leta izvajamo ne dajejo zaželjenih učinkov, tisti ki pa bi jih dali pa niso v našem dometu, ker jih enostavno nismo sposobni speljati ali vsaj vplivati na to, da bi se kaj spremenilo.
Pa da ne bo pomote - lepo da se smeti pobirajo, tudi sam sem se udeležil kake takšne akcije, samo pretiranega efekta pa od tega ni....

Ganges
22. February 2012, 16:29
No že v prvem postu sem napisal, da je to s kamerami bolj tako tako... Tudi vprašljivo kot dokaz, bolj je efekt v tem, da se ljudje bojijo slikanja... Na koncu bo kak še tožil tega ki slika kot nekakšnega voajerja... Pa tudi ko bo razbitih par kamer bo hudič... V tem se mi zdi veliko bolj smisel predlog Alojza, ki predlaga ob kakih takih poteh napise, da je okoliš pod video nadzorom ali podobno, saj tudi če bi oseba, ki bi želela odložiti odpadke, bila 90% prepričana, da je to samo hec in da kamer dejansko ni, ji tistih 10% možnosti vseeno ne bi dalo miru... Za nekatere pa se bo itak vedno našel plac v naravi, ki ga bodo izbrskali in odložili smeti! Takim pa mislim, da itak več ni pomoči in je bolje danes delati na vzgoji mladih, da nekoč ne bodo počeli tega. Na tem področju pa se mi zdi, da se pri mladih naredi bistveno več in da so kar osveščeni in tudi nekoliko vplivajo na starše.

Drugi del prispevka, ki se Sršenu dopade je odvoz kosovnih odpadkov. Omenjajo, da gospodinjstva dobijo po 2 kupona, ki ju lahko izkoristijo med letom. To je odličen predlog in ideja za nekatere zadeve, po drugi strani pa mogoče le nekaj % koristi pri zmanjšanju odlagališč. Ne vem kako je drugod po Sloveniji, ampak tudi pri nas se mi zdi da 2x letno (1x 100%) odvažajo kosovne odpadke po območju celotne občine. Datum se vnaprej objavi, da ljudje pripravijo odpadke na kupe od koder jih potem odvažajo. Pa je kljub temu po občini še vedno cel kup divjih odlagališč, saj se nekateri kosovnega odpadka želijo rešiti takoj in ne mislijo čakat predvidenih datumov (to je v prispevku bolje, da jih lahko 2x v letu zgleda kadarkoli pokličeš)... drugi imajo take odpadke, ki jih ne pobirajo med kosovnimi in v naravo odvažajo kar gospodinjske odpadke in plastiko...

Skratka mislim, da so te generacije praktično izgubljene in bodo tisti, ki to počnejo od nekdaj in še danes, počeli to tudi vnaprej. Sedaj čistilne akcije prav gotovo ne škodijo in se vsaj delno sanira stanje vsako leto, trudimo pa se vzgojiti mlade, da nekoč ne bodo počeli tega.

lp

gamsar
24. February 2012, 16:39
Zanimivo. Zadnjič sem šel pa odlit tam blizu teh kamer... Imam zdaj kar malce neprijeten občutek. Kaj če me je katera posnela :icon_lol:
Drugače pa so te smeti res stalen problem. Strinjam se z vsemi, ki zagovarjate preventivo, informiranje, izobraževanje. Ampak kaj ko to pri nekaterih ne zaleže. Inšpekcijskega nadzora praktično ni. Lovci pa sami brez dokazov tudi ne moremo nič. Zato je dokaze nekako treba pridobit. Ali je to prava pot, pa ne vem. Kolikokrat so že bile ideje, da bi lovski čuvaji ali revirni gozdarji dobili pristojnosti naravovarstvenih nadzornikov, pa še vedno nič iz tega. Mogoče se bodo ljudje le malce ustrašili teh kamer po gozdu. Saj glavni namen je najbrž ta, da si ne bodo več upali odlagati smeti v vrtače, v grabne in ob gozdnih cestah. Istočasno bo pa vsak pujs, jelen in srnjak poslikan. Kmalu jim bomo lahko dali imena. :icon_lol:

Ganges
29. February 2012, 22:45
http://24ur.com/novice/slovenija/11-000-evrov-kazni-za-onesnazevanje.html

Mogoče pa se bodo pričeli resnejši premiki...

Sršen
1. March 2012, 10:08
http://24ur.com/novice/slovenija/11-000-evrov-kazni-za-onesnazevanje.html

Mogoče pa se bodo pričeli resnejši premiki...

Ja, če sem prav razumel izvajanje Pirčeve zato, ker za fotografijo stoji prijava in priča. Očitno je to vlogo prevzelo društvo, ne vem pa kakšna je potem vloga tistega, ki je fotko posnel.
Za ustaljeno prakso bo treba počakati kakšen zaplet, ko bo obtoženi spodbijal dokaz, ker društvo, ki prijavlja in posreduje dokaz, ni posnelo fotografije.
Od tega kako se bo to razpletlo, bi pričakoval šele ustaljeno prakso na katero bi se vsaj jaz upal zanesti.

Ganges
2. March 2012, 00:45
Enako... Upam samo, da se najde kak način za zmanjšanje te svinjarije. Seveda pa način, ki je v skladu z zakonodajo in se ga potem ne bo moglo spodbiat kar tako!

Sršen
2. March 2012, 08:00
Enako... Upam samo, da se najde kak način za zmanjšanje te svinjarije. Seveda pa način, ki je v skladu z zakonodajo in se ga potem ne bo moglo spodbiat kar tako!
No, viš, pa se enkrat strinjava.:icon_smile:

In to, da se najde trdne rešitve je smisel foruma, ne pa nabijanje kar nekaj na pamet kaj se komu zdi.
Kar se samo zdi, ne zdrži in je lahko vir velikih težav.

alojz1
2. March 2012, 09:04
In to, da se najde trdne rešitve je smisel foruma, ne pa nabijanje kar nekaj na pamet kaj se komu zdi.

Daje prišlo do tega je pa vendarle zasluga občine, lovcev in kamer.
Ampak z načinom kaznovanja se pa ne strinjam. Se bo prekrškar pritožil in se bo vleklo in dokazovalo.... namesto da bi plačal 100€, ki bi na ostale delovalo enako vzgojno.

Sršen
2. March 2012, 10:41
Alojz, saj še ni trdne rešitve. Bomo še videli, kako se bo razpletlo.

Sedaj pa še nekaj. Ne vem kako v vašem okolju, a pri nas je takole.

Dobrih 10 do 2o let nazaj je bila "kultura" odmetavanja odpadkov v naravno okolje mnogo bolj razširjena kot je danes. Večina smeti, karoserij, bele tehnike, gradbenega materiala, na katerega naletim v lovišču izvira pravzaprav iz tistih časov. To so bili časi, ko niti odvoz odpadkov ni bil urejen na celotnem področju občine. Ljudje so svoje odpadke pač nekje kopičili.
Temu je sledil reden organiziran odvoz, pri hišah stojijo smetnjaki. Za kosovne odpadke pa so se pojavili termini, ko so to odvažali.
Posledica tega je bil napredek in ljudje so večinoma opustili odmetavanje v naravi. Enostavno zato, ker so dobili možnost odvreči odpadke v kanto. Tako trdim, da je pozitivni odnos do te problematike odvisen od podajanja čimboljših možnosti in ne od kaznovalne politike in še manj od Orwellovskega nadzora slehernika.
Seveda so še posamezniki, ki kršijo te norme in delajo škodo naravi in vsem nam. A take imejmo "jajca" in jih prijavimo in v postopku pričajmo.
Te kamere jaz vidim bolj v tisti luči valjenja lastne odgovornosti do prijave na druge. Enostavneje povedano, povprečen slovenec si ne upa sosedu v fris povedati, da ga serje in naj pospravi, da ga ne prijavi, ko pa bo tega istega soseda ujela kamera ali ga bo "zašil" kdo drug, pa se bo privoščljivo smejal v brk. Hinavsko tako kot so hinavske te kamere.

Markysprej
24. March 2012, 18:22
akcije je konec, pobrali pa smo kar nekaj smeti. lovci na cca 4 km pasu ob cesti.
udeležba slaba, organiziranost na psu. pred dvemi leti je bilo veliko lepše, pa čeprav smo garali do 16+, danes pa do 12...
pa drugod?

PROF.racoon
26. March 2012, 01:01
Pri nas letos ni bilo posebne organizacije. Vsaj ne da bi vedel... Bi pa bila absolutno potrebna...
Tista, pred dvema letoma, je bila organizirano tako, da smo dobili celo vabila... Udeležba takrat je bila tudi zelo visoka...

POLH
26. March 2012, 15:10
Saj je bolj kot ne vsepovsod bilo tako. Akcije, ko je ta so se odvijale in organizirale že pred to vseslovensko akcijo - samo niso imele takšne medijske podpore. Gre pa za improviziranje in jemanje zaslug za nekaj, kar niso bili sposobni organizirati.
Konkretno za naš kraj lahko povem, da bi brez popisa odlagališč in natančnih navodil kje se kaj nahaja ( s strani LD ) bolj malo čistili. Ali pa bi se bolj osredotočili na papirčke ob cesti.
Odlagališča, ki pa so res nevarna (na območju naše LD na 2 lokacijah) pa so ostala nedotaknjena, ker so pač prevelik zalogaj. O njih so bile obveščene pristojne službe že pred leti. pa se do danes ni nič spremenilo.

Krpan
26. March 2012, 19:41
Pri nas je eno odlagališče kjer so cca 15 let vozili vse odpadke iz gospodinjstev in bližnje tovarne. Več kamionov na teden. Potem so jih za silo prekrili z zemljo. Pred dvema letoma so se v okviru te akcije odločili da bodo tudi na tem smetišču pobirali smeti. Iz zemlje so privlekli nekaj traktorskih prikolic odpadkov potem pa so obupali za tisto leto. Ogromen kup smeti na zbirnem mestu, je potem komunalcem nekaj mesecev, delal sive lase saj niso vedeli, kako bi ga odstranili.
Skratka, na tej lokaciji ne bo zmanjkalo smeti še za nekaj desetletij čistilnih akcij....pa še bo nekaj ostalo za arheologe čez 1000 let.....

Sraka
4. April 2014, 10:38
Saj res! Zakaj se v Slovenbiji ne zgodi naravovarstvena koalicija, če vsi od lovcev do ribičev in drugih s svojimi prizadevanji resno mislijo in jih razmere v naravnem prostoru res skrbijo? Je vse skupaj le predstava za javnost in prilizovanje politiki ter kapitalu in skrb za osebne interese, se sprašuje bloger?

na http://plagiator-plagiator.blogspot.com/

žandar
4. April 2014, 17:30
Saj res! Zakaj se v Slovenbiji ne zgodi naravovarstvena koalicija, če vsi od lovcev do ribičev in drugih s svojimi prizadevanji resno mislijo in jih razmere v naravnem prostoru res skrbijo? Je vse skupaj le predstava za javnost in prilizovanje politiki ter kapitalu in skrb za osebne interese, se sprašuje bloger?

na http://plagiator-plagiator.blogspot.com/

Zakaj?
Ker se zgledujejo po parlamentu! Tam se vsi borijo za narodov blagor:lol1: pa bi se takoj poklali, če bi se smeli:bum:.