PDA

View Full Version : Polavtomat Merkel SR1



PRIMOZ
17. January 2011, 16:45
Lep pozdrav.
Zanima me, če ima kdo kaj izkušenj z omenjeno puško.
LP

trma
17. January 2011, 19:44
Zelo lepa puškica, sam sem jo hotel nabaviti per 3-4leti samo se jo je predolgo čakalo pa še kalibri se niso dali izbirati, tako da sem se odločil za browning bar,katero sem pred kratkem prodal, pa ne zato ker bi bila slaba ampak polavtomat je predvsem za na stojišče. V pogonu jo pa skoraj ne rabiš.

lp

jegr
17. January 2011, 19:53
Pravi lovec ne uporablja polavtomatske puške.Kdor jo pa želi, naj pa raje nabavi pritipehotne mine, je bolj učinkovito.:icon_evil:

Tine
17. January 2011, 20:00
jegr, a ni bilo vprašanje o izkušnjah in ne o "kao" lovski etiki?:icon_mad: Že 100x premleto...

jegr
17. January 2011, 20:06
Na loovskem forumu brez lovske etike? Lahko na vojaškem forumu.

trma
17. January 2011, 20:20
Na loovskem forumu brez lovske etike? Lahko na vojaškem forumu.

Jagr, kot je Tine omenil, to smo že premleli. Vsak ima svoje mnenje in videnje. V Slovenije je dovoljeno uporabljati polavtomat in raje vidim človeka z polavtomatom kot lovca s kombinirko, kateri ima namesto idealke balitone, kateri vemo da so prepovedani....

Primož ti ga kar kupi če ti je všeč, ne oziraj se na komentarje, tudi z drilingom je kolega uplenil na enkrat 3 prašiče, kot jih boš lahko ti s polavtomatom če boš dober strelec. Kakšen kaliber si pa gledal?

PRIMOZ
18. January 2011, 00:33
Gledal sem jo v kalibru 30-06. Puška mi je bila že prej všeč, sedaj sem pa izvedel za eno ugodno ponudbo, tako da jo bom verjetno vzel. Mislim jo imeti za vsestransko puško. Pa ne mi sedaj nabijat da hočem vse prašiče postrelit, ker jih imamo v pogonu 1x na 10 let.
Vem da se da tudi z drilingom dobro ustrelit ker sem do sedaj jagal izključno z njim. Za pogone bo verjetno še vedno prva izbira. Zakaj polavtomat? Ker se mi enostavno dopade!

Jeger, debata o orožju o katerem nimaš blage veze se lahko tudi samo bere! :icon_wink:

dik
18. January 2011, 06:47
bravo Primoz. Zadnjic sem uplenil ozimca ki je bil polen baletonov toliko o nasih velikih moralistih.......

detel
18. January 2011, 08:21
Merjasci so pa sploh polni toče...

Tine
18. January 2011, 10:40
Gledal sem jo v kalibru 30-06. Puška mi je bila že prej všeč, sedaj sem pa izvedel za eno ugodno ponudbo, tako da jo bom verjetno vzel. Mislim jo imeti za vsestransko puško. Pa ne mi sedaj nabijat da hočem vse prašiče postrelit, ker jih imamo v pogonu 1x na 10 let.
Vem da se da tudi z drilingom dobro ustrelit ker sem do sedaj jagal izključno z njim. Za pogone bo verjetno še vedno prva izbira. Zakaj polavtomat? Ker se mi enostavno dopade!

Jeger, debata o orožju o katerem nimaš blage veze se lahko tudi samo bere! :icon_wink:

Z druge roke?
Upam pa, da jih bomo imeli večkrat... Prasce mislim :D

alojz1
18. January 2011, 11:29
Primož tudi jaz sem imel odpor do polavtomatov. Pa sem spoznal, da predvsem zato, ker so bili v rokah nepravih lovcev.
Puška je odlična in če ti je všeč, kar nabavi. Me pa zanima cena. (lahko na zs).

dolgin
18. January 2011, 15:33
Predvsem se ne oziraj na izjave "pravih lovcev". Super puška. Svetujem ti le,da jo nabaviš v kalibru,za katerega je na tržišču dosti tovarniške municije(.308,8x57js,3006,9.3x62),ker je tako kot z vsako drugo puško,navadit se je moraš,zato pa rabiš precej treninga,ki pa zna biti kar drag,če je na izbiro manj municije.

Tine
19. January 2011, 10:56
Primož, si gledal tudi že kake druge puše?

muzikant
19. January 2011, 12:17
http://sauer.de/cms/upload/downloads/S_303_Wild_und_Hund_Sonderdruck_11_2009.pdf

Na zgornji povezavi imaš test polavtomatov.

Merkel se je kar solidno odrezal, najbolj so grajali varovalko in sprožilec z silo proženja 2100g in dolgm hodom, kjer se kolena skoraj ne čuti.
Pohvalili so obdelavo, natačnost, zaklep, varijante itd.

Glede na rezultate bi razmišlaj o Baru ali Benelliju v tem cenovnem razredu, če pa se lahko stegneš do Sauerja, bi pa bilo najboljše.

PRIMOZ
19. January 2011, 14:08
Najlepša hvala za tole stran. Trenutno nisem tako ?dolg? da bi do sauerja prišel.:icon_cry: Drugače pa zanimiv test.
V petek grem pogledat merkelj sr1 in če bo v redu ga bom vzel.
Me samo še zanima, če ti lahko pri polavtomatu puškar sprožilec kaj poštima, če ti ne leži?

muzikant
19. January 2011, 15:23
Koliko pa misliš dati za SR1 ? Pri polavtomatih se sprožilec težko korigira.
Mogoče še enkrat razmislil glede drugih opcij.

JAKAJEŽ
19. January 2011, 17:52
Me samo še zanima, če ti lahko pri polavtomatu puškar sprožilec kaj poštima, če ti ne leži?


Lahko,samo potem boš imel avtomat, namesto polatomata:icon_confused:

lp

Tine
28. January 2011, 15:42
Kej j zej, bo al n bo?

alojz1
28. January 2011, 16:01
Ja saj res. Primož, naši nasveti niso zastonj. Da takoj javiš, ko bo puška doma. Pridemo malo streljat :icon_lol: