PDA

View Full Version : Članarina 2011



iztok66
11. January 2011, 15:33
Od tukaj naprej je članarina za leto 2011.

150 eur

206
11. January 2011, 16:14
130 €

Ne vem kolk dolgo bom še vztrajal v jagi,od vrha zveze pa nižje je vse tako pokvarjeno da glava boli.Vključno z lovsko inšpekcijo.

POLH
11. January 2011, 16:46
130 EUR v treh obrokih. Glede višine pa : "sto ljudi sto čudi", za nekoga premalo, za drugega preveč. Zgleda pa da smo kar nekje v sredini.

teohafy
11. January 2011, 16:54
Nevem zakaj nekateri toliko jamrate okoli članarine. Sem mnenja, da za to kar ti lov lahko daje je članarina zelo nizka. Malo poglejte cene drugih članarin, naprimer ribiško, če pelješ družino smučat stane več kot letna lovska članarina itd... Itak se članarina porabi za delovanje LD in če ni dovolj prihodka iz prodane divjačine in turizma, ga moraš pač nekje dobiti. Sem prepričan, da se v večini LD nobeden lovec ne okorišča s tem denarjem.

dolgin
11. January 2011, 19:05
Lov jev Sloveniji sigurno najcenejši v Evropi,tako da ne jamrat......

Bunny
11. January 2011, 19:45
Pri nas je 130e. Me pa nekaj pri nas moti. Kljub vsako leto višji članarni, vedno manj lahko jagamo. Srnjad pričnemo loviti en mesec kasneje, 2010 smo gamsa zaprli do 1. oktobra, dodatno še omejitve glede odstrela (srnjak, gams,...) tako da me prav malo razburi to višanje članarine, ki pa pomoje spet ni tako ZELO tajkunska.

kuje
11. January 2011, 20:13
Letos ponovno 100eur.

Krpan
11. January 2011, 20:21
Pri nas tudi 100.

tica
11. January 2011, 22:51
Pri nas zmerno - 110 €, le 10 več kot lani in pred lani.

mugo
12. January 2011, 06:56
Pri nas akontacija 100 eur, točno številko bo potrdil občni zbor. Pomoje bo večja, sploh če smo letos poslovali kot lani, ko smo imeli 6000 eur minusa.

macane
12. January 2011, 07:27
Pri nas 115 eur, tako kot lani.

rikec
12. January 2011, 07:43
Pri nas je letos članarina enaka kot lansko leto, torej 105 eur. Se pa strinjam z Dolginom, ki je zapisal, da smo lahko še veseli, da je pri nas v SLO lov še dokaj poceni... Dober pogled lovski prijatelji!

Lectograjski
12. January 2011, 07:45
Me prav zanima koliko gre od članarine za LZS in OLZ. Letos bo večina LD povečala članarine. Zakaj? Ali so se povečali navedeni prispevki? Koliko od tega ostane LD?

main757
12. January 2011, 08:34
Članarina letos 80€.

jancar
12. January 2011, 08:53
Letos 130 EUR

ANDIGS
12. January 2011, 09:58
Pri nas so letos zvišali na 180!

muzikant
12. January 2011, 10:32
1OO Eur, morala bi biti vsaj 500, mogoče bi se takrat kaj spremenilo.:icon_wink:

jazbec
12. January 2011, 11:06
180 je pa že kar solidna članarina. Pri nas je 105, s tem da imamo pri članarini se "poračun". Če si bil priden pri racah, zajcih, fazanih se ti znesek poveča, če pa si pobral kakšen povožen/poginul kos, uplenil kakšno lisičko ali imel psa na lovu se ti pa znesek ustrezno zmanjša.

bostjan
12. January 2011, 11:35
Pri nas je za letos 130!
Bojim pa da se bo povečal istop iz ld.zaradi tega ker eni ne zmorejo plačat predvsem starejši ki imajo male penzije in komaj preživijo!

rikec
12. January 2011, 11:58
Me prav zanima koliko gre od članarine za LZS in OLZ. Letos bo večina LD povečala članarine. Zakaj? Ali so se povečali navedeni prispevki? Koliko od tega ostane LD?

Kakor je meni znano, gre za LZ 55 eur/jagra.

jegr
12. January 2011, 13:10
:icon_neutral:Pri nas 90 EUR. Je čist dost.

zoran26
12. January 2011, 14:09
Teoharfy,ja res.če bi bila članarina samo za potrebe LD.Pa ni,plača se marsikaj,tako,da ostane za LD še najmanj.
Naša bo verjetno tudi okrog 140 eurčkov,od tega je za družino samo nekaj več kot 20 eu,če seveda priračunam tudi zavarovanja itd.Ponavadi je v dveh obrokih,tako,da je lažje plačljiva.
Se mi dozdeva,da je lovska kar visoka,če primerjam druga društva,morda res ne ribiškega.Ja eurčič na eurčič se kar nabere.
Sicer pa lahko izbiramo,da ali ne.

Markysprej
12. January 2011, 16:04
kakšne članarine so to? skupaj LZS + LD ? ker pri nas dobimo ločeni položnici.
za LZS je letos 55€, verjetno kar za vse člane isto. Je pa lepo, da je manj kot lani:icon_wink:
za LD pa pričakujem, da bo verjetno tudi nekako toliko računala...

Ganges
12. January 2011, 16:50
za LZS je letos 55€, verjetno kar za vse člane isto. Je pa lepo, da je manj kot lani:icon_wink:


Za LZS je že tretje leto zapored isto 55 EUR!

ines00
13. January 2011, 00:10
Pri nas je letos 120€ in sicer v njej je ušteto
55€ lzs
38€ zavarovanje
7€ ozul
5€ kinologija
15€ izven sodna poravnava

zoran26
13. January 2011, 12:07
lejte članarina je članarina.Ali je to za LZS,OZUL.ZLD in na koncu LD je prav malo pomembno.Važen je seštevek.Položnici pa sta tudi pri nas dve,ker je bilo potrebno za LZS že poravnati.O naši za LD pa bomo kaj rekli na Občnem zboru.
LZS pa še ni vpisala plačane članarine v Lisjak-a,ali morda pač?
Veljavnost lovskih izkaznic smo pa že vsi podaljšali.

mišica
13. January 2011, 15:02
LZS pa še ni vpisala plačane članarine v Lisjak-a,ali morda pač?
Veljavnost lovskih izkaznic smo pa že vsi podaljšali.

Vpis članarine v Lisjaku naredi tajnik LD ali pa informatik. :icon_wink:

robertv
13. January 2011, 16:38
Pri nas letos akontacija članarine 120Eur in sicer:
55€ lzs
38€ zavarovanje
7€ ozul
5€ kinologija
15 ostalo... ( ponavadi za plačevanje škod po divjadi:icon_cry:)

Pač ... tudi za "hobi" je treba nekaj dat...

Markysprej
13. January 2011, 19:18
lejte članarina je članarina.Ali je to za LZS,OZUL.ZLD in na koncu LD je prav malo pomembno.Važen je seštevek.Položnici pa sta tudi pri nas dve,ker je bilo potrebno za LZS že poravnati

ni res. je važno, da vemo kam gre naš denar.

zoran26
13. January 2011, 22:34
Markysprej,
pa prav zato sem napisal kam vse gre naš eurček za članarino..Še enkrat bom napisal,članarino za LZS moraš plačati.Ali te kdo vpraša če hočeš ali ne?Vse ostale članarine tudi,o katerih so že pisali.
Vprašanje o katerem ti odločaš je le članarina,ki ostane za LD,kar je pa malenkost v celoti članarine
Saj je vse jasno,le plačati moraš.

Condylura
14. January 2011, 07:24
Ker za dokajšnjo članarino LZS ni sposobna niti urediti nezakonitega stanja bo treba ponovno razmišljati ali o postopkih za ukinitev obveznega članstva članic v LZS ali pa o vzpostavitvi boljše vzporedne stanovske organizacije v katero bodo lahko prestopile LD, ki bodo dovolj kritične in sposobne za nove smeri.

pranger
14. January 2011, 10:47
Ker za dokajšnjo članarino LZS ni sposobna niti urediti nezakonitega stanja bo treba ponovno razmišljati ali o postopkih za ukinitev obveznega članstva članic v LZS ali pa o vzpostavitvi boljše vzporedne stanovske organizacije v katero bodo lahko prestopile LD, ki bodo dovolj kritične in sposobne za nove smeri.

Dobra ideja za tiste, ki ne poznajo zakonodaje.:icon_wink:

mugo
14. January 2011, 10:48
Ker za dokajšnjo članarino LZS ni sposobna niti urediti nezakonitega stanja bo treba ponovno razmišljati ali o postopkih za ukinitev obveznega članstva članic v LZS ali pa o vzpostavitvi boljše vzporedne stanovske organizacije v katero bodo lahko prestopile LD, ki bodo dovolj kritične in sposobne za nove smeri.

Se strinjam. A se ve, koliko dobijo OLZ od članarine pri LZS? Še nekaj me zanima, če kdo ve (sicer ne spada popolnoma v to temo, pa vseeno): Katera izobraževanja so v lanskem letu izvajale OLZ za LZS in katera v lastni režiji.

Condylura
14. January 2011, 11:12
Dobra ideja za tiste, ki ne poznajo zakonodaje.:icon_wink:

Predolgo trajajoče neurejeno in z zakonom neusklajeno stanje pri politiki že povzroča namige češ kaj se lovci gredo in lahko se zgodi tudi sprememba zakonodaje, kar sploh ne bo dobro.

CREATIVE
14. January 2011, 12:37
OLZ dobijo cca 7 EUR po članu.

ostrostrelec.pero
14. January 2011, 13:38
OLZ dobijo cca 7 EUR po članu.

Kolikor jaz vem to ni res. OLZ dobijo 7 € po članu volilnega okrožja. To se pravi, da OLZ dobi denar tudi za tiste, ki niso v tej zvezi, so pa na njihovem območju.(popravite me, če ne drži)

Markysprej
14. January 2011, 16:41
Markysprej,
pa prav zato sem napisal kam vse gre naš eurček za članarino..Še enkrat bom napisal,članarino za LZS moraš plačati.Ali te kdo vpraša če hočeš ali ne?Vse ostale članarine tudi,o katerih so že pisali.
Vprašanje o katerem ti odločaš je le članarina,ki ostane za LD,kar je pa malenkost v celoti članarine
Saj je vse jasno,le plačati moraš.

se v celoti strinjam in se zahvaljujem za podatke. ne strinjam se pa s pavšalnim odgovorom, češ plačat je treba pa koliko je pač je. potrebno je vedeti kam gre naš denar, pa če smo primorani plačevati ali pa ne. ker ravno neznanje in nevednost je nekaj najslabšega.:icon_wink:

shooter
14. January 2011, 19:37
Pozdravljeni,
jaz pa pravkar postajam član še ene LD (poleg LD na območju katere živim), torej 2. lovske družine in me zanima, če sem dolžan vse prispevke, ki se štejejo kot članarina tudi poravnati?
Ne bi namreč rad dobival dve reviji Lovec, saj ne bom zvedel v njih nič več kot v eni.:icon_wink:

mišica
14. January 2011, 20:23
Iz zapisnika 28. seje UO LZS:

28.5.3. SKLEP: UO LZS določa višino članarine za primere t.i. dvojnega članstva: Članstvo v več LD je osebna želja in odločitev vsakega posameznika, zato ni razlogov za uveljavljanje morebitnih olajšav pri določanju višine članskega prispevka članic, torej znaša članarina za leto 2011 55 € po članu članice za vsakokratno članstvo.

tica
14. January 2011, 22:21
Še nekaj me zanima, če kdo ve (sicer ne spada popolnoma v to temo, pa vseeno): Katera izobraževanja so v lanskem letu izvajale OLZ za LZS in katera v lastni režiji.
Poročilo za leto 2010 je objavljeno na spletni strani LZS, za člane LZS - pod komisijo za izobraževanje / ostalo.

LOVEC GORC
15. January 2011, 08:57
Pri nas je članarina 170€. prvi del se plača v decembru v višini 70€, ostalih 100 pa po zboru članov.

zoran26
15. January 2011, 11:09
Saj ,če pogledamo samo članarino za LZS niti ni tako visoka in če odštejemo še tistih 7 eurčkov,ki gredo nazal lovskim zvezam pa sploh ne.Ampak poleg se nabere še marsika tako,da je končni znesek kar omembe vreden.Plačevanje na dva obroka je dobra rešitev,ki je pri nas že vrsto let.
pač treba je gospodarit s tem kar imaš,nam ostane za LD od skupnega zneska kakšnih 20 eurčkov,pa se da nekako prebit skozi leto.
Menda se je ura predvateljev za posamezne tečaje povečala iz 35 na 55 eu.No to pa je nekaj in mislim,da se predavateljem tole kar splača.

206
15. January 2011, 12:15
LZS 55 €
OZUL 4,40 €
kinologija 4,50 €

vse na člana

jegr
15. January 2011, 19:01
LZS 55 €
OZUL 4,40 €
kinologija 4,50 €

vse na člana

Na prvi strani si omenil, da imate članarino 130 eur. Odvesti morate 64 eur. Torej vaša LD od vsakega člana vzame 66 eur zase. Kdo je sedaj pokvarjen?
A kuverte in znamke čez leto toliko stanejo? Koliko svojim članom pa pokrivate letno članarino? Kolikor vem, daste kar nekaj srnjakov lovskim turistom.:icon_lol::icon_lol:

mišica
15. January 2011, 19:17
Ja ja najbrž celemu UO ni treba plačati članarine :icon_confused:
Kaj mislite da elektrika, pa telekom, pa komunala, pa računovodstvo... je pa zastonj ali kaj?

mugo
15. January 2011, 19:37
Ja ja najbrž celemu UO ni treba plačati članarine :icon_confused:
Kaj mislite da elektrika, pa telekom, pa komunala, pa računovodstvo... je pa zastonj ali kaj?

Najbrž ni, pa tudi vsakratna malica po sestanku UO v gostilni od predsednika nekaj stane. Vsaj v naši LD. :icon_confused::icon_evil:

mišica
15. January 2011, 20:10
Pri nas je šlo lansko leto s 120€ ravno za las skozi, pa brez kakih čudnih "stroškov".

Markysprej
15. January 2011, 20:17
v naši ld so rekli, da če enih 10 srnjakov ne bomo prodali gostom, ne bomo preživeli.
zdaj pa se mi poraja uprašanje, kot verjetno povsod drugod: ali je bolje zvišat članarino in ostanejo vsi trofejni srnjaki za nas ki smo delali v ld, ali pa se še naprej baviti z lovskim turizmom in se pač odreči parim, morda vsem, trofejam in si s tem denarjem kaj pametnega privoščit in imet manjšo članarino.
verjetno je najboljša sredina, kot povsod, torej nekaj srnjakov za goste in nekaj za ld, vendar je pa res da sem zelo za lovski turizem, sploh če so v igri inozemni gosti, ker je to dobro in najbolje zaslužen denar (in obenem ne razumem vseh zaščitenih območij ala tnp, kjer odstrel izvajajo izključno zaposleni, zakaj se ne bavijo z turizmom:icon_evil: (baje da vodilni tega ne dovolijo:icon_confused:) ki bi prinesla VELIKO denarja v blagajno lzs in bi potem morda lahko tudi nas manj finančno obremenjevali:icon_exclaim:), obenem se mi pa tudi poraja uprašanje, kakšne cilje ima lsz da finančno dokaj močno bremeni člane, da potem člani za uspešno opravljeno delo ne dobijo nagrade - trofeje, ampak če hočejo imeti obloženo mizo za občni zbor, morajo prodajati trofeje...
kako gledate na to?:icon_arrow:

206
15. January 2011, 20:33
Na prvi strani si omenil, da imate članarino 130 eur. Odvesti morate 64 eur. Torej vaša LD od vsakega člana vzame 66 eur zase. Kdo je sedaj pokvarjen?
A kuverte in znamke čez leto toliko stanejo? Koliko svojim članom pa pokrivate letno članarino? Kolikor vem, daste kar nekaj srnjakov lovskim turistom.:icon_lol::icon_lol:


Prispevki za vence,prispevki za strelstvo,prispevki za vzdrževanje koče,hladilnice,...
Članarino se pokrije 4 častnim članom.

zoran26
17. January 2011, 10:22
Se strinjam z Mišico.Da se gospodarit tudi s 140 eurčki članarine,morda tudi manj.Siper pa komu vse se plačuje članarina v LD je druga zadeva.Mi imamo na primer dva častna člana in nikom drugemu.
Čudi pa me,ker si ni nihče obregnil ob tem,da se je ura predavatelja na raznih tečajih povečala iz 35 na 55 eu.
Kot sem nekje zasledil se bodo na to neke OLZ pritožile na LZS.
Kaj menite o tem?

Veper
17. January 2011, 11:38
Menim da ura predavatelja nima nič z članarinami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Lahko pa odpremo novo temo in jo imenujemo recimo SPLOŠNA DEBATA O FINANČNI PLATI LOVSTVA.

MilanK
17. January 2011, 20:44
zoran26 zapiše:

"Čudi pa me,ker si ni nihče obregnil ob tem,da se je ura predavatelja na raznih tečajih povečala iz 35 na 55 eu.
Kot sem nekje zasledil se bodo na to neke OLZ pritožile na LZS.
Kaj menite o tem?"

Znanje se prodaja in kdor zna to dobro prodati, je torej dober prodajalec in s svojim znanjem dobro upravlja in gospodari. Tako pač je. Tudi za znanje velja zakon ponudbe in popraševanja. Predavatelji pač sklepajo pogodbe z naročniki njihovih storitev. Za dobro predavanje pa se morajo zelo dobro pripraviti, če ne, potem slušatelji od njihovega predavanje ne odnesejo nič ali bore malo. Menim, da 55 € ni pretirana cena, če je to bruto in ne neto cena oz. honorar.

tica
17. January 2011, 22:41
Ura predavanja 55 € se res lepo sliši. Ampak to je bruto. Od tega zneska je prispevek 25%, normirani strošek pri dohodnini še nadalnjih 15% in ostane med 30 in 33 € neto. Problem so zunanji predavatelji, marsikje se člani-predavatelji zadovoljivo s polovičnim honorarjem, da je le izobraževanje organizirano.

rikec
18. January 2011, 09:06
Ne vem kako imate organizirano v drugih LD-jih, pa me zanima, ali častni član plača članarino ali mu je članarina podarjena?

tica
18. January 2011, 13:36
V Pravilih naše LD je zapisano, da je častni član lahko oproščen plačevanja članrine.

zoran26
18. January 2011, 15:02
Tudi naša LD nima članarine za častne člane.Trenutno imamo dva.

iztok66
18. January 2011, 15:03
V Pravilih naše LD je zapisano, da je častni član lahko oproščen plačevanja članrine.

Pri nas enako, ne vem pa kaj to pomeni za člnanarino za LZS, ali je te članarine tudi oproščen, ali jo za njega plača LD. Ve kdo mogoče?

mišica
18. January 2011, 18:01
Pri nas častni član plača članarino v višini, kolikor je potrebno odvest naprej za LZS, ZLD..., oproščen je pa plasčila družinskega dela članarine.

alojz1
18. January 2011, 18:04
Pri nas častni član plača članarino v višini, kolikor je potrebno odvest naprej za LZS, ZLD..., oproščen je pa plasčila družinskega dela članarine.
Tako je tudi mišljeno in pravilno!

tica
18. January 2011, 20:17
Kakor kje. Če smo našemu članu podelili še naziv častnega, največkrat za pretekle zasluge, potem bomo zmogli tudi pokrivanje njegovega dela članskih prispevkov za ZLD in LZS. Verjetno pa je problem tudi v tem, da nekatere LD kar razmetavajo ta častni naziv, ponekod kar avtomatsko po dopolnitvi določene starostne meje.

main757
27. February 2011, 19:25
Danes sem na občnem zboru slišal, da ima ena LD na primorskem članarino 340€.:icon_eek:?????

bostjan
28. February 2011, 11:16
Danes sem na občnem zboru slišal, da ima ena LD na primorskem članarino 340€.:icon_eek:?????

Če je to res potem je to ld za visok družbeni sloj !

cviček
28. February 2011, 11:43
Če je to res potem je to ld za visok družbeni sloj !

ne vem ,če je ravno tako
samo predpostavljam in razmišljam
- 25-30 članov
-povečana škoda po divjadi
-kakšna kazen od lovskega inšpektorja ( minimalno 2200 € )
-izgubljena tožba
-prazna blagajna

Se hitro nabere zgoraj omenjeni znesek in ni treba biti iz visokega družbenega sloja

bostjan
28. February 2011, 14:49
ne vem ,če je ravno tako
samo predpostavljam in razmišljam
- 25-30 članov
-povečana škoda po divjadi
-kakšna kazen od lovskega inšpektorja ( minimalno 2200 € )
-izgubljena tožba
-prazna blagajna

Se hitro nabere zgoraj omenjeni znesek in ni treba biti iz visokega družbenega sloja

Te razumem kaj si hotel povedat nekje pač moraš vzet če želiš obstat!
Je pa stvar taka da je kar nekaj članov iz ld-jev izstopilo ker niso bili zmožni plačat 120 evrov jim te uboge pokojnine niso tega več dopuščale!
Me zanima če je kak član iz tega ld-ja izstopil ker ima bogo plačo ali pokojnino in tega zneska ni zmogel!
morda so na 2 dela naredili vendar je 350e za nekoga več kot3/4 mesečne plače!
Upam je to bilo samo za letos ker so možni vzroki kot si jih navedel !
Škoda da MAIN757 ni navedel vzroka za tako visoko članarino!
Verjetno ga niso omenili!

main757
28. February 2011, 15:14
Vzrok za tako veliko članarino naj bi bile škode, ki jih povzročajo divji prašiči.

PROF.racoon
28. February 2011, 15:23
Pri nas se je letos s 150 znižala na 120€. :icon_wink:

Pravijo, da zaradi tistih lovcev, ki sploh ne jagajo več (teh je skoraj 50%) in zaradi slabih trenutnih razmer v socialnem pogledu (finančna kriza, nezaposlenost,...).

zoran26
28. February 2011, 21:32
pri 140 eurčkih,ki jih plačujemo v naši LD je po izračunu samo nekaj manj kot 20 eu za LD,drugo gre za članarine zavarovanja prispevke itd.S te družina ne more preživeti,če ni drugih dohodkov.K sreči so tako,da bi tudi mi letos komot znižali članarino za kakšen euro.Imamo plačilo v 2 ratah in menim,da je znosno.

alojz1
28. February 2011, 21:39
pri 140 eurčkih,ki jih plačujemo v naši LD je po izračunu samo nekaj manj kot 20 eu za LD,drugo gre za članarine zavarovanja prispevke itd.S te družina ne more preživeti,če ni drugih dohodkov.K sreči so tako,da bi tudi mi letos komot znižali članarino za kakšen euro.Imamo plačilo v 2 ratah in menim,da je znosno.
Zadnjič smo videli primerjavo z Italijo. Imajo enkrat večje prihodke, članarina pa 180€. Pa vso divjad morajo odkupiti po 1€/kg. Tudi zavarovani so vsi lovci.
Da ne bo kdo trdil, kakšne ugodnosti imamo.

flisko
17. March 2011, 23:33
dobr bi blo da bi vsak dodal v kateri lovski družini je

tica
17. March 2011, 23:39
Tako je v Italiji, Na Avstrijskem Koroškem pa je situacija precej drugačna. Za zakup lovišča okrog 450€, lovska karta 80€, kako je z odkupom divjačine pa ne vem. Bogatejša lovišča /gozdne kure, jelenjad, gamsi/, pa za zakup plačajo vsaj še enkrat toliko. Vsako leto in vsak član.

zajec
18. March 2011, 07:31
Sem se ravno prejšnji teden pogovarjal z enim Italjanom -vse takse za lov so okoli 450-500 eu,vendar imajo meso po cca 1 eur.Ne delajo pa nobenih društvenih dejavnosti-veselic kot pri nas, da dobimo v LD denar in pa lovni turizem.Če nebi imeli v družinah tega, bi bili tudi mi blizu njihovi članarini s tem, da bi še upoštevali nakupne cene mesa.

Sršen
17. January 2012, 13:43
Sem se ravno prejšnji teden pogovarjal z enim Italjanom -vse takse za lov so okoli 450-500 eu,vendar imajo meso po cca 1 eur.Ne delajo pa nobenih društvenih dejavnosti-veselic kot pri nas, da dobimo v LD denar in pa lovni turizem.Če nebi imeli v družinah tega, bi bili tudi mi blizu njihovi članarini s tem, da bi še upoštevali nakupne cene mesa.
Zato pa verjetno vsi tisti, ki plačajo tudi aktivno jagajo, ne pa sedijo na funkcijah in drugim mešajo štrene kot pri nas.
Če prav pomislim, se mi taka ureditev ne zdi slaba, niti draga. Samo pomisli, koliko živcev bi prihranil brez raznih veleumnih rešitev naših lovskih večnih funkcionarjev. To je pa tudi nekaj vredno!

Pa še nekaj, kar se navezuje na drugo temo. V italiji, če te dobijo za volanom vinjenega, gre takoj adijo orožni list. Pa četudi ga sploh nisi imel s seboj!
Malo drugače kot pri nas, kajne?!