PDA

View Full Version : Strelstvo kar tako in počez



Strani : [1] 2 3

ostrostrelec.pero
6. January 2011, 19:32
Odpiram debatni krožek o strelstvu in kar nima odprtih svojih prostorov. Da ne smetimo drugje dajmo tukaj.
Moje osebno mnenje je da naj bi bil Bobrov memorial malo prej in to zaradi tega ker bomo ligo naredili zelo zgodaj. Smisel lige forum lov je priprava na druge tekme in v juniju ju že pol sezone mimo. V planu imamo pa tudi organizirati eno pravo tekmo FORUM LOV na katero bomo povabili celo Slovenijo in datumi ne smejo biti preveč skupaj. Takole za ligo forum 2011 kar računajte takoj ko strelišča začnejo z delovanjem.

cviček
7. January 2011, 09:56
pa dajmo

Zanimajo me lokacije streljanja .
Se bo streljal tudi compak in parkur ?

ostrostrelec.pero
7. January 2011, 13:04
Fantje vse je stvar dogovora.Da vidimo kdo je zato da se strelja isto kot lani in kdo je za spremembe in kakšne.

Veper
7. January 2011, 17:07
Saj je bil Bobrov memorijal okrog 15 maja vsako leto pa se pritožujejo,zaradi srnjaka pa slabo vreme pa salame še niso dovolj suhe in ne na Bobrovem memorijaluse ne bo streljalo come pa parkiralo se tudi ne bo z pihavniki. Bobrov memorijal je konzervativna tekma ki je edinstvena na svetu in bo taka (vsaj dokler imam jaz kakšno besedo in zaenkrat jo bom imel še najmanj 4 leta ) tudi ostala. Tudi za spremembe v ligi forum ne vidim potrebe saj se je prvo leto tekmovanja vse lepo izšlo in tudi zelo zanimivo je bilo. Skratka preprosto in pošteno pa ne bo problemov.

ostrostrelec.pero
7. January 2011, 17:30
Bobrov memorial naj ostane tak kot je, in mislim da velika večina to tudi podpira. Mi imamo debato o ligi forum in pa o zaključku lige. Lani smo se zmenili da bo liga zgodaj spomladi, kot priprava na tekme. Kot sem pa razumel cvička pa sprašuje za ligo.Je pa prav da malo potipamo ljudstvo kaj si mislijo in kaj jih je motilo, da to tudi popravimo. Se strinjaš Veper.

Veper
7. January 2011, 17:51
Lani smo se menili,da Bobrov memorijal prestavimo ravno zaradi lige na kasnejši čas in zaradi tega sem se z Francijem okvirno dogovarjal za prireditev v Sadu. Kar pa se tiče lige pa zaradi mene lahko streljate tudi jupitrove lune, vendar sem mnenja ,da naj liga ostane preprosta in dosegljiva tudinam bolj nedeljskim strelcem,ki take lige nimamo in nas na pol profesionalno strelstvo niti ne zanima ker je je predrago,ker je prezahtevno in sploh ni zanimivo tistim ki bi streljali zaradi zabave in ne tekmovalnosti. V naši deželici je mnogo možnosti streljanja "na nož"in strelci ,ki več tekmujejo kot jagajo imajo ogromne možnosti to početi na takih tekmah.Preprosti pa samo na golaž tekmah pa že tudi tam se vse več strelja vse možne kombinacije. Skratka naredi kot misliš da je prav vendar moje podpore pri dodajanju disciplin žal ne bo iz zgoraj navedenih razlogov.

ostrostrelec.pero
7. January 2011, 19:06
Prvo mnenje že imamo.

JAKAJEŽ
7. January 2011, 19:18
V naši deželici je mnogo možnosti streljanja "na nož"in strelci ,ki več tekmujejo kot jagajo imajo ogromne možnosti to početi na takih tekmah.

Le na koga si s te mislil?:icon_lol::icon_confused:

lp

ostrostrelec.pero
7. January 2011, 19:23
Tudi naš velemož JAKAJEŽ je pristavil svoje mnenje.:icon_twisted:

hermelin
8. January 2011, 17:29
Mraz je popustu pa se že bockate:icon_lol:mi berači pa kosti glodamo.

cviček
10. January 2011, 10:37
Ker ni nobenih konkretnih predlogov ( čas pa kar beži ) razmišljam oz. predlagam sledeče :
1. streljanje 25 golobov in 20 x MK
2. število tekem cca 10
3.število lokacij 3 -4 Od tega ena lokacija za streljanje compak ( predlagam dve tekmi , ena se šeje za rezultat )
4.Zakaj compak? Ker je zadnja leta vključeno to streljanje na vseh večjih tekmovanjih vse od tekem , ki jih prirejajo ZLD-ji pa do DP.
Ker je to nek nov trend v lovskem streljanju bi bilo prav , da temu sledimo tudi forumovci.
5.Za poenostavitev evidentiraja rezultatov predlagam da se strelcu štejejo zadeti gplobi in doseženi krogi na MK in ne doseženo mesto na posamezni tekmi.S tem bi odpadlo evidentiranje zadetih golobov s prvim oz. drugim strelom ( roko na srce ; takega načina nisem videl še nikjer )
V praksi to pomeni , da se strelcu iz vsake lokacije priznata dva najboljša rezultata , ki se na koncu seštejejo in določijo končni vrstni red.
Tu bo moral svoje dodati tudi čato Jok , ki je lansko leto svoje delo opravil zelo dobro.
6.organizator naj vsa pravila zelo jasno in pismeno določi pred začetkom lige, da ne bo hude krvi , kot je bilo lanslo leto v Višnji gori.

Predlogi so okvirni , predvsem pa dobronamerni . Sicer pa bo vse jasno iz nadaljne debate.

tinko balinko
10. January 2011, 11:11
cvicek se popolnoma strinjam z tabo,samo z compakom je bol tak tak.uprasanje je koliko forumasev sploh strelja compak,koliko lovcev ima sploh volje in puske za compak.lahko bi tudi kdo anketo naredil na tej strani koliko ljudi strelja compak,lovski stav,trap.mislim da je tukaj pomenbno druzenje.seveda ce vecina strelja compak zakaj pa ne...

ostrostrelec.pero
10. January 2011, 18:22
Cviček a boste pri vas naredili strelišče za mk.

cviček
11. January 2011, 13:37
Cviček a boste pri vas naredili strelišče za mk.

je že v delu. Pa verjetno bo še eno manjše presenečenje.:icon_lol:

ostrostrelec.pero
11. January 2011, 14:52
Glede compaka sem se pogovarjal z karnekaj lanskimi tekmovalci in ni prav nobenega navdušenja nad takim streljanjem, tako da ga letos ne bo v ligi forum. Ne mečem stran pa možnost da se drugo leto to ne vpelje, če bo kakšna možnost za trening.
Glede seštevanja golobov in mk krogov.je pa moje mišljenje takole.
Sploh ni bilo lansko seštevanje slabo. Čeravno smo na istem strelišču streljali več zaporednih tekem, so bili pa pogoji pri streljanju drugačni.
Dam primer: 2 x zapovrstjo bom ustrelil polno pri golobih in bodo fantje nehali hoditi na tekme, ker je nemogoče da me dohiti.Če bomo pa mesta ovrednotili bo pa samo 2 točki za mano ne pa recimo (predvidevam)7 golobov.
Pri mk pa da ustrelim 10 krogov več od drugega, bom 10 krogov pred njim ne pa samo 1 piko, kot bi bilo če bi vrednotili mesta, pa je lahko potem vseskozi za eno ali dve pike pred mano me ne more dohiteti, oz če drugače povem, se mi eno tekmo posreči in ste vi pečeni do konca lige, če seštevamo rezultat.

pumpa
11. January 2011, 15:32
ostri dodaj compak pa boš vedno eno piko zadej:icon_lol:

ostrostrelec.pero
11. January 2011, 15:36
ostri dodaj compak pa boš vedno eno piko zadej:icon_lol:

Bla-bla.bla!!!!!!!!!!!:icon_evil:

krogla1
11. January 2011, 15:49
Pa naj vsak sam pove, kdo je za compak.
:icon_eek::icon_lol:

ostrostrelec.pero
11. January 2011, 15:53
Pa naj vsak sam pove, kdo je za compak.
:icon_eek::icon_lol:

Navrsti si, da zapišemo.

krogla1
11. January 2011, 16:00
Jaz sem za.
Zakaj pa ne,saj nima nobeden velike možnosti za trening.

ostrostrelec.pero
11. January 2011, 16:03
Jaz sem za.
Zakaj pa ne,saj nima nobeden velike možnosti za trening.

Kje ga naj pa strelamo.

krogla1
11. January 2011, 16:14
Saj so imeli lani v Kresnicah vsak petek trening. Pa se lahko trening šteje za rezultat, kot so se lanski rezultati iz treningov.

pumpa
11. January 2011, 21:14
Kje ga naj pa strelamo.

v pragerskem vsak dan:icon_wink:

tinko balinko
12. January 2011, 20:52
Kaj je trenutno mozno streljat na pragerskem.Trap,skeet,compak,z kroglo je mozno streljat....Kdo ve...

cviček
13. January 2011, 09:03
Kaj je trenutno mozno streljat na pragerskem.Trap,skeet,compak,z kroglo je mozno streljat....Kdo ve...

Pokliči 02-80-39-133 ali 02-78-75-910 in dobiš vse informacije.

206
6. February 2011, 12:35
Danes je pa prov tak lep dan za prve treninge :icon_study:

alojz1
6. February 2011, 18:56
Takole bi lahko streljal Pero-ostri, če bi imel polavtomat. http://www.youtube.com/watch?v=rAPeaL0eiRs
Samo potem bi moral vse vlake v sloveniji vozit, da bi imel za municijo :icon_lol:

ostrostrelec.pero
6. February 2011, 19:16
Takole pa niti pumpa ne strelja.:icon_lol:

pumpa
6. February 2011, 19:48
jaz se za winchester
http://www.youtube.com/watch?v=fCB7uEQ9W9A


ima za 0,3 secunde hitrejše proženje:icon_lol:

cviček
7. February 2011, 11:18
Danes je pa prov tak lep dan za prve treninge :icon_study:

In kje je to bilo ?????

cviček
7. February 2011, 11:25
Cviček a boste pri vas naredili strelišče za mk.

Pero , kot sem že napisal je strelišče za MK skoraj gotovo. Tisto presenečenje , ki sem ga omenil nekaj dni nazaj pa se imenuje MATTARELLI. Bomo videli , če boš res tolkel 25 , kot si omenjal , ko si razlagal način točkovanja v ligi "forum"

ostrostrelec.pero
7. February 2011, 15:22
Pero , kot sem že napisal je strelišče za MK skoraj gotovo. Tisto presenečenje , ki sem ga omenil nekaj dni nazaj pa se imenuje MATTARELLI. Bomo videli , če boš res tolkel 25 , kot si omenjal , ko si razlagal način točkovanja v ligi "forum"

Super glede strelišča.Samo povej kdaj začnete z treningi. Glede lige je pa res tako kot sem napisal, samo ne vem če bom jaz tisti ki me boste lovili.

206
7. February 2011, 15:51
In kje je to bilo ?????


Za hišo :icon_redface:



Hotu sem rečt da se je že prelepo ogrelo in tako se začenjajo že prvi treningi po zimi.

jvpv
8. March 2011, 11:20
Ni čudno da gre strelstvo počasi v .......ko se pa še sami strelci ne znamo pametno sporazumet (http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=2204) :icon_confused:

Vseeno bi prosil ostrostrelca Perota, da ne izgubi volje zaradi neupoštevanja začetnega posta, za dobronamerni post v zgoraj omenjeni temi pa se ti Peter opravičujem.

Prosim tudi moderatorja teme da pospravi...http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=2204

Fuchs
8. March 2011, 21:58
A je že kje v okolici Ljubljane odprto kakšno strelišče za golobe?
Pragersko in Ilirska bistrica sta daleč...
Bo treba mal potrenirat...

tinko balinko
8. March 2011, 22:19
A je že kje v okolici Ljubljane odprto kakšno strelišče za golobe?
Pragersko in Ilirska bistrica sta daleč...
Bo treba mal potrenirat...

kaj mas v mislih olimpiske golobe ali lovsko varianto.
Bistrica ob Sotli vse dni razen ob ponedeljkih "od zore do mraka":icon_biggrin:

Fuchs
8. March 2011, 23:06
Lovsko....

Višnja gora...Krka...Šmarna gora...
Toško čelo ima pokvarjeno....

Fuchs
8. March 2011, 23:09
Bistrica ob Sotli vse dni razen ob ponedeljkih "od zore do mraka"

...vsa strelišča so tok daleč, da bi blo lažje galebe nad koprom streljat...če ni burje..

cviček
9. March 2011, 08:12
A je že kje v okolici Ljubljane odprto kakšno strelišče za golobe?
Pragersko in Ilirska bistrica sta daleč...
Bo treba mal potrenirat...

Sad - po dogovoru

cviček
9. March 2011, 10:46
Sad - po dogovoru

je že dogovor :petek 11.03. ob 15. 30.
lp

ostrostrelec.pero
9. March 2011, 13:50
je že dogovor :petek 11.03. ob 15. 30.
lp

Cviček a potem lahko začnemo delati na ligi, kaj ti misliš!!!!!!!!

cviček
10. March 2011, 08:11
Cviček a potem lahko začnemo delati na ligi, kaj ti misliš!!!!!!!!

V roku 10 dni bo dograjeno strelišče za MK , potem nekaj treningov, v prvi polovici Aprila pa mislim, da se lahko začne z ligo.
Ne vem pa kaj je z drugimi lokacijami.

cviček
10. March 2011, 09:35
Bistrica ob Sotli vse dni razen ob ponedeljkih "od zore do mraka"

...vsa strelišča so tok daleč, da bi blo lažje galebe nad koprom streljat...če ni burje..

danes 10.3 po 16 uri -Medvode . Fantje imajo novo mašino ( no ja skoraj novo )
Fuchs - to je najbližje naše prestolnice

lp

berti
11. March 2011, 13:20
zdravo... zanima me če kdo ve kdaj Kočevje zalaufa pa če bo še vedno ob sredah pa od katere ure?

ostrostrelec.pero
11. March 2011, 14:49
Dajmo že kakšno o ligi forum. Sedaj se je javil Sad (Šentvid pri stični). A gremo še kaj naprej iskati ostala strelišča, ali vse tekme odstreljamo v Sadu, ker je nekje v središču prijavljenih. Prosim debato. Morajo pa strelišča imeti možnosti streljati tako golobe kot mk.

206
11. March 2011, 15:27
Višnja gora?Finale bo na Trebelnem?

Grosuplje kompak? :icon_smile: :icon_twisted:

ostrostrelec.pero
11. March 2011, 18:30
206 Višnja gora se še ni javila, finale bo na bobrovemu memorialu, glede kompaka pa stvari stojijo takole: z kar nekaj ligaši sem se pogovarjal tudi danes v Sadu in v ligi ga ne bo. Ni problema narediti posebej nekaj tekem samo v kompaku, če bo interes zato in dovolj prijavljenih.
Se pa zna narediti da se bo prijavilo v ligaško strelišča tudi Trebelno.

JAKAJEŽ
11. March 2011, 19:37
zdravo... zanima me če kdo ve kdaj Kočevje zalaufa pa če bo še vedno ob sredah pa od katere ure?


Do sedaj se je začelo ko se je ura prestavila in bo verjetno tudi letos tako,ko bom obveščen sporočim termine:icon_lol:

lp

pumpa
11. March 2011, 22:41
bog obvaruj ,da trenirate compak potem mi ne pridemo več zraven:icon_lol::icon_lol:
o compaku razmišljajo nekateri strelci tako kot nekateri starejši lovci o računalniku:icon_confused::icon_twisted:

Veper
12. March 2011, 12:50
bog obvaruj ,da trenirate compak potem mi ne pridemo več zraven:icon_lol::icon_lol:
o compaku razmišljajo nekateri strelci tako kot nekateri starejši lovci o računalniku:icon_confused::icon_twisted:

Pumpa pri ligi foruma lov ne gre za strelce ampak lovce ki se radi družimo na lovskih strelskih prireditvah, to pa pomeni da pridemo tudi nedelski strelci in vsakodnevni lovci. Pridemo ljudje ki dajemo večji povdarek na lovstvu in manjši na strelstvu. se pa zavedam ,da je tako ortodoksnemu strelcu kot si ti to izredno težko razumeti in se sploh ne čudim. Dobro je ,da strelci veliko tekmujete in imamo lovci več časa za divjad.:icon_wink:

cviček
14. March 2011, 08:30
bog obvaruj ,da trenirate compak potem mi ne pridemo več zraven:icon_lol::icon_lol:
o compaku razmišljajo nekateri strelci tako kot nekateri starejši lovci o računalniku:icon_confused::icon_twisted:

lepo in korektno razmišljanaje , ki sodi v današnji čas.

cviček
17. March 2011, 10:14
Ne pozabite !

V petek 18.03.2011 ob 16 h trening na glinaste golobe v Sadu.

Vabljeni

jegr
25. March 2011, 09:57
A danes mate v Sadu trening? Kako pa kaj strelišče za MK?

cviček
25. March 2011, 10:03
A danes mate v Sadu trening? Kako pa kaj strelišče za MK?

Vse dela , od 15 30 h dalje

JAKAJEŽ
29. March 2011, 20:58
V sredo 30.4.11 se v LD Kočevje prične z treningi na glinaste golobe in poteka vsako sredo do septembra od 16.ure dalje.
Dobrodošli.

lp

206
29. March 2011, 21:10
Misliš na jutri 30.marec ne? :icon_smile:

Bi lahko opisal še približno pot do tja,hvala

JAKAJEŽ
29. March 2011, 21:41
Misliš na jutri 30.marec ne? :icon_smile:

Bi lahko opisal še približno pot do tja,hvala

Komaj čakam prvi maj,da bodo prazniki in sem se zajebal za en mesec.



Trening je jutri 30.3. od 16 ure dalje,pred Kočevjem z dolenjske smeri pri tabli za Malo goro zaviješ DESNO po makedamski poti in ne moreš falit.
Se opravičujem za napako.

lp

blatnik
30. March 2011, 10:46
pa imajo v Kočevju tudi strelišče za MK, da ko prideš golobe ustrelit, da še MK mal potreniraš?

ostrostrelec.pero
30. March 2011, 18:43
pa imajo v Kočevju tudi strelišče za MK, da ko prideš golobe ustrelit, da še MK mal potreniraš?

Da,imajo.

cviček
15. April 2011, 09:22
Spet je petek .
Po 16 uri se vidimo v Sadu.

lp

206
17. April 2011, 16:09
Na Trebelnem je bilo nekaj govora da bo nekje pri Brežicah v maju zalaufalo compak strelišče.

Vse informacije so več kot dobrodošle :icon_smile:

ostrostrelec.pero
18. April 2011, 00:20
mzmato, ne to je drugi ŠENTVID.

jvpv
18. April 2011, 08:30
Na Trebelnem je bilo nekaj govora da bo nekje pri Brežicah v maju zalaufalo compak strelišče.

Vse informacije so več kot dobrodošle :icon_smile:

Kolikor vem bo compak postavljen v Brežicah, mislim da 15.5. in bo potekala izbirna tekma ZLD Posavja....

Kaj več bi znal povedat Slavkob.

cviček
18. April 2011, 10:21
Kolikor vem bo compak postavljen v Brežicah, mislim da 15.5. in bo potekala izbirna tekma ZLD Posavja....

Kaj več bi znal povedat Slavkob.

Ali kdo ve kaj se dogaja v Radečah. Kolikor mi je znano je tudi tam strelišče za compak .

slavkob
19. April 2011, 00:10
v brežicah bo compak od 16.5. do 21.5. možno trenirati! 21.5. v soboto je celodnevni trening in tudi nagrada za najboljši rezultat treninga! 22.5 je pa izbirna tekma posavja za državno in ni mogoče streljanje članom izven posavja zaradi časa ker v posavju strelja cirka 35 strelcev +mk in bi z drugimi strelci zadeva trajala celi dan! možen je pa tudi dogovor o postavitvi med tednom!

206
19. April 2011, 06:22
Trening za ne-posavce bo mogoč?

slavkob
20. April 2011, 22:26
tako kot sm ti v trebelnem reko, v sredo 18.5. od 15 ure naprej! poti bojo označene do strelišča, bom še mapo objavo in pot!

206
20. April 2011, 22:45
Super,hvala :icon_smile:

pumpa
21. April 2011, 22:06
:icon_lol:to se že dogaja , zanimanje za compak...:icon_lol:

ostri bo treba malo tud compak trenirat,ne sam flobert in universal...:icon_twisted:

cviček
22. April 2011, 10:41
Razpored treningov na strelišču v Sadu :
petek : 22.04 od 16 h dalje
sobota : 23.04. od 10 h dalje
torek : 26.04 od 16 h dalje
sreda : 27.04 izbirna tekma ZLD Zasavje

Vsi vabljeni na treninge . Tekma pa je samo za člane ZLD Zasavje.

p.s. Ker se je začela razvijati debata o compaku sporočam, da je trening v soboto 23.04. popoldan na Tujem grmu ( L.D. Kresnice )

lp in veliko pirhov ( pa mal šunke tud ne škod )

206
23. April 2011, 13:45
27.04. 2011 LD Grosuplje american trap + MK
01.05. 2011 LD Grosuplje compak
15.05. 2011 LD Predgrad izbirna tekma ZLD Bela Krajina in ZLD Kočevje
22.05. 2011 LD Kočevje izbirna tekma ZLD Kočevje;compak
29.05. 2011 LD Krvavec izbirna tekma ZLD Gorenjske in ZLD Ljubljana;kombinacija
04.06. 2011 ZLD Koroške
12.06. 2011 LD Tomaž pri Ormožu compak
26.06. 2011 LD Grosuplje compak + MK

treningi so en dan prej od 10.ure dalje,razen za 4.6. in 12.6. ko trening ni predviden

ZLD Novo mesto pa nič :icon_evil:

ostrostrelec.pero
23. April 2011, 17:22
206, kao da si presenečen.

pumpa
23. April 2011, 21:23
ZLD Novo mesto pa nič :icon_evil:

ZLD Novo mesto ima izbirno tekmo revolver in pištola:icon_lol::icon_lol:

pumpa
23. April 2011, 21:25
206 kolk so ti plačali da si objavil razpored tekem:icon_lol::icon_lol:hahaha:icon_wink:

slavkob
23. April 2011, 21:59
izbirno za kam pa??? so mal zgubljeni na zvezi al so takšni da te ko odločajo rezultat delajo z temi pištolcam, v lovskem strelstvu jih pa nikjer ni???? so pr nam v posavju tud takšni strici k še vedn golaž tekme trap terajo v LD-jih, da lahk k majo več pod palcem nabijajo cel dan da neki rezultat skup spravjo, potem se pa majo za strelce! seveda jim gre pa lovski položaj z kombinacijo mk-ja v nos ker je časovno teško več kot 2x na tekmo usrelit pa ni rezultata! mu pa rečeš naj gre v rudar al pa kunšperk trap nabijat al pa celo državno ligo strelat, si še nasprotnik strelstva! pa mamo lep nov pravilnik o lovskem strelstvu brez trapa in brez pištolc, pa še kr terajo mim!

206
23. April 2011, 22:09
206 kolk so ti plačali da si objavil razpored tekem:icon_lol::icon_lol:hahaha:icon_wink:


In zakaj naj bi mi kdo kaj plačal?Če dobim zanesljivo informacijo o strelski tekmi jo tudi objavim.In bom tud objavljal še naprej!

pumpa
24. April 2011, 09:06
In zakaj naj bi mi kdo kaj plačal?Če dobim zanesljivo informacijo o strelski tekmi jo tudi objavim.In bom tud objavljal še naprej!

mal heca ne škodi :icon_wink: pa veliko pirhov ti želim:icon_wink:

zajec
24. April 2011, 16:17
Še se spomnim cca 4-6 let nazaj,mogoče več ,ker čas zelo beži,so bile izbirne tekme v ZLD Nm. Ko je prišel sedanji referent za strelstvo na zld,so bile ukinjene tekme,oziroma ni bilo lige,ampak ena izbirna, pripojena golaž tekmi.Drugi absurd pa je, da denar na zvezi pa je vedno porabljen za strelstvo.Verjetno gre denar za filanje želodcev,ne pa za strelstvo!Vem, da če bo kdo od onih prebral to,se mu bo samo rignilo.Prav bi bilo da se vprašajo raje po zdravju.
Sedaj pa forsirajo samo pištole,kot da smo kavbojci,saj izgleda da oni so.
lp

206
24. April 2011, 16:28
Mogoče bo v ZLD Novo mesto kaj boljše ko pride nov strelski,naj bi bil že imenovan.

ostrostrelec.pero
24. April 2011, 17:18
Mogoče bo v ZLD Novo mesto kaj boljše ko pride nov strelski,naj bi bil že imenovan.

Bla,bla bla bla. V blatno in okuženo lužo lahko vložiš veliko postrvi, pa bodo vse pocrkale.Za veliko generacij strelcev v Novomeškem okrožju so naredili nepopravljivo škodo.

rock&roll
24. April 2011, 20:21
Mogoče bo v ZLD Novo mesto kaj boljše ko pride nov strelski,naj bi bil že imenovan.

Ja mogoče bo res bolje ko bo prišel nov strelski, ampak ne referent temveč vod.:icon_lol:

Ahiles
24. April 2011, 20:46
Na štajerskem smo dobili zaupne info, da bodo v NM začeli z novo disciplino: frača 15m prosto in frača 30m z namerilno vejico :icon_lol:

šušlja se, da bodo izsilili mačeta prosti slog kot olimpijsko disciplino, bole in prače so pa še vedno v testni fazi.

:icon_lol:malo za hec:icon_lol:

krogla1
24. April 2011, 21:28
ZLD Novo mesto ima izbirno tekmo revolver in pištola:icon_lol::icon_lol:

Danes sem se pozanimal, da tekma z revolverjem in pištolo ni izbirna tekma ZLD Novo mesto, ampak je tekma v lastni režiji LD. Pri teji tekmi nima ZLD čisto nič, tako kot pri ostalih, ki se izvajajo na območju ZLD-ja.

jegr
24. April 2011, 21:31
V ZLD NM napredujemo, korek naprej, dva nazaj. 206 na ZS mi prosim sporoči, kdo bo nov strelski, ne vem še nič. Zajec, nate pa kritika, kje ste bili na prvih 4 tekmah lige forum, sedaj pa pri vas,. Bo treba mal sodelovat. Saj se ne gre samo za rezultat, ampk za druženje in trening. Pa brez zamere.:icon_lol:

zajec
26. April 2011, 18:49
Res nismo bli,če vso voljo potolčejo tile na zvezi in na sploh v dolenjskem strelstvu.Težko je sedaj ekipo vspodbudit. Upam pa da veš, da smo bili strelci naše LD pred parimi leti precej aktivni, sedaj pa gremo pač na kakšno tekmo,ki sploh je na tem koncu,pa še nekaj je da nikoli nismo bili neki flobertaši.
Kar se pa strelišča tiče,oziroma ponudili smo strelišče ,ker je bilo povpraševanje.Pa še nekaj je ,lahko rečem da imamo sredine treninge vsaj deset let in vec pa pač odziva zadnjih let ni,tko da pač se prilagajamo trendu.Še se spomnim treningov med tednom ,ko smo se pač malo zbali, da nebomo mogli izpeljati vseh serij,sedaj pa če pride kak strelec je dobro.Vse to upam, da veš da vpliva na veselje in zagretost strelcev.Pa še srelski referent pač ne strelja v ekipi in ni vzpodbude,če bi čakali nanj ,ne bi bilo teh dveh ligaških treningov.Vem da pač eni mislijo da hočemo samo pokasirati,pač dali smo strelišče na razpolago,organizator pa se je pač odločil da bojo trei različne lokacije.
Jegr tebe pa sploh ne poznam iz forumskih srečanj,tako okoli sodelovanja .
Tudi mene zanima kdo bo strelski na zld NM?
lp Pa brez zamer.

jegr
26. April 2011, 21:12
Nobene zamere ni. Saj tut jaz in druščina ne moremo na vrh, smo preslabi. Kljub temu čakamo v zasedi in poizkušamo. Lepo bi blo videt tut vas na treningih, ki štejejo za ligo. e blo pa včasih luštn streljat, ko nas je blo več. Pa tut vaša tekma okrog valentinovga je bla fajn, smo se greli s kuhanim:icon_lol:.
LP

zajec
27. April 2011, 10:21
Tudi nism mislil da boš zameril.Sem pa ponoč razmišlov ,k nism mogu spat kako je vse strelstvo predvsem v novomeški dolini na psu.Se spomnite LD Toplice, Padež,Gorjanci, Orehovica, Šentjernej,Škocjan,pa tudi drugi ,tudi iz vašega konca smo se videvali vsako tekmo praktično vsak vikend,sedaj pa če koga vidiš si lahko vesel.Pri določenih družinah pa sploh ni več strelcev.
Da pa funkcijonira trebanjska dolina pa mislim, da se je zahvalit Perotu, da vleče stvar,pa parimi posamezniki, upam, da ne mislite, kot posameznika strelskega referenta na zvezi.
Upam, da taka vlečna sila pride tudi v novomeški konec.
lp

Ferenc
27. April 2011, 11:44
O spomnimo spomnimo, Perotu res vse pohvale, da se pa strelstvo opušča, pa je problem tudi z lokacijami strelišč to vemo vsi,ampak delajmo na tem da se strelsvo ne opusti, če se še to opusti potem sa pa res med seboj nebomo več poznali.

VETER Z URŠLE
27. April 2011, 16:21
Perotu res vsa čast...nekaj takšnih kot je on se še manjka.
ampak res so njekje problemi z lokacijo, ampak v veliki meri pa je naječ nasprotovanja med člani LD..en drugega iz nevoščljivosti zafrkavajo. vsak iz izkušenj je pri nas tako.

206
27. April 2011, 17:22
Riba smrdi pri glavi,to še vsi kako dobro vemo.


Pero je pa itak primeren kandidat za referenta.Pero za predsednika!!! :icon_lol:

ostrostrelec.pero
27. April 2011, 20:34
Evo perota doma. Da vam zaupam cvetko z današnje tekme na Ilovi gori. Z strelskim prijateljem sva imela v končnem seštevku enako število točk Oba sva bila tretirana kot 3. mesto. ON je imel 45 golobov in 186 krogov na mk, jaz pa 44 golobov in 190 krogov na mk. To se pravi oba 366 točk. Zraven je bilo 7 slušateljev ki smo skupaj delali tečaj za strelskega sodnika. Vsi razen mene so trdili da potegnejo oz. so v prednosti golobi. Žal nisem imel sabo strelskega pravilnika, da jim pokažem kje to piše.
SEDAJ pa vprašanje za vas? Kdo je imel prav.

mišica
27. April 2011, 20:39
Citat iz Pravilnika o lovskem strelstvu:

8. Vrstni red pri enakih rezultatih
8.1. Posamezniki od 1. do 10 mesta
Če več tekmovalcev doseže enak rezultat, o višji uvrstitvi za prva tri mesta
odloča boljši rezultat, dosežen pri streljanju v tarčo merjasca, tarčo gamsa,
nato srnjaka in lisice. Če tudi v takem primeru ni razlike, se opravi dodatno
streljanje na merjasca prosto s po enim strelom.
8.3. Enaka pravila veljajo tudi za razvrščanje ekip.
8.4. Vrstni red pri enakih rezultatih – veterani ekipno.
Če imata dve ali več ekip enak rezultat, o višji uvrstitvi odloča število boljših
zadetkov 10, 9, 8, ... vseh članov ekipe. Če tudi tako ne pride do razlike, se
opravi dodatno streljanje s po enim strelom, dokler ne pride do razlike.

Pero ti imaš prav!

ostrostrelec.pero
27. April 2011, 20:47
Bravo prjatu. Me pa zanima zakaj so sploh šli delat sodniški izpit da se moram potem na tekmi prerekati z njimi, kaj piše v strelskem pravilniku. In ti sodniki so najbolj zagovedni pri svojih stališčih. ZA POKAKAT.

Sršen
27. April 2011, 20:55
... In ti sodniki so najbolj zagovedni pri svojih stališčih. ZA POKAKAT.

Zakaj olepšuješ? Za posrat, saj je za posrat še marsikaj, večina slušateljev raznih tečajev LZS pa je tam zgolj zaradi papirja in nastopaštva in ne zaradi znanja, ki bi ga morali pridobiti. In ne le na področju strelstva.

krogla1
27. April 2011, 21:09
Citat iz Pravilnika o lovskem strelstvu:

8. Vrstni red pri enakih rezultatih
8.1. Posamezniki od 1. do 10 mesta
Če več tekmovalcev doseže enak rezultat, o višji uvrstitvi za prva tri mesta
odloča boljši rezultat, dosežen pri streljanju v tarčo merjasca, tarčo gamsa,
nato srnjaka in lisice. Če tudi v takem primeru ni razlike, se opravi dodatno
streljanje na merjasca prosto s po enim strelom.
8.3. Enaka pravila veljajo tudi za razvrščanje ekip.
8.4. Vrstni red pri enakih rezultatih – veterani ekipno.
Če imata dve ali več ekip enak rezultat, o višji uvrstitvi odloča število boljših
zadetkov 10, 9, 8, ... vseh članov ekipe. Če tudi tako ne pride do razlike, se
opravi dodatno streljanje s po enim strelom, dokler ne pride do razlike.

!


Vse je res kar si napisal, vendar to piše za razvrstitev pri krogli. Za kombinacijo pa ne najdem nikjer v pravilniku, kaj vleče za boljše doseženo mesto.

ostrostrelec.pero
27. April 2011, 21:14
Vse je res kar si napisal, vendar to piše za razvrstitev pri krogli. Za kombinacijo pa ne najdem nikjer v pravilniku, kaj vleče za boljše doseženo mesto.

Krogla1, v strelskem pravilniku na strani 12 pod 2.8.3. piše:
"Če več ekip ali posameznih tekmovalcev doseže enako število točk, o višji uvrstitvi odloča boljši rezultat v streljanju z lovsko risanico......

krogla1
27. April 2011, 21:23
Krogla1, v strelskem pravilniku na strani 12 pod 2.8.3. piše:
"Če več ekip ali posameznih tekmovalcev doseže enako število točk, o višji uvrstitvi odloča boljši rezultat v streljanju z lovsko risanico......

Pero prav imaš.:icon_lol:

jegr
27. April 2011, 21:55
Samo 44 golobov?:icon_confused:Enga več bi poču, pa bi bil mir:icon_lol: Hec. Pa saj nisi prvič prišel s tekme jezen, si že navajen, madona.

ostrostrelec.pero
27. April 2011, 22:05
Samo 44 golobov?:icon_confused:Enga več bi poču, pa bi bil mir:icon_lol: Hec. Pa saj nisi prvič prišel s tekme jezen, si že navajen, madona.

Ah prjatu, popolnoma nič nisem bil jezen. Zelo rad pa kaj takega z vami podelim da vidite z kom imamo ali imate posla. Sem pa v tem tako podkovan( v streljanju), da me bodo zelo težko scat peljali. Saj ti dobro veš da kjerkoli na tekmi je kaj narobe pridejo mene vprašat, ali me pa podkurijo da svoj veliki jezik stegujem. Pa ravno z najinim prijateljem (z Šentrupertske tekme) sem imel en tak veseli konflikt.Ko prideva skupaj me obvezno domisli da povem štorijo.

206
27. April 2011, 22:38
jegr moraš upoštevat da je bilo danes na tekmi 10 mini golobov na serijo :icon_smile:

zelo zanimivo za streljat,k da bi streljal odlomljen del "normalnega"

http://www.cpsa.co.uk/userfiles/image/claypigeons.gif

ostrostrelec.pero
28. April 2011, 12:41
Fantje dolenčki. Ne se zgovarjat na neka strelišča, da jih ukinjajo in nevem še kaj. Včeraj je bila tekma na Ilovi gori, kjer si za 20€ dobil 50 glinastih golobov in štiristav pa če se nebi 206 pojavil od nevem kje bi me bilo skoraj strah, toliko vas je bilo. Pa ne mi reči da je bilo predaleč. 15 minut do Grosupljega in 7 minut do strelišča, računano iz Trebnjega. Saj vem, vsi mi bi radi streljali kar z naslonjača v dnevni sobi, ampak to ne gre. Tako da zakaj se ne udeležujemo tekem bo treba najti drugačen razlog.
Res pa je da nas je potlačila Novomeška zveza ne samo do podna, še celo pod poden.Ubila nam je vso voljo. Saj pri sebi vidim da če nebi imel jeklene volje in pa "inata" bi tudi jaz ostajal doma.
Sem pa malo povohal govorice o našem novem strelskem seveda so to samo govorice,ker ne verjamem da se bi kdo odpovedal stolčku, ko ga enkrat zasede in vam povem da bolj pa nebi mogel biti razočaran. Niti enkrat ga nisem videl na tekmah in tekmovalne šrotarce pa še ni držal v roki.
Spominja me na ajznpon. Tam tudi vozne rede ustvarjajo ljudje ki vlaka ali vagonov še niso videli od znotraj. NAROBE SVET.:icon_confused:

206
28. April 2011, 15:51
Če sem prav seštel je v novomeškem okolišu 8 strelskih tekem,plus tri v Grosuplju in ena v Višnji gori in Šentvidu.Predaleč?Kakšne Pišece,Artiče,Kočevje ali Globoko tudi?



Nisem še naredil 20 golobov od 25 in 180 na MK pa grem vseeno z veseljem na kakšno tekmo.Zarad gušta in vonja "purflna" :icon_redface:

JAKAJEŽ
28. April 2011, 16:49
Me pa zanima zakaj so sploh šli delat sodniški izpit da se moram potem na tekmi prerekati z njimi, kaj piše v strelskem pravilniku. In ti sodniki so najbolj zagovedni pri svojih stališčih. Z.

Zato,da lahko nosijo značko in se trkajo po prsih,"ja sam sudac,ti se žali".:icon_confused::icon_study:


lp

zajec
28. April 2011, 17:52
Še nekaj let nazaj so v novomeški dolini imele lovsle družine, katere so imele strelišče vsaj dve tekmi letno,oziroma ene tudi tri,pa ni blo nikoli panike, da ne bo strelcev,pa četudi je bila golaž tekma.Sedaj pa še tiste, katere imajo strelišče ne naredijo tekme,ali pa je tekma ravno za to da je, oziroma je malo strelcev.
Bo kdo rekel, sem kot star ate, kateri govori in jambra kako je bilo v starih časih, a imeli smo voljo,sedaj pa so jo zbili,kot je rekel Pero.
lp

jegr
29. April 2011, 21:49
Kdaj se bo jutr lahko začelo streljati compak na ilovi gori?

krogla1
29. April 2011, 22:05
Kdaj se bo jutr lahko začelo streljati compak na ilovi gori?

Sem slišal neke govorice, da menda po drugi uri.

206
29. April 2011, 22:22
Po 14.uri ja

ostrostrelec.pero
1. May 2011, 12:18
Strelci in ostali podporniki strelstva. Eno vprašanje bi imel za vas? A ste kaj novega opazili na portalu" forum LOV". Čudno se mi zdi da ni nobenega odziva tako pozitivnega kot negativnega. Dajte povejte mi kaj je novega. Da vidim kdo bo prvi.

Ganges
1. May 2011, 12:56
Reklama za zavarovanje pri vzajemni :icon_lol:

206
1. May 2011, 14:36
pomota

mišica
1. May 2011, 15:07
Internet trgovina - reklama.

krogla1
1. May 2011, 15:44
Na domači strani je dodana stran o lovskem strelstvu.

ostrostrelec.pero
1. May 2011, 20:12
Na domači strani je dodana stran o lovskem strelstvu.

Bravo. In kaj meniš.

ostrostrelec.pero
1. May 2011, 20:26
206, PROSIM REZULTAT. Se je splačalo iti na tekmo.Kaj te je najbolj fasciniralo in kateri te je najbolj zafrkaval.

206
1. May 2011, 20:28
sem šel malo čez poldne domov,mogoče ma rezultate pumpa :icon_smile:


tisti ki je priletel od zadaj in micro iz desne strani,ko se čiiiiiiiiist počasi pripelje na 15 metrov in ostane cel haha

zelo zanimiva preizkušnja,streljali so tud starejši lovci katere ne vidmo na tekmah,vsaka jim čast,to je res lovska disciplina

206
2. May 2011, 15:12
Strelci in ostali podporniki strelstva. Eno vprašanje bi imel za vas? A ste kaj novega opazili na portalu" forum LOV". Čudno se mi zdi da ni nobenega odziva tako pozitivnega kot negativnega. Dajte povejte mi kaj je novega. Da vidim kdo bo prvi.

Na domači strani je dodana stran o lovskem strelstvu.

Bravo. In kaj meniš.


če lahko jaz
Pohvalno,le zemljevid do posameznih tekem ne dela še :icon_redface:

jegr
2. May 2011, 20:45
Hvala tistemu, ki je našo tekmo dodal na stran lovskega strelstva, dobiš za pir, al pa vodo z okusom:icon_lol:

ostrostrelec.pero
3. May 2011, 11:46
Hvala tistemu, ki je našo tekmo dodal na stran lovskega strelstva, dobiš za pir, al pa vodo z okusom:icon_lol:

Pivo jaz, vado pa jok:icon_lol::icon_twisted:

jegr
3. May 2011, 11:54
Pivo jaz, vado pa jok:icon_lol::icon_twisted:

Te držim za besedo. Pol boš vidu, kako z lahkoto boš ustrelu.

jok
3. May 2011, 21:31
Pivo jaz, vado pa jok:icon_lol::icon_twisted:

Hvala, prijatelj !!! :icon_evil:

ostrostrelec.pero
3. May 2011, 21:45
:icon_lol:
Hvala, prijatelj !!! :icon_evil:

206
10. May 2011, 16:01
tako kot sm ti v trebelnem reko, v sredo 18.5. od 15 ure naprej! poti bojo označene do strelišča, bom še mapo objavo in pot!

Slavkooooooooooooooooooo,kje mate compak? :icon_study:

jvpv
13. May 2011, 14:55
Kolikor sem seznanjen imamo posavci in novomeščani izbirne tekme za prvenstvo LZS namesto s puškami vk tekme z mk in pištolami...:icon_confused:
Kako je pa po drugih zld/vo?

Ganges
13. May 2011, 15:16
Pri nas se na izbirni tekmi tudi strelja MK in ne VK. Kar se mi ne zdi najbolj idealno.

jvpv
13. May 2011, 15:41
Res je. To je tako kot bi se na tekmo v motokrosu pripravljal z bmx kolesom...:icon_confused:


Pri nas se na izbirni tekmi tudi strelja MK in ne VK. Kar se mi ne zdi najbolj idealno.

zajec
13. May 2011, 15:48
A pa podobno ,kot da se zadovoljuješ ročno.:icon_lol:

Ganges
13. May 2011, 17:28
Hehe Zajček ma izkušnje :)

JVPV saj zato pa naša ZLD na državnem nivoju nikoli ni med boljšimi, pa je kar nekaj dobrih golobarjev, z VK pa daleč zadaj za drugimi. Zgleda, da niti ni volje, saj poznam večino teh strelcev, ki so se uvrščali na državna (sam nikoli ne grm na izbirno, mogoče kdaj zberem voljo ampak takrat jo moram imet tudi za trening ne pa samo za to, da bi šel kot nekateri) in so si VK celo kar tam izposojali ker sami nimajo tako preciznega, mogoče enkrat pred državnim probali streljati vse 4 stave z VK... Da pa bi kdo resno vzel VK pa ne vem...

lp

Ganges
13. May 2011, 17:34
Mimogrede JVPV a veš, da mi je enkrat na eni tekmi uspelo premagat celo državnega prvaka z VK :icon_lol: hahahaha :icon_wink: pa sem si takrat tudi izposodil VK puško in prvič ustrelil z njo.

lp

zajec
13. May 2011, 22:11
Gangi glede na to, da te poznam mislim, da jih imaš ti več--izkušenj!:icon_lol:

jvpv
13. May 2011, 23:03
Ima naš Ganges kar nekaj adutov , nč bat:icon_wink::icon_biggrin::icon_twisted:

Čakam odgovore še iz drugih koncev Slo....

206
15. May 2011, 19:39
jok,čestitam za drugo mesto na golobih danes v Medvodah.Mentorja si dou pahnu :icon_twisted: :icon_twisted:

jok
15. May 2011, 23:23
jok,čestitam za drugo mesto na golobih danes v Medvodah.Mentorja si dou pahnu :icon_twisted: :icon_twisted:

Ej, še enkrat hvala za puško :icon_wink:

Ja, občutek je dober, čeprav mi je Pero v kombinaciji takoj pokazal, kje je moje mesto :icon_redface:

Ampak .... :icon_study:

ostrostrelec.pero
15. May 2011, 23:27
Ej, še enkrat hvala za puško :icon_wink:

Ja, občutek je dober, čeprav mi je Pero v kombinaciji takoj pokazal, kje je moje mesto :icon_redface:

Ampak .... :icon_study:

Jok ti se kar teši in uživaj na prestolu, vsaj toliko časa da še 206 začne streljati kot ga učimo, potem sva pa oba adijo.

jok
15. May 2011, 23:40
Jok ti se kar teši in uživaj na prestolu, vsaj toliko časa da še 206 začne streljati kot ga učimo, potem sva pa oba adijo.

V dvoje jokati je lepše :icon_cry:

206
16. May 2011, 06:14
jao sta smotana :icon_rolleyes: :icon_lol:

Veper
16. May 2011, 11:12
LOVSKA DRUŽINA
SLOVENSKA BISTRICA
Zgornja Bistrica 25

2310 Slovenska Bistrica

V A B I L O

Lovska družina Slovenska Bistrica vabi na tradicionalno med-družinsko tekmovanje v streljanju na glinaste golobe, ki bo v soboto dne 11. junija 2011 in nedeljo 12. junija 2010 na strelišču pri lovski koči na Zgornji Bistrici.


TEKMOVANJE: Sobota 11. junija 2011 s pričetkom ob 09.00 uri
Nedelja 12. junija 2011 s pričetkom ob 09.00 uri
Tekmovali bomo v športnem položaju in sicer:

1. NAGRADNO STRELJANJE:
- strelja se na 10 glinastih golobov
- za rezultat štejeta dve najboljši seriji
- število prijav ni omejeno
- za 1. mesto se ob enakem rezultatu razstreljuje, za ostala mesta šteje gostota zadetkov

2. EKIPNO STRELJAJENE:
- strelja se na 10. glinastih golobov
- ekipa šteje pet članov iste lovske družine ali strelskega društva ( za ekipo šteje rezultat
štirih strelcev v primeru enakega rezultata se upoštevajo zadetki petega strelca)
- za uvrstitev do tretjega mesta se podelijo pokali

3. POKAL LD SLOVESNKA BISTRICA – POSAMEZNO:
- strelja se na 10. glinastih golobov
- upošteva se tudi rezultat iz ekipnega streljanja z možnostjo 1 x nakupa
- ob enakem številu zadetih golobov se razstreljuje do tretjega mesta
- strelci ki ne nastopajo za ekipo se lahko prijavijo 2x
4. MEDALJE LD SLOVENSKA BISTRICA – VETERANI:
- strelja se na 10. glinastih golobov 1 x
- ob enakem številu zadetih golobov se razstreljuje do tretjega mesta

Najboljšega strelca čaka lepa denarna nagrada 500 eur, odstrel srnjaka in divjega prašiča z mesom in še druge lepe praktične nagrade do 25 mesta.

Za dodatne informacije je dosegljiv strelski referent Jani Brinovec mob. 031761622 .


LOVSKI ZDRAVO

Strelski referent: Starešina LD:
Brinovec Jani l.r. Strnad Zvonko l.r.

206
16. May 2011, 19:02
Super da ste na strelski portal dodali možnost prikaza zemljevida do strelišč,vem da jih bo kmalu dodanih še več.

Mogoče bi dodali še okvirne dneve in ure treningov ter kakšno telefonsko "glavnega" za informacije :icon_smile: :icon_redface:

jok
17. May 2011, 00:55
Super da ste na strelski portal dodali možnost prikaza zemljevida do strelišč,vem da jih bo kmalu dodanih še več.

Mogoče bi dodali še okvirne dneve in ure treningov ter kakšno telefonsko "glavnega" za informacije :icon_smile: :icon_redface:

Vsi predlogi za nadgradnjo strelskega portala so dobrodošli, kaj pa je možno naredit, ve pa samo in samo šef :director:

Mislim, da bo lahko dodana možnost objave datumov treninigov in kontaktne osebe, če nam bodo podatki posredovani :icon_study::icon_study:

Krpan
17. May 2011, 07:26
Se priporočam za objavo treningov. Sem se čisto navdušil v soboto na Sadu, ko sem po treh letih svojo puško ponovno pokazal golobom...

slavkob
17. May 2011, 13:46
trening compaka jutri v LD Brežice po 15 uri, v soboto 21,5. od 10 ure naprej! pot do strelišča iz avtoceste označene v prvem semaforju v Brežicah do strelišča, prav tako iz smeri Krškega! info tudi na tel.041 638 100, verstovšek peter

206
17. May 2011, 15:30
Se vidimo! :icon_smile:

ostrostrelec.pero
18. May 2011, 14:42
15. 05. 2011 LD Dobrnič pištola+revolver


...........potem pa vse tiho je bilo..........

206
18. May 2011, 21:52
Compak,to ni nč od nč :icon_redface: :icon_redface:


sej ne,samo tok jih še nisem falil :icon_redface:

ostrostrelec.pero
18. May 2011, 22:04
Compak,to ni nč od nč :icon_redface: :icon_redface:


sej ne,samo tok jih še nisem falil :icon_redface:

Ti se rajši nas drži.

jok
18. May 2011, 23:57
Compak,to ni nč od nč

sej ne,samo tok jih še nisem falil

Pa gor, pa dol, pa gor, pa dol ..... :icon_lol: :icon_cry:
Baje tudi tebi pripada, pa čeprav mi puško posojaš :icon_confused:

Ampak dobro je pa to, da bo naslednjič lahko bolje :limona:

206
20. May 2011, 09:50
Kdaj se začne jutri trening na Trebelnem?



Ferenc čestitam za naslov najboljšega

blatnik
20. May 2011, 10:12
ja ferenc čestitam za najboljšega strelca v družini, sej če pa nebi bil, se pa nebi več zmenoj vozu na tekme Forum!

jegr
20. May 2011, 15:18
A je danes v sadu trening, se bo dalo ob 17.30 še ustrelit golobe?

206
20. May 2011, 15:30
jok pa jst greva ob štirih v Sad,bova ogrevala mašino dokler ne prideš :icon_twisted:

jegr
20. May 2011, 15:47
Če jo bosta pa ravno prav ogrela, vama dam pa za laškega:icon_wink:

JAKAJEŽ
20. May 2011, 22:01
Jutri v soboto bo v LD Kočevje trening golobi in kompak od 15 ure dalje lepo vabljeni.

lp

ostrostrelec.pero
20. May 2011, 23:07
15. 05. 2011 LD Dobrnič pištola+revolver


...........potem pa vse tiho je bilo..........

...:icon_redface:....

206
21. May 2011, 08:18
Lepo,se že začenjajo predstavitve strelišč na http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/ :limona:



http://images.paraorkut.com/img/pics/glitters/b/bravo-7466.gif

206
23. May 2011, 15:54
15. 05. 2011 LD Dobrnič pištola+revolver


...........potem pa vse tiho je bilo..........


V obeh kategorijah in seveda tud v kombinaciji je zmagal kdo drug kot naš zvezni strelski :icon_biggrin:

ostrostrelec.pero
23. May 2011, 16:00
V obeh kategorijah in seveda tud v kombinaciji je zmagal kdo drug kot naš zvezni strelski :icon_biggrin:

Če je to res pa vse skupaj spada v rubriko "SAJ NI RES, PA JE"
Vsaka čast strelskemu na zld.

cviček
3. June 2011, 08:25
Za vse ,ki imate željo po streljanju .
Danes po 16 uri trening v Sadu.
vabljeni

JEGER
3. June 2011, 11:02
Vabilo-strelska tekma LD Slovenj Gradec

LD SLOVENJ GRADEC

Prireja

STRELSKO TEKMOVANJE ZA POKAL MO SLOVENJ GRADEC

v soboto, 18. 6. 2011, z začetkom ob 8. uri

NA STRELIŠČU ŽANČANI.

Pot do strelišča bo označena iz smeri Slovenj Gradec proti Podgorju.

PRAVILA TEKMOVANJA

– PRAVILNIK O LOVSKEM STRELSTVU LZS

ČLANI:

- 15 glinastih golobov – lovski položaj

- Malokaliberska puška 35m na

- tarčo lisice za streljanje v ležečem položaju– 5 strelov,

- tarčo srnjaka za streljanje stoje ob fiksnem količku– 5 strelov,

- tarčo gamsa za streljanje stoje ob količku (prosto) – 5 strelov in

- tarčo merjasca za streljanje stoje (prosto) – 5 strelov.

- bežeči merjasec, lovski položaj, 10 strelov na tarčo, z optiko ali brez

VETERANI (od 55 do 65 let) IN SUPER VETERANI (od 65 let naprej):

– 15 glinastih golobov – lovski položaj

– 10 strelov v tarčo (1 + 5) sede ob fiksnem kolu, z MK-puško

Veterani in super veterani bodo lahko tekmovali tudi v članski konkurenci, rezultat na glinastih golobih pa se bo upošteval v veteranski oz. superveteranski konkurenci.

° Tekmovanje bo ekipno in posamezno v kombinaciji.

° Tekmovale bodo tričlanske ekipe iste lovske družine.

POKALI IN NAGRADE:

° V članski konkurenci bodo ekipe prejele pokale do tretjega mesta, posamezniki pa poleg pokalov še lepe praktične nagrade (do 10. mesta).

° Veterani in super veterani bodo prejeli pokale do tretjega mesta in prav tako lepe praktične nagrade do 5. mesta.

NAGRADNO TEKMOVANJE:

Streljanje glinastih golobov – na izpadanje – za vredne praktične nagrade.

Vljudno vabljeni! Za hrano in pijačo ter dobro počutje bo poskrbljeno!

TEKMOVANJE BO V VSAKEM VREMENU, SAJ SO VSA STRELIŠČA POKRITA!

INFORMACIJE: 041/ 815 483 (HAIN TOMAŽ).

UO LD Slovenj Gradec

ostrostrelec.pero
3. June 2011, 13:03
JEGER napisal si:
PRAVILA TEKMOVANJA
PRAVILNIK O LOVSKEM STRELSTVU
ČLANI:
-15 glinastih golobov- lovski stav
A mi lahko pokažeš, kje to piše v strelskem pravilniku.
Kva hudiča rinete teh 15 golobov v tekmo , če pa vsi vemo da TO ni po strelskem pravilniku.

JEGER
3. June 2011, 16:34
ostrostrelec.pero, pošteno povedano sem samo namesto tajnika naše ld objavil vabilo in je kontaktna oseba na katero se obrni za razlago navedena na vabilu. lp

ostrostrelec.pero
13. June 2011, 12:08
Fantje, zakaj ste pa tako tiho o državni tekmi v Gornjem gradu. A je mogoče katerega sram, da je bil tam pa ni zaslužil.

cviček
13. June 2011, 13:36
Fantje, zakaj ste pa tako tiho o državni tekmi v Gornjem gradu. A je mogoče katerega sram, da je bil tam pa ni zaslužil.

Kdo je oz. ni bil ; kdo si je oz. si ni zaslužil mi malo dol visi . Sam sem bil in lahko povem ,da so bili rezultati dobri ,če že ne odlični.
Takoj , ko dobim rezultate jih bom tudi objavil. Lahko pa postrežem z nekaj rezultati, ki so mi ostali v glavi in sicer:
KOmbinacija posamezno 1. Hlebš ( 25 A trap, 23 compak , 193 VK )
Golobi 1. Hlebš 2. Kesnik
VK 1. Sadik 198

To je to ostalo sledi .

jvpv
13. June 2011, 15:43
Ko bi le pri strelstvu bilo tako ažurno kot drugje....
http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=9&EventID=65

Upoštevati je treba, da so bili vsi rezultati vodeni računalniško...(skratka je bilo narejeno vse že v soboto) :icon_exclaim:

jegr
13. June 2011, 18:03
Ja, kaj češ. Strelstvo je nujno zlo, se bo treba navadit.:icon_sad:

Ganges
13. June 2011, 20:48
Kapo dol za tak rezultat! Čakam samo še vse uradne.

lp

206
14. June 2011, 11:03
Je v soboto mogoče kaj treninga v Dobrniču pred tekmo?

rock&roll
14. June 2011, 17:14
Evo lik do rezultatov:
Ekipno:
http://www.lovska-zveza.si/ftp/pdf/EKIPNO_2011.pdf
Posamezno:
http://www.lovska-zveza.si/ftp/pdf/POSAMEZNO_2011.pdf

Sedaj pa komentarji.

206
14. June 2011, 18:42
je vse prisotne nagovoril mag. Srečko Felix Krope, predsednik Lovske zveze Slovenije: » Vem, da ste danes zbrani le najboljši,

:icon_redface:

in polno napak v samem besedilu v PDF in na strani :icon_study:


zavod za gozdove je že pod LZS ali zakaj so zraven?



rezultati so pa brezpredmetni in neregularni!

ostrostrelec.pero
14. June 2011, 18:50
Rezultati so popolnoma regularni, saj je bila to državna tekma speljana po veljavnem strelskem pravilniku.

Zavod za gozdove pa lahko nastopa z ekipo pod okriljem LZS. Tudi to je v pravilniku.

206
14. June 2011, 18:52
V regularnost posameznega prvenstva se šteje tud izbiranje samih ekip,ne more kar en rečt pejte pa vi štirje,pa čeprav misli da je bog i batina.

ostrostrelec.pero
14. June 2011, 22:03
Tica, sobota vabi v Žančane. Se vidiva, kaj praviš.

tica
14. June 2011, 22:11
Te pridem bodrit, puško pa sem postavil v kot. Se vidiva, ziher.

hunter1
14. June 2011, 22:25
pero a u žančanih bo tekma..:icon_biggrin:
jaz sem zelo blizu žančanov, pa če mi uspe pobegnit iz službe se vidimo..
kdaj pa je, pa kakšna:icon_wink:

ostrostrelec.pero
14. June 2011, 22:33
Hunter1 poglej na portal lovsko strelstvo, kjer imaš vabilo na to tekmo.
Če pa utegneš me pa le pocukaj za rokav. Bova kakšno rekla.:icon_study:

hunter1
14. June 2011, 22:41
velja, če slučajno najdem kaj časa, pa pridem pa vas poiščem

drugače pa veliko uspeha:icon_lol:

ostrostrelec.pero
14. June 2011, 22:47
Težka bo. So mi že vaši Korošci obljubili da na naslednji tekmi, jim pa zagotovo ne odnesem prvega mesta.Ampak mislim, da bodo imeli probleme z mano.

hunter1
15. June 2011, 07:47
mamo, mamo še mi skritega kje kakšnega asa,samo če bodo le šli na tekmo:icon_lol::icon_biggrin:

JEGER
16. June 2011, 15:32
Še enkrat vabljeni na:

STRELSKO TEKMOVANJE ZA POKAL MO SLOVENJ GRADEC

v soboto, 18. 6. 2011, z začetkom ob 8. uri

NA STRELIŠČU ŽANČANI PRI SLOVENJ GRADCU.

LD SLOVENJ GRADEC

Veper
14. July 2011, 11:28
http://moskisvet.com/clanek/fokus/video-med-ogledom-tarce-se-je-ustrelil-v-nogo.html

Saj ni res pa je

zajec
14. July 2011, 15:27
Tarča z desne je bolj zanimiva, kot članek!:icon_lol:

cviček
22. July 2011, 14:17
Če se nimate kam dati, v Sadu streljamo od 16 h dalje.

206
22. July 2011, 15:21
Če se nimate kam dati, v Sadu streljamo od 16 h dalje.

Sprejeto!

ostrostrelec.pero
30. July 2011, 18:50
Dečki, če bo kdo ki je bil na tekmi na Ilovi gori, pogruntal da ga zebe in ne bo našel jopico, mu lahko povem kje je.Ampak da se sedaj ne boste javili vsi, ki ste bili na tekmi, ker jopica je samo ena. Pri meni je za pol gajbe rogačev ceneje, kot pri tistem , ki se sedaj nahaja.:icon_lol:

jegr
17. August 2011, 14:05
Opažam, da se prirejajo "lovske " tekme kar tako -počez. Pravilnik o lovskem strelstvu je dokaj jasen. Tekma v športnem stavu po mojem ni lovska.
Med vabilom na temo sem opazil:25 golobov lovski stav in bežeči merjasec "mehanski merki". A sploh vejo, koliko je sploh še strelcev, ki ne uporabljajo optike? Jih skoraj ni!! Kdo bo pa šel snemat dalnogled za eno tekmo, poleg tega pa nekatere puške sploh nimajo merkov. Pa so se znebili strelcev, pa tako lepo jih vabijo:icon_confused:.

berti
17. August 2011, 15:24
Opažam, da se prirejajo "lovske " tekme kar tako -počez. Pravilnik o lovskem strelstvu je dokaj jasen. Tekma v športnem stavu po mojem ni lovska.
Med vabilom na temo sem opazil:25 golobov lovski stav in bežeči merjasec "mehanski merki". A sploh vejo, koliko je sploh še strelcev, ki ne uporabljajo optike? Jih skoraj ni!! Kdo bo pa šel snemat dalnogled za eno tekmo, poleg tega pa nekatere puške sploh nimajo merkov. Pa so se znebili strelcev, pa tako lepo jih vabijo:icon_confused:.

nč novga...:)

jvpv
17. August 2011, 15:32
Opažam, da se prirejajo "lovske " tekme kar tako -počez. Pravilnik o lovskem strelstvu je dokaj jasen. Tekma v športnem stavu po mojem ni lovska.


Se dogaja zato, ker se eni ne morejo ali pa nočejo odločit ali so lovci ali športniki...:icon_confused:
Konkretno v našem koncu ni niti ene lovske tekme!! Žalostno ampak resnično.

ostrostrelec.pero
17. August 2011, 18:54
Fantje če to debatirate za Metliko je takole. Strelja se 25 golobov lovski stav. Za popestritev dolgcajta imajo pa še bežečega merjasca in tam dobiš puško in patrone, in to dvoje ni kombinacija, je vsako posebej. Tako da ni takoj za buko narediti. Imajo pa zraven še veselico in golobi pa veselica tudi ni končna kombinacija. Hose vas vse lepo vabi na tekmo. Bo v vsakem vremenu, ker imajo vse pokrito.

jvpv
18. August 2011, 08:14
Osebno komentiram posavski konec naše Slovenije...:icon_confused::icon_cry::icon_wink:

ostrostrelec.pero
18. August 2011, 12:20
Jvpv imate strelišče, organiziraj lovski stav, nas 50 pa pride in naredimo tako vzdušje, da nikoli več ne bodo pomislili na športni stav. Korajža velja.

jegr
18. August 2011, 14:15
tako se govori:icon_lol:

jvpv
18. August 2011, 15:46
Drugo sezono. Zdaj je že konec...



Jvpv imate strelišče, organiziraj lovski stav, nas 50 pa pride in naredimo tako vzdušje, da nikoli več ne bodo pomislili na športni stav. Korajža velja.

206
18. August 2011, 15:52
Zakaj je konec septembra????

Matr na jagi ali preži znamo vsi zmrzovat,tekmo se pa noben ne spomne nardit ko je pavza 6-8 mesecev

JAKAJEŽ
18. August 2011, 21:49
Se dogaja zato, ker se eni ne morejo ali pa nočejo odločit ali so lovci ali športniki...:icon_confused:
Konkretno v našem koncu ni niti ene lovske tekme!! Žalostno ampak resnično.

Pa še to samo serija z 10-imi ali 15-imi golobi,da se preveč ne utrudijo:icon_lol::icon_exclaim:

lp

Blaž
20. August 2011, 12:51
Tudi v LD Tuhinj imamo v petek zaključek treningov ter seveda tekmo. Potem pa odojk in :beer:

206
20. August 2011, 13:33
Boš dal kako vabilo? :icon_study:

Zazek
25. August 2011, 12:47
Ewo Blaž Zazek pride :!:icon_lol:

ostrostrelec.pero
1. September 2011, 13:02
Odličen, odličen prispevek. Splača
se ga prebrati. Vidimo da se je tudi na tem portalu začelo premikati.
http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/index.php/predstavitev-strelcev-in-skupin/discipline-in-pravila/64-kompak-pridobiva-vse-vec-privrzencev

206
1. September 2011, 15:41
Lepo.

Samo zakaj se ignorira kompak pri naši Forumski ligi kljub zainteresiranosti nekaterih članov?

jok
2. September 2011, 00:00
Lepo.

Samo zakaj se ignorira kompak pri naši Forumski ligi kljub zainteresiranosti nekaterih članov?

Mislim, da se kompak ne ignorira, ampak je nekaj dejstev navedenih v članku, ki ga je napisal Franci Koncilja na strelskem portalu. :icon_study: (http://www.strelstvo.lovska-kultura.si/index.php/predstavitev-strelcev-in-skupin/discipline-in-pravila/64-kompak-pridobiva-vse-vec-privrzencev)

Mislim pa, da je eden od nenavedenih razlogov, da popularnost kompaka ne dosega popularnosti trapa v tem, da je strelišč, kjer lahko streljaš kompak, izredno malo.
Sam se vprašaj, kam se moraš vozit na treninge za kompak ali trap in pa kje in koliko je tekem, kjer lahko pokažeš svoje navdušenje nad kompakom. :icon_confused:

206
2. September 2011, 10:42
Vse se da če se hoče :icon_wink:

206
2. September 2011, 10:48
Vse se da če se hoče :icon_wink: Tud trap strelišč ni na pretek.

Da se je pa "grozilo" z neudeležbo kompaka v našo ligo pa vem da veš.

cviček je sam predlagal kako bi to izvedli,mogoče bomo pa prišli skup :icon_smile:

ostrostrelec.pero
2. September 2011, 22:44
Danes sem v LD Mirna peč streljal bežečega merjasca. So se pa fantje zavzeli in naredili v nulo. 206, drugo leto boš streljal tudi to disciplino v ligi, samo kaj ko pa vem da boš imel ravno takrat druge obveznosti.:icon_lol::icon_lol:

jegr
2. September 2011, 23:02
Če ni skrivnost, kolk si pa naredu?

ostrostrelec.pero
2. September 2011, 23:07
Če ni skrivnost, kolk si pa naredu?

70 krogov. Bom moral še enkrat na trening, da vidim katero hitrost streljam zadaj. V vsaki seriji sem imel 5 strelov zadaj. Na daljnogled se pa ni videlo dobro.

206
2. September 2011, 23:17
To imajo pri koči?Imajo tud kake odprte treninge ali kaj?V Dobrniču bo zgleda vse propadlo :icon_cry:

ostrostrelec.pero
2. September 2011, 23:23
To imajo pri koči?Imajo tud kake odprte treninge ali kaj?V Dobrniču bo zgleda vse propadlo :icon_cry:

Ob petkih popoldan. Strelja se lahko še pištola in MK.

206
2. September 2011, 23:24
A tud kle ob petkih popoldan?Ni časa za golobe in MK potem

ostrostrelec.pero
3. September 2011, 00:09
A tud kle ob petkih popoldan?Ni časa za golobe in MK potem

Sej ti tud jaz govorim da ni časa za kompak in golobe.:icon_lol:

206
3. September 2011, 14:43
V soboto 10.9. je na Trebelnem strelski preizkus za pripravnike ZLD Novo mesto

v petek 9.9. je popoldne odprt trening

Sraka
13. October 2011, 09:45
Pozdravljeni!

Zavedam se v kaj in kam bom s tem zapisom dregnil, pa bom vendarle skušal olajšati si dušo ter pri tem upati na milo kazen. Takoj v samem uvodu želim zapisati, da je lovsko strelstvo nujna, koristna, lovsko športna in še kakšna disciplina z veliko vzporednimi koristnimi učinki in ne le tekmovanje med udeleženci. Pred leti na tem področju niti ni bilo kakih velikih zagat in zgodba se je kar lepo razvijala in napredovala. Potem pa so se začeli pojavljati problemi, ki so v resnici pod površjem tleli že dalj časa in jih odgovorni v LD-jih ter predvsem v ZLD-jih niso želeli videti in prepoznati, jih priznati ter tako tudi ne sproti reševati.

Naštel bom le nekaj najbolj izstopajočih in dovolj motečih, da so začeli lovsko strelstvo zavirati v njegovem kvalitativnem in kvantitativnem razvoju:

1. V lepem številu LD-jev je prišlo do konflikta med lovskim strelstvom in lovsko kinologijo na področju financiranja, organizacije prireditev, stimuliranja, in še na nekaterih drugih področjih

2. lovsko strelske prireditve so postale priročen način in vir pridobivanja denarnih sredstev za organizatorje teh prireditev. Da bi privabili čim več udeležencev na strelske prireditve in tako pridobili kar največ sredstev so neprestano večali fond za nagrade in vrednost posamičnih nagrad dvignili v nenormalne višave. Tu so se takoj potem pojavili prvi problemi, ko so se v LD-jih med članstvom začeli pojavljati vedno bolj pogosti in glasni očitki, da veliko večino sredstev, ki jih aktivni lovski strelci porabijo za priprave, potovanja, strelivo ali opremo pokrivajo vsi člani LD iz skupne blagajne, nagrade pa so potem lastnina posameznega strelca. Razen kakšnih pokalov seveda, ki so se uspešnejšim tekmovalcem nabirali in z njimi res niso vedeli kaj početi, pa so jih z veseljem odstopili na polico v lovskem domu. S tem nerazumnim večanjem vrednosti nagrad se je lovsko strelstvo samo ustrelilo v koleno.

3. Bolj se je razvijalo lovsko strelstvo in več denarja se je za to športno lovsko disciplino porabilo, se je na drugi strani posvečalo malo ali v nekaterih sredinah skoraj nič pozornosti ter denarnih sredstev za razvoj lovski kinologiji. Konflikt je bil neizbežen in do njega je v resnici tudi prišlo. V nekaterih sredinah je bil bolj viden, v nekaterih so ga na različne načine potlačili in ga niso želeli niti videti in priznati, v nekaterih sredinah pa je izbil v precej neprijetne spore in v medsebojna nasprotovanja. Posledice tega nepotrebnega in škodljivega konflikta pa danes čutijo tako lovski strelci kot tudi lovski kinologi.

4. Naslednja težava, ki je povzročala veliko notranjih konfliktov in posledično potem slabih odnosov v LD-jih, je bilo v precej primerih ne transparentno zbiranje ter potem poraba denarja zbranega na tovrstnih lovsko strelskih prireditvah. To zgodbo poznamo pod imenom problem "čistih računov" v poslovanju društva in za takšna ravnanja so vodstva LD-jev našla ogromno razlogov in vzrokov s katerimi so tovrstno početje opravičevala. V ne tako malo primerih so vodstvene elite v LD-jih z raznimi kvazi pravnimi ter drugimi oblikami nasilja utišala tiste, ki so se temu načinu poslovanja upirali in želeli ali celo zahtevali transparentno finančno poslovanje ne glede na vire iz katerih se kakšna sredstva zberejo oziroma potem porabijo.

5. Na drugi strani pa so v veliko LD-jih vedno bolj omejevali sredstva za razvoj ter stimuliranje lovske kinologije ter zaostrovali merila in kriterije za odobritev kakšne finančne pomoči vodnikom lovskih psov. Veliko krat sem slišal očitek lovskih kinologov, ki radi povedo, da lovski strelec po končani prireditvi očisti puško in jo do naslednje prireditve shrani v omaro. Vodnik lovskega psa pa mora za psa skrbeti 24 ur na dan, vse dni v letu in tudi potem, ko pes zaradi starosti za lov ni več uporaben do njegove naravne smrti. Veliko resnice je v tem očitku, le da za to niso krivi lovski strelci, temveč predvsem vodstva LD-jev in njihovo nerazumevanje pomembnosti obeh lovskih področij.

In kdo je zaradi vseh teh nepotrebnih razprtij sedaj žrtev tega neurejenega in v nekaterih primerih že prav anarhičnega stanja ? Oboji, lovski strelci in lovski kinologi kar potrjujejo današnje razmere na obeh področjih.

Sršen
13. October 2011, 10:22
Sraka,, dvomim, da nazadovanje obeh panog bazira na konfliktu strelcev s kinologi. Še predvsem, ker vemo, da se aktivni lovci dostikrat udejstvujejo v obeh panogah. Verjetno bo vzrok bolj v tistih, ki jim niti puške, niti psa ni mar.

Zapovrhu pa za uspeh tako v kinologiji kot v strelstvu niso najpomembnejše tekme ali lov, temveč priprave, treningi. Ti pa se in se lahko odvijajo v krogu lastne ali prijateljske LD, ki vaje in treninge omogoča za minimalno odškodnino, v bistvu za pokritje stroškov in malo za napredek.

A tako v eni kot drugi panogi se običajno za te priprave, vaje s psom ali puško kaj dosti ne zmenijo in ne financirajo. Zato so povračila stroškov vezali zgolj na preizkušnje, najsi bodo pasje ali strelske tekme. In potem seveda pride do očitkov, ki jih navajaš. S pokalom ali žigom v rodovniku nimaš na lovu kaj početi. Z lovcem, ki si mu omogočil čimveč treningov na strelišču in z psom, ki si ga podpiral od mladiča do preizkušenega pa lahko upaš na dober in uspešen lov. Seveda če ga nisi prej spravil ob vso voljo s kakšnim zajebavanjem, česar na nekaterih tako LD-jih kot ZLD-jih ni nikoli manjkalo.

Pri vsej tej zgodbi so tako strelci kot psi s svojimi vodniki še najmanj krivi in ni strahu, da bi te napadali, ker so se začeli brigati sami zase. Ali bodo plodov njihovega truda in entuziazma deležni tudi drugi, se pa naj sprašujejo tisti, ki bi se za njih morali brigati, pa se ne.

Pa en lep pozdrav na vejo na kateri čepiš. ;-)

jok
17. October 2011, 00:30
Mogoče imajo kje res kakšne težave, ampak v naši LD jih ni !!!!! :icon_confused:

Za lovsko strelstvo ne namenijo niti centa (razen plačila tarč za spomladanski nastrel pušk), tako da je povsem jasno, kdo bo plačal strelivo, tarče, kilometrino, pristopnino .... in tudi kaj bo z morebitnimi nagradami :BangHead:

In je poskrbljeno, da se ne prepiramo, kdo dobi več :eusa_liar: ...... in bomo srečno živeli do konca svojih dni ?!?!?!?

Sraka
17. October 2011, 08:26
Mogoče imajo kje res kakšne težave, ampak v naši LD jih ni !!!!! :icon_confused:

Za lovsko strelstvo ne namenijo niti centa (razen plačila tarč za spomladanski nastrel pušk), tako da je povsem jasno, kdo bo plačal strelivo, tarče, kilometrino, pristopnino .... in tudi kaj bo z morebitnimi nagradami :BangHead:

In je poskrbljeno, da se ne prepiramo, kdo dobi več :eusa_liar: ...... in bomo srečno živeli do konca svojih dni ?!?!?!?
__________

Tako ste skupaj s kolegi kinologi vsaj enaki v revščini! Prav zanimivo bi si bilo ogledati odhodkovno stran ( tisto uradno in še bolj tisto neuradno - prikrito ) vašega ( in ne le vašega ) letnega finančnega poročila.

ostrostrelec.pero
17. October 2011, 10:42
Ja, pa da boš vedel Sraka da to boli. Konec leta plačajo davek na blagajno cca. 10 letnih članarin enega člana, za dobro voljo ali drugače rečeno za vzpodbudo strelcem pa enostavno ni denarja. Sem že davno prenehal hoditi na bilo kakšne sestanke v LD. Se pa sploh ne čudim da je tako. Imajo dobre vzornike v področnih organizacijah in v LZS. Samo za primer. Zakaj ni vsem članom, ki plačajo članarino LZS omogočeno, da gredo na NA IZBIRNO TEKMO ZA DRŽAVNO PRVENSTVO LZS. Saj če jih lahko ONI je.ejo jih lahko tudi mi. Pa krovna organizacija to mirno gleda in jih še podpira. Saj veš da bodo razdelili 60 000 € v področne organizacije zato da bodo imeli finančne sredstva, da jim slučajno nebi zmanjkalo šoldija pri nategovanju strelcev.

Sraka
17. October 2011, 11:18
Dragi "šarfšic pero", če želiš kontrolirati volitve moraš imeti denar. To stane, veliko stane.

cviček
17. October 2011, 13:59
Še nekaj mojih misli
Mislim , da je kolega Sraka povzel svoje misli iz videnega po določenih lovskih družinah.Ostaja pa vprašanje , če je tako vzdušje po vseh L.D.
Glede na to , da sem zadnja tri leta aktivni strelec , vodnik psa pa preko 30 let gledam na te stvari malo drugače.
Tako pri kinologiji kakor pri streljanju nosi glavno finančno breme posameznik , ki se odloči, da bo streljal oz. se ukvarjal s kinologijo. Finančna sredstva za določene panoge (ne samo strelstvo in kinologija )v lovstvu pa so minimalne oz. v zmožnostih L.D. Drugače povedano : kolikor so določeni posamezniki sposobni " potegniti " denarja iz skupne blagajne , toliko se ga nameni za določeno panogo. To pa se lahko doseže samo z zdravimi odnosi v sami organizaciji.
Lovstvo združuje kinologijo , strelstvo , kulturo , samo izvajanje lovov, .....
Kako združiti vse te aktivnosti , da bomo vsi zadovoljni oz. imeli dovolj finančnih sredstev za svoje delovanje ??? Kot sem že zapisal : z zdravimi odnosi ; le-ti pa se gradijo leta in leta in so plod pogovarjanja , dogovarjanja, sklepanja kompromisov........
Kdor misli, da bo dober vodnik , če mu družina kupi psa se prekleto moti. v naši LD je trenutno 20 psov, 10-12 se jih redno udeležuje brakad. Nobenega ni kupila LD, niti financirala udeležbe na telesnih ocenjevanjih, PNZ-jih in ostalih kinoloških prireditvah. Vodnik dobi povrnjene stroške cepljenja proti steklini in 20 kg briketov . Pogoj za takšno stimulacijo je udeležba na brakadah ( več kot 50 % ) Kot sem že enkrat zapisal: za pošteno delo pošteno plačilo.
Pri streljanju je slika podobna. Kdor misli, da bo LD financirala stroške strejanja naj ob kozarcu tople vode rajše čepi doma . Sam sem se odpovedal smučanju in sredstva namenil za strelstvo. K temu me je vodila želja po samodokazovanju , druženju itd in nikar misel, da mi bo LD plačevala naboje in ostale stroške. In kaj ima pri tem LD ? Nič oz. skoraj nič- po drugi strani pa vse oz. skoraj vse.
V naši strelski ekipi smo štirje člani , dva sva se udeležila tudi letošnjega DP. ZLD je prispevala kar nekaj finančni sredstev , vendar samo za ekipo, ki je zastopala ZLD. Pa smo spet pri delu in plačilu. Osebno ,mi je tak pristop všeč in nič ne kaže na nazadovanje oz, stagniranje strelstva.

In še nekaj za konec . Od štirih aktivnih strelcev smo trije vodniki lovskih psov. Morda pa le drži pregovor: kjer je volja , je tudi pot .

206
26. October 2011, 20:46
Na strelskem portalu sem opazil nekaj novega,zagotovo bo prišlo komu prav www.strelci.lovci.si :icon_smile:

jvpv
27. October 2011, 18:53
Pohvalno, sigurno bomo uporabili.

Krpan
15. January 2012, 23:03
Kje v Slo se lahko kupi črni smodnik. Rebec ga če nekaj časa nima. Lahko tudi na ZS, da ne bomo delali reklame...

206
16. January 2012, 17:35
Artek?

ostrostrelec.pero
25. January 2012, 19:01
Konec tedna imamo sestanek glede izvedbe letošnje lige "forum lov". Ima kdo od tistih ki je lansko ligo odstreljal ali misli letos sodelovati v njej kakšno idejo. Kaj spremeniti, kaj dodati, kaj odvzeti. kje streljati, dodati kompak. mogoče bežečega merjasca vključiti, skratka z debato na plan.

Vohkuc
26. January 2012, 10:36
?e je izvedljivo vsaj enkrat kompak in tudi prašič:icon_lol:Vohkuc

ostrostrelec.pero
26. January 2012, 12:04
?e je izvedljivo vsaj enkrat kompak in tudi prašič:icon_lol:Vohkuc

Zagovarjam tvoje stališče, hvala.

Ferenc
26. January 2012, 13:31
Glede disciplin mi je vseeno, nevem pa če je dobro točkovanje, ki ga imamo.

ostrostrelec.pero
26. January 2012, 14:15
Glede disciplin mi je vseeno, nevem pa če je dobro točkovanje, ki ga imamo.

Nadaljuj, z predlogom na dan.

Veper
26. January 2012, 14:25
Glede disciplin mi je vseeno, nevem pa če je dobro točkovanje, ki ga imamo.

Se strinjam z ferencem in predlagam seštevek vseh sestreljenih golobov ki da končne rezutate in seštevek vseh doseženih krogov ki da končne rezultate v celotnem trajanju lige. Za vsako tekmo posebej pa pač razgasimo zmagovalca in po lestvici navzdol.

ostrostrelec.pero
26. January 2012, 14:37
Se strinjam z ferencem in predlagam seštevek vseh sestreljenih golobov ki da končne rezutate in seštevek vseh doseženih krogov ki da končne rezultate v celotnem trajanju lige. Za vsako tekmo posebej pa pač razgasimo zmagovalca in po lestvici navzdol.

Ata Veper je rekel svoje, houg. Vzeto na znanje. Se bo razpravljalo tudi o tem predlogu.Hvala.

Ferenc
26. January 2012, 15:43
Pri sedanjem točkovanju, je bilo tako, lahko si danes ustrelil boljše kot prejšnič, pa si dobil manj točk kot prejšnič. Odvisno je bilo, koliko tekmovalcev je bilo na tekmi, če je nekaj dobrih manjkalo, si dobil veliko točk, pa tud če si za en drek ustrelu. Bog ne daj, da si pa na zadnji tekmi manjkal, pa itak ves trud v vodo pade.
Ampak nebi bi bil rad pameten, tud sam ne vem kaj bi bilo najboljše,
bom še mal premislu.:icon_redface:

jegr
26. January 2012, 18:36
Moj predlog: enkrat bežeči merjasec, ostalo podobno kot lani, le točke bi lahko dobilo več strelcev (mogoče 20?), da tudi rahlo slabši dobijo veselje (mogoče do tut men kdaj prav prišlo). Lepo bi bilo imeti tudi kompak, ilova gora je blizu. Perota pa na morje za 14 dni, da mu en rezultat manjka:icon_lol:

ostrostrelec.pero
26. January 2012, 18:41
Fajn je da se vsi na zadnji tekmi dobimo skupaj, da kakšno rečemo naredimo malo plana za naprej in še kaj bi se našlo na to temo. Saj da ne boš mislil da mi ne mozgamo kaj bi bilo najboljše, pa neke tople vode ne znamo več odkriti. Jaz samo vem da bi rad to ligo peljal naprej, ker je pa preveč pozitiven odnos do tega druženja. Je pa res da najbrž letos ne bom tekmoval v konkurenci. 2 leti sem zmagal in to je dovolj za mojo zbirko. Seveda to pa tudi pod razno ne pomeni da nebom tekmoval z vami.

jvpv
26. January 2012, 20:49
Mi je všeč Veprov predlog točkovanja.

jok
26. January 2012, 21:06
Pri sedanjem točkovanju, je bilo tako, lahko si danes ustrelil boljše kot prejšnič, pa si dobil manj točk kot prejšnič. Odvisno je bilo, koliko tekmovalcev je bilo na tekmi, če je nekaj dobrih manjkalo, si dobil veliko točk, pa tud če si za en drek ustrelu. Bog ne daj, da si pa na zadnji tekmi manjkal, pa itak ves trud v vodo pade.
Ampak nebi bi bil rad pameten, tud sam ne vem kaj bi bilo najboljše,
bom še mal premislu.:icon_redface:

Moj pogled na točkovanje: če v ostalih športih pogledamo način točkovanja (npr. dirke F1, Moto GP ....) - zmagovalec dobi predpisano število točk, ne glede na to, kako "za en drek" je vozil. Če nekoga izmed tekmovalcev ni na dirki, nima točk in zmagovalci ne glede na kakovost dobijo maksimalen izkupiček točk. Cilj takega točkovanja je, da tekmovalci pridejo na čim več tekem in s tem boljši preprečujejo slabšim večje izkupičke točk. :icon_study:

Zadnja tekma je pomembna, vsaj v smislu druženja in končne razglasitve rezultatov. Diskvalifikacija tekmovalcev, ki se zadnje tekme niso udeležili, je mogoče groba odločitev. Ampak, zato se pogovarjamo in sprejemamo predloge za drugačna pravila.
Mogoče je seštevek vseh zadetih golobov in krogov na celotni ligi z upoštevanjem vseh tekem (ne le boljšega rezultata s posameznega strelišča) eden od možnih kriterijev. Se mi pa zdi, da to ne bo pravi pokazatelj kvalitete strelcev, ampak pokazatelj gostote udeležbe na tekmah. :icon_redface:

Začetek lige se bliža, napnite možgančke in čim prej s predlogi na plan. :sign13:

ostrostrelec.pero
26. January 2012, 22:05
Samo za primer Veprovega seštevanja,, v razmislek.

Pero z MK ustreli 190 in zmagam zato dobi 10 točk.
Johan 180 in je tretji in dobi7 točk. Med nama je 10 krogov razlike ali 3 točke.
Potem vsa kola Johan premaga Perota za 1 krog. Po 6 kolu je še vedno za 4 kroge za Perotom, čeravno ga je 5x premagal. Po sedanjem sistemu bi bil pa za 3 točke pred Perotom. Praktično ga s seštevkom ne more prehiteti.
Če ni res me popravite.

Veper
26. January 2012, 22:08
Pero drugič ustreli 180 točk Johan pa 191 in je pred perotom kenede

ostrostrelec.pero
26. January 2012, 22:14
Pero drugič ustreli 180 točk Johan pa 191 in je pred perotom kenede

Tukaj je pa zaključek resne debate.

206
26. January 2012, 22:16
Skupni seštevek vseh tekem ne more obveljat ker se večina ne bo mogla udeležit vseh tekem,tako da smo že v začetku brez možnosti za prva mesta.
Tud jok se strinja s tem,bi blo pa dobro prebrat še kakšno mnenje



Mogoče je seštevek vseh zadetih golobov in krogov na celotni ligi z upoštevanjem vseh tekem (ne le boljšega rezultata s posameznega strelišča) eden od možnih kriterijev. Se mi pa zdi, da to ne bo pravi pokazatelj kvalitete strelcev, ampak pokazatelj gostote udeležbe na tekmah. :icon_redface:

Veper
26. January 2012, 22:26
Tukaj je pa zaključek resne debate.
zakaj?? seštevek po dveh tekmah da Johanu 1 piko več ali pa se motim??:icon_neutral:

ostrostrelec.pero
26. January 2012, 22:39
zakaj?? seštevek po dveh tekmah da Johanu 1 piko več ali pa se motim??:icon_neutral:

Nikjer, nikdar nisem napisal da je sedanji sistem idealen. Tudi nisem napisal da je johan ustrelil 191. Samo hotel sem pokazati da je tudi predlagani daleč od idealnega. Če bomo seštevali golobe vseh tekem verjemi da na koncu ne bomo imeli komu podeliti pokale, ker skoraj nobeden oz zelo malo nas je obiskalo lani vse tekme. Če bomo pa izbirali bolši seštevek iz strelišča, si pa na istem kot lani.

Veper
26. January 2012, 22:39
Pero poglej prvih pet strelcev torej najboljših je tako in tako v rangu recimo 3 zgrešenih golobov in samo ti se boste potegovali za končno zmago v golobih in ravno tako je pri MK ju je prvih 5 razliki recimo 7 krogov enkrat manj enkrat več . KOmbinacija je lahko zelo zanimiva ravno zaradi teh razlik. Drugi reveži pa tako in tako nimamo nobenih šans se potegovati za odličja ampak samo za boljši vrstni red in da malo pokamo in se družimo. Skratka v ligi je vsaj nekaj skupin ki se po kvaliteti močno razlikujejo in zato realno gledano so medalje oziroma pokali že razdeljeni med boljše strelce ki pa se ravno zaradi tega ker so dobri tudi udeležujejo strelskih tekem in še s tem potrenirajo ker če ne ne bodo več dobri. Naredite pa kakor hočete saj konec koncev ste strokovnjakiin vodite ligo. Tako kot boste odlo?ili tako tudi bo in pika.

ostrostrelec.pero
26. January 2012, 22:45
Zakaj pa nebi razmišljali raje o dveh skupinah oz. rangih strelcev. Tisti ki so bili lani oz leto prej recimo med prvimi 8 bi bili en rang ostali pa druga skupina, ki bi se ravno tako borila za svoje pokale. Mislim da bi bilo vse skupaj veliko bolj zanimivo.

206
26. January 2012, 22:50
Hm,prva in druga liga?Tole bi bilo pa zanimivo predebatirat

Prvih 8 lani v Skupini A,ostali in novi v Skupini B?Prvi trije iz A izpadejo v B in prvi trije iz B napredujejo v A?

zajec
26. January 2012, 23:49
Temu se v hokeju reče: A divizija, B divizija.Risi pa smo itak vsi jagri.:icon_lol:

206
27. January 2012, 07:08
Tako je :icon_smile:

Sršen
27. January 2012, 08:36
Glede nato da Sršen ni in ne bo udeleženec tega, pravzaprav po Perotovem pozivu nimam pravice glasu v tej temi. Pa vendar rečem le da mi je Jokovo in Jegrovo razmišljanje pravo, tisto o divizijah pa še zdaleč ne.

cviček
27. January 2012, 08:59
Da ne bomo izumili tople vode.
Mal je potrebno pogledat naokoli, pa bo stvar hitro bolj jasna . O tem sem pisal leto dni nazaj.
Naj ponovim zelo na kratko. Šteje se najboljši rezultat iz posameznega strelišča . 50% ( 200točk ) šteje MK- 50 % golobi ( 200 točk oz. 8 točk golob ) Prenesejo se točke in ne posamezna mesta .
Ena tekma med tednom, ena tekma v soboto.
Tak sistem predlagam zaradi compaka in eventuelno bežečega merjasca , ki bosta pošteno premešala štrene v skupnem seštevku.
Vsako kalkuliranje kako bo nekdo ustrelil in koliko bo pred drugim pa je popolnima brezpredmetno.

VETER Z URŠLE
27. January 2012, 15:50
glede točkovanja se strinjam s cvičkom. Ter tudi delitev strelcev na A ligo in B ligo bi bila smiselna verjetno bi se kakšen strelec več odločil za sodelovanje na ligi, ker se '' reši '' 8 ali pa 10ih asov v streljanju. Compak in bežeči merjasec bi bila pa dobra in zanimiva popestritev lige in dobra za mešanje štren.

lovecdavid
27. January 2012, 18:28
Zadnje čase veliko prebiram forum, pa tudi sam sem sodeloval v ligi. pa bom napisal moje mnenje:
Se strinjam s cvičkom glede točkovanja. Mislim da je bilo lansko leto kar dobro točkovanje.
Pač se moramo sprijazniti s tem da nikoli nebo za vse prav. Tako da nima smisla uveljavljati nekega novega točkovanja...ker zaradi tega strelec, ki je bil naprimer lani v zadnjem delu razvrstitve nebo z nobeno novo uvedbo točkovanja letos krojil sam vrh. Mislim da ga bo prej, če bo malo več treniral:icon_wink:- kar pa je iz lastnih izkušenj dandanes težko, ker je strelstvo ratalo precej drago.
Mislim da bi veiko bolje naredili, če bi s skupmini močmi poizkusali najti čim ugodejši način kako bi prišli do cenejšega streliva, golobov itd. Vem da je to zelo težko:icon_neutral:. Morda bi iz tujine s skupnim naročilo dobil cenejšo municijo(če je mogoče)? nevem no se glin ne spoznam bi pa rad slišal mnenja :icon_wink:

pa opravičilo ker je izven debate tale zadnji stavek:icon_wink::icon_lol:

jok
28. January 2012, 05:32
Stoner je v Moto GP št. 1. :icon_exclaim:
Če bo na njivi okopaval krompir ali pa se čohal po j....., namesto da bi šel na dirko, nima uvrstitve, nima točk in nima šans, da bi osvojil pokal, čeprav je odličen voznik na odličnem motorju.
Mi pa se mečemo ob tla zaradi posameznikov, ki ne bodo prišli na tekmo iz takih ali drugačnih razlogov in jim skušamo zagotoviti najboljše pogoje za dobro uvrstitev, četudi jih ni. :icon_evil:

Liga A, B, C .... ali divizija ena in druga se mi zdi smiselna samo v primeru, če bi se prijavilo v ligo toliko tekmovalcev, da jih ni možno stlačiti v eno popoldne in korektno izpeljati tekmo. Drugače pa mislim, da smo lahko brez predznakov, saj je pomembno še kaj drugega, kot zmaga.

:icon_study:

Ferenc
28. January 2012, 09:03
Pa ne mi mešat formule1 pa moto GP tule zraven, ko bom dobil jaz za eno tekmo toliko kot dobijo oni, ne zamudim nobene tekme, ker vas čakam cel teden na strelišču.
Tukaj ne boste prišli do konca, da bo za vse prav.
Ma glavno, da malo skupaj pridemo, pa se pohecamo.

jok
28. January 2012, 10:09
Pa ne mi mešat formule1 pa moto GP tule zraven, ko bom dobil jaz za eno tekmo toliko kot dobijo oni, ne zamudim nobene tekme, ker vas čakam cel teden na strelišču.
Tukaj ne boste prišli do konca, da bo za vse prav.
Ma glavno, da malo skupaj pridemo, pa se pohecamo.

Ti samo zrihtaj sponzorje za nekaj milijonov evrčkov, pa bomo tudi nagrade imeli spodobne :icon_lol:

Ideja o druženju je bila osnova za organizacijo lige, je pa hitro prerasla v hudo tekmovalnost z zelo dobrimi rezultati in vrag je odnesel šalo.
Trudimo se zadovoljiti željam večine tekmovalcev, za vse pa itak ne bo nikoli prav. :icon_redface:

206
28. January 2012, 10:12
Sej bo,sam da poka :icon_twisted: