PDA

View Full Version : zaščitni jopiči



deteljica
27. October 2010, 09:26
Na nemških forumih sem zasledila,da nekateri uporabljajo začšitne jopiče (neprebojne) za pse za skupne love.
Kako je s tem pri nas?

detel
27. October 2010, 09:54
Zakaj pa neprebojne ? To so jopiči iz raznih čvrstih materialov, ki ščitijo psa pred čekani prašičev. Pri nas se še ne uporabljajo.

Breza
27. October 2010, 10:18
O tovrstni zaščiti smo nekaj malega že pisali v temi "Na divjega prašiča...", na tretji strani tega tematskega bloka.

:icon_wink:

deteljica
27. October 2010, 10:40
Zakaj pa neprebojne ? To so jopiči iz raznih čvrstih materialov, ki ščitijo psa pred čekani prašičev. Pri nas se še ne uporabljajo.

V tej konkretnitemi je bilo razvidno, da zato, ker so nemci nemci očitno zelo slabi strelci, saj so obstrelili na eni jagi kar 6 psov, od tega enega dokončno :icon_wink:
Je pač tako, da je od vseh zveri še vedno in vsakem primeru človek najbolj nevarna :icon_lol:
Breza hvala- res ne bi našla brez namiga :icon_study:

Breza
27. October 2010, 11:34
V tej konkretnitemi je bilo razvidno, da zato, ker so nemci nemci očitno zelo slabi strelci, saj so obstrelili na eni jagi kar 6 psov, od tega enega dokončno :icon_wink:
Je pač tako, da je od vseh zveri še vedno in vsakem primeru človek najbolj nevarna :icon_lol:

Ne vem, če proti krogli (in strelčevi nepremišljenosti) sploh pomaga kaka zaščita. :icon_redface:

deteljica
27. October 2010, 11:41
Ne vem, če proti krogli (in strelčevi nepremišljenosti) sploh pomaga kaka zaščita. :icon_redface:

Jaz še manj- ko se tolk spoznam na orožje :icon_lol:
Ampak očitno, da vsaj nekaj pomaga, tako trdijo nekateri. Oz naj bi zmanjšalo št žrtev in težo poškodb kar krepko. Po kmečki logiki bi znalo pomagat pri obstrelitvi, direkten strel pa najbrž ne, oz odvisno od orožja in municije in razdalje in kaj vem česa še ....saj pravim da nimam pojma, samo poskušam logično razmišljat.
100 % varnosti itak ni nikoli. Se pa očitno nekatrei trudijo jo čim bolj povečat.

Breza
27. October 2010, 11:49
Ne vem, no. Se mi zdi, da se se "povečanja zaščite" lotili na napačnem koncu.

Za moje pojme je edina možnost, da je strelec "pošlihtan v glavi", da ve kdaj, kako in na kaj strelja. Izgovori, da je prišlo do pomote, da je bila nesreča ... se mi zdijo pač zgolj opravičevanje strelčeve (za orožje) nezrele osebnosti - ali ne znajo opazit okolja, ali imajo preveč "fibra" ali ravnajo neprevidno z orožjem ali pa se preprosto ne znajo zadržat. Z lovcem, ki obstreli (ali ustreli) psa na lovu tudi sama ne bi jagala prav z lahkim srcem.

deteljica
27. October 2010, 12:01
Zanima me u bistvu mnenje ali lahko tak jopišč tudi škodi- ovira psa pri odskoku, izmikanju, dodatna teža ipd in kje se da kaj takega kupit ?

Breza
27. October 2010, 12:58
...in kje se da kaj takega kupit ?

Tole seveda zgolj na ZS (ali v oglasnem delu spletne strani). :icon_twisted:

ZR7
27. October 2010, 13:06
Najprej neprebojce za pse, kasneje za jagre, potem obvezno streli le na poprej odobreno vlogo in komisijsko pregledano situacijo in seveda šele po plačani upravni taksi in tako naprej bla, bla, bla.
Kot pravi Breza, odgovoren je samo in nihče drug kot strelec. In ko ga enkrat pobiksa, ne glede ali na psa ali človeka, za vse večne čase vzet orožje in pika!

deteljica
27. October 2010, 15:30
Tole seveda zgolj na ZS (ali v oglasnem delu spletne strani). :icon_twisted:

ja ok, seveda; :icon_lol:
Nisem pomislila :icon_wink:

deteljica
27. October 2010, 15:32
Kot pravi Breza, odgovoren je samo in nihče drug kot strelec. In ko ga enkrat pobiksa, ne glede ali na psa ali človeka, za vse večne čase vzet orožje in pika!
Ja slišat je smiselno :icon_biggrin: , ampak ustreljenemu ne pomage več prav dosti :icon_confused:

kuglaabc
28. October 2010, 08:59
ZR7, ta tako imenovani zaščitni jopič ta terierja je bil obsežno predstavljen v reviji za lovce Wild und Hund, pred nekaj leti. Bi moral prelistat, da najdem članek. Je pa jopič izdelal vodnik, ki je na skupnih in individualnih lovih zaradi ostrosti psa in merjaščevih čekanov izgubil nekaj psov. Zadeva je iz kevlerskih vlaken in fluo redeče barve. Se mu je pa stvar obnesla in obrestovala.

Ne kar počez in povprek samo krogla, šibre, ... . A bomo pol začel hodit opremljeni kot "arditi" na soški fronti.

ZR7
28. October 2010, 09:24
... Je pa jopič izdelal vodnik, ki je na skupnih in individualnih lovih zaradi ostrosti psa in merjaščevih čekanov izgubil nekaj psov. ...

Ja, saj to je razumljivo in v takem primeru dobrodošlo. Na podoben način že dolga leta v Argentini opremljajo svoje pse namenjene preganjanju prašičev, ki jim delajo težave v govedoreji.

A kot zaščita pred izstrelki se mi zdi zgrešeno, da bi namesto spodbujanja varnega ravnanja z orožjem spodbujali dodatno šlamparijo z zaščito psov. Bo hitro prišlo do tega, da si bodo privoščili strele malo bližje psu, češ, saj je zaščiten.:icon_evil:

Breza
28. October 2010, 10:38
Točno tu je poanta pisanja. Ker v tej temi ne gre za zaščito pred prašičjimi čekani temveč za zaščito pred lahkomiselnimi strelci. Kar je že v osnovi bistvena razlika.

O zaščiti psov (in vodnikov) pred poškodbami od divjadi pa smo že nekaj malega pisali v temi o pujsih.

mugo
29. October 2010, 12:08
Recimo da spada malo tudi pod to temo.
Zanima me če uporabljate signalne jopiče za pse ali pa konkretno vidne signalne ovratnice? Kje jih nabaviti, nekaj namreč potrebujem z anašo prepeličarko, ki je v grmovju " prekleto podobna prašiču". Nebi rad namreč videl, da mi kdo strelja po njej, kot mi je v preteklosti že nekrat po gordonki (na srečo je bil slab strelec).

deteljica
29. October 2010, 12:19
Signalne ovratnice- obnesejo se na ježka trakovi,ki si jih nadevajo tudi kolesarji in pešci.
Jopič se pa definitivno bolj vidi. Ne vem pa,kaj pomeni jopič s stališča možnosti,da se pes zatakne kam, ker najbrž se težje sname kot ovratnica oz., če mu je prašič tik za ritjo, lahko ža krajše zadrževanje na kakšni veji vpliva na izid.
Ta del bodo pa poznali tisti,ki so že oboje uporabljali.

mugo
29. October 2010, 12:38
Široko oranžno ovratnico že imam, pa se pri prepeličarju zaradi dlake skoraj ne vidi. Rajš bi dal psu še kaj bolj opaznega gor.

miš93
29. October 2010, 12:46
Vse te ovratnice so dvorezen meč - samo v razmislek - če jo pes izgubi postane legalna tarča...

Mugo ti psa raje lepo pred lovom pokaži vsem in jim ob tem povej da boš )%/$&%#%#$ vsakemu ki bi mu kaj naredil.

jan L.
29. October 2010, 20:54
Široko oranžno ovratnico že imam, pa se pri prepeličarju zaradi dlake skoraj ne vidi. Rajš bi dal psu še kaj bolj opaznega gor.

Tudi moj prepeličar ima oranžno ovratnico ki se jo bol slabo vidi. Eden od naših lovcev pa je dav svojemu zvonček gor na ovratnico. Se pa dobro odnese tudi psa ni videt da bi ga motilo.

Jagermaister
29. October 2010, 21:56
Preštrihat!?:icon_lol: